Kategorie blog

Funkcja podłączonego GPS w opasce Garmin Vivosmart 4

0
Funkcja podłączonego GPS w opasce Garmin Vivosmart 4

Opaska Garmin Vivosmart 4 jest określana mianem całodobowego monitora aktywności. Wyposażona jest w kilka czujników: optyczny czujnik tętna (całodobowy pomiar tętna), pulsoksymetr (pomiar natlenienia krwi, funkcja Body Battery), akcelerometr (zliczanie ilości kroków, monitorowanie ruchów ręki podczas snu). Nie posiada ona jednak wbudowanego modułu GPS, przez co nie możemy zapisać śladu (trasy), którą przebiegliśmy bądź przejechaliśmy rowerem. Jednak dzięki najnowszej aktualizacji możemy użyć GPS dostępnego z telefonu. Poprzez aplikację Garmin Connect Mobile, możemy zapisać przebieg pokonanej trasy, udostępniając moduł GPS z telefonu, a informacje o pokonywanym dystansie zobaczymy na ekranie opaski. Aby udostępnienie pozycji GPS zadziałało, w trakcie aktywności należy mieć włączony Bluetooth w telefonie i opaska musi być w jego zasięgu. Co ciekawe opcję tą posiadają także najnowsze zegarki hybrydowe Garmin - Vivomove 3 oraz Vivomove Style.

Co zyskujemy używając opcji podłączony GPS?

Korzystanie z podłączonego GPS niesie za sobą wiele zalet. W trakcie aktywności możemy śledzić prędkość, tempo oraz pokonany dystans. Po zakończonej aktywności możemy skorzystać z aplikacji Garmin Connect Mobile, aby przejrzeć statystyki z wybranej aktywności (np. bieg). W aplikacji będziemy mogli zobaczyć opcję podglądu trasy jaką pokonaliśmy na mapie oraz podział na kilometry. 

vivosmart4-gps

Funkcja podłączanego GPS na przykładzie opaski Vivosmart 4. Źródło zdjęcia: https://www.dcrainmaker.com/2019/09

Jak skorzystać z funkcji podłączonego GPS krok po kroku:

 • Uruchamiamy aplikację Garmin Connect Mobile
 • Wchodzimy w Ustawienia
 • Wchodzimy w zakładkę Uprawnienia aplikacji
 • Znajdujemy Lokalizacja
 • Wybieramy Zarządzaj
 • Dla pozycji Położenie ustawiamy opcję Zawsze

 

podaczanygps-vivosmart4

Uruchamianie funkcji lokalizacji w aplikacji Garmin Connect Mobile

Wiemy o tym, że funkcja podłączanego GPS jest półśrodkiem. Szerokie grono posiadaczy opasek Vivosmart 4 lub zegarków Vivomove 3/Vivomove Style to osoby, które nie potrzebują na co dzień modułu GPS. Aczkolwiek jest to miły dodatek, zwłaszcza w czasie wycieczek rowerowych lub biegania, gdzie można prześledzić dokładnie swoją trasę po jej ukończeniu.

Użytkownicy, którzy rozglądają się za nowym zegarkiem muszą przemyśleć jakich funkcji potrzebują. Jeżeli szukają zegarka niekoniecznie z dużą ilością funkcji treningowych, natomiast stylowego i zachwycającego wyglądem wtedy seria Vivomove 3/Vivomove Style będzie dobrym wyborem. Natomiast jeśli są to osoby trenujące i oczekują rozbudowanych funkcji treningowych to zdecydowanie lepszym wyborem będą zegarki z serii Garmin Forerunner, Fenix, Vivoactive 4 lub Venu. Porównanie wszystkich modeli zegarków znajduję się na stronie TRIGAR.pl

 

Produkty powiązane z artykułem

Komentarze do wpisu (0)

Popularne kategorie
Menu Szukaj filtruj więcej
  • AUTORYZOWANY PARTNER GARMIN
  • TRIGAR to 15 lat doświadczenia, 7 salonów firmowych oraz tysiące zadowolonych Klientów.

  • Tel.:500 521 500
  • E-mail:kontakt@trigar.pl
  • Dołącz do Klubu TRIGAR
   Bądź na bieżąco z promocjami i nowościami.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl