Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

Pomiar powierzchni z urządzeniami GPS Garmin

Ręczne nawigacje GPS marki Garmin zostały wyposażone w funkcję pomiaru powierzchni. Pomiar odbywa się na zasadzie obejścia lub objechania działki, której pole powierzchni chcemy obliczyć. Poniżej przedstawiamy urządzenia, które naszym zdaniem najlepiej nadają się do pomiaru. Podkreślamy, że we wszystkich przypadkach dokładność pomiarowa będzie bardzo zbliżona, a różnica w cenie wynika z dodatkowych funkcji.

Dla rolnictwa - Pomiar Powierzchni

Garmin GPSMap 67 [010-02813-01] Garmin GPSMap 67 [010-02813-01]
Producent: Garmin
Cena:

2 369,00 zł

szt.
zobacz więcej
Garmin GPSMap 65 [010-02451-01] Garmin GPSMap 65 [010-02451-01]
Producent: Garmin
Cena:

1 489,00 zł

szt.
zobacz więcej
Garmin eTrex 22x [010-02256-01] Garmin eTrex 22x [010-02256-01]
Producent: Garmin
Cena:

779,00 zł

szt.
zobacz więcej
Garmin eTrex SE  [010-02734-00] Garmin eTrex SE [010-02734-00]
Producent: Garmin
Cena:

769,00 zł

zobacz więcej

Garmin Etrex SE to propozycja dla użytkowników, którym zależy przede wszystkim na konkretnej funkcji jaką jest pomiar powierzchni. Urządzenie ma monochromatyczny wyświetlacz i nie ma możliwości dogrywania dodatkowych map. Orientację w terenie ułatwia wbudowana mapa bazowa całego świata, która zawiera podstawowe dane (np. drogi krajowe, oznaczenie miejscowości, granice międzynarodowe). Poza funkcją pomiaru powierzchni odbiornik posiada możliwość zapisywania punktów ulubionych, śladów, kalendarz polowań i faz księżyca itp. 

Garmin Etrex 22x w odróżnieniu od modelu 10 posiada kolorowy wyświetlacz oraz fabrycznie zainstalowaną mapę turystyczną Europy. 

Seria Garmin Gpsmap w porównaniu do eTrex-ów posiada większy wyświetlacz, kompas elektroniczny oraz wysokościomierz ciśnieniowy. Ważnym dodatkiem jest wyjście na antenę zewnętrzną. Antena zewnętrzna może być przydatna w przypadku wykonywania pomiarów w zalesionym terenie. Dodatkowo model Gpsmap 64s posiada roczną subskrybcję na pobieranie zdjęć satelitarnych BirdsEye. Szczegółową instrukcję pomiaru za pośrednictwem odbiornika Garmin GPSMap 64S znajdziecie tutaj.

Instrukcja pomiaru powierzchnia za pomocą urządzenia Garmin

Większość urządzeń turystycznych firmy Garmin posiada możliwość pomiaru pola powierzchni. Procedura pomiaru jest bardzo prosta i ogranicza się do przejścia lub przejechania wraz z odbiornikiem dookoła mierzonej działki, wzdłuż jej granic. 

Do wykonania pomiaru urządzenie wykorzystuje funkcję zapisu śladu. W praktyce wygląda to tak, że im większą działkę mierzymy tym uzyskany pomiar jest dokładniejszy. Bardzo ważną kwestię stanowi kształt mierzonego pola. Regularne kształty charakteryzują się dokładniejszym pomiarem,  nie oznacza to jednak, że turystyczny Garmin nie poradzi sobie z małymi, powycinanymi polami. 

Błąd pomiaru nie przekracza 3%, zatem odbiorniki mogą służyć pomocą przy wyznaczaniu pomiarów dla Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. 

W celu uzyskania najdokładniejszego wyniku warto wykonać kilka pomiarów, najlepiej w odstępstwie kliku dni i uśrednić wartość. 

Poniższe zdjęcia wraz z krótkim opisem pokazują zasadę wykonania pomiaru pola powierzchni:

 

 1. Po wyjściu z budynku uruchamiamy odbiornik. W drodze na pole zdąży on zlokalizować się i osiągnąć najlepszą w danym dniu dokładność. Stajemy w narożniku działki, którą planujemy zmierzyć i wybieramy z menu głównego urządzenia ikonę: Pomiar powierzchni.     

2. Następnie postępujemy zgodnie z instrukcjami pojawiającymi się na ekranie. Klikamy Start i obchodzimy działkę-obszar, który chcemy obliczyć. W trakcie pomiaru należy poruszać się możliwie blisko granicy działki. Na prostych odcinkach można przyspieszyć kroku, przy narożnikach, czy nieregularnych kształtach warto zwolnić w celu uzyskania większej dokładności pomiaru.   

  

3. Po powrocie do punktu startowego klikamy: Stop. W tym momencie będziemy mieli możliwość wyboru jednostki w jakiej ma być przedstawiony pomiar pola. Pomiary można zapisywać w urządzeniu, dodając do nich datę i krótką notatkę. 

4. Dane z urządzenia można przesłać za pomocą kabla USB (kabel znajduje się w zestawie) do darmowego programu Garmin BaseCamp.  Uzyskujemy w ten sposób możliwość wydrukowania fragmentu mapy przedstawiającego nasz pomiar.

 

Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium