Serwis Garmin - kontakt oraz procedura reklamacji gwarancyjnej

Zanim skontaktujesz się z serwisem firmy Garmin zapoznaj się z warunkami gwarancji producenta. Zaprezentowane poniżej dane kontaktowe dotyczą wsparcia technicznego wszystkich produktów marki Garmin, poza segmentem lotniczym. Przed kontaktem z serwisem przygotuj także numer seryjny swojego urządzenia oraz dokument zakupu. 

 

Infolinia

00 800 121 45 63*

+48 22 300 31 55

Godziny pracy

poniedziałek - piątek: 8.30-17.30

* Numer bezpłatny dla połączeń wykonywanych z linii stacjonarnych. Niektórzy operatorzy telekomunikacyjni (w szczególności telefonii mobilnej) mogą naliczać opłaty za połączenia z numerami *800* dlatego też, prosimy sprawdzić rzeczywisty koszt połączenia u Państwa operatora.


 

Gdzie znajdę numer seryjny urządzenia Garmin? 

Numer seryjny to ciąg 9 znaków (cyfry i litery), który znajduje się na obudowie urządzenie oraz na kartoniku (niewielka naklejka z kodem kreskowym). W przypadku zegarków numer seryjny najczęściej umieszczany jest na tylnej części koperty. Serwis na podstawie tego numeru może sprawdzić m.in. dane właściciela urządzenia, które wcześniej zostały przypisane do kont Garmin Connect, a także podejrzeć datę produkcji oraz sieć dystrybucyjną urządzenia.

 

Czy do skorzystania z procedury gwarancyjnej wymagany jest dokument zakupu? 

Dokument zakupu stanowi jedyną podstawę uznania gwarancji. Zdarzają się jednak sytuacje kiedy to konsultanci z infolinii technicznej Garmin nie wymagają dokumentu zakupu. Ma to miejsce najczęściej w przypadku produktów z nowych serii, których data produkcji nie mogła jeszcze przekroczyć  roku. Niemniej jednak należy mieć na uwadze to, że nie jest to żadną regułą i w każdym przypadku możemy zostać poproszeni o przesłanie dowodu zakupu (paragon, faktura). Warto dodać, że zgodnie z wytycznymi Garmina chodzi o zakup od autoryzowanego sprzedawcy, dowody/maile zakupu z aukcji internetowych (ebay, allegro, amazon, olx) same w sobie nie są traktowane jako dowód zakupu.

 

Jak wygląda procedura gwarancyjna?

Krok pierwszy to skontaktowanie się z serwisem firmy Garmin (telefonicznie lub mailowo) i przedstawienie problemu związanego z działaniem urządzenia. Serwis podejmie w tym momencie decyzję czy daną usterkę można rozwiązać poprzez aktualizację lub reset do ustawień fabrycznych produktu, czy konieczne będzie wysłanie urządzenia do serwisu. W przypadku konieczności wysyłki, na wskazany adres mailowy otrzymasz wszystkie szczegółowe instrukcje.

 

Czy serwis Garmin sprzedaje części dla swoich urządzeń?

Serwis nie prowadzi sprzedaży komponentów typu wyświetlacz, ramka, baterie, itp. Większość reklamacji gwarancyjnych odbywa się na zasadzie wymiany całego urządzenia. 

 

Czy serwis Garmin udziela gwarancji na 3 lata?

Jedyny, oficjalny serwis Garmin Polska, na produkty zakupione w polskiej sieci dystrybucji udziela gwarancji na okres 2 lat. Wydłużony okres gwarancji może dotyczyć wybranych produktów z działu morskiego o czym producent wspomina w ograniczonej gwarancji klienta. Serwis nie sprzedaje komponentów dla swoich urządzeń (baterie, ekrany, szkiełka, korpusy itp.). 

 

Czy po upływie 2 lat nadal można skorzystać z usług serwisu Garmin?

Tak, w przypadku stwierdzenia usterki po zakończeniu okresu gwarancji można skorzystać z odpłatnej wymiany pogwarancyjnej. W takiej sytuacji serwis proponuje wymianę na ten sam model w korzystniejszej cenie. Na wymieniony produkt serwis udziela ponownie gwarancji na okres dwóch lat. Nie ma możliwości negocjowania z serwisem wymiany odpłatnej na wyższy model. Cenę wymiany pogwarancyjnej można uzyskać od serwisu Garmin. Zastrzegamy jednak, że wymiana pogwarancyjna nie zawsze jest możliwa (jest ona uzależniona od dostępności na stanie magazynowym serwisu danego modelu urządzenia Garmin)

 

Czy w salonach firmowych TRIGAR można skorzystać z procedury gwarancyjnej firmy Garmin?

Tak, Klienci którzy zakupili urządzenie Garmin w jednym z naszych sklepów mogą w przypadku stwierdzenia usterki skorzystać z naszej pomocy całkowicie bezpłatnie. W takim przypadku wystarczy, że dostarczą urządzenie do dowolnego sklepu TRIGAR, a my zajmiemy się wszystkimi formalnościami. W przypadku zakupu poza naszą siecią, również możemy pomóc w przeprowadzeniu procedury gwarancyjnej, ale w takiej sytuacji jest to obarczone opłatą w wysokości 50zł z VAT. Uwaga! Zakup urządzenia Garmin od nieautoryzowanego przedstawiciela, może wiązać się z brakiem gwarancji producenta. W takiej sytuacji nie będziemy w stanie pośredniczyć w procedurze, a Klient w celu naprawy urządzenia będzie musiał udać się do sklepu w którym dokonał zakupu.

 

Menu Szukaj filtruj więcej
  • AUTORYZOWANY PARTNER GARMIN
  • TRIGAR to ponad 14 lat doświadczenia, 6 salonów firmowych oraz tysiące zadowolonych Klientów.

  • Tel.:500 521 500
  • E-mail:kontakt@trigar.pl
  • Zapisz się do newslettera
   Bądź na bieżąco z promocjami i nowościami
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl