Nowy czujnik mocy Garmin Rally dostępny w aż sześciu wariantach

Najnowszy czujnik do pomiaru mocy Garmin Rally zyskał nową nazwę, ale w praktyce stanowi on kontynuację serii Vector 3. W ofercie pojawiły się warianty z oznaczeniem Rally RS, Rally RK oraz Rally XC, które różnią się między sobą przeznaczeniem oraz sposobem montażu bloków. I tak wariant RS jest zgodny z blokami Shimano SPD-SL, wariant RK jest zgodny z systemem Look Keo, a modele oznaczeniem Garmin Rally XC współpracują z systemem Shimano SPD.

Rally

Garmin Rally czujnik mocy dla każdego rowerzysty

Poza podziałem czujników ze względu na pomiar mocy z jednego lub z dwóch pedałów, nowy miernik mocy Garmin Rally można podzielić także ze względu na zastosowanie. Z pewnością największą niespodziankę stanowi wariant Rally XC. Model ten został zaprojektowany z myślą o fanach jazdy po bezdrożach rowerami XC / MTB. Wcześniej amerykański producent nie posiadał w swojej ofercie pedałów dedykowanych dla rowerów górskich. W tym przypadku, specjalny korpus pedałów został przystosowany do zapięcia Shimano SPD. W poniższej tabeli zebraliśmy kluczowe informacje o wszystkich rowerowych czujnikach mocy z naszej oferty.

Dodatkowo Garmin wprowadził podziała na pomiar mocy z jednego lub dwóch pedałów. Obustronny pomiar mocy oraz dynamiki jazdy posiadają modele RS200, RK200, XC200. Z kolei warianty z oznaczeniem RS100, RK100 i XC100 mierzą moc z jednego czujnika.

 

  Rally RS200 Rally RS100 Rally RK200 Rally RK100 Rally XC200 Rally XC100 Vector 3 Vector 3s
System zapięcia  Shimano SPD-SL Shimano SPD-SL Look Keo Look Keo Shimano SPD Shimano SPD Look Keo Look Keo
Pomiar mocy z oby pedałów TAK NIE TAK NIE TAK NIE TAK NIE
Pomiar dynamiki jazdy TAK NIE TAK NIE TAK NIE TAK NIE
 Zastosowanie Kolarstwo szosowe  Kolarstwo szosowe   Kolarstwo szosowe   Kolarstwo szosowe   MTB, Gravel, CycloCross   MTB, Gravel, CycloCross Kolarstwo szosowe    Kolarstwo szosowe 

Garmin Rally - pomiar dynamiki jazdy

Warianty z oznaczeniem "200" w nazwie posiadają pomiar mocy z obu pedałów. Rozwiązanie to pozwala na zbieranie informacji o tzw. dynamice jazdy, na którą składają się m.in. takie dane jak zapis czasu jazdy w pozycji siedzącej lub stojącej, prezentowanie balansu dla prawej i lewej nogi czy obliczenie fazy mocy. 

Garmin Rally - czujnik mocy

Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium