Opcje przeglądania
Rok premiery
Rodzaj ekranu
Odbiornik GPS
Odtwarzacz muzyki
Płatności zegarkiem
Funkcje głosowe
Ekran dotykowy
Doładowanie solarne
Średnica lub przekątna koperty
Średnica lub przekątna wyświetlacza
Latarka na krawędzi obudowy
Aktywność triathlon
Aktywność pływanie
Tętno z nadgarstka
Wysokościomierz
Nawigacja po kursie
Dynamika biegu
Pulsoksymetr
Body Battery
Connect IQ
Garmin Explore
Cena
  • od
    do

Garmin Forerunner 55 poznaj zegarek do biegania

Stworzony z myślą o biegaczach Garmin Forerunner 55 charakteryzuje się bardzo dobrą relacją ceny do oferowanych funkcji. Model ten stanowi bezpośrednią kontynuację wariantu z oznaczeniem "45" w nazwie. Choć obie serie są do siebie podobne wizualnie, to jednak nowa generacja podstawowego zegarka sportowego od Garmina wnosi sporo zmian. Garmin Forerunner 55 jest dostępny w czterech wariantach kolorystycznych, które nie różnią się miedzy sobą funkcjami. 

Premiera serii: czerwiec 2021 roku

Ten zegarek kupisz o 111 PLN taniej z kodem: SPRING55

Forerunner 55

Garmin Forerunner 55 - kluczowe cechy nowego zegarka

Garmin Forerunner 55

Nowy Forerunner 55 posiada okrągłą kopertę o średnicy 42 mm oraz wyświetlacz o średnicy 1,04". Do obsługi zegarka wykorzystujemy pięć przycisków rozmieszczonych na bocznych krawędziach obudowy. Ciekawostką jest to, że Garmin zrezygnował z podziału na wariant z większą i mniejszą kopertą (taki podział był dostępny w serii 45/45s).Ekran chroni chemicznie wzmacniane szkło.

Producent deklaruje dwukrotnie dłuższy czas pracy urządzenia w trybie zwykłego zegarka (do 2 tygodni) oraz co ważniejsze nawet 20 godzin pracy z włączonym GPS. To naprawdę bardzo dobry wynik, który przekłada się na to, że Garmin Forerunner 55 może zapisywać dane z treningu dłużej niż bardziej rozbudowany Forerunner 745!

Wsparcie dla nowych aktywności w Garmin Forerunner 55

Choć nowy model od Garmina promowany jest jako zegarek dla biegaczy, to znajdziemy w nim wsparcie także dla wielu innych rodzajów aktywności. Przede wszystkim dodano obsługę pływania na basenie. W tym trybie Garmin Forerunner 55 zliczy przepłynięte długości, wykonaną ilość ruchów, rozpozna styl pływania, a nawet odczyta tętno z nadgarstka! Nowość stanowią też aktywność HIIT (High Intensity Interval Training - ten rodzaj treningu został zaprezentowany przy okazji premiery modelu Venu 2), bieg lekkoatletyczny oraz bieganie wirtualne

Garmin Forerunner 55 został też wzbogacony o funkcję planowania strategii tempa biegu na zawodach (PACE PRO), opcję włączenia alertu rytmu (kadencji biegu), a także symulator wyścigu oraz opcję przewidywania czasu ukończenia wyścigu. Ponadto zegarek oferuje funkcje, które wcześniej można było spotkać jedynie w wyższych modelach zegarków od amerykańskiego producenta. Wymienić tu można opcję obliczania wieku sprawnościowego, śledzenia cyklu menstruacyjnego u kobiet, przypominania o regularnym spożywaniu napojów (widżet nawodnienia), a taże monitora częstotliwości oddychania.

Bardzo ciekawym dodatkiem, jest też opcja propozycji codziennych treningów. Zegarek bazując na naszych nawykach oraz wcześniej przeprowadzonych aktywnościach sam będzie proponował różne opcje treningu. Dodatkowo asystent odpoczynku zadba o odpowiednią regenerację organizmu i po zakończonym treningu poinformuje Cię jak długo powinieneś odpoczywać przed kolejnym wysiłkiem. Warto wspomnieć też o tym, że Garmin Forerunner 55 obsługuje plany treningowe Garmin Coach oraz posiada wbudowaną opcję tworzenia treningów interwałowych, co czyni ten model idealnym zegarkiem dla biegaczy.

Porównanie funkcji Forerunner 45 i Forerunner 55

  Forerunner 45 Forerunner 55
Czas pracy urządzenia Do 7 dni w trybie zegarka
Do 13 godzin w trybie GPS
Do 14 dni w trybie analogowym
Do 20 godzin w trybie GPS
Aktywność "Basen" Nie Tak
Optyczny pomiar tętna pod wodą Nie Tak
Polecany trening codzienny Nie Tak
PacePro Nie Tak
Treningi HIIT Nie Tak
Bieganie wirtualne, Biegi lekkoatletyczne Nie Tak
Czas odpoczynku Nie Tak
Alert Rytmu Nie Tak
Śledzenie zdrowia dla kobiet Nie Tak
Minuty intensywnej aktywności Nie Tak
Monitorowanie oddechu i nawodnienia Nie Tak
Wiek sprawnościowy Nie Tak
Automatyczne tętno maksymalne Nie Tak
Konfigurowalne alerty okrążenia Nie Tak
Przewidywany czas ukończenia wyścigu Nie Tak
Symulator wyścigu Nie Tak
Kompatybilne paski Dedykowane QuickRelease 20mm
Wsparcie dla Garmin Connect IQ Tak (tylko tarcze zegarka) Tak (tarcze zegarka, aplikacje, widżety, ekrany danych)


 

Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium