Opcje przeglądania
Odbiornik GPS
Wielopasmowy GPS
Mapa bazowa świata
Obsługa map morskich
QuickDraw (batymetria)
Bezprzewodowa sieć lokalna
Zgodności z aplikacją ActiveCapitan
Zgodność z NMEA 2000
Zgodność z Garmin Panoptix
Zgodność z radarem Garmin
Cena
  • od
    do

Skorzystaj z pomocy eksperta

Zastanawiasz się nad zakupem urządzenia Garmin z działu Marine i potrzebujesz pomocy? Zadaj pytanie bezpośrednio naszemu ekspertowi, który doradzi Ci wybór najlepszego rozwiązania dla Twoich potrzeb:

Seria STRIKER

Dlaczego wybrać echosondę Garmin?

Sondy wędkarskie Garmin Striker Vivid zapewnia najlepszą relację jakości w stosunku do ceny. W kategorii tanich echosond jest bezkonkurencyjny.

W cenach od 670zł do 3000zł otrzymujemy mnóstwo funkcji, które spełnią wymagania wymagającego wędkarza - zarówno na jeziorach, jak i rzekach, a nawet na wodach przybrzeżnych. Każdy Striker Vivid posiada wbudowany GPS, dzięki czemu pozwala zaznaczać pozycję, zapisuje trasy, pokazuje prędkość i współrzędne. Strikery same rysują mapę głębokościową (izobatyczną) akwenu po którym pływamy, funkcja ta jest całkowicie darmowa. W modelach 7 i 9 calowych jest możliwość przesyłania tych danych poprzez smartfona do aplikacji Garmin ActiveCaptain (poprzez wbudowane Wi-Fi).

Strikery występują w zestawach z przetwornikami: 77/200kHz, GT20-TM lub GT52-TM.

Pierwszy przetwornik zapewnia widok sonaru tradycyjnego, na którym wyraźnie widać łuki ryb. Kolejny, czyli Garmin GT20-TM oprócz widoku tradycyjnego dodatkowo zapewnia widok o wyższej rozdzielczości ClearVu. Garmin GT52-TM z kolei, prócz dwóch widoków sonaru tradycyjnego oraz ClearVu zapewnia widok boczny SideVu.

Dzięki temu, że Strikery są dostępne w wielkościach ekranu od 4,3 cala do 9 cali przeznaczone są zarówno do montażu mobilnego jak i na stałe, za pomocą uchwytu. W zestawie z echosondą znajdziemy kabel zasilający, wystarczy podłączyć go do akumulatora 12V i już możemy się cieszyć możliwościami echosondy Garmin. 

Dla bardziej zaawansowanych wędkarzy, którzy w przyszłości myślą o rozszerzeniu możliwości echosondy polecamy modele Echomap lub GPSMAP. Można do nich podpiąć przetworniki Panoptix czy drugi ekran zyskując najbardziej komplety system do łowienia ryb.

Sonar Panoptix doskonale sprawdza się do podglądania tego, co dzieje się w wodzie na żywo. Dzięki niemu wędkarstwo wertykalne wznosi się na nowy poziom. Na wyświetlaczu możemy dostrzec atakujące drapieżniki takie jak sum, szczupak czy sandacz, które podpływają do przynęty, takich jak płocie czy małe okonie. 

Z kolei używając przetworników wyposażonych w sonar boczny SideVu jesteśmy w stanie szybko namierzyć nierówności dna oraz spadki na jeziorach. To tam zazwyczaj gromadzą się ławice ryb. Gdy już namierzymy potencjalne perspektywiczne miejsce warto zmienić widok sonaru na tradycyjny. Łatwo dostrzeżemy na nim takie ryby jak polskich rzek jak karp, leszcz, płoć czy karaś. 

Do wszystkich echosond należy dokupić akumulator, najlepiej żelowy lub litowo-jonowy 12V. Wielkość akumulatora zależy od wielkości echosondy, ilości podpiętych przetworników oraz czasu jaki chcemy spędzić na wodzie. Najlepiej używać akumulatorów co najmniej 7Ah, a do większych echosonda 18Ah i większych. 

Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium