Pierwsze kroki po zakupie

Szanowny Kliencie,

gratulujemy wyboru urządzenia marki Garmin!

Szanując Twój czas przygotowaliśmy porady z listą czynności, które warto wykonać na początku przygody z dowolnym urządzeniem Garmin.

Większość produktów Garmin bezpośrednio po wyjęciu z kartonika jest gotowa do działania. Oznacza to, że bateria jest już wstępnie naładowana. Nowoczesnych baterii nie formatuje się, a jeśli chcemy zadbać o ich maksymalną żywotność nie powinniśmy ich rozładowywać do zera.

Producent nie dołącza do zestawu adapterów sieciowych, ale do ładowania możesz bez problemu wykorzystać dowolną ładowarkę, np. od telefonu (parametry na wyjściu 5V - 2A Max) lub podłączyć urządzenie do gniazda USB laptopa, powerbanku czy telewizora.

Co zrobić po zakupie Garmin

Przed włączeniem urządzenia zalecamy pobranie pełnej wersji instrukcji obsługi oraz zapoznanie się z możliwościami jakie oferuje Twój nowy Garmin. Poza poniższymi poradami, zachęcamy także do odwiedzenia naszych blogów gpsdlaaktywnych.pl, fenixworld.pl, running.trigar.pl, a także kanału na YouTube, w których to regularnie publikujemy ciekawostki ze świata GSP oraz wiele praktycznych porad związanych z użytkowaniem urządzeń Garmin, Tacx i Shokz.

 

Pobranie pełnej instrukcji obsługi

Tak, wiemy... kto czyta instrukcje :) Choć oferowane przez nasz sklep urządzenia Garmin cechuje bardzo intuicyjna obsługa, to mimo to pierwszym krokiem po zakupie powinno być właśnie zapoznanie się z instrukcją. W zestawie z urządzeniem zawsze znajduje się instrukcja, jest to jednak tzw. "quick start", który obejmuje podstawowe zagadnienia. Zalecamy jednak pobranie pełnej polskiej instrukcji obsługi

Pobranie i instalacja programu Garmin Express

Bez względu na to do jakiej kategorii należy Twój Garmin (np. nawigacja, zegarek, kamera itp.), jest on zgodny z darmowym programem Garmin Express. Pobranie i instalacja tego programu na komputerze to kolejna czynność jaką powinniśmy wykonać na początku naszej przygody z produktami Garmin. Program ten pozwala m.in. na zarejestrowanie urządzenia, aktualizację oprogramowania, pobranie najnowszych dostępnych map czy też instalację muzyki do zgodnych produktów. Najświeższą wersję programu Garmin Express pobierzesz ze strony producenta.

Pobranie aplikacji Garmin Connect

Jeżeli Twoje urządzenie to zegarek sportowy, opaska fitness, licznik rowerowy lub inny model kompatybilny z aplikacją Garmin Connect, to zdecydowanie zalecamy zainstalowanie tej aplikacji. Umożliwia ona zbieranie wszystkich statystyk z treningów w jednym miejscu, a także pozwala na komunikację zegarka z telefonem. W praktyce przekłada się to m.in. na opcję wyświetlania informacji o przychodzących połączeniach, SMS-ach czy innych powiadomieniach na ekranie urządzenia marki Garmin! Aplikacja ta jest dostępna dla systemów Android oraz iOS.


Dostęp do swojego konta możesz uzyskać również z poziomu komputera przez oficjalną stronę Garmin Connect

Pobranie dodatkowych aplikacji

W zależności od rodzaju sprzętu, Garmin oferuje szereg dodatkowych aplikacji zwiększających wygodę oraz możliwości niektórych z nich. Więcej przeczytasz o każdej z nich na naszej dedykowanej podstronie aplikacje Garmin.

W TRIGAR kupujesz, pomoc zyskujesz ;)

W razie dodatkowych pytań pamiętaj o tym, że nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji przez wbudowany na stronie chat, telefonicznie, a także stacjonarnie w naszych salonach firmowych.

Drogi Kliencie,

bezpośrednio po włączeniu zegarka lub licznika pojawi się na jego ekranie zapytanie o połączenie z aplikacją mobilną Garmin Connect. Informujemy, że synchronizacja z aplikacją jest równoznaczna z rejestrację urządzenia w serwisie amerykańskiego producenta. Proces rejestracji jest nieodwracalny i w przypadku chęci odstąpienia od umowy w ciągu 14 dni od zakupu i zwrotu urządzenia, nie będziemy mogli przyjąć go jako produkt pełnowartościowy. W tej sytuacji zastosowanie ma poniższy fragment z regulaminu naszego sklepu:

W związku z art. 34 ust. 4 (Ustawa o prawach konsumenta) "Konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości rzeczy będące wynikiem korzystania z niej w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy".

W celu uniknięcia tej sytuacji, sugerujemy przeprowadzić proces pierwszego włączania urządzenia bez parowania z aplikacją Garmin Connect. Po zapoznaniu się z menu produktu, w dowolnym momencie można go zarejestrować, co opisaliśmy dokładnie w naszym poradniku.  

Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium