Opcje przeglądania

Akcesoria NMEA 2000 - skorzystaj z pomocy eksperta przy wyborze 

Zastanawiasz się nad zakupem urządzenia Garmin z działu Marine i potrzebujesz pomocy? Zadaj pytanie bezpośrednio naszemu ekspertowi, który doradzi Ci wybór najlepszego rozwiązania dla Twoich potrzeb:

NMEA 2000

Czujnik kursu SteadyCast Czujnik kursu SteadyCast
Producent: Garmin
Cena:

919,00 zł

szt.
zobacz więcej

NMEA 2000 - czym jest i do czego może się przydać

Sieć NMEA 2000 to nowsza wersja sieci NMEA 0183. Służy ona do przesyłania informacji pomiędzy różnymi sprzętami podłączonymi do niej. Wśród urządzeń które można połączyć siecią są: plotery, anteny GPS, radia VHF, AIS, autopiloty czy silniki. Do sieci można także podłączyć różne czujniki: wiatru, głębokości, prędkości po wodzie, paliwa, płynów i wiele innych. Warto pamiętać, że w sieci można wysłać tylko dane. Większe ilości informacji jak obraz z przetworników echosondy czy mapy muszą być przesyłane w inny sposób np. siecią Marine Network. 

Schemat budowy sieci NMEA 2000

Warto wiedzieć, że w sieci NMEA 2000 nie łączymy dwóch urządzeń bezpośrednio ze sobą (tak jak to robi się na przykład za pomocą kabli Marine Network). Sieć musi być zbudowana wedle konkretnych wytycznych, dlatego jeśli dopiero zakładamy sieć na łodzi powinniśmy się zaopatrzyć w tzw. zestaw startowy NMEA 2000. Znajdują się w nim wszystkie niezbędne elementy do stworzenia podstawowej sieci NMEA 2000, do której możemy dołączać kolejne urządzenia peryferyjne. 

Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium