Opcje przeglądania
Dostępność w sklepie internetowym
Cena
  • od
    do

Jaki przetwornik wybrać do echosondy?

Jaki model przetwornika będzie najlepszy? Czy nowe przetworniki pasują do starszych echosond? Zastanawiasz się nad zakupem urządzenia Garmin do swojej łodzi i potrzebujesz pomocy? Zadaj pytanie bezpośrednio naszemu ekspertowi, który doradzi Ci wybór najlepszego rozwiązania dla Twoich potrzeb:

 

Przetworniki

Garmin AIRMAR B150M - 12° Tilt Garmin AIRMAR B150M - 12° Tilt
Producent: Garmin
Cena:

2 859,00 zł

szt.
zobacz więcej
Garmin GT21-TH Garmin GT21-TH
Producent: Garmin
Cena:

2 549,00 zł

szt.
zobacz więcej

Rodzaj montażu przetworników na łodzi

Przetworniki można podzielić na kilka podstawowych rodzajów. Możemy podzielić je według sposobu montażu. Najpopularniejsze są te montowane na pawęży. Taki rodzaj jest najbardziej optymalny ze względu łatwość założenia oraz najkorzystniejszą cenę. Przetworniki pawężowe łatwo zamontować także na silniku trollingowym, odpowiednia obejma jest zawsze w zestawie. Popularne są również przetworniki wklejane w kadłub (wewnętrzne) - jednak jest ich niewiele, a kadłub zawsze tłumi fale wysyłane przez przetwornik. Ostatnim rodzajem są przetworniki wiercone przez kadłub. Są one droższe, ale na dużych jednostkach czasami tylko taki montaż jest odpowiedni. 

Podział przetworników ze względu na wysyłane częstotliwości

Dotychczas standardem były przetworniki dwuczęstotliwościowe - zazwyczaj 77/200kHz lub 50/200kHz. Jednak obecnie standardem są już przetworniki wyposażone w CHIRP (wysyłanie całego spektrum fal w danym zakresie) np. 150–240 kHz. Dodatkowo różne częstotliwości są używane do różnych zastosowań. I tak w widoku tradycyjnym użyte częstotliwości zapewniają widok, na którym ryby tworzą charakterystyczne łuki i są łatwo widoczne dla wędkarza. Z kolei w bardziej szczegółowym widoku ClearVu wyższa częstotliwość odpowiada za lepszą rozdzielczość obrazu, dzięki czemu możemy lepiej zrozumieć co znajduje się na dnie. Najwyższe częstotliwości są używane do skanowania bocznego - SideVu. Widok na boki pozwala na najszersze spojrzenie pod łodzią (wiązka ma szerokość 86 stopni) dzięki czemu łatwo jest odnaleźć ciekawe miejsca na dnie w których mogą gromadzić się ryby. Na widoku bocznym łatwo odnajdziemy leżące na dnie konary, górki, dołki i inne nierówności. 

Nowością są obecnie przetworniki posiadające najwyższe częstotliwości Ultra High-Definition. Zapewniają one najlepszą jakość w widokach ClearVu oraz SideVu. Dzięki lepszej rozdzielczości możemy dostrzec wyraźniej mniejsze lub bardziej oddalone obiekty. Modele, które posiadają częstotliwości Ultra High-Definition to Garmin GT54UHD-TM oraz Garmin GT56UHD-TM - obydwa to przetworniki pawężowe.

Przetworniki wielowiązkowe

To przetworniki serii Garmin Panoptix, przede wszystkim w ich najnowszej i najwyższej wersji Garmin Panoptix LiveScope. Przetworniki wielowiązkowe jako jedyne zapewniają obraz na żywo, dzięki czemu mamy niespotykaną dotąd możliwość obserwowania sytuacji na bieżąco. Zobaczymy dzięki nim na przykład czy do naszą przynętą interesują się jakieś ryby albo czy drapieżniki podnoszą się z dna. Garmin Panoptix to już od kilku lat najlepsze narzędzie dla zapalonych wędkarzy, to dzięki niemu zyskamy zupełnie nowe spojrzenie na łowienie.

Przewodnik po przetwornikach Garmin

Zgodne przetworniki dopuszczone przez firmę Garmin pozwalają znacząco zoptymalizować wydajność sonaru Garmin. Z pomocą najnowszego wygodnego przewodnika dobierzesz odpowiedni przetwornik do swojej łodzi i pożądanych zastosowań.

 

Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium