Kategorie blog

Inteligentny zapis danych vs zapis co sekundę

0
Inteligentny zapis danych vs zapis co sekundę

Wiele urządzeń firmy Garmin pozwala na określenie sposobu w jaki chcemy, aby zostały zarejestrowane dane z modułu GPS. Ustawienia te można zmienić z poziomu menu danego urządzenia. Dokładne informacje można odnaleźć w instrukcji dedykowanej dla danego produktu. Poniżej przedstawimy zmianę tych ustawień na przykładzie modelu zegarka Garmin Fenix 6. W większości dostępnych urządzeń droga do zmiany tej opcji będzie analogiczna.

Zmiana ustawień zapisu

Aby zmienić ustawienia zapisu danych (na przykładzie Fenix 6) należy przytrzymać przycisk "Menu" (Lewy środkowy) niezależnie od naszego aktualnego ekranu. Następnie wybieramy opcję znajdującą się na samym dole, a mianowicie "System". Po wybraniu tej opcji szukamy kolejnej tj. "Zapis danych", po wybraniu której możemy określić czy chcemy aby zapis był inteligentny czy co sekundę. Wybrana w tym miejscu opcja zapisu danych będzie miała zastosowanie do wszystkich aktywności, które wykorzystują moduł GPS do rejestracji danych.

Zapis inteligentny

W trybie zapisu inteligentnego urządzenie rozpoznaje kluczowe punkty, w których następuje zmiana wartości. Mowa tu o takich parametrach jak:

 1. Kierunek
 2. Prędkość
 3. Tętno
 4. Wysokość

Dzięki rejestrowaniu danych w mniejszych interwałach, urządzenie pozwala na zarejestrowanie większej ilości danych zanim pamięć zostanie zapełniona.

Zapis co sekundę

W trybie zapisu co sekundę, jak sama nazwa wskazuje, urządzenie rejestruje wszystkie dane w takich samych interwałach jedno-sekundowych, niezależnie od tego czy ich wartości się zmieniają czy nie. Zwiększa to zużycie pamięci, ale dostarcza nam dokładniej odwzorowany ślad z naszej aktywności.

Co wybrać?

Garmin deklaruje, że zapis inteligentny nie wpływa negatywnie na jakość rejestrowanych danych, a jedynie na ich archiwizację w urządzeniu lub w aplikacji Garmin Connect usuwając podczas zapisu punkty, które są zbędne dla szczegółowej analizy aktywności. Mimo to jeżeli zdarzy się sytuacja w której stwierdzimy, że dane są błędne, zalecamy przestawienie trybu na jedno sekundowe interwały. Różnica może być przede wszystkim widoczna w ciężkim terenie, takim jak okolice wysokich budynków, gęsto zalesione tereny lub inne tereny w których czynniki środowiskowe wpływają negatywnie na odbiór sygnału GPS.

Komentarze do wpisu (0)

Popularne kategorie
Menu Szukaj filtruj więcej
  • AUTORYZOWANY PARTNER GARMIN
  • TRIGAR to 15 lat doświadczenia, 7 salonów firmowych oraz tysiące zadowolonych Klientów.

  • Tel.:500 521 500
  • E-mail:kontakt@trigar.pl
  • Zapisz się do newslettera
   Bądź na bieżąco z promocjami i nowościami
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl