Kategorie blog
Zestawienie najlepszych zegarków dla kobiet w 2020 roku 0
Zestawienie najlepszych zegarków dla kobiet w 2020 roku

Garmin oferuje szeroki wybór zegarków sportowych w różnych rozmiarach oraz wariantach kolorystycznych. Podczas poszukiwania zegarka dla kobiety należy skupić się na niebanalnym wyglądzie oraz stosunkowo małej wielkości. Propozycje zegarków w tym wpisie zostały podzielone na trzy segmenty:

 • zegarki hybrydowe,
 • zegarki z wbudowanym modułem GPS z podstawowymi funkcjami treningowymi,
 • zegarki z zaawansowanymi funkcjami treningowymi.

Zegarki hybrydowe

Są to zegarki, które posiadają klasyczne wskazówki oraz są wyposażone w dodatkowym cyfowy wyświetlacz dotykowy. Stanowią one połączenie tradycyjnego zegarka z nowoczesnym smartwatchem.

 • Garmin Vivomove 3s

Jest to najmniejszy z zegarków hybrydowych Garmin, posiada monochromatyczny ekran typu OLED, który wyświetla dane w dolnej części ekranu. Zegarek jest bardzo lekki, jego waga to 38,6g (z paskiem silikonowym). Zegarek oferuje szereg funkcji, takich jak: powiadomienia z telefonu, nadgarstkowy pomiar tętna z pulsoksymetrem, funkcję monitorowania snu, Body Battery, pomiar nawodnienia czy śledzenie cyklu menstruacyjnego. Oprócz funkcji monitorowania naszych parametrów fizjologicznych zegarek posiada wsparcie dla aktywności m.in.: bieganie, rower, trening siłowy, joga, kardio, pływanie na basenie. Warto nadmienić, że zegarek nie posiada modułu GPS, lecz istnieje możliwość udostępnienia GPS z telefonu za pomocą aplikacji Garmin Connect Mobile.

 • Garmin Vivomove Style

Jest to najwyższy model zegarków hybrydowych Garmin, posiada klasyczne wskazówki oraz wyświetlacz AMOLED, który wyświetla nam dane w dolnej i górnej części ekranu. Waga to 42g dla wersji z paskiem silikonowym lub 35g dla wersji z paskiem nylonowym. Zegarek możemy połączyć z naszym smartfonem, aby otrzymywać powiadomienia (np. wiadomości sms, maile, informacje o połączeniach). Podobnie jak Vivomove 3s zegarek został wyposażony w najnowszy czujnik tętna z pomiarem natlenienia krwi, funkcję Body Battery, monitorowanie nawodnienia oraz cyklu menstruacyjnego. Jeżeli mowa o ilości aktywności to jest ona taka sama jak w Vivomove 3s, zegarek ma także możliwość podłączenia GPS za pomocą aplikacji Garmin Connect Mobile. Dodatkowo wariant Style został wyposażony w moduł NFC, który umożliwia nam skorzystanie z płatności zbliżeniowych za pomocą zegarka - Garmin Pay.

Garmin Vivomove Style

Warto wspomnieć, że czas pracy na baterii w przypadku obydwu powyższych zegarków wynosi do 5 dni. Oba modele są także w pełni wodoszczelne (5ATM).

Podsumowując wybór zegarka hybrydowego wiąże się z brakiem wbudowanej funkcji GPS. Otrzymujemy za to wyjątkowo pięknie prezentujący się klasyczny zegarek wysposażony w dodatkowe funkcje smart. W przypadku Vivomove Style otrzymujemy lepszy wyświetlacz umieszczony w dwóch miejscach na cyferblacie, płatności zbliżeniowe oraz szkiełko Gorilla Glass (Vivomove 3s posiada szkło wzmocnione chemicznie).

Zegarki z modułem GPS dla osoby ćwiczącej rekreacyjnie i amatorsko

 • Garmin Vivoactive 4s

Jest to najmniejszy model spośród zegarków z modułem GPS znajdujących się na rynku. Jego wymiary to zaledwie 40x40x12.7mm przy wadze wynoszącej 40g. Zastosowano tu transreflektywny wyświetlacz (Memory in Pixel), który zapewnia idealną czytelność nawet w pełnym słońcu. Jego średnica wynosi 1,1". Ze względu na swój drobny kształt i szereg funkcji, które oferuje jest to model cieszący się dużą popularnością wśród kobiet. Zegarek posiada wsparcie dla ponad 20 rodzajów aktywności (m.in. bieganie, jazda na rowerze, pływanie na basenie, siłownia, narty). Dodatkowo nowością, którą wprowadzono do serii Vivoactive 4s są animacje ćwiczeń, więcej o tej funkcji możecie przeczytać tutaj.

vivoactive 4s

Zegarek został wyposażony w najnowszy nadgarstkowy czujnik tętna z pulsoksymetrem. Monitorouje sen, tętno, "naładowanie" organizmu - Body Battery, mierzy poziom stresu oraz śledzi cykl menstruacyjny. Znajduję się tu także widżet pomiaru nawodnienia oraz obsługa płatności zbliżeniowych Garmin Pay. Vivoactive 4s posiada również możliwość odtwarzania muzyki z zegarka na bezprzewodowych słuchawkach bluetooth, jest to bardzo wygodne rozwiązanie dla osób lubiących słuchać muzyki w trakcie ćwiczeń.

 • Garmin Venu SQ

Prostokątny Garmin Venu SQ to bez wątpienia tegoroczny hit. Model ten posiada bardzo czytelny wyświetlacz LCD o przekątnej 1,3". Do obsługi zegara wykorzystujemy dotykowy ekran oraz dwa przyciski znajdujące się na bocznej krawędzi. W odróżnieniu od Venu z okrągłą kopertą, wersja SQ nie posiad funkcji prezentowania animowanych treningów oraz wysokościomierz barometrycznego (a co za tym idzie możliwości zliczania pokonanych w ciągu dnia pięter). Poza tym seria posiada wsparcie dla bardzo wielu rodzajów aktywności, obsługuje płatności Garmin Pay, a także podobnie jak opisany wcześniej Vivoactive 4s monitoruje życiowe parametry. Venu SQ można nabyć w naszym sklepie w aż siedmiu wariantach kolorystyczny (modele z oznaczeniem "Music" w nazwie posiadają funkcję bezprzodowego odtwarzania muzyki za pośrednictwem opcjonalnych słuchawek bluetooth).

 Garmin Venu Sq

 • Garmin Venu

Venu to pierwszy model Garmin wyposażony w wyświetlacz AMOLED. Rozmiar wyświetlacza to 1.2" o rozdzielczości 390x390px., natomiast gabaryty zegarka to 43.2x43.2x12.4mm. Jest więc on nieco większy od Vivoactive 4s. Funkcje są takie same co w modelach z serii Vivoactive 4s, jedyną różnicą tutaj jest zastosowany wyświetlacz, który ma dużo żywsze kolory i większą rozdzielczość. Pozwala to wyświetlać większą liczbę tarcz zegarka. Venu występuje w kolorystyce piaskowej z elementami różowego złota i ta kolorsytyka jest najchętniej wybierana przez kobiety. Zdjęcie poniżej prezentuje właśnie tę wersję zegarka.

venu-piaskowy-dla-kobiet

Zegarki z modułem GPS dla osób intensywnie trenujących

 • Garmin Forerunner 245/ Forerunner 245 Music

Forerunner 245 występuje w dwóch wariantach zwanych jako Forerunner 245 oraz Forerunner 245 Music, wariant drugi cechuje się możliwością odtwarzania utworów muzycznych z zegarka na bezprzewodowych słuchawkach bluetooth. Oba modele mają natomiast takie same wymiary 42.3x42.3x12.2mm. Zegarek jest bardzo lekki - waży 38,5g, wykonany został z tworzywa sztucznego, a jego wygląd jest typowo sportowy. Wyświetlacz ma średnicę 1,2" oraz rozdzielczość 240x240px. Zastosowany typ wyświetlacza (Memory in Pixel) zapewnia nam idealną widoczność nawet, gdy promienie słoneczne padają nam bezpośrednio na ekran. Forerunner 245 zapewnia długi czas pracy na baterii, zwłaszcza w trybie GPS gdzie jest w stanie osiągnąć nawet do 24 godzin, w trybie zegarka jest to czas do 7 dni.

Garmin Forerunner 245 posiada wsparcie dla ponad 20 rodzajów aktywności (m.in. bieganie, jazda na rowerze, pływanie na basenie, siłownia). Jeżeli chodzi o funkcje czysto treningowe tutaj jest przewaga nad wyżej wymienionymi smartwatchami, ponieważ zegarek potrafi wskazać czy nasz trening był produktywny, wyliczy nasze obciążenie treningowe, pokaże stan naszego wytrenowania, a także bazując na naszym pułapie tlenowym (VO2max) zegarek oszacuje nasze czasy ukończenia biegów na dystansie 5km, 10km, półmaratonie oraz maratonie. Do zegarka możemy także wgrać ślad trasy w formacie GPX dzięki czemu zegarek zapewni podstawową nawigację. Forerunner 245 posiada podobnie jak wszystkie powyższe modele najnowszy czujnik tętna, za czym idzie znajdująca się w nim także funkcja Body Battery. Dodatkowo Forerunner 245 obsługuje czujniki z dynamiką biegu, co pozwoli nam na uzyskanie dodatkowych danych do analizy. Kobiety zapewne zwrócą uwagę na wersje zegarka w kolorystyce białej, błękitnej oraz z paskiem wiśniowym. 

garmin-forerunner-245

 • Garmin Forerunner 645/ Forerunner 645 Music

Forerunner 645 wyglądem bardzo przypomina Forerunnera 245, jednak obwódka ekranu została wykonana ze stali to poprawia jego wygląd. Podobnie jak w przypadku poprzedniego zegarka występują tu dwie wersje, jedna jest bez muzyki, druga natomiast ma możliwość jej odtwarzania (zegarki oznaczone jako "Music"). Wymiary urządzenia to 42.5x42.5x13.5mm, waga 42.2g. Wyświetlacz o średnicy 1,2" również jak w poprzednikach - Memory in Pixel o rozdzielczości 240x240px. Jego wygląd jest uniwersalny, posiada ramkę ze stali nierdzewnej co czyni go uniwersalnym zarówno do noszenia na co dzień jak i do trenowania. Czas pracy na baterii w przypadku tego modelu wynosi do 14 godzin w trybie GPS oraz do 7 dni w trybie zegarka.

Podobnie jak w poprzedniku zegarek ten ma zaawansowane funkcje treningowe, obliczające stan naszego wytrenowania oraz wpływ treningu na nasze wytrenowanie. Posiada również wsparcie dla dynamiki biegu oraz zdolność obliczania progu mleczanowego, ze zgodnym do tego czujnikiem. Znajdziemy tu również sporą listę aktywności, dodatkowo zegarek posiada wysokościomierz barometryczny oraz moduł NFC, dzięki czemu możemy skorzystać z płatności zbliżeniowych zegarkiem Garmin Pay. Kobiety najchętniej wybierają kolorystykę czarną ze złotymi elementami oraz zegarki z wiśniowym paskiem. 

Garmin Forerunner 645

Oba zegarki z serii Forerunner są bardzo zbliżone do siebie. Na korzyść Forerunnera 245 może przemawiać dłuższy czas pracy w trybie GPS oraz nowszy czujnik tętna z pomiarem natlenienia krwi. Natomiast przewagą Forerunnera 645 jest pomiar progu mleczanowego, którego model 245 nie posiada, wysokościomierz barometryczny dzięki której zegarek obsłuży aktywność "narty" oraz płatności zbliżeniowe Garmin Pay.

 • Seria Garmin Fenix 6

Jest to flagowa seria zegarków Garmin, przeznaczona głównie dla zapalonych sportowców. Do wykonania tego zegarka użyto trwałych i odpornych materiałów, przez co jego waga w wersji "s" wynosi 62g. Urządzenie ma wymiary 42x42x13.8mm i zostało wyposażone w transreflektywny wyświetlacz (Memory in Pixel) o średnicy 1,2", zapewnia on dobrą widoczność ekranu w każdych warunkach przy jak najmniejszym zużyciu energii.

fenix-6s-white

Skoro mowa o baterii to czas jej działania wynosi do 9 dni w trybie zegarka oraz do 25 godzin w trybie zapisu śladu GPS. Seria Fenix 6s zapewnia użytkownikowi całą gamę informacji o stopniu naszego wytrenowania, obciążeniu treningowym, efekcie naszych treningów. Dodatkowo mamy w zegarku dostępną najobszerniejszą listę aktywności spośród wszystkich zegarków Garmin (w tym triathlon) oraz długą listę czujników oraz urządzeń kompatybilnych Garmin (od czujników tętna, poprzez mierniki mocy Vector, aż po komunikatory satelitarne inReach). Wszystkie modele z serii Fenix 6s zostały wyposażone we wcześniej wspominane płatności zbliżeniowe Garmin Pay. Dodatkowo modele Pro i Sapphire posiadają wsparcie dla odtwarzania muzyki z zegarka na słuchawkach bezprzewodowych (więcej o tej funkcji tutaj) oraz fabrycznie załadowane mapy Europy TopoActive wraz z mapami narciarskimi Garmin Ski Map 2.0. Fenixy posiadają możliwości bardzo szerokiej konfiguracji i dostosowania układu pół danych do własnych potrzeb. 

fenix-6s-pro
Fenix 6s Pro

Wszystkie wyżej wymienione funkcje sprawiają że seria Fenix 6s jest zdecydowanym liderem na rynku wśród profesjonalnych zegarków sportowych. Kobietom najbardziej do gustu przypadają wersje białe oraz szare z elementami w kolorze różowego złota. 

fenix-6s-sapphire

Fenix 6s Sapphire

Podsumowanie

Mamy nadzieję, że powyższy artykuł przybliży Was do wyboru właściwego zegarka. Zainteresowanych zakupem urządzenia Garmin zapraszamy do sklepu TRIGAR.pl oraz do naszych salonów stacjonarnych znajdujących się w Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Gdańsku oraz Białymstoku, gdzie czekają na Was nasi eksperci gotowi pomóc w wyborze odpowiedniego zegarka.

Produkty powiązane z artykułem

Komentarze do wpisu (0)

Menu Szukaj filtruj więcej
  • AUTORYZOWANY PARTNER GARMIN
  • TRIGAR to ponad 14 lat doświadczenia, 6 salonów firmowych oraz tysiące zadowolonych Klientów.

  • Tel.:500 521 500
  • E-mail:kontakt@trigar.pl
  • Zapisz się do newslettera
   Bądź na bieżąco z promocjami i nowościami
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl