Kategorie blog

Garmin Fenix - zestawienie wszystkich modeli

0
Garmin Fenix - zestawienie wszystkich modeli

Na przestrzeni ostatnich lat pojawiło się wiele modeli flagowej serii Garmina, czyli zegarków Fenix. Jako że posiadają one w tym momencie wiele modeli wydanych w niedługim odstępie czasu postanowiliśmy przybliżyć je Wam możliwie jak najdokładniej.

W poniższym artykule skupimy się na różnicach między modelami wyszczególniając serie Fenix 5, Fenix 5 Plus oraz Fenix 6 wraz z ich wariantami (rozmiarowymi i funkcjonalnymi).

Ogólna charakterystyka zegarków z serii Garmin Fenix

Seria Fenix, jak już wspomnieliśmy jest flagową serią zegarków w portfolio marki Garmin. Zegarki te posiadają najwięcej funkcji sportowych i dodatkowych (Garmin Pay, Muzyka,   itp.). i pod żadnym względem nie ustępują innym zegarkom amerykańskiego producenta (nie wliczając specjalistycznych jak np. Garmin Descent - zegarek dla nurków).

Urządzenia przeznaczone są do uprawiania tak amatorsko jak i zawodowo, sportów takich jak bieganie, jazda na rowerze, pływanie, triathlon, dwubój i wiele, wiele innych. W zasadzie nie ma aktywności, której nie można zarejestrować tym urządzeniem jeżeli nie dzięki wbudowanej aplikacji, to z wykorzystaniem platformy Garmin Connect IQ lub własnej "innej" aktywności.

Design zegarków Garmin Fenix również stoi na najwyższym poziomie. Bezel jest wykonany z metalu (stal nierdzewna lub tytan) tak jak przyciski oraz dekiel z tyłu, na którym znajduje się optyczny czujnik tętna najnowszej dostępnej generacji na czas premier danej serii Fenixów.


Szkła dostępne są w dwóch wariantach. Standardowe szkło mineralne lub odporne na zarysowania szkło szafirowe. Z doświadczenia wiemy, że często zadawane jest pytanie czy szkła szafirowe pomimo odporności nie są bardziej kruche? Naszym zdaniem nawet jeżeli szafir jest podatny na stłuczenia to urządzenia te posiadają zbyt małą powierzchnię oraz ranty szkła są zabezpieczone w taki sposób, że stłuczenie go jest praktycznie niemożliwe bądź zdarza się niezwykle rzadko.

Warto wspomnieć jeszcze o kompatybilności z innymi urządzeniami czy czujnikami firmy Garmin. Fenixy obsługują większość, jeżeli nie wszystkie czujniki sportowe, takie jak czujnik kadencji, prędkości, temperatury, pomiar mocy Vector. Współpracują również z szeroką gamą innych urządzeń takich jak oświetlenie Garmin Varia czy urządzenia dla myśliwych Alpha.

Szybkie zestawienie

Poniżej w szybkim skrócie przedstawiamy jak powinno się uwzględniać różnice w poszczególnych modelach. W dalszej części artykułu znajdziecie dokładniejsze omówienie wszystkich serii.

Różnice w rozmiarze

Na początku najprostsze zestawienie czyli rozmiary. W każdej serii występują modele z oznaczeniem "s" (Fenix 5s, Fenix 5s PLUS i Fenix 6s), czyli najmniejsze dostępne rozmiary - dedykowane bardziej Paniom niż Panom. Widać to choćby po kolorystyce modeli. Kolejne z oznaczeniem "x" (Feni 5x, Fenix 5x Plus i Fenix 6x) czyli największe. Te modele są raczej męskie (raczej gdyż zdarzają się Panie, którym ten rozmiar także odpowiada), ale też nie do końca gdyż na mniejszych nadgarstkach męskich mogą się okazać po prostu za duże. Ostatnie występują  bez dodatkowego oznaczenia (Feni 5, Fenix 5 Plus i Fenix 6) i jest to standardowy rozmiar odpowiadający większości klientów.

Poniżej zamieszczamy tabelkę z uwzględnieniem dokładnych rozmiarów zegarków, kolumnami dzieląc je rozmiarami na wspomniane "s", standardowe oraz "x".

  Najmniejszy (Fenix 5s, 5s PLUS, 6s) Średni (Fenix 5, 5 PLUS, 6) Największy (Fenix 5x, 5x Plus, 6x)
Seria Fenix 5 42 x 42 x 14,5mm 47 x 47 x 15,5mm 51 x 51 x 17,5mm
Seria Fenix 5 PLUS 42 x 42 x 15,4mm 47 x 47 x 15,8mm 51 x 51 x 17,5mm
Seria Fenix 6 42 x 42 x 13,8mm 47 x 47 x 14,7mm 51 x 51 x 14,9mm

Jak widać, dany model w każdej kolejnej serii ma tą samą szerokość i długość koperty, różnią się jedynie grubością.

Zestawienie szczegółowe funkcji

Kiedy już wiemy, który rozmiar będzie dla nas odpowiedni możemy ruszyć dalej dostosowując nasz wymarzony model wedle funkcji które powinny się  w nim znaleźć.

Tutaj charakterystyka z kolei odbywa się seriami (Najpierw 5s,5,5x, później Plusy i na koniec najnowsza seria Fenix 6). Pogrubione zostają główne różnice pomiędzy modelami w danej serii, nie uwzględnimy jednak rozmiarów, które zostały omówione chwilę wcześniej.

Seria Garmin Fenix 5

Zaprezentowana w 2017 roku seria Fenix 5 jest bezpośrednim następcą bardzo popularnego, aczkolwiek nieprodukowanego już modelu Fenix 3HR. O nowościach jakie zostały wprowadzone w "piątkach" w zestawieniu z "trzecią" generacją Fenixów pisaliśmy szczegółowo w tym artykule.  

W związku z tym, że seria Fenix 5 doczekała się już dwóch nowszych generacji (Fenix 5 Plus i Fenix 6) jest ona powoli wycofywana z oferty. Obecnie w sprzedaży posiadamy już tylko modele ze szkiełkiem szafirowym.

Fenix5s
Fenix 5s


Data premiery: Marzec 2017
Czas pracy: Tryb zegarka - do 9 dni, Tryb GPS - do 14h, UltraTrack - do 35h
Rodzaj szkła: Mineralne, Szafirowe (wersje Sapphire)
Materiał ramki: Stal nierdzewna
Rozmiar ekranu: 1.1"
Szerokość paska: 20mm

Najmniejszy z Fenixów posiadający baterię o najmniejszej pojemności. Model ten  został wyposażony  również w najmniejszy ekran ze wszystkich modeli od wersji 5 w górę.


Fenix 5


Data premiery: Marzec 2017
Czas pracy: Tryb zegarka - do 14 dni, Tryb GPS - do 24h, UltraTrack - do 60h
Rodzaj szkła: Mineralne, Szafirowe (wersje Sapphire)
Materiał ramki: Stal nierdzewna
Rozmiar ekranu: 1.2"
Szerokość paska: 22mm

Standardowy rozmiar. Wśród Fenixów 5 charakteryzuje go zdecydowanie najlepszy czas pracy na baterii. Standardowy w modelach 5 oraz 5 PLUS rozmiar ekranu. Brak szczególnych różnic w funkcjach.Fenix 5x


Data premiery: Marzec 2017
Czas pracy: Tryb zegarka - do 12 dni, Tryb GPS - do 20h, UltraTrack - do 35h
Rodzaj szkła: Szafirowe
Materiał ramki: Stal nierdzewna
Rozmiar ekranu: 1.2"
Wyróżnione funkcje: Wbudowane Mapy
Szerokość paska: 26mm

Największy wariant rozmiarowy ze standardowym ekranem. Ciutkę słabsza bateria niż w modelu Fenix 5, jednocześnie jako pierwszy i jedyny z tej serii posiada wbudowane mapy TopoActive Europy, za pomocą których możemy zorientować się w terenie lub wyznaczyć trasę o czym więcej pisaliśmy tutaj. W standardzie tego modelu znajduje się szkło szafirowe.

Seria Garmin Fenix 5 PLUS

Seria Fenix 5 PLUS wprowadziła głównie obsługę muzyki bezpośrednio z zegarka, płatności za pośrednictwem zegarka (Garmin Pay) oraz wbudowane mapy, które pojawiły się już w zegarku Fenix 5x.

Pod kątem stricte sportowym największą nowością w tych modelach jest  ClimbPro, o którym więcej napisaliśmy tutaj. Warto zauważyć, że modele te posiadają trochę słabsze baterię niż seria poprzednia.


Fenix 5s PLUS


Data premiery: Czerwiec 2018
Czas pracy: Tryb zegarka - do 7 dni, Tryb GPS - do 11h, UltraTrack - do 25h, Muzyka + GPS - do 4,5h
Rodzaj szkła: Mineralne, Szafirowe (wersje Sapphire)
Materiał ramki: Stal nierdzewna
Rozmiar ekranu: 1.2"
Wyróżnione funkcje: Wbudowane Mapy, Muzyka, GarminPay, ClimbPro
Szerokość paska: 20mm

Tak jak w modelach Fenix 5, 5s PLUS posiada najmniejszy gabaryt i najsłabszą baterię. Brak wyróżniających cech w stosunku do większych wariantów.


Fenix 5 PLUS


Data premiery: Czerwiec 2018
Czas pracy: Tryb zegarka - do 12 dni, Tryb GPS - do 18h, UltraTrack - do 42h, Muzyka + GPS - do 8h
Rodzaj szkła: Mineralne, Szafirowe (wersje Sapphire)
Materiał ramki: Stal nierdzewna, Tytan (wersja Sapphire Titanium)
Rozmiar ekranu: 1.2"
Wyróżnione funkcje: Wbudowane Mapy, Muzyka, GarminPay, ClimbPro
Szerokość paska: 22mm

Dłuższy czas pracy baterii niż w 5s, w tej serii nie jest on jednak najdłuższy, gdyż ustępuje modelowi Fenix 5x PLUS. Jedynym wyróżniającym go wariantem jest Sapphire Titanium, którego obudowa posiada elementy wykonane z tytanu zamiast stali nierdzewnej co z kolei przekłada się na zmniejszenie jego wagi.


Fenix 5x PLUS


Data premiery: Czerwiec 2018
Czas pracy: Tryb zegarka - do 20 dni, Tryb GPS - do 32h, UltraTrack - do 70h, Muzyka + GPS - do 13h
Rodzaj szkła: Mineralne, Szafirowe (wersje Sapphire)
Materiał ramki: Stal nierdzewna
Rozmiar ekranu: 1.2"
Wyróżnione funkcje: Wbudowane Mapy, Muzyka, GarminPay, ClimbPro, Bardzo wytrzymała bateriaPulsoksymetr
Szerokość paska: 26mm

Zdecydowanie najlepszy model w serii 5 PLUS. Cechuje go bardzo wytrzymała bateria (prawie 2x mocniejsza niż w modelu Fenix 5 PLUS) oraz wbudowany pulsoksymetr, który pozwala na zmierzenie saturacji.

Seria Garmin Fenix 6

Najnowsza na chwilę obecną (wrzesień 2019r.) seria Fenixów. Jak każda kolejna, posiada wszystkie funkcje które omawiane były we wcześniejszych modelach w standardzie. Nad nowościami musimy się pochylić chwilkę dłużej niż w poprzednich seriach.

Nowości techniczne - Fenixy serii 6 posiadają zdecydowanie najdłuższy czas pracy baterii oraz większe ekrany o wyższej rozdzielczości (przy czym zagęszczenie pikseli zostaje w dalszym ciągu podobne). Zegarki w swojej średnicy pozostają takie same, niemniej są odrobinę cieńsze, a dzięki zastosowaniu zmian w ułożeniu uchwytów paska zdecydowanie lepiej leżą na ręce.

Wbudowany czujnik tętna z pulsoksymetrem posiada możliwość mierzenia tętna w wodzie. Wcześniej było to niemożlwe bez odpowiedniego czujnika na klatkę piersiową. Kolejną nowością jest funkcja ładowania słonecznego, która  jest dostępna wyłącznie w wersji Fenix 6x Pro Solar.

Nowości w oprogramowaniu. Większość z nas kiedy czyta, że nowy model ma szereg usprawnień w oprogramowaniu bierze to jako chwyt marketingowy lub nieistotne zmiany. Tutaj sytuacja ma się zgoła inaczej. Wszystkie modele dostały nowsze wersje oprogramowania, działające zdecydowanie szybciej niż poprzednie. Najprawdopodobniej ma to również związek ze zmienionymi komponentami natomiast takich informacji Garmin nie udziela (poza informacją o zmianie wbudowanego chipsetu GPS). Bardzo dobre wrażenie robi zmiana podejścia do widżetów, teraz zamiast całych ekranów mamy listę widżetów, w które dopiero po wybraniu wchodzimy tak, że przesłaniają cały ekran. Szczegółową prezentację nowej formy prezentowania widżetów znajdziecie w artykule na fenixworld.pl

Wszystkie zegarki z serii Garmin Fenix 6 otrzymały nową możliwość zarządzania baterią, tak aby maksymalnie wydłużyć czas pracy rezygnując z poszczególnych funkcji. Razem z funkcją zarządzania dochodzi nowy tryb zasilania tzw. Tryb Ekspedycji, który znacząco wydłuża czas pracy kosztem dużo rzadszego zbierania odczytów (GPS domyślnie raz na godzinę).

Nowości funkcjonalne. Aplikacje sportowe pozostają w niezmiennym stanie. Pierwszą zauważalną nowością jest możliwość ustawienia do 6 (seria Fenix 6s i Fenix 6) lub 8 (seria Fenix 6x) parametrów na jednym ekranie aktywności. Ważną nowością jest funkcja PacePro pozwalająca zaplanować rozłożenie sił na poszczególne etapy zawodów, a o której więcej napisaliśmy tutaj.


Na koniec warto również wspomnieć o funkcji monitorowania oddechu, monitorowania nawodnienia, animowanych treningach, wbudowanych mapach kurortów narciarskich czy fakcie, że mapy golfowe są już wgrane fabrycznie i nie trzeba ich dodatkowo pobierać z aplikacji Garmin Connect Mobile.

UWAGA! W wariantach 6s oraz 6 występuję modele, które nie mają oznaczeń "Pro" ani "Sapphire". Modele te nie posiadają map oraz obsługi muzyki bezpośrednio z zegarka.


Fenix 6s


Data premiery: Sierpień 2019
Czas pracy: Tryb zegarka - do 9 dni, Tryb GPS - do 25h, UltraTrack - do 50h, Muzyka + GPS - do 6h, Tryb Ekspedycji - Do 20 dni, Tryb oszczędzania baterii - Do 34 dni
Rodzaj szkła: Corning Gorilla Glass 3 (wersje podstawowe i PRO), Szafirowe (wersje Sapphire)
Materiał ramki: Stal nierdzewna, Stal nierdzewna z powłoką DLC (Wersja szara Sapphire)
Rozmiar ekranu: 1.2"
Wyróżnione funkcje: Wbudowane Mapy (wersja PRO i Sapphire), Wbudowane mapy kurortów narciarskich (wersja PRO i Sapphire), PacePro, Muzyka (wersja PRO i Sapphire), GarminPay, Pulsoksymetr, Tętno w wodzie, Tryb Ekspedycji, Mocna Bateria.
Szerokość paska: 20mm

Klasycznie - wśród Fenixów 6 najmniejszy ekran, najsłabsza bateria ale też najmniejszy rozmiar, który pasuje na mniejsze nadgarstki. W tych modelach pojawiają się warianty z powłoką DLC - niemniej nie jest to cecha szczególna biorąc pod uwagę całą serię.


Fenix 6


Data premiery: Sierpień 2019
Czas pracy: Tryb zegarka - do 14 dni, Tryb GPS - do 36h, UltraTrack - do 72h, Muzyka + GPS - do 10h, Tryb Ekspedycji - Do 28 dni, Tryb oszczędzania baterii - Do 48 dni
Rodzaj szkła: Corning Gorilla Glass 3 (wersje podstawowe i PRO), Szafirowe (wersje Sapphire)
Materiał ramki: Stal nierdzewna, Stal nierdzewna z powłoką DLC (Wersja Sapphire Carbon Gray), Tytan (Wersja Sapphire Titanium)
Rozmiar ekranu: 1.3"
Wyróżnione funkcje: Wbudowane Mapy (wersja PRO i Sapphire), Wbudowane mapy kurortów narciarskich (wersja PRO i Sapphire), PacePro, Muzyka (wersja PRO i Sapphire), GarminPay, Pulsoksymetr, Tętno w wodzie, Tryb Ekspedycji, Mocna Bateria.
Szerokość paska: 22mm

Rozmiar pośredni, tak samo czas pracy baterii. Ekran większy - tak jak w poprzednich przypadkach, warto jednak nadmienić, że w porównaniu do modeli omawianych do tej pory jest on większy i wynosi 1,3". Tak jak w modelach 5 Plus pojawia się nam wariant Sapphire Titanium. Charakterystycznie z kolei dla Fenixów 6 wariant Sapphire posiada powłokę ochronną DLC.


Fenix 6x


Data premiery: Sierpień 2019
Czas pracy: Tryb zegarka - do 21 (+3 dni Solar) dni, Tryb GPS - do 72h, UltraTrack - do 120h (+28h Solar), Muzyka + GPS - do 15h(+1h Solar), Tryb Ekspedycji - Do 46 dni (+1 dzień solar), Tryb oszczędzania baterii - Do 80 dni (+40dni solar)
Rodzaj szkła: Gorilla Glass 3 (wersje PRO) , Szafirowe (wersje Sapphire), Power Glass (wersja Solar)
Materiał ramki: Stal nierdzewna, Stal nierdzewna z powłoką DLC (Wersja Sapphire), Tytan z powłoką DLC (wersja Solar).
Rozmiar ekranu: 1.4"
Wyróżnione funkcje: Wbudowane Mapy, Wbudowane mapy kurortów narciarskich, PacePro, Muzyka, GarminPay, Pulsoksymetr, Tętno w wodzie, Tryb Ekspedycji, Bardzo Mocna Bateria, Ładowanie Słoneczne (Wersja Solar)
Szerokość paska: 26mm

Jak wszystkie warianty "x" najbardziej "wypasiony" i posiadający cechy szczególne zegarek. W tym modelu nie ma wariantu, który byłby okrojony o muzykę oraz mapy. Posiada największy ekran z dotychczas wyprodukowanych zegarków Garmina. Dodatkowo dostajemy potężną baterię oraz funkcję ładowania słonecznego w wersji Solar.

Mamy nadzieję, że nasz artykuł pomógł Wam zapoznać się z różnicami pomiędzy poszczególnymi seriami i wariantami zegarków z rodziny Garmin Fenix. W celu usystematyzowania wiedzy, poniżej zamieszczamy tabelę z porównaniem wszystkich dostępnych w naszej ofercie modeli.

Dodatkowo w razie jakichkolwiek wątpliwości zapraszamy do kontaktu mailowego, telefonicznego, online poprzez czat w naszym sklepie TRIGAR.pl lub też osobiście w jednym z naszych salonów.

Tabela z porównaniem zegarków Garmin Fenix 

Model zegarka

Seria Fenix 5

Seria Fenix 5 Plus

Seria Fenix 6S

Seria Fenix 6

Seria Fenix 6X

Rok premiery 2017 2018 2019 2019 2019
Najważniejsze różnice
Wbudowana mapa Europy

Fenix 5X: Tak 

Fenix 5: Nie 

Fenix 5S: Nie 

Tak

Fenix 6S Sapphire: Tak 

Fenix 6S PRO: Tak 

Fenix 6S: Nie 

Fenix 6 Sapphire: Tak 

Fenix 6 PRO: Tak 

Fenix 6: Nie 

Tak 
Wyznaczanie popularnych tras TrendLine

Fenix 5X: Tak 

Fenix 5: Nie 

Fenix 5S: Nie 

Tak

Fenix 6S Sapphire: Tak 

Fenix 6S PRO: Tak 

Fenix 6S: Nie 

Fenix 6 Sapphire: Tak 

Fenix 6 PRO: Tak 

Fenix 6: Nie 

Tak 
Wbudowana mapa tras narciarskich    

Fenix 6S Sapphire: Tak 

Fenix 6S PRO: Tak 

Fenix 6S: Nie 

Fenix 6 Sapphire: Tak 

Fenix 6 PRO: Tak 

Fenix 6: Nie 

Tak 
Obsługa płatności zbliżeniowych Garmin Pay   Tak  Tak  Tak  Tak 
Odtwarzacz muzyki Garmin Music (w tym współpraca z Spotify i Deezer)   Tak 

Fenix 6S Sapphire: Tak 

Fenix 6S PRO: Tak 

Fenix 6S: Nie 

Fenix 6 Sapphire: Tak 

Fenix 6 PRO: Tak 

Fenix 6: Nie 

Tak 
Głosowe powiadomienia o m.in. tempie i tętnie przesyłane do słuchawek Tak, tylko w połączeniu z telefonem  Tak, bez konieczności zabierania telefonu na trening  Tak, bez konieczności zabierania telefonu na trening (wersja Sapphire i PRO)   Tak, bez konieczności zabierania telefonu na trening (wersja Sapphire i PRO)  Tak, bez konieczności zabierania telefonu na trening 
Pulsoksymetr do monitorowania stopnia aklimatyzacji   Tylko Fenix 5X Plus  Tak  Tak  Tak 
Obsługa widżetu ClimbPro   Tak  Tak Tak  Tak 
Obsługa widżetu PacePro    

Fenix 6S Sapphire: Tak 

Fenix 6S PRO: Tak 

Fenix 6S: Tak 

Fenix 6 Sapphire: Tak 

Fenix 6 PRO: Tak 

Fenix 6: Tak 

Tak 
Obsługa emotikonek w powiadomieniach   Tak  Tak  Tak  Tak
Funkcja BodyBattery     Tak  Tak  Tak 
Solarne doładowanie baterii      Tylko warianty z oznaczeniem Solar  Tylko warianty z oznaczeniem Solar Tylko warianty z onaczeniem Solar
Zarządzanie zasilaniem (w tym oszczędzanie baterii i szybka zmiana trybów zasilania)     Tak  Tak  Tak 
Monitorowanie wydajności z uwzględnieniem temperatury, wysokości itp.     Tak  Tak  Tak 
Wykrywanie zdarzeń i wzywanie pomocy   Tak  Tak  Tak  Tak 
Tryb ekspedycji     Tak  Tak  Tak 
Wyświetlanie animacji z ćwiczeniami    

Fenix 6S Sapphire: Tak 

Fenix 6S PRO: Tak 

Fenix 6S: Nie 

Fenix 6 Sapphire: Tak 

Fenix 6 PRO: Tak 

Fenix 6: Nie 

Tak 
Widżet monitorowania oddychania    

Fenix 6S Sapphire: Tak 

Fenix 6S PRO: Tak 

Fenix 6S: Tak 

Fenix 6 Sapphire: Tak 

Fenix 6 PRO: Tak 

Fenix 6: Tak 

Tak 
Zgodność z normą odpornościową 810G     Tak  Tak  Tak 
Właściwości
Model zegarka Seria Fenix 5 Seria Fenix 5 Plus Seria Fenix 6S Seria Fenix 6 Seria Fenix 6X
Wymiary fizyczne

Fenix 5X : 51 × 51 × 17,5 mm

Fenix 5: 47 × 47 × 15,5 mm

Fenix 5S: 42 × 42 × 14,5 mm

Fenix 5X Plus: 51 × 51 × 17,5 mm

Fenix 5 Plus: 47 × 47 × 15,8 mm

Fenix 5S Plus: 42 × 42 × 15,4 mm

42 × 42 × 13,8 mm 47 × 47 × 14,7 mm 51 × 51 × 14,9 mm
Wymiary wyświetlacza

Fenix 5X : 1,2 cala

Fenix 5: 1,2 cala

Fenix 5S: 1,1 cala

1,2 cala 1,2 cala 1,3 cala 1,4 cala
Rodzaj szkiełko

Fenix 5X: Szafirowe

Fenix 5: szafirowe lub mineralne

Fenix 5S: szafirowe lub mineralne

Fenix 5X Plus: Szafirowe

Fenix 5 Plus: szafirowe lub mineralne

Fenix 5S Plus: szafirowe lub mineralne

Fenix 6S Sapphire: Szafirowe 

Fenix 6S PRO: Corning Gorilla 

Fenix 6S: Corning Gorilla

Fenix 6 Sapphire: Szafirowe 

Fenix 6 PRO: Corning Gorilla 

Fenix 6: Corning Gorilla

Fenix 6X Solar: Power Glass 

Fenix 6X Sapphire: Szafirowe 

Fenix 6X PRO: Corning Gorilla 

Rozdzielczość

Fenix 5X: 240 × 240 pikseli

Fenix 5: 240 × 240 pikseli

Fenix 5S: 218 × 218 pikseli

240 × 240 pikseli 240 × 240 pikseli 260 × 260 pikseli 280 × 280 pikseli
Masa

Fenix 5x: 98g 

Fenix 5: 85g 

Fenix 5S: 67g

Fenix 5x Plus: 96g 

Fenix 5 Plus: 86g 

Fenix 5S Plus: 65g

Fenix 6S Sapphire: 58g 

Fenix 6S PRO: 62g 

Fenix 6S: 62g

Fenix 6 Sapphire: 83g (tytan 73g) 

Fenix 6 PRO: 83g 

Fenix 6: 80g

93 g
Maksymalna ilość parametrów na jednym ekranie 4 4 6 6 8
Wi-fi Tylko wersje ze szkiełkiem szafirowym Tak

Fenix 6S Sapphire: Tak 

Fenix 6S PRO: Tak 

Fenix 6S: Nie 

Fenix 6 Sapphire: Tak 

Fenix 6 PRO: Tak 

Fenix 6: Nie 

Tak 
Optyczny pomiar tętna Tak (drugiej generacji) Tak (drugiej generacji) Tak (trzeciej generacji) Tak (trzeciej generacji) Tak (trzeciej generacji)
Nadgarstkowy pomiar tętna w wodzie Nie Nie Tak Tak Tak
Szerokość pasków QuickFit  

Fenix 5X: 26mm

Fenix 5: 22mm

Fenix 5S: 20mm

Fenix 5X Plus: 26mm

Fenix 5 Plus: 22mm

Fenix 5S Plus: 20mm

20mm  22mm  26mm 
Czas pracy akumulatora
Model zegarka Seria Fenix 5 Seria Fenix 5 Plus Seria Fenix 6S Seria Fenix 6 Seria Fenix 6X
W trybie zegarka

Fenix 5X: do 12 dni

Fenix 5: do 14 dni

Fenix 5S: do 9 dni

Fenix 5X Plus: do 20 dni

Fenix 5 Plus: do 12 dni

Fenix 5S Plus: do 7 dni

Do dni 9 Do 14 dni Do 21 dni (wersja Solar +3 dni)
W trybie GPS

Fenix 5X: do 20 godzin

Fenix 5: do 24 godzin

Fenix 5S: do 14 godzin

Fenix 5X Plus: do 32 godzin

Fenix 5 Plus: do 18 godzin

Fenix 5S Plus: do 11 godzin

Do 25 godzin Do 36 godzin Do 60 godzin (wersja Solar +6 godzin)
W trybie UltraTrack

Fenix 5X: do 35 godzin

Fenix 5: do 60 godzin

Fenix 5S: do 35 godzin

Fenix 5X Plus: do 70 godzin

Fenix 5 Plus: do 42 godzin

Fenix 5S Plus: do 25 godzin

Do 50 godzin Do 72 godzin Do 120 godzin (wersja Solar +28 godzin)
W trybie GPS z muzyką -

Fenix 5X Plus: do 13 godzin

Fenix 5 Plus: do 8 godzin

Fenix 5S Plus: do 4,5 godzin

Do 6 godzin Do 10 godzin Do 15 godzin (wersja Solar + godzina)
Tryb ekspedycyjny - - Do 20 dni Do 28 dni Do 46 dni (wersja Solar +1 dzień)
Tryb oszczędzania baterii - - Do 34 dni Do 48 dni Do 80 dni (wersja Solar +40 dzień)
Model zegarka Seria Fenix 5 Seria Fenix 5 Plus Seria Fenix 6S Seria Fenix 6 Seria Fenix 6X
Link do produktu w sklepie Zobacz więcej Zobacz więcej Zobacz więcej Zobacz więcej Zobacz więcej

Produkty powiązane z artykułem

Komentarze do wpisu (0)

Popularne kategorie
Menu Szukaj filtruj więcej
  • AUTORYZOWANY PARTNER GARMIN
  • TRIGAR to 15 lat doświadczenia, 7 salonów firmowych oraz tysiące zadowolonych Klientów.

  • Tel.:500 521 500
  • E-mail:kontakt@trigar.pl
  • Zapisz się do newslettera
   Bądź na bieżąco z promocjami i nowościami
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl