Kategorie blog

Ranking damskich smartwatchy Garmin 2022

0
Ranking damskich smartwatchy Garmin 2021

W codziennej pracy spotykamy się z wieloma pytaniami, jednym z najczęściej zadawanych jest prośba o dobór zegarka dla Pań. Pomimo iż podchodzimy do każdej odwiedzającej nas osoby indywidualnie to część informacji i preferencji jest powtarzalna. Korzystając z naszego wieloletniego doświadczenia postanowiliśmy stworzyć ranking damskich smartwatchy Garmin. Mamy nadzieję, że pomoże on w doborze najlepszego urządzenia zarówno dla kobiet chcących prostego monitora aktywności jak i dla tych, które sport traktują jako swoją codzienność.

Całość podzielimy na kategorię jednocześnie podając pozycję w ogólnej klasyfikacji. Ważną informacją jest, że każdy z podanych damskich smartwatchy jest wodoszczelny (5 ATM) więc codzienne użytkowanie, a także pływanie na basenie nie będzie żadnym problemem.

Najważniejsze kryteria wyboru zegarka Garmin dla kobiet, czyli na czym się skupimy?

Jak wspomnieliśmy, w każdym pytaniu pojawiają się pewne stałe zależności, w tym wypadku w dużej mierze skupimy się na:

 • Wielkości zegarka – z reguły Panie decydują się na modele mniejsze, bardziej pasujące do wąskich nadgarstków,

 • Wyglądzie i kolorze – oczywistością jest, że zegarek poza funkcjami sportowymi musi także pięknie się prezentować,

 • Funkcjach sportowych – mając na uwadze urządzenia firmy Garmin, nie można pominąć i tego aspektu - nie będziemy się zagłębiać w to bardzo szczegółowo, ale maksymalnie zbliżymy charakterystykę danego zegarka,

 • Sposób sterowania – prawdziwy smartwatch kojarzy nam się głównie z ekranem dotykowym. Większość modeli w tym zestawieniu posiada taką metodę sterowania. Niemniej jednak uwzględnimy jedno urządzenie sterowane przyciskami, którego funkcjonalność nie pozwala na przejście obok niego obojętnie.

Tak więc wiemy jaki mamy mniej więcej punkt zaczepienia, czas na konkrety :)

Ranking najlepszych damskich smartwatchy Garmin 2021

Monitory Aktywności

W podkategorii monitorów aktywności odnajdziemy urządzenia, których głównym zadaniem jest monitorowanie codziennej aktywności i parametrów takich jak:

 • Kroki,

 • Tętno,

 • Kalorie,

Urządzenia te pozbawione są wbudowanego odbiornika GPS, niemniej każdy przedstawiony model posiada funkcję tzw. „Podłączonego GPS” co pozwala na pobieranie danych o pozycji przy pomocy smartfona połączonego przez bluetooth. W przypadku nie korzystania z tego połączenia, urządzenie zliczy dystans po uprzedniej kalibracji średniej długości kroku przeliczając ich ilość na dystans.

8. Garmin Lily

Cechy szczególne: Najmniejszy obecnie dostępny smartwatch Garmin z efektowną aluminiową tarczą.

 

Ranking damskich smartwatchy Garmin 2021 Garmin Lily

 

Garmin Lily to urządzenie funkcjonalnie bardzo zbliżone do monitorów aktywności w formie opasek. Jest to obecnie najmniejszy smartwatch w ofercie Garmina (34,5 x 34,5 x 10,15mm) dzięki czemu sprawdzi się nawet na najmniejszych nadgarstkach. Urządzenie monitoruje całodobową aktywność i parametry takie jak tętno, kalorie, kroki czy pokonane piętra. Posiada również szereg dostępnych aktywności takich jak chód, bieg, ćwiczenia oddechowe, cardio, pilates, pływanie w basenie czy jazda rowerem (tylko z podłączonym GPS).

Ten smartwatch dla kobiet pozwoli na uzyskiwanie powiadomień ze sparowanego smartfona, dostęp do kalendarza, informacje o prognozie pogody czy też sterowanie muzyką. Bateria w urządzeniu pozwala na czas pracy do 5 dni z wyłączonym pulsoksymetrem, w praktyce będzie to ok. 3-4 dni.

7. Garmin Vivomove 3s

Cechy szczególne: Smartwatch z klasyczną tarczą analogowa i pojedynczym polem ekranu dotykowego.

 

Ranking damskich smartwatchy Garmin Vivomove3s

 

Zegarek w swojej funkcjonalności bardzo zbliżony do poprzednika. Główną różnicą jest tu obecność klasycznej tarczy analogowej ze wskazówkami, która po dwukrotnym dotknięciu w ekran ustawi się w pozycji umożliwiającej korzystanie z pola ekranu dotykowego u dołu ekranu.

Garmin Vivomove 3s w przeciwieństwie do Lily posiada wysokościomierz barometryczny, co pozwoli na rejestrowanie pokonanych pięter, konfigurowalne alerty podczas aktywności czy nadgarstkowy pomiar tętna pod wodą. Zegarek pozwala również na rozpoczęcie wyzwania toe-to-toe z innym użytkownikiem kompatybilnego Garmina.

Wbudowana bateria pozwala na czas pracy do 5 dni z częstym wykorzystaniem ekranu dotykowego lub do 12 dni w trybie zegarka analogowego. Całość zawarta została w obudowie o wymiarach 39 x 39 x 10.9mm.

Smartwatche serii Vivomove warto polecić kobietom, które szukają eleganckiego tradycyjnego zegarka, który dodatkowo będzie posiadał funkcje smart oraz zliczy codzienną aktywność.

6. Garmin Vivomove Style

Cechy szczególne : Klasyczna tarcza analogowa z dwoma polami ekranu dotykowego, obecność płatności zbliżeniowych Garmin Pay.

 

Damskie smartwatche Garmin Vivomove Style

 

Garmin Vivomove Style to rozbudowana wersja poprzedniego modelu z zestawienia. Funkcjonalnie urządzenie posiada wszystko co poprzedni model Vivomove 3s, dodając jednak kilka interesujących funkcji. Najważniejszą z nich bez wątpienia są płatności zbliżeniowe Garmin Pay, pozwalające na dodanie karty płatniczej z poziomu aplikacji Garmin Connect i późniejsze wykorzystywanie jej do bezdotykowych płatności.

Dużą zauważalną zmianą jest obecność dwóch pól ekranu dotykowego (wyświetlanego w górnej i dolnej części ekranu), który na dodatek jest kolorowy. Ostatnią różnicą jest obecność w urządzeniu chronografu. Tak jak w przypadku poprzedników, zegarek posiada niewielkie gabaryty, mianowicie 42 x 42 x 11,9mm.

Czas pracy w tym smartwatchu dla kobiet jest taki sam jak w przypadku modelu Vivomove 3s. Wynosi on do 5 dni w trybie smart oraz do 12 dni w trybie analogowym.

Smartwatche Garmin dla kobiet

W poszukiwaniach damskiego smartwatcha wchodzimy w urządzenia firmy Garmin, które swoim działaniem i wyglądem zaczynają przypominać tzw. inteligentne zegarki.

Niżej przedstawione modele posiadają ekrany cyfrowe, wbudowany odbiornik GPS oraz szereg dodatkowych funkcji sportowych (i nie tylko ;) ) pozwalających im na zajęcie wyższego miejsca w naszym rankingu niż produkty z podkategorii monitorów aktywności. Pamiętajmy jednak, że dla osób nie korzystających z GPS (bieganie, rower, nordic walking) modele z miejsc 6-8 mogą okazać się odpowiedniejsze do potrzeb.

Zegarki zaprezentowane poniżej posiadają również szereg funkcji sportowych, mocno kojarzonych z urządzeniami firmy Garmin.

Ważne zmiany funkcjonalne w tej kategorii:

 • Odbiornik GPS,

 • Kompas trójosiowy,

 • Muzyka bezpośrednio z urządzenia Garmin Music (z wyjątkiem Venu SQ nie oznaczonego jako Music),

 • funkcja Body Battery, określa stan zmęczenia organizmu 

 • szacowany pułap tlenowy organizmu (Vo2 max)
 • Aplikacja LiveTrack,

 • Wykrywanie zdarzeń i wzywanie pomocy.

 • Zaawansowane treningi,

 • Plany treningowe do pobrania (w tym funkcja Garmin Coach),

 • Historia aktywności bezpośrednio w zegarku,

 • Physio TrueUp,

 • Funkcje golfowe,

 • Opcja powrotu do startu po zakończeniu aktywności,

 • Zgodność z dodatkowymi czujnikami prędkości, kadencji oraz oświetleniem i radarem Varia,

 • Automatyczne wykrywanie stylu podczas pływania w basenie.

5. Garmin Venu SQ

Cechy szczególne: Smartwatch z wbudowanym odbiornikiem GPS, wyświetlaczem LCD, odtwarzaczem muzyki (w wersjach Venu SQ Music), prostokątna obudowa, płatności Garmin Pay.

 

Garmin Venu SQ ranking

 

Garmin Venu SQ to jedyny model w rankingu najlepszych damskich smartwatchy, którego obudowa ma prostokątny kształt. Dokładne wymiary koperty to 40,6 x 37,0 x 11,5mm. Zastosowany tutaj został ekran LCD z opcjonalnym trybem „zawsze włączony” obniżającym jednak znacznie czas pracy baterii.

Najważniejszym czynnikiem powodującym, że zegarek (jak i pozostałe w tej kategorii) znajduje się wyżej od poprzedników w rankingu jest obecność odbiornika GPS. Nie  potrzebujemy już zatem telefonu, aby zarejestrować parametry takie jak dystans, prędkość czy trasa którą przebyliśmy. Model Venu SQ wprowadza również aplikację LiveTrack pozwalającą na przesyłanie aktualnej pozycji do wybranych osób (wymagany telefon w zasięgu BT). Urządzenie zdolne jest także do wykrywania zdarzeń oraz automatycznego wzywania pomocy (również wymagane połączenie z telefonem).

Minusem w stosunku do poprzedników jest brak wysokościomierza barometrycznego. Wyklucza to dokładne liczenie wzniosów oraz spadków, a także liczby pokonanych w ciągu dnia pięter.

Czas pracy urządzenia wynosi do 6 dni w trybie zegarka, do 14 godzin w trybie GPS. W trybie GPS + Muzyka zegarek pracuje do 6 godzin (wariant Venu SQ Music).

4. Vivoactive 4s

Cechy szczególne: Jeden z najmniejszych smartwatchy w ofercie Garmina, nie wygasający ekran Memory-In-Pixel, wbudowany wysokościomierz barometryczny, funkcje Garmin Music i Garmin Pay.

 

Garmin Vivoactive 4s ranking 2021

 

Garmin Vivoactive 4s jest najmniejszym dostępnym urządzeniem z wbudowanym odbiornikiem GPS oraz okrągłą tarczą. Model ten posiada wspomniany wyświetlacz kontrastowy Memory-In-Pixel. Jakość (głębia koloru) wyświetlanego obrazu jest co prawda niższa niż w przypadku modeli Venu, niemniej nie wymaga on całkowitego wygaszania ekranu i jest doskonale widoczny nawet w pełnym słońcu. Jest to dość istotna kwestia np. podczas jazdy rowerem gdy zegarek znajduje się na kierownicy. Dodatkowe punkty w stosunku do modelu Venu SQ, urządzenie otrzymuje za wysokościomierz barometryczny, żyroskop oraz animowane treningi dostępne w urządzeniu dla wybranych aktywności. W tym przypadku, nie musimy się przejmować dodatkowymi oznaczeniami jeżeli chcemy mieć możliwość korzystania z Garmin Music. Wszystkie modele Vivoactive 4s posiadają tą funkcję wbudowaną.

Bateria w urządzeniu pozwala na pracę do 7 dni w trybie zegarka oraz do 15 godzin w trybie GPS. Czas pracy dla trybu GPS + Muzyka wynosi do 5 godzin.

3. Garmin Venu

Cechy szczególne: Ekran AMOLED, funkcje Garmin Music oraz Garmin Pay.

 

Ranking damskich smartwatchy Garmin 2021 Garmin Venu

 

Brązowy medal w rankingu damskich smartwatchy Garmin 2021. Model Garmin Venu jest funkcjonalnym odpowiednikiem modelu Vivoactive 4s. W tej kwestii nie znajdziemy tutaj zmian. Dodatkowe punkty urządzenie otrzymuje od nas za typowy dla smartwatcha ekran AMOLED. Pozwala on na wyświetlenie obrazu o wyższej jakości jednak domyślnie całkowicie się wygasza. Posiada on również opcję „zawsze włączony”, ale ogranicza ona czas pracy baterii (do ok. 2-3 dni).

Jest to również jeden z większych zegarków w naszym zestawieniu jeśli chodzi o przekątną koperty. Jego gabaryty to 43,2 x 43,2 x 12,4mm. Posiada za to nieco większy ekran niż opisany wyżej Vivoactive 4s. Smartwatch dla kobiet Venu posiada wbudowane funkcje Garmin Music oraz Garmin Pay niezależnie od wybranego wariantu.

Osiągany przez urządzenie czas pracy wynosi do 5 dni w trybie zegarka, do 18 godzin w trybie GPS oraz do 6 godzin w trybie GPS + Muzyka.

2. Garmin Venu 2s

Cechy szczególne: Ekran AMOLED z usprawnionym procesorem graficznym, treningi HIIT, wiek sprawnościowy, Garmin Music i Garmin Pay, dłuższy czas pracy baterii, raporty o stanie zdrowia.

 

Nowy ranking Garmin 2021 smartwatch Venu 2s

 

Najmłodszy i najnowszy zegarek w naszym zestawieniu. Modele Garmin Venu 2 i 2s idąc śladem Vivoactive 4 i 4s występują w dwóch rozmiarach. Naszym zdaniem mniejszy (z oznaczeniem „s”) jest idealnym wyborem dla większości Pań. Gabaryty tego urządzenia to 40,4 x 40,4 x 12,1 mm.

Garmin Venu 2s posiada wbudowany ekran AMOLED z poprawionym procesorem graficznym (i nie jest to tylko informacja marketingowa, wizualnie różnica jest znaczna :) ). Dodatkowo, pojawia się też szereg nowych funkcji monitorowania organizmu oraz sportowych.

Przede wszystkim urządzenie to wprowadziło dedykowaną aplikację do treningów interwałowych HIIT takich jak np. Tabata. Zmiany zauważalne są również przy treningach siłowych. Po zakończeniu aktywności zegarek poinformuje nas jakie partie mięśni brały udział w treningu bazując na rozpoznanych ćwiczeniach.

Funkcje monitorowania organizmu zostały rozbudowane o wiek sprawnościowy, który w poprzednich modelach dostępny jest jedynie z poziomu aplikacji Garmin Connect. Nowością są również  raporty zdrowia. Pozwalają one na rejestrowanie parametrów fizjologicznych przez 2 minuty i tworzą dla nas kartotekę dzięki której możemy sprawdzić zmiany zachodzące w naszym organizmie na przestrzeni czasu.

Ostatnią, ale bardzo istotną zmianą jest czas pracy baterii. Urządzenie pozwala na pracę aż do 10 dni w trybie zegarka, 19 godzin w trybie GPS oraz 7 godzin w trybie GPS + Muzyka. Osiągi te są podobne do zwycięzcy rankingu.

Najlepszy damski smartwatch Garmin 2021 - zwycięzca

Docieramy do końca zestawienia, czas zatem na bezsprzecznego zwycięzcę. Jest nim reprezentant flagowej serii firmy Garmin, prawdziwa rakieta wśród zegarków sportowych i smartwatchy.

1. Garmin Fenix 6s - najlepszy smartwatch dla kobiety

Cechy szczególne: Najbardziej zaawansowany zegarek sportowy z funkcjami smartwatcha dostępny na rynku w momencie publikacji artykułu.

 

Zwycięzca rankingu Garmin Fenix 6s

 

Prawdopodobnie dla nikogo nie jest zaskoczeniem wskazanie tego modelu jako zwycięzcę rankingu najlepszych damskich smartwatchy Garmin 2021. Zapewne znajdą się również osoby dla których sterowanie przyciskami oraz ekran Memory-In-Pixel wyklucza ten model jako typowego smartwatcha. Naszym zdaniem jednak szereg funkcji tak charakterystycznych dla Garmina oraz fakt, że w chwili obecnej nie ma bardziej zaawansowanych zegarków sportowych niż seria Garmin Fenix 6 jest argumentem nie do obalenia.

Urządzenie posiada wszystkie funkcje sportowe oraz monitorowania aktywności o których wspomnieliśmy przy okazji poprzednich modeli. Znajdziemy tutaj też funkcje smart takie jak:

 • Powiadomienia z telefonu,

 • Funkcja Garmin Music (wariant pro i sapphire),

 • Funkcja Garmin Pay.

Dodatkowo, Garmin Fenix 6s jest jedynym modelem w zestawieniu posiadającym wbudowane mapy (wariant Pro oraz Sapphire), nawigowanie po trasie, funkcje triathlonowe, stan wytrenowania, obciążenie treningowe, wsparcie dla czujników dynamiki biegu, mierników mocy oraz wiele wiele innych typowo sportowych funkcji. Fenix 6s dostarcza także wielu statystyk jak stan treningu, efekty wytrenowania, obciążenie treningowe, zalecany czas regeneracji czy szacowany próg mleczanowy. Gabaryty urządzenia to 42 x 42 x 13,8mm. Czas pracy z kolei to do 9 dni w trybie zegarka i do 25 godzin w trybie GPS. Zegarek posiada także menadżer profili zasilania. W przypadku korzystania z GPS oraz muzyki, urządzenie pozwala na pracę do 6 godzin. Istotną nowością w kwestii baterii jest tryb oszczędzania energii, który drastycznie zwiększa osiągi urządzenia.

Urządzenie to bez problemu wygra niejeden ranking, nie tylko dla smartwatcha jak również dla zegarka sportowego. Naszym zdaniem jest to zdecydowany numer jeden rankingu. Zagrozić mu może tylko ewentualne pojawienie się nowego reprezentanta z serii Garmin Fenix.

Podsumowanie rankingu - najlepszy smartwatch Garmin dla kobiety w 2021 roku 

Mamy nadzieję, że nasze zestawienie pomoże Wam w wyborze najbardziej odpowiedniego dla Waszych potrzeb zegarka. Niemniej jednak jeśli nadal macie wątpliwości lub porostu chcielibyście zobaczyć na żywo wybrany model to przypominamy o naszych salonach firmowych. Jesteśmy do Waszej dyspozycji już w sześciu miastach! Zapraszamy :)

Komentarze do wpisu (0)

Popularne kategorie
Menu Szukaj filtruj więcej
  • AUTORYZOWANY PARTNER GARMIN
  • TRIGAR to 15 lat doświadczenia, 7 salonów firmowych oraz tysiące zadowolonych Klientów.

  • Tel.:500 521 500
  • E-mail:kontakt@trigar.pl
  • Zapisz się do newslettera
   Bądź na bieżąco z promocjami i nowościami
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl