Witamy Cię serdecznie na blogu TRIGAR

TRIGAR to największy w Polsce autoryzowany sprzedawca produktów marki GARMIN, działający na rodzimym rynku nieprzerwanie od 2007 roku.

Nie ograniczamy się jednak wyłącznie do sprzedaży i w myśl naszego hasła przewodniego "GPS dla aktywnych" sami również od wielu lat jesteśmy użytkownikami m.in. fenixów, forerunnerów, edge, etrexów, oregonów, strikerów, nuvi czy zumo. Na łamach niniejszego bloga postaramy się rzetelnie dzielić z Wami naszymi doświadczeniami związanymi z praktycznym wykorzystaniem produktów GARMIN.

Szukaj artykuły wg kategorii

Garmin Zumo XT - nowa nawigacja na motocykl 0
Garmin Zumo XT - nowa nawigacja na motocykl

Na chwilę przed rozpoczęciem nowego sezonu motocyklowego, amerykański lider runku GPS zaprezentował nawigację Garmin Zumo XT. Tak jak wszystkie modele należący do rodziny Zumo, tak i wariant XT cechuje się zwiększoną odpornością na wodę, kurz, błoto czy inne niespodziewane "atrakcje" na jakie może natrafić motocyklista w trakcie jazdy. Nawigacja została wyposażona w dotykowy ekran o przekątnej 5,5" i rozdzielczości 1280 na 720 pikseli. Urządzenie bez problemu można obsługiwać w rękawicach. Choć w zestawie otrzymujemy ładowarkę umożliwiającą podpięcie do zasilania motocykla, to w niektórych przypadkach może się ona okazać zbędna, gdyż jak deklaruje producent Zumo XT może pracować z włączonym GPS nawet 6 godzin. 

Garmin Zumo XT = system z trzema rodzajami map

Kluczową cechę jaka wyróżnia nową nawigację dla motocyklistów stanowi system fabrycznie zainstalowanych map. Poza tradycyjną mapą drogową, która jest objęta gwarancją dożywotnich aktualizacji, kierowca może w łatwy sposób przełączyć się na mapę satelitarną (Garmin BirdsEye) lub mapę turystyczną. Rozwiązanie to wydaje się być naprawdę wygodne. Przypominamy, że do starszych modeli (np. Zumo 595 i Zumo 396) także można dogrywać darmowe mapy OSM, jednak aby je włączyć należy wykonać kilka kliknięć w menu. 

Ułatwienia dla kierowcy

Nawigacja Garmin Zumo XT została zaprojektowana z myślą o motocyklistach. W związku z tym znajdziemy w niej szereg udogodnień dla kierowców. Wymienić tu można:

  • specjalną klawiaturę ułatwiającą wybieranie liter bez konieczności zdejmowania rękawic
  • dwukanałowy bluetooth, który pozwala połączyć nawigację z telefonem oraz z zestawem głośnomówiącym w kasku 
  • funkcję wyznaczania tras obfitujących w zakręty - Garmin Adventurous Routing
  • łatwe dogrywanie plików GPX (trasy) za pośrednictwem telefonu oraz opcję zapisywania śladów z jazd 
  • rozbudowaną bazę punktów użytecznych (Forsquare, iOverlander, oceny z TripAdvisor itp)
  • bezprzewodowe odtwarzanie muzyki (baza MP3 lub Spotify)
  • informacje o pogodzie oraz utrudnieniach w ruchu (wymagane połączenie z telefonem)
  • współpraca z komunikatorami satelitarnymi inReach - po bezprzewodowym połączeniu z komunikatorem, na ekranie nawigacji Zumo XT można między innymi pisać wiadomości alarmowe 
  • współpraca z aplikacją Garmin Explore 

Cena i premiera nawigacji Garmin Zumo XT w Polsce 

Sugerowana cena nowej nawigacji dla motocyklistów to 2199zł. Producent deklaruje premierową dostawę jeszcze w pierwszym kwartale 2020 roku. Więcej danych technicznych nowego Zumo XT znajdziecie na karcie produktu w naszym sklepie.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl