Witamy Cię serdecznie na blogu TRIGAR

TRIGAR to największy w Polsce autoryzowany sprzedawca produktów marki GARMIN, działający na rodzimym rynku nieprzerwanie od 2007 roku.

Nie ograniczamy się jednak wyłącznie do sprzedaży i w myśl naszego hasła przewodniego "GPS dla aktywnych" sami również od wielu lat jesteśmy użytkownikami m.in. fenixów, forerunnerów, edge, etrexów, oregonów, strikerów, nuvi czy zumo. Na łamach niniejszego bloga postaramy się rzetelnie dzielić z Wami naszymi doświadczeniami związanymi z praktycznym wykorzystaniem produktów GARMIN.

Szukaj artykuły wg kategorii

Porównanie nawigacji do ciężarówek Garmin Dezl 1
Porównanie nawigacji do ciężarówek Garmin Dezl

Zastanawiasz się nad zakupem nawigacji do pojazdu ciężarowego? Garmin aktualnie posiada w swojej ofercie trzy modele nawigacji. Kluczową różnicę między poszczególnymi urządzeniami stanowi wielkość ekranu oraz wbudowana kamera w którą wyposażony jest model Garmin DezlCam 785. Wszystkie produkty z serii Garmin Dezl posiadają mapę całej Europy z darmowymi i dożywotnimi aktualizacjami oraz opcją utworzenia profilu pojazdu.

W poniższej tabeli skupiamy się przede wszystkim na wskazaniu różnic między nawigacjami. Aby zapoznać się z pełną specyfikacją danego modelu, skorzystaj z zakładki  zobacz więcej.

Zainteresowanych zakupem nawigacji do ciężarówek zapraszamy do salonów firmowych lub sklepu internetowego TRIGAR.pl

 

 

DezlCam 785 LMT-D

Zobacz więcej

Dezl 780 LMT-D

Zobacz więcej

Dezl 580 LMT-D

Zobacz więcej

Rok produkcji 2018 2018 2017

Najważniejsze różnice

Przekątna wyświetlacza 17,7 cm (7") 17,7 cm (7") 12,7 cm (5")
Wbudowany rejestrator jazdy (kamera) Tak Nie Nie
Automatyczne wykrywanie zdarzeń Tak (dzięki kamerze) Nie Nie
Ostrzeżenie o opuszczeniu pasa ruchu Tak (dzięki kamerze) Nie Nie
Ostrzeżenie o zbyt małej odległości do pojazdu poprzedzającego Tak (dzięki kamerze) Nie Nie
Aktywny uchwyt (kabel zasilania wpinany do uchwytu) Tak Tak Nie
Magnetyczny uchwyt Tak Tak Nie
Właściwości
 Wymiary fizyczne (szer. × wys. × gł.) 19,90 x 12,20 x 2,40 cm  19,81 x 12,11 x 2,55 cm  15,10 x 9,30 x 2,41 cm 
Wymiary wyświetlacza (szer. x wys.)  15,2 x 8,9 cm  15,2 x 8,9 cm)  11,1 x 6,3 cm
 Rozdzielczość wyświetlacza 1024 x 600 pikseli  1024 x 600 pikseli  480 x 272 piksele 
 Masa  437,0 g  437,0 g   234,0 g
Bateria  litowo-jonowa  litowo-jonowa  litowo-jonowa 
Czas działania baterii  do 1 godz.  do 1 godz.  do 2 godz. 
Gniazdo słuchawkowe/wyjście audio   Tak  Tak  Nie 
Mapa i pamięć
 Fabrycznie załadowane mapy ulic Tak (Cała Europa)
Dożywotnie aktualizacje map Tak
Obsługa kart danych Karta microSD (do nabycia osobno)
Pamięć i pojemność baterii 16GB, bateria 820mAh

Informacje o korkach i wybrane funkcje nawigacyjne

Wymowa nazw ulic Tak
Zgodność z radiowymi komunikatami drogowymi (TMC) Tak (Traffic cyfrowy, oznaczenie D w nazwie)
Dożywotnie aktualizacje informacji o utrudnieniach w ruchu (TMC) Tak (Digital 3D Traffic) 
Asystent pasa ruchu Tak
Unikanie tras (autostrad, dróg płatnych itp.) Tak
 Kody ADR Tak
Profil pojazdu ciężarowego  Tak
Profil pojazdu osobowego Tak
Technologia Bluetooth Tak 
Wskaźnik ograniczeń prędkości Tak 
Baz punktów użytecznych dla pojazdów ciężarowych (MOP-y, Stacje z udogodnieniami itp.) Tak
Współpraca z bezprzewodową kamerą cofania Garmin BC Tak (z modelem BC 35) Tak (z modelem BC 30)
Instrukcja obsługi Pobierz  Pobierz  Pobierz 
  Zobacz więcej... Zobacz więcej... Zobacz więcej...

 

Fabrycznie załadowane mapy ulic

Wszystkie nawigacje z serii Garmin Dezl posiadają fabrycznie zainstalowaną w pamięci wewnętrznej drogową mapę całej Europy Garmin City Navigator. Mapa objęta jest gwarancją dożywotnich aktualizacji, co w praktyce oznacza, że użytkownik może samodzielnie, nie ponosząc przy tym żadnych kosztów instalować uaktualnienia. Aktualizacje udostępniane są do czterech razy w roku.

   

Informacje o utrudnieniach w ruchu

Wszyscy wiemy, jak nieprzyjemnie jest utknąć w korku w drodze do domu lub na wakacje. Wszyscy też zgadzamy się, że jest wiele przyjemniejszych sposobów spędzania wolnego czasu. To dlatego Garmin stara się ciągle udoskonalać usługę komunikatów o ruchu drogowym, wzbogacając ją o nowe technologię, dzięki którym najbardziej aktualne informacje będą dostępne wszędzie, gdzie ich potrzebujesz*. Korzystaj z propozycji alternatywnych tras i ciesz się dodatkowym wolnym czasem!

 


 

Urządzenia oznaczone w nazwie symbolem LMT-D zostały wyposażone w cyfrowy odbiornik komunikatów drogowych (DAB). Informacje o utrudnieniach przesyłane kanałem cyfrowym są udostępniane szybciej i z większą częstotliwością. Na chwilę obecną system działa w niewielu krajach, ale co ważne urządzenia oznaczone jako LMT-D odbierają w pozostałych krajach także informacje przesyłane drogą radiową. Poniżej mapa zasięgu usługi DAB:   

 

 


 

Oprócz usługi Live Traffic firma Garmin oferuje dodatkowo bezpłatną, bezterminową usługę unikania utrudnień drogowych na urządzeniach z oznaczeniem LMT (i dodatkowo LMT-D) dostarczaną za pośrednictwem systemu RDS-TMC. Funkcja działa przez tradycyjne analogowe radio FM i przekazuje informacje o opóźnieniach i alternatywnych trasach. Szerokość pasma RDS (Radio Data System) jest ograniczona, dlatego ten sposób umożliwia odbiór mniejszej ilości danych niż w przypadku korzystania z usługi cyfrowych komunikatów drogowych firmy Garmin. Poniżej mapa zasięgu usługi RDS-TMC:

 


 

Asystent pasa ruchu

Cała seria nawigacji Garmin Dezl posiada dwa rodzaje asystenta pasa ruchu. Asystent jak sama nazwa wskazuje, podpowiada z odpowiednim wyprzedzeniem który pas jezdni należy zająć. Prostszy, asystent strzałkowy najczęściej uaktywnia się w miastach i podświetla w lewym górnym rogu ekranu nawigacji, pas który powinniśmy zająć. Z kolei bardziej rozbudowany asystent graficzny, dzieli ekran na dwie części. Po prawej stronie pojawia się zdjęcie z naniesioną strzałką. Oba rozwiązania stanowią bardzo duże ułatwienie, zwłaszcza gdy poruszamy się dużym pojazdem (np. długa ciężarówka) i pozwala uniknąć stresujących sytuacji związanych z nagłą zmianą pasa ruchu.       

 


 

Profil pojazdu ciężarowego

Seria nawigacji Garmin Dezl umożliwia stworzenie profilu pojazdu ciężarowego. Po zdefiniowaniu parametrów, nawigacja będzie uwzględniała związane z nimi ograniczenia na drodze. W profilu możemy ustawić takie wartości jak: ilość przyczep, maksymalna wysokość, maksymalna szerokość, całkowita długość, łączna masa, wybór substancji niebezpiecznych, kod ograniczenia przejazdu tunelem dla całego ładunku. Poza ustawieniami dotyczącymi pojazdów ciężarowych, we wszystkich modelach Garmin Dezl istnieje także możliwość włączenia trybu pracy samochodu osobowego.  

 

Komentarze do wpisu (1)

1 lutego 2020

Witam mam pytanie jak włączyć asystenta pasa ruchu Garmin 785 graficzny

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl