Który komputer rowerowy Garmin Edge wybrać? 1
Który komputer rowerowy Garmin Edge wybrać?

Linia komputerów rowerowych Edge jest tak różnorodna, jak rowerzyści, którzy z nich korzystają. W rzeczywistości mamy tak wiele opcji, że wybór może być trudny. Przedstawiamy więc wszystkie dostępne modele, abyś wiedział, która jednostka jest dla Ciebie odpowiednia!

Ludzie jeżdżą na rowerach z różnych powodów. Być może jesteś szosowcem, kolarzem górskim, triathlonistą, dojeżdżającym do pracy albo kimś, kto jeździ okazjonalnie, aby zaczerpnąć świeżego powietrza. Istnieje komputer rowerowy Edge dostosowany do Twoich potrzeb.

Dostępnych opcji jest tak wiele, że wybór może być trudny. Chociaż każdy z dostępnych komputerów Edge jest dobrym wyborem, optymalnie byłoby wybrać taki, który najlepiej Ci odpowiada. Zarówno pod kątem finansowym jak i funkcjonalnym. Dlaczego warto wybrać Edge?

 • Zróżnicowane modele dla każdego typu rowerzysty
 • Szeroki zakres funkcji i opcji
 • Wysoka jakość i niezawodność
 • Kompatybilność z innymi urządzeniami Garmin
 • Łatwość użytkowania i intuicyjny interfejs

Poniżej przedstawiamy aktualnie dostępne modele serii Edge, począwszy od modeli podstawowych, aż po najbardziej zaawansowane. Mamy nadzieję, że pośród nich znajdziesz urządzenie stworzone dla Ciebie!

Garmin Edge 130 Plus

Garmin Edge 130 Plus to kompaktowy, ale wydajny licznik, oferujący niezawodność i funkcjonalność w przystępnej cenie. Dzięki temu możemy czerpać pełnię korzyści z każdej przejażdżki rowerowej.

Urządzenie pozwala śledzić najważniejsze parametry jazdy jak prędkość, wysokość, a także pokonany dystans. Dodatkowo masz dostęp do zaawansowanych funkcji, takich jak ClimbPro, informująca o podjazdach czy wykrywanie zdarzeń, dające poczucie bezpieczeństwa.

 

W czasie jazdy, Edge 130 Plus na bieżąco informuje o zakrętach, a także wskazuje uproszczoną ścieżkę przejazdu. Dzięki czemu, dokładnie wiemy dokąd zmierzamy, a po zakończeniu jazdy urządzenie może skierować nas do miejsca startowego.

Licznik korzysta z trzech systemów satelitarnych czyli GPS, GLONASS oraz Galileo, co zdecydowanie ułatwia orientację w czasie jazdy. Natomiast wbudowany wysokościomierz pokazuje, na jakiej wysokości aktualnie się znajdujemy.

Jak widać, mały rozmiar nie przekreśla wydajności. Komputer rowerowy Edge 130 Plus oferuje wszystko byś mógł w pełni cieszyć się jazdą. Bez względu na to, czy chcesz monitorować swoje osiągnięcia, czy po prostu codziennie dojeżdżasz rowerem do pracy.

Garmin Edge Explore 2

Edge Explore 2 to niezawodny, łatwy w obsłudze komputer rowerowy z ekranem dotykowym, który ułatwia wyszukiwanie nowych tras. Zapewnia także szczegółowe wskazówki, mapy dostosowane do rodzaju jazdy oraz przeliczanie trasy w razie zjechania z kursu.

Jeśli posiadasz kompatybilny e-rower możesz uzyskać wgląd w czas pracy akumulatora oraz statystyki roweru. Możesz również uzyskać inteligentne wyznaczanie tras, a także alerty w oparciu o stan akumulatora, zasięg roweru czy zaplanowany kurs.

 

Edge Explore 2 pomoże Ci znaleźć więcej niż tylko trasy. Dzięki powiadomieniom wyświetlanym na ekranie, jeździe grupowej oraz udostępnianiu wydarzeń na żywo, zawsze będziesz w kontakcie z bliskimi.

A jeśli musisz zrobić sobie przerwę? Bez obaw, alarm rowerowy chroniony kodem PIN wyświetli powiadomienie na smartfonie, gdy rower zmieni położenie pod Twoją nieobecność.

Możesz wstrzymywać wskazówki dotyczące trasy i powiadomienia, gdy zjeżdżasz ze szlaku, aby odkrywać nowe miejsca. Gdy będziesz gotowy wrócić na trasę, urządzenie pokaże Ci drogę.

Urządzenie zapewnia do 16 godzin pracy baterii przy intensywnym użyciu, a także do 24 godzin w trybie oszczędzania baterii. Jedź przed siebie i odkrywaj nowe szlaki, Explore 2 ma wszystko pod kontrolą.

  Edge 130 Plus Edge Explore 2
Wymiary 41 x 63 x 16 mm 106 x 56 x 21 mm
Masa 33 g 104 g
Klasa wodoszczelności IPX7 IPX7
Ekran dotykowy - TAK
Rozmiar wyświetlacza 1,8 cala 3,0 cale
Rozdzielczość 240 x 400 pikseli 240 x 400 pikseli
Czas działania baterii do 12 godzin do 16 godzin
Tryb oszczędzania baterii - TAK
GPSGLONASSGalileo TAK TAK
Wysokościomierz barometryczny TAK TAK

Garmin Edge 540 / Garmin Edge 840

Jeśli zależy Ci na analizie i poprawie osiągów, to zarówno Edge 540 jak i Edge 840 stanowią doskonały wybór. Modelem Edge 540 sterujemy wyłącznie przyciskami, natomiast Edge 840 posiada przyciski oraz ekran dotykowy. Oba urządzenia dostępne są również w wersjach solarnych, oferujących dłuższy czas działania.

Modele Edge 540 oraz Edge 840 oferują naprawdę wiele, jeśli chodzi o osiągi. Dynamiczny monitoring wydajności, treningi adaptacyjne, aklimatyzacja do temperatury i wysokości, a także zaawansowane funkcje treningowe. W obu urządzeniach znajdziemy również:

 • Fabrycznie zainstalowane mapy (Garmin Cycle Map), dzięki którym znajdziesz popularne trasy oraz szlaki MTB.
 • Wyznaczanie tras dostosowanych do sposobu jazdy, niezależnie od tego, czy jeździsz po trasach górskich, szutrowych czy asfaltowych.
 • Wielopasmowa sieć GNSS (Global Navigation Satellite System), aby zapewnić Ci większą dokładność pozycjonowania.
 • Funkcja ClimbPro, która w trakcie jazdy pozwala zobaczyć pozostałe przewyższenia, a także stopień nachylenia podjazdów.
 • Power Guide, czyli funkcja przewodnika mocy, która po sparowaniu z miernikiem mocy sugeruje optymalny rozkład sił na trasie.
 • Zgodność z radarem wstecznym oraz inteligentnymi światłami Varia, aby widzieć i być widocznym.
 • Łączność, obejmująca powiadomienia z telefonu, zgodność z trenażerem rowerowym, wykrywanie zdarzeń, a także funkcję LiveTrack.

Oba urządzenia śledzą także parametry jazdy na górskim rowerze, jak liczba skoków, ich odległość oraz czas spędzony w powietrzu. Posiadają również funkcje specyficzne dla firmy Garmin, czyli Grit i Flow. Wskaźnik Grit, ocenia poziom trudności trasy, natomiast Flow określa, jak płynnie ją pokonujesz.

Polecamy także: Nawigowanie po kursie w urządzeniach Garmin

Gdy chodzi o czas działania, Edge 540 oraz Edge 840 oferują do 26 godzin czasu pracy. Natomiast wersje SOLAR obu modeli, zapewnią do 32 godzin pracy, w trybie ładowania energią słoneczną. Jak widać, urządzenia są nie tylko kompaktowe i funkcjonalne, ale także niezwykle wydajne.

Garmin Edge 1040

Seria Edge 1040 oferuje największy ekran dotykowy, zaawansowane rozwiązania treningowe i nawigację, aby zapewnić Ci najwyższą wydajność. A dodatkowo, dzięki technologii ładowania energią słoneczną Power Glass możesz uzyskać nawet do 100 godzin pracy na baterii.

Edge 1040 to komputer rowerowy, na którym zawsze możesz polegać, aby osiągnąć szczyt swoich możliwości. Od odległych żwirowych szlaków, przez długie asfaltowe proste, aż po zapierające dech podjazdy, Edge 1040 jest gotowy na każdą trasę.

Główna zaletą urządzenia są mapy rowerowe dla poszczególnych typów jazdy, ze szczegółowymi wskazówkami nawigacyjnymi i trybem podglądu rozwidleń. Dzięki którym, znajdziesz popularne trasy, nie zgubisz się nawet na krętych trasach i zawsze wybierzesz właściwy szlak.

Gdy chodzi o czas pracy baterii Edge 1040 jest bezkonkurencyjny, oferując do 35 godzin pracy przy maksymalnej wydajności. A kiedy myślisz, że lepiej już być nie może Garmin dodaje ładowanie energią słoneczną. Dzięki temu Edge 1040 Solar działa do 45 godzin w normalnych warunkach i maksymalnie 100 godzin w trybie oszczędzania baterii.

  Edge 540 Edge 840 Edge 1040
Wymiary 58 x 85 x 20 mm 58 x 85 x 20 mm 59 x 118 x 20 mm
Masa 80 g 85 g 126 g
Klasa wodoszczelności IPX7 IPX7 IPX7
Ekran dotykowy - TAK TAK
Rozmiar wyświetlacza 2,6 cala 2,6 cala 3,5 cala
Rozdzielczość 246 x 322 piksele 246 x 322 piksele 282 x 470 pikseli
Czas działania baterii do 26 godzin do 26 godzin do 35 godzin
Tryb oszczędzania baterii TAK TAK TAK
Wielopasmowa sieć GNSS TAK TAK TAK
Możliwość ładowania w czasie jazdy TAK TAK TAK
Tworzenie kursów na urządzeniu - TAK TAK
Wyszukiwanie lokalizacji na urządzeniu - TAK TAK

Garmin Edge 1040, funkcjonalność

Warto zwrócić uwagę na funkcje oceny umiejętności kolarskich, która pomoże określić Twoje mocne strony jako kolarza. Natomiast codzienne treningi adaptacyjne pozwolą skupić się na poprawie umiejętności i przygotować na wyzwania trasy, którą wkrótce zamierzasz pokonać. Pozostałe atuty tego wyjątkowego urządzenia to:

 • Wielopasmowa sieć GNSS (Global Navigation Satellite System), zapewnia większą dokładność przy określaniu pozycji, bez względu na warunki.
 • Stamina, czyli uzyskiwane na bieżąco wskazówki dotyczące Twojej wytrzymałości i zapasów energii.
 • Stan wytrenowania, korzystając z różnorodnych wskaźników informuje czy Twój trening jest efektywny czy może jednak się przemęczasz.
 • Dynamiczne monitorowanie efektywności, pozwala uzyskać więcej informacji o tym, jak Twoje ciało reaguje na trening.
 • Powiadomienia dotyczące odżywiania i nawodnienia, wyświetlane w odpowiednim momencie, aby zachować siły na każdy kilometr trasy.
 • Dynamika jazdy, informuje o zmianach Twojej wydajności na podstawie zmiennych, takich jak konfiguracja roweru czy czas trwania jazdy.
 • Funkcja GroupTrack, pozwala śledzić towarzyszy w czasie jazdy grupowej. Wystarczy spojrzeć na ekran, aby zobaczyć aktualizację ich pozycji.
 • eRower, który łatwo podłączysz do urządzenia za pomocą technologii ANT+, aby wyświetlić dane roweru, a nawet pozostały zasięg.
 • Sterowanie muzyką, za pomocą licznika EDGE 1040 jest szczególnie przydatne gdy jesteś na szlaku lub ćwiczysz na trenażerze.

Dodatkowo, Edge 1040 oferuje połącznie z czujnikami, takimi jak mierniki mocy z serii Garmin Rally czy pulsometr HRM-Pro Plus. Taka kompatybilność znacząco zwiększa możliwości urządzenia, przenosząc Twoje treningi i jazdę na wyższy poziom.

Akcesoria Garmin Edge, niezbędnik każdego rowerzysty!

Urządzenia Garmin Edge to nie tylko doskonałe komputery rowerowe, ale prawdziwe centra dowodzenia Twoją jazdą. Dzięki szerokiej gamie kompatybilnych akcesoriów możesz rozszerzyć ich funkcje i czerpać jeszcze więcej korzyści z każdego treningu

 • Etuiszkiełka ochronne, które zabezpieczą Twoje urządzenie przed uszkodzeniami mechanicznymi i warunkami atmosferycznymi.
 • Czujniki tętna, dzięki dokładnym pomiarom pomogą Ci trenować efektywniej i bezpieczniej.
 • Mierniki mocy Garmin Rally, umożliwiające analizę wysiłku na zupełnie nowym poziomie, dzięki pomiarom mocy generowanej podczas jazdy.
 • Piloty zdalnego sterowania, pozwalające sterować komputerami serii Edge lub eRowerami bez odrywania rąk od kierownicy.
 • Czujniki kadencji i prędkości, zapewniające dokładne dane o kadencji i prędkości, niezależnie od warunków. Czujniki te są łatwe w montażu i nie wymagają kalibracji.
 • Inteligentne oświetlenie i radary wsteczne, zwiększają Twoją widoczność i bezpieczeństwo na drodze, niezależnie od warunków.
 • Trenażery inteligentne TACX, pozwolą trenować w domu z wykorzystaniem realistycznych tras i symulacji podjazdów. Połącz komputer Edge z trenażerem TACX, aby śledzić postępy w aplikacji Garmin Connect.

Jak widać, wybór kompatybilnych akcesoriów i urządzeń Garmin ma wiele zalet. Po pierwsze, pozwala na lepsze monitorowanie parametrów i bardziej efektywny trening. Po drugie znacząco zwiększa bezpieczeństwo oraz komfort jazdy, bez względu na okoliczności.

Podsumowanie

Gotowy, aby ruszyć w trasę na szlak, po żwirze albo po prostu, asfaltową drogą w Twojej okolicy? Komputer rowerowy Garmin Edge to doskonała inwestycja dla każdego, kto chce poprawić swoje wyniki i czerpać więcej przyjemności z jazdy na rowerze.

Urządzenia te pomogą Ci również jeździć bezpieczniej, wydajniej i odkrywać nowe trasy. Zapraszamy do naszego sklepu TRIGAR.PL, gdzie znajdziesz swój idealny komputer rowerowy Garmin Edge!

Komentarze do wpisu (1)

4 lipca 2024

Edge 540 ma ekran dotykowy i możliwość tworzenia tras w urządzeniu. Pomyliliście z 530/830 ---- Dzień dobry, 540 tak samo jak 530 jest obsługiwany tylko przyciskami. natomiast model 840 jest dotykowy. Pozdrawiamy

Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium