Kategorie blog

Garmin BC 40 - prawdziwie bezprzewodowa kamera cofania

1
Garmin BC 40 - prawdziwie bezprzewodowa kamera cofania

Garmin BC 40 to najnowsza kamera cofania zaprezentowana przez amerykańskiego lidera rynku GPS. W odróżnieniu od wcześniejszej wersji (model BC 35), nowa kamera jest całkowicie bezprzewodowa. Do jej zasilania wystarczy użyć bowiem jedynie dwóch baterii AA. Przypominamy, że we wcześniejszych wariantach konieczne było podpięcie kamery cofania pod źródło zasilania (najczęściej okablowanie od świateł cofania).

Garmin BC40

Dane techniczne kamery cofania Garmin BC 40 

Tak jak wspomnieliśmy wcześniej źródło zasilania kamery stanowią dwie baterii AA (do nabycia osobno). Producent deklaruje do 3 tygodni pracy na jednym komplecie baterii. Garmin BC 40 waży niecałe 60 gram i cechuje się klasą wodoszczelności IPX 7, co oznacza że deszcz, śnieg czy błoto nie są w stanie jej zaszkodzić. Szerokokątne pole widzenia (150 stopni), rozdzielczość 720p oraz nagranie w prędkości 15 klatek w zupełności wystarczają do podejrzenia tego co dzieje się za pojazdem. Ciekawostkę stanowi głosowa aktywacja kamery (jedynie w języku angielskim)

Zgodne urządzenia

Kamera cofania Garmin BC 40 przesyła obraz bezprzewodowo za pośrednictwem sieci Wi-fi do zgodnych nawigacji amerykańskiego producenta. W grupie kompatybilnych urządzeń znajdziemy między innymi najnowsze modele Garmin Drive Smart 55Garmin Drive Smart 65 oraz Garmin Camper 780. Wsparcie dla kamery zyskała też nawigacja Garmin Drive Smart 51, ale w tej sytuacji wymagane jest pobranie najnowszego oprogramowania - o czym piszemy w dalszej części tego artykułu.

Zawartość opakowania

W zestawie poza kamerą znajduje się też ramka ze zintegrowanym uchwytem oraz dwa zatrzaski do zabezpieczenia tablicy rejestracyjnej. Jest też skrócona instrukcja obsługi. Pełną wersję znajdziecie tutaj

Instalacja baterii

Do zasilania kamery cofania wymagane jest użycie dwóch baterii AA. W celu ich montażu wystarczy odkręcić zabezpieczenia znajdujące się na obu końcach kamery. Oznaczenie biegunów znajduje się na tylnej części obudowy, więc nie ma opcji pomyłki. Po zamknięciu obu zabezpieczeń, niebieska dioda powinna zacząć mrugać. Oznacza to, że urządzenie jest gotowe do parowania. 

Montaż kamery Garmin BC 40

Montaż kamery jest niezwykle prosty. Zaczynamy od wypięcia tablicy rejestracyjnej (A) i odkręcenia dotychczasowej ramki mocującej tablicę (B). W miejsce starej ramki przykręcamy nową ramkę (C), która posiada gniazdo do zamocowania kamery cofania. Ramkę według uznania możemy zamocować na dwa sposoby:

 • uchwyt dla kamery znajduje się w górnej części
 • uchwyt dla kamery znajduje się w dolnej części

Po przykręceniu ramki (C) wpinamy w nią tablicę rejestracyjną (A) i zabezpieczamy ją za pomocą dwóch zatrzasków. Zwracamy uwagę na sposób montażu zatrzasków. Nie robimy nic na siłę. Najpierw trzeba umieścić prostokątną część w otworze i przesunąć cały zatrzask w kierunku uchwytu kamery (do środka), a dopiero później dopchnąć cały zatrzask. Wymontowanie zatrzasków wykonujemy w odwrotnej kolejności.

Teraz możemy testowo wpiąć kamerę do uchwytu. Testowo, bo już za chwilę przejdziemy do procedury parowania ze zgodną nawigacją Garmin, gdzie wymagane będzie wyjęcie i ponowne wpięcie jednej z baterii.

Przygotowanie nawigacji do połączenia z kamerą

Zanim przejdziemy do łączenia zgodnej nawigacji Garmin z kamerą BC 40 zalecamy wykonanie aktualizacji urządzenia nawigacyjnego. Do zaktualizowania oprogramowania możemy wykorzystać darmowy program Garmin Express lub Garmin Webupdater. Po podłączeniu nawigacji do komputera za pomocą kabla USB, uruchamiamy jeden z w/w programów i wykonujemy kolejno instrukcje pojawiające się na ekranie.

Synchronizacja nawigacji z kamerą Garmin BC 40

Parowanie nawigacji z kamerą jest bardzo intuicyjne. Z ekranu głównego zgodnej nawigacji wybieramy kolejno:

 • Zakładkę Aplikacje
 • Zakładkę Dodatkowa kamera
 • Dodaj nową kamerę

Aby kamera została wyszukana przez nawigację, musi znajdować się w trybie parowania (migająca niebieska dioda). W celu wywołania tego trybu należy wyjąć i ponownie umieścić w gnieździe dowolną baterię AA. 

Po synchronizacji obu urządzeń na ekranie nawigacji zostanie wyświetlony obraz z kamery cofania. Teraz już tylko pozostało dostosowanie ustawień kamery. Klikamy na trzy poziome kreski znajdujące się w lewej części ekranu. Przydatną funkcją, którą możemy włączyć/wyłączyć i dostosować są linie nawigacji. Do prawidłowego ustawienia lini producent zaleca wykorzystanie miejsca parkingowego z wydzielonymi liniami lub krawężnik. Szczegóły zostały opisane na piątej stronie instrukcji

Korzystanie z kamery cofania

W ustawieniach kamery możemy zaznaczyć opcję automatycznego włączania kamery cofania. Funkcja ta automatycznie wyświetli na ekranie nawigacji obraz z kamery cofania, za każdym razem, gdy w momencie uruchamiania auta, nawigacja będzie podpięta do kabla zasilającego. Poza tym widok z kamery możemy wyświetlić ręcznie poprzez kliknięcie na ikonę kamery, która znajduje się na ekranie startowym nawigacji  oraz w widoku mapy.

Zakup kamery - osobno lub w komplecie

Kamerę cofania Garmin BC 40 można zakupić w naszym sklepie osobno (opcja dla użytkowników, którzy posiadają już zgodne urządzenie nawigacyjne Garmin) lub w zestawie ze zgodną nawigacją.

Zaintersowanych zakupem zapraszamy do naszego sklepu internetowego lub do salonów firmowych w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku i Białymstoku.

 

Komentarze do wpisu (1)

15 stycznia 2021

Super kamerka bardzo prosta w montażu, działa bardzo dobrze zGarmin drive Smart 61Lm-s. sparowana baz żadnych problemów poza tym super obsługa sklepu internetowego i bardzo szybka wysyłka ( otrzymałem na trzeci dzień). Dziękuję i polecam!

Popularne kategorie
Menu Szukaj filtruj więcej
  • AUTORYZOWANY PARTNER GARMIN
  • TRIGAR to 15 lat doświadczenia, 7 salonów firmowych oraz tysiące zadowolonych Klientów.

  • Tel.:500 521 500
  • E-mail:kontakt@trigar.pl
  • Zapisz się do newslettera
   Bądź na bieżąco z promocjami i nowościami
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl