Kategorie blog

Garmin Dash Cam Mini - niewielka i niezawodna kamera samochodowa

0
Garmin Dash Cam Mini - niewielka i niezawodna kamera samochodowa

Jakimi cechami powinien charakteryzować się rejestrator jazdy? Naszym zdaniem przy zakupie trzeba wziąć pod uwagę zarówno parametry związane z nagrywaniem, jak i gabaryty samego urządzenie. W naszej ofercie znajdzie kilka wariantów kamer samochodowych, jednak w tym artykule chcielibyśmy zaprezentować możliwości najmniejszego z zestwienia modelu Garmin Dash Cam Mini.

Garmin Dash Cam Mini, czyli rejestrator wielkości kluczyka samochodowego 

W związku z montażem na przedniej szybie, kamera samochodowa powinna być możliwie mała. Chodzi o jak najbardziej dyskretne zamontowanie urządzenia. W odróżnieniu od nawigacji samochodowych, na których ekran musimy zerkać w czasie jazdy w celu podejrzenia wskazówek związanych z kolejnymi manewrami na trasie, w przypadku rejestratorów po ich zamontowaniu możemy o nich zapomnieć. Garmin Dash Cam Mini waży 28 gram, a jego wymiary fizyczne to 3,13 × 5,33 × 2,93 cm (szer x wys x gł). Model ten nie posiada ekranu, a do jego startowej konfiguracji należy wykorzystać darmową aplikację Garmin Drive.  

Garmin Dash Cam Mini

Z poziomu aplikacji Garmin Drive możemy wykonać następujące opcje:

 • podejrzeć zapisane na karcie pamięci nagrania (karta do nabycia osobno)
 • wybrać i zapisać nagrania - aplikacja pozwala w łatwy sposób przycinać nagrania, co korzystnie wpływa na czas generowania pliku oraz jego wielkość
 • podejrzeć obraz na żywo
 • włączyć lub wyłączyć rejestrowanie dźwięku
 • wykonać zdjęcie
 • zdefiniować podstawowe ustawienia kamery (m.in. wybrać jakość nagrania, ustawić jednostki, nakładkę z datą i czasem na nagranie)

Do synchronizacji między rejestratorem, a aplikacją zainstalowaną w zgodnym smartfonie wykorzystywane jest bezprzewodowe połączenie wi-fi. Warto wspomnieć też o tym, że w celu włączenie lub wyłączenia mikrofonu możemy skorzystać z przycisku znajdującego się na bocznej krawędzi kamery. To samo tyczy się zapisania fragmentu nagrania. Kamera rejestruje wszystko w tzw. pętli i po zapełnienie karty zaczyna nadpisywać najstarsze klipy. Jeśli w czasie jazdy wydarzy się sytuacja, którą koniecznie chcemy zapiać to wystarczy kliknąć na dedykowany przycisk na obudowie. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że dany fragment nie zostanie nadpisany.

Garmin Dash Cam Mini

Parametry nagrywania w Garmin Dash Cam Mini

Kamera Dash Cam Mini posiada obiektyw o polu widzenia 140 stopni. Ten kąt jest w zupełności wystarczający do tego by na nagraniu były widoczne wszystkie boczne ulice i wyjeżdżające z nich pojazdy. Urządzenie rejestruje obraz z prędkością 30 klatek na sekundę i rozdzielczości 1080p. Jakoś nagrania jest na tyle dobra, że w momencie wykonania stop-klatki bez najmniejszego problemu można odczytać numery rejestracyjne pojazdów.

Zrzut ekranowy z Dash Cam Mini 

Zawartość opakowania i montaż

W skład zestawu wchodzą następujące elementy:

 • Garmin Dash Cam Mini
 • Niskoprofilowy uchwyt samoprzylepny (2 sztuki)
 • Przewody USB (4 m i 1,5 m)
 • Skrócona instrukcja obsługi (pełna wersja do pobrania na stronie producenta)

W zestawie znajdziemy dwie sztuki samoprzylepnych uchwytów. Przed montażem zdecydowanie zalecamy połączyć kamerę z przewodem zasilającym i przeprowadzić synchronizację z aplikacją. Dalej po włączeniu podglądu na żywo dopasować odpowiednie miejsce na szybie. Dopiero po upewnieniu się, że dane miejsce nie będzie w żaden sposób przeszkadzało kierowcy oraz obiektyw nie będzie obejmował np. zbyt dużej części maski, odtłuszczamy szybę i przyklejamy uchwyt. Kabel znajdujący się w zestawie jest elastyczny, co pozwala w łatwy sposób schować go pod uszczelkami. 

Zawartość Dash Cam Mini

Produkty powiązane z artykułem

Komentarze do wpisu (0)

Popularne kategorie
Menu Szukaj filtruj więcej
  • AUTORYZOWANY PARTNER GARMIN
  • TRIGAR to 15 lat doświadczenia, 7 salonów firmowych oraz tysiące zadowolonych Klientów.

  • Tel.:500 521 500
  • E-mail:kontakt@trigar.pl
  • Zapisz się do newslettera
   Bądź na bieżąco z promocjami i nowościami
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl