Kategorie blog
Garmin Fenix - idealny zegarek na kajak 0
Garmin Fenix - idealny zegarek na kajak

Wraz z nadejściem wiosny mieliśmy okazję przetestować działanie zegarka Garmin Fenix 6 Sapphire na spływie kajakowym, który odbywał się na rzece Wełna. Jeśli zastanawiacie się czy model ten sprawdził się w trakcie tego spływu, to już spieszymy z odpowiedzią. Tak i to w 100%, a poniżej znajdziecie nieco bardziej rozbudowaną odwiedź :) 

Mapa w zegarku

Wykorzystywany w trakcie spływu model zegarka posiada fabrycznie zainstalowaną mapę turystyczną Europy. Jednak my wcześniej dograliśmy do niego darmową OSMapę, która naszym zdaniem w terenach pozamiejskich posiada lepsze odwzorowanie szczegółów. Wbudowany moduł GPS w połączeniu z mapą pozwalał na bieżąco podglądać na ekranie zegarka Fenix 6 Sapphire aktualną pozycję. Rozwiązanie to jest niezwykle wygodne z kilku powodów:

 • po pierwsze zegarek znajduje się na nadgarstku. W odróżnieniu od telefonu, który w trakcie spływu był przechowywany w bezpiecznym miejscu. Możemy szybkim rzutem oka na ekran zegarka sprawdzić naszą lokalizację,
 • po drugie, Fenix jest w pełni wodoszczelny, więc nie musimy martwić się o jego zamoczenie, nawet gdy wpadniemy do wody :)
 • po trzecie, na mapie możemy oznaczyć np. miejsce końcowe spływu czy nawet wgrać wcześniej jego trasę.

Mapa w zegarku to też bezcenne źródło danych o rozwidleniach rzeki. W trakcie naszego spływu Wełną, który liczył 9 kilometrów nie było co prawda takiego momentu, jednak takie sytuacje się zdarzają, a wtedy mapa w Fenixie przychodzi z pomocą!

Szczegółową prezentację poruszania się po mapie, wraz z opcją zapisywania własnych lokalizacji możecie zobaczyć w naszym filmie.

Aktywność "Kajak" w zegarku Garmin Fenix 6 Sapphire

Testowany przez nas model zegarka posiada wsparcie dla ponad 40 rodzajów aktywności. Na długiej liście znajdziemy też dedykowaną aplikację o nazwie Kajak. W tym trybie Fenix pokazuje trzy ekrany z danymi. Na pierwszym ekranie znajdują się trzy parametry (przepłynięty dystans, czas oraz aktualna godzina), drugi ekran przedstawia aktualne tętno odczytywane z nadgarstka (w widoku graficznym). Na trzecim ekranie mamy z kolei widok mapy. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie aby poszczególne ekrany i pola z danymi zmienić. Bez problemu, z poziomu ustawień zegarka możemy też dodać kolejną stronę, na której możemy ustawić choćby godzinę zachodu słońca czy spalone kalorie.

Synchronizacja z telefonem

Sporym udogodnieniem jest też stałe połączenie z telefonem. Bezprzewodowa synchronizacja po Bluetooth pozwala odczytywać na ekranie smsy, maile, powiadomienia oraz informacje o przychodzących połączeniach. Użytkownicy telefonów z systemem Android mogą nawet z poziomu zegarka odpowiedzieć na przychodzące połączenie, poprzez wysłanie gotowych szablonów np. "Nie mogę teraz rozmawiać. Oddzwonię".

Po zapisaniu aktywności w zegarku, zostaje ona automatycznie przesłana do aplikacji Garmin Connect znajdującej się w telefonie. Z poziomu aplikacji możemy m.in. przejrzeć statystyki ze spływu wraz z podglądem mapy (np. w widoku Satelite Google Maps) czy udostępnić swoje osiągniecie na własnej osi Facebooka.

 

Wszystkie zegarki Garmin posiadające dedykowaną aktywność kajak oraz współpracujące z OSMapą znajdziecie w naszym sklepie internetowym oraz salonach firmowych.

Komentarze do wpisu (0)

Menu Szukaj filtruj więcej
  • AUTORYZOWANY PARTNER GARMIN
  • TRIGAR to ponad 14 lat doświadczenia, 6 salonów firmowych oraz tysiące zadowolonych Klientów.

  • Tel.:500 521 500
  • E-mail:kontakt@trigar.pl
  • Zapisz się do newslettera
   Bądź na bieżąco z promocjami i nowościami
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl