Kategorie blog

Porównanie urządzeń do szkolenia psów

0
Porównanie urządzeń do szkolenia psów

Urządzenia z serii Garmin Delta oraz Garmin Pro to najwyższej klasy systemy szkolenia psów na odległość. Urządzenia te wykorzystują sprawdzoną technologię Tri-Tronics i zostały zaprojektowane w taki sposób, że umożliwiają prowadzenie szkolenia za pomocą stymulacji, dźwięków i wibracji uruchamianych za wciśnięciem przycisku.

Poszczególne modele różnią się między sobą zasięgiem działania, który wynosi od około 800 metrów do nawet 1200 metrów. Droższe modle poza funkcją zdalnej tresury psa posiadają też moduł bark limiter, czyli funkcję ograniczania niepożądanego szczekania psa (np. pod nieobecność właściciela w mieszkaniu). 

Poniżej zestawione urządzeni służą wyłącznie do szkolenia psa. Przypominamy, że mamy w ofercie także rozwiązania za pośrednictwem których można zarówno szkolić jak i śledzić pozycję psa na ekranie dedykowanego urządzania Garmin Alpha 100/50.  

   

Model garmin delta xc

Delta XC

garmin delta sport xc

Delta Sport XC

garmin sport pro

Sport PRO

 
Zasięg (km) do 0,8 km do 1,2 km do 1,2 km
Częstotliwość radiowa 27MHz 27MHz 27MHz
Liczba psów poddanych tresurze 3 3 3
Rodzaj stymulacji Ciągła i chwilowa Ciągła i chwilowa Ciągła i chwilowa
Liczba poziomów stymulacji 18 36 10
Wibracja      
Dźwięk      
Światła sygnalizacyjne      
Wymienne styki dla psów długo i krótkowłosych      
Wbudowany BarkLimiter      
Czas działania na baterii (urządzenie ręczne/dla psa) 80 godz./60 godz. 80 godz./60 godz. 80 godz./60 godz.
Rodzaj baterii (zarówno dla urządzenia ręcznego jak i dla pas) litowo-jonowa, wielokrotnego ładowania litowo-jonowa, wielokrotnego ładowania litowo-jonowa, wielokrotnego ładowania
Klasa wodoszczelności (urządzenie ręczne/dla pasa) IPX7/IPX7 IPX7/IPX7 IPX7/IPX7
Wymienne obroże 1,9 cm (3/4") 1,9 cm (3/4") 1,9 cm (3/4")
Wyświetlacz      

 

Stymulacja chwilowa i ciągła 

Urządzenia Garmin wykorzystują to szkolenia psów stymulację chwilową lub ciągłą. Stymulacja chwilowa generuje krótki impuls stymulacyjny kiedy naciskasz przycisk tresury, niezależnie od tego jak długo przycisk ten jest naciśnięty. Stymulacja ciągła dostarcza impulsów stymulacyjnych tak długo jak naciskasz przycisk tresury, jednak nie dłużej niż przez 8 sek. Stymulacje których będziesz zwykle używać będą znacznie krótsze niż 8 sek. 

 

Tresura za pomocą dźwięku lub wibracji

Poza stymulacją, możesz również korzystać z tresury za pomocą dźwięku lub wibracji. Jeśli do przycisku przypisany jest dźwięk, jego naciśnięcie spowoduje uruchomienie sygnału dźwiękowego zamiast stymulacji. Dźwięk może być wykorzystywany zarówno jako wskazówka pozytywna jak i negatywna, zależnie od programu tresury. Jeśli zaś do przycisku przypisana jest wibracja, jego naciśnięcie spowoduje uruchomienie wibratora zamiast stymulacji. Efektywność wibracji może być różna, zależnie od temperamentu i doświadczenia psa. 

 

Światła sygnalizacyjne

Obroża Garmin PT 10 sprzedawana w zestawie z urządzeniami Garmin Sport PRO, PRO 70 i PRO 550 została wyposażona w dwie lampki led. Włączanie i wyłączanie świateł odbywa się z poziomu urządzenia ręcznego. Zasięg działania jest przybliżony do zasięgu funkcji szkoleniowych. Światła sygnalizacyjne poprawią widoczność Twojego psa co może okazać się szczególnie przydatne w czasie wieczornych spacerów.  

 

 

 

Bark Limiter - funkcja ograniczenia niepożądanego szczekania

BarkLimiter rozpoznaje pożądane i niepożądane szczekanie, a także odróżnia je od wibracji powodowanych przez drapanie czy ocieranie się oraz od szczekania innych psów. Gdy włączysz tryb redukcji szczekania, urządzenie automatycznie uruchomi stymulację za każdym razem, gdy stymulator na obroży wykryje szczeknięcie. System startuje z najniższym poziomem intensywności stymulacji i automatycznie zwiększa go, opierając te zmiany o analizę szczekania psa. Tryb barklimiter można włączać lub wyłączać z poziomu obroży. Garmin posiada w ofercie również niezależne urządzenia Bark Limiter. Zobacz więcej...

 

 

Produkty powiązane z artykułem

Komentarze do wpisu (0)

Popularne kategorie
Menu Szukaj filtruj więcej
  • AUTORYZOWANY PARTNER GARMIN
  • TRIGAR to 15 lat doświadczenia, 7 salonów firmowych oraz tysiące zadowolonych Klientów.

  • Tel.:500 521 500
  • E-mail:kontakt@trigar.pl
  • Zapisz się do newslettera
   Bądź na bieżąco z promocjami i nowościami
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl