GMR Fantom 4

Dostępność w sklepie internetowym: dostępny na zamówienie
Wysyłka w: -
Dostępność w salonach firmowych: sprawdź
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 39 149,00 zł

Symulacja została wykonana dla produktu podstawowego

39149.00
ilość szt.

Opis

Radar otwarty o długości 1,8 m (4 stóp) i mocy 40 W

 • Otwarty radar półprzewodnikowy o długości 1,8 m (4 stóp) i mocy 40 W z podstawką
 • Technologia MotionScope™ wykorzystuje efekt Dopplera do wykrywania i podświetlania poruszających się obiektów, co ułatwia unikanie kolizji, wyszukiwanie stad ptaków i monitorowanie pogody
 • Technologia kompresji impulsów zapewnia wysoką rozdzielczość i umożliwia skupienie maksymalnej ilości energii na obiekcie w celu jego wykrycia i identyfikacji
 • Ustawienie wydłużonego impulsu zwiększa rozmiary obiektów, co ułatwia odróżnianie prawdziwych obiektów od zakłóceń.
 • Umożliwia nanoszenie danych z radaru na mapy (zalecany autopilot lub czujnik kierunku)
 • Zasięg wykrywania od 6 metrów (20 stóp) do 72 mil morskich

 

motionscope
dualrange

 

Półprzewodnikowy radar GMR Fantom firmy Garmin o mocy 40 W z anteną o długości 1,8 m (4 stóp) jest wyposażony w technologię MotionScope, która wykorzystuje efekt Dopplera do wykrywania i podświetlania poruszających się obiektów, co ułatwia unikanie potencjalnych kolizji. Urządzenie można w pełni zintegrować z wybranymi ploterami nawigacyjnymi firmy Garmin.

 

Wysokiej mocy radar o mocy 40 W z wiązką o szerokości 1,8°

Urządzenie pozwala na wykrywanie obiektów znajdujących się w bliskim i w dalekim zasięgu od 6 metrów (20 stóp) do 72 mil morskich, nawet we mgle i w deszczu. Wiązka pozioma o szerokości 1,8° pozwala uzyskiwać obraz o wysokiej rozdzielczości i większą czułość anteny, co umożliwia wyłapywanie mniejszych, oddalonych obiektów. W rezultacie radar ten rysuje wyraźne i czytelne obrazy linii brzegowej, innych jednostek oraz nadciągających zmian w pogodzie bezpośrednio na ploterze nawigacyjnym Garmin. Zapewnia ono wyświetlanie stałych pozycji obiektów i ich doskonałe rozróżnianie, a także stabilne działanie. Jego 8-bitowy kolorowy obraz ułatwia również odróżnianie dużych obiektów od małych oraz zwiększa skuteczność ich rozróżniania. Prędkość obrotu anteny do 48 obr/min umożliwia szybką aktualizację ekranu.

highpower

 

dopper

Technologia MotionScope wykorzystująca efekt Dopplera

Radar GMR Fantom wykorzystuje efekt Dopplera do wykrywania i podświetlania poruszających się obiektów, co ułatwia unikanie kolizji, wyszukiwanie stad ptaków i monitorowanie pogody. Efekt Dopplera polega na zmianie częstotliwości echa radaru spowodowanej względnym ruchem obiektu. Dzięki temu możliwe jest natychmiastowe wykrywanie celów poruszających się w kierunku radaru lub oddalających się od niego. Technologia MotionScope podświetla poruszające się cele na wyświetlaczu radaru, co pozwala na omijanie innych łodzi lub trudnych warunków pogodowych — lub nawigowanie do łowisk, gdzie ptaki żerują przy powierzchni wody.

 

Wydłużony impuls

Zwiększa rozmiary obiektów, co ułatwia rozróżnianie prawdziwych obiektów od zakłóceń i pozwala oglądać większe obiekty na ploterze nawigacyjnym.

Funkcja autoczułości wykrywająca ptaki

Wędkarze wiedzą, że tam, gdzie przy powierzchni wody są ptaki, tam są i ryby. By lepiej trafić w odpowiednie miejsce na połów, najlepiej skorzystać z funkcji autoczułości wykrywającej ptaki, która pomoże zlokalizować ptaki polujące przy powierzchni wody na mniejszą rybę.

Ślady echa

Na ekranie pozostają zanikające „ślady” ech, co umożliwia na szybkie i łatwe wykrywanie poruszających się obiektów oraz zagrożeń kolizji. Ślady te są korygowane w zależności od obrotu łodzi, gdy do sieci Garmin podłączony jest autopilot lub czujnik kierunku.

 

Dwa zakresy z nakładką

Pojedyncza antena radaru może zapewniać obrazy na podzielonym ekranie plotera nawigacyjnego przedstawiające obiekty znajdujące się w bliskim i w dalekim zasięgu, dla których można zastosować niezależne ustawienia zasięgu i urządzenia sterujące. Jeden zasięg lub oba zasięgi można też wyświetlać w postaci nakładki na mapę.

Obsługa dwóch radarów

Zapewnia nadmiarowość oraz możliwość wyświetlania danych — pochodzących z jednego z dwóch różnych radarów — na każdym wyświetlaczu na łodzi.

Dynamiczna autoczułość

Funkcja dynamicznej autoczułości automatycznie dostosowuje się do otoczenia, zapewniając optymalne działanie w każdych warunkach.

 

Dynamiczny filtr morski

Funkcja dynamicznego filtra morskiego automatycznie dostosowuje czułość do zmieniających się warunków morskich, zapewniając też opcje filtrowania dolno-, środkowo- i górnoprzepustowego.

Nakładka radaru

Z nakładek na obraz radaru można korzystać na stronie mapy plotera nawigacyjnego. Aby uzyskać jak najlepsze rezultaty, zalecany jest autopilot lub czujnik kierunku.

Śledzenie celów MARPA

Wbudowany w radar komputer prowadzący automatycznie nakres radarowy (MARPA) może śledzić maksymalnie 10 wybranych obiektów, co pomaga obserwować ruchy innych jednostek w celu uniknięcia kolizji z nimi.

 

Strefa strzeżona

Po ustawieniu strefy strzeżonej każde pojawienie się w niej jakiegoś obiektu będzie sygnalizowane alarmem.

VRM i EBL

Ruchomy znacznik odległości (VRM) i elektroniczna linia namiarowa (EBL) umożliwiają szybki pomiar dystansu i namiaru do wybranej jednostki pływającej lub lądu.

Skalowanie zakresów w pionie

Dopasowuje wybrany zasięg radaru do wyświetlacza w orientacji pionowej, aby pokazać więcej obszaru rejestrowanego przez radar przed łodzią i ułatwić interpretowanie docelowej odległości.

 

Szanujemy Twój czas

Wszystkie radary firmy Garmin są łatwe zarówno w instalacji, jak i w użyciu. Nie wymagają żadnej skomplikowanej konfiguracji ustawień — wystarczy je zainstalować i już można ich używać. Model GMR Fantom charakteryzuje stabilne działanie i optymalna wydajność we wszystkich warunkach. Ponieważ szanujemy Twój czas.

W pudełku:

 • GMR Fantom 4
 • Zestaw do montażu z szablonem
 • Przewód zasilający (15 m)
 • Przewód sieciowy (15 m)
 • Karta pamięci microSD/SD™ do aktualizacji oprogramowania
 • Dokumentacja

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie (0)

Kliknij na gwiazdkę i oceń produkt:

Informujemy, że nie podejmujemy działań w celu zapewnienia, aby opinie w sklepie pochodziły wyłącznie od osób które używały produktu lub go nabyły.

Brak opinii dla produktu

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl