Kategorie blog

Garmin Dezl LGV 1000 - najlepsza nawigacja do ciężarówki

2
Garmin Dezl LGV 1000 - najlepsza nawigacja do ciężarówki

W końcówce maja 2020 roku Garmin zaprezentował nową serię nawigacji dla ciężarówek, która została oznaczona symbolem Dezl LGV. W naszej ofercie pojawiły się warianty z ekranami o przekątnej 10", 8" oraz 7". W tym wpisie prezentuj możliwości tejże serii w oparciu o model Garmin Dezl LGV 1000 Digital Traffic

Digital Traffic vs Live Traffic

Na wstępie, krótkie wyjaśnienie dotyczące oznaczenia Digital Traffic. Model Dezl LGV 1000 występuje tylko w wariancie z cyfrowym odbiorem informacji o utrudnieniach w ruchu. W praktyce oznacza to, że w zestawie znajdziemy ładowarkę, która poza oczywistą funkcją ładowania akumulatora nawigacji, spełnia też rolę odbiornika komunikatów drogowych. Modele z mniejszymi ekranami (LGV 800 oraz LGV 700) można nabyć w wariancie Digital Traffic lub Live Traffic. Ta druga opcja do odbioru komunikatów o utrudnieniach na trasie, wymaga połączenia z aplikacją Garmin Drive. Należy tu dodać, że telefon w którym jest zainstalowana aplikacji musi posiadać dostęp do sieci.

Zawartość opakowania zestawu Garmin Dezl LGV 1000

Poniżej prezentujemy wszystkie elementy wchodzące w skład opakowania modelu Dezl LGV 1000

 • Nawigacja Garmin Dezl LGV 1000
 • Uchwyt magnetyczny z przyssawką do szyby
 • Przykręcana podstawa uchwytu wraz z trzema wkrętami
 • 1-calowy adapter kulowy z podstawą AMPS (zgodny z ramionami montażowymi Ram-Mounts)
 • Samoprzylepny krążek do montażu na desce rozdzielczej
 • Odbiornik komunikatów drogowych / przewód zasilający z gniazda zapalniczki
 • Przewód USB
 • Dokumentacja

Garmin Dezl LGV 1000 - zawartość

Zwracamy uwagę na to, że Garmin daje aż trzy możliwości montażu nawigacji w kokpicie auta. Poza najbardziej tradycyjnym rozwiązaniem, czyli przyssawką do szybu, kierowca może skorzystać z wklejki na deskę rozdzielczą, do której będzie mógł przyssać uchwyt lub montażu poprzez przykręcenie podstawy za pomocą wkrętów. Co więcej, w komplecie znajduje się też adapter z kulką o średnicy 1", który otwiera drogę na bardzo szeroki wybór systemów mocowań firmy Ram-Mounts.  

Montaż nawigacji Garmin Dezl LGV 1000

Tworzenie profilu pojazdu ciężarowego

Jak na serię Garmin Dezl przystało, pracę z nawigacją rozpoczynamy od utworzenia profilu pojazdu. Definiujemy m.in. długość, szerokość, wysokość i masę pojazdu. Poza tym możemy też wprowadzić informację o rodzaju transportowanych materiałów oraz wybrać kody ograniczeń dla przejazdów tunelami. Dane wprowadzone w profilu samochodu cieżarowego odgrywają bardzo ważną rolę w kalkulowaniu tras. Nawigacja pozwala Dezl LGV 1000 utworzyć kilka profili, w tym także wariant dla zwykłego pojazdu osobowego. W praktyce oznacza to, że z nawigacji można korzystać także prywatnie.

Przegląd funkcji nawigacyjnych

Menu startowe nawigacji Garmin Dezl LGV 1000 jest bardzo podobne do wcześniejszych modeli amerykańskiego producenta. Mamy tu szybki dostęp do wybierania punktów docelowych (Dokąd?) oraz do przeglądania mapy (Pokaż mapa). Kliknięcie na "Samochód ciężarowy" pozwala na edycję aktualnego profilu pojazdu. Aby móc skorzystać z opcji pogodowych, podglądu powiadomień z telefonu czy opcji telefonicznych (dostęp do książki adresowej telefonu) należy zainstalować w smartfonie aplikację Garmin Drive i połączyć się z nawigacją za pomocą bluetooth. Na początkowym ekranie znajdziemy jeszcze szybki dostęp do "Historii usług" (w tym miejscu kierowca może wprowadzać informacje związane z przeglądami i naprawami pojazdu) oraz "Historii podróży" (tu są przechowywane archiwalne przejazdy wraz ze statystykami).

Garmin Dezl LGV 1000 menu

W celu przejścia do wyboru miejsca docelowego podróży klikamy na przycisk "Dokąd?". Następnie możemy skorzystać m.in. z opcji wpisania adresu, wprowadzić współrzędne czy wybrać miejsce z bardzo bogatej bazy POI. Wszystkie nawigacje z rodziny Garmin Dezl LGV posiadają wbudowany katalog Truck Parking Europe, który z pewnością ułatwi szybkie wyszukanie miejsca postojowego w pobliżu zaplanowanej trasy. Standardowo już nie mogło zabraknąć informacji z TripAdvisor oraz Foursquare.

Wpisywanie adresu odbywa się na tej samej zasadzie co we wcześniejszych modelach. Inteligentna klawiatura z ułożeniem QWERTY zawęża ilość literek w trakcie wpisywania np. nazwy ulicy, a w górnej części wyświetla możliwe opcje wyboru. Nawigacja posiada mapę drogową całej Europy wraz z dożywotnimi aktualizacjami. 

Po wybraniu adresu docelowego, nawigacja z uwzględnieniem ograniczeń związany z aktywnym profilem pojazdu, zaproponuje kilka tras. Na jednym ekranie możemy podejrzeć różnice w odległości oraz szacowanym czasie przejazdu. Istnieje też możliwość wprowadzenia własnych zmian dla wybranej trasy.

Podgląd trasy Garmin Dezl LGV 1000

Informacje prezentowane po rozpoczęciu nawigacji są bardzo czytelne. Kierowca z odpowiednim wyprzedzeniem otrzymuje powiadomienia o kolejnym manewrze. Poza komunikatem głosowym (polski lektor z wymową nazw ulic) na ekranie pojawia się też obrazkowy asystent pasa ruchu, który graficznie prezentuje odpowiedni zjazd. Na bieżąco mamy dostęp do podstawowych informacji związanych z dojazdem do celu podróży (pozostały dystans, czas, godzina przyjazdu).  

Funkcje dodatkowe

Oprócz funkcji typowo nawigacyjnych, urządzenia Garmin Dezl LGV 1000 zostało wyposażone w kilka dodatków, które mogą umilić czas kierowcy w trakcie postoju. Do urządzenia można m.in. dograć bazę utworów muzycznych czy zdjęć. W tym celu można skorzystać z wolnego miejsca na dysku lub skorzystać z gniazda kart microSD. Po połączeniu z siecią wi-fi uzyskamy też dostęp do przeglądarki internetowej. Warto tu dodać, że warianty Dezl LGV 1000 oraz LGV 800 posiadają w uchwycie gniazdo AUX, do którego możemy podpiąć np. słuchawki od telefonu.

Podsumowanie

Naszym zdaniem nowa seria nawigacji dla ciężarówek Garmin Dezl LGV to idealny wybór dla zawodowych kierowców. Choć Garmin nie podaje szczegółowych informacji związanych z procesorem, to użytkownicy z pewnością docenią prędkość odświeżania mapy, która jest naprawdę na rewelacyjnym poziomie. Zainteresowanych zakupem zapraszamy do naszych salonów firmowych lub sklepu internetowego. Na zakończenie polecamy jeszcze obejrzenie filmu z prezentacja możliwości nawigacji Garmin Dezl LGV 1000.

 

 

Komentarze do wpisu (2)

21 sierpnia 2020

Mam pytanie. Czy do tego modelu można włożyć kartę SIM żeby móc korzystać z Internetu?

18 czerwca 2021

Witam jak garmin lgv1000 radzi sobie z ostrzeganiem o przenośnych radarach,kamerach,zestawy odległościową?

Popularne kategorie
Menu Szukaj filtruj więcej
  • AUTORYZOWANY PARTNER GARMIN
  • TRIGAR to 15 lat doświadczenia, 7 salonów firmowych oraz tysiące zadowolonych Klientów.

  • Tel.:500 521 500
  • E-mail:kontakt@trigar.pl
  • Zapisz się do newslettera
   Bądź na bieżąco z promocjami i nowościami
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl