Garmin triumfuje! Rekordowe wyniki w pierwszym kwartale roku! 0
Garmin ogłasza wyniki za pierwszy kwartał 2024 roku!

Początek bieżącego roku dla firmy Garmin i jej partnerów biznesowych, takich jak TRIGAR okazał się ogromnym sukcesem. Garmin ogłosił właśnie rekordowe wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2024 roku. Bijąc tym samym, wszelkie oczekiwania i potwierdzając pozycję lidera w dziedzinie nawigacji, technologii sportowej oraz urządzeń outdoorowych.

Wzrost o 20% w porównaniu do ubiegłego roku, rekordowe przychody we wszystkich segmentach działalności, jak również imponujący wzrost zysku operacyjnego. To tylko niektóre z bezprecedensowych wyników firmy. Te oszałamiające dane to dowód na niezmiennie wysoką jakość produktów Garmin, innowacyjność, a także nieustanne dążenie do zaspokajania potrzeb klientów.

TRIGAR, dumnym partnerem lidera rynku!

Będąc największym dystrybutorem produktów marki Garmin oraz TACX, jesteśmy niezwykle dumni z udziału w tym sukcesie. Nasza ścisła współpraca z firmą Garmin umożliwia bowiem, dostarczanie klientom najlepszych rozwiązań technologicznych. Ponadto daje nam szansę na osiąganie imponujących wyników sprzedażowych i umacnianie silnej pozycji na rynku.

Najważniejsze osiągnięcia w pierwszym kwartale 2024 roku

Zobaczmy zatem, jak prezentują się najważniejsze osiągnięcia firmy Garmin w pierwszym kwartale tego roku.

  • Garmin odnotował 20% wzrost skonsolidowanych przychodów, osiągając imponującą kwotę 1,38 miliarda dolarów. To kamień milowy w historii marki, która nieustannie dąży do dostarczania innowacyjnych rozwiązań dla entuzjastów sportu, przygody i motoryzacji.
  • We wszystkich segmentach działalności firma odnotowała rekordowe przychody w pierwszym kwartale! To dowód na niezrównaną wszechstronność i siłę marki, która zaspokaja potrzeby najbardziej wymagających klientów.
  • Wzrost rentowności jest równie imponujący, ponieważ marża brutto i marża operacyjna wzrosły odpowiednio do 58,1% i 21,6%. Co świadczy o efektywnej strategii biznesowej, a także doskonałej optymalizacji kosztów.
  • Zysk operacyjny Garmin wzrósł o zdumiewające 51%, osiągając 298 milionów dolarów. Mamy więc kolejny dowód na stale rosnącą popularność marki oraz silną pozycję na rynku.
  • Firmę Garmin wyróżniono również tytułem Dostawcy Roku przez Independent Boat Builders, Inc.
  • Opublikowano także raport Garmin inReach SOS Year in Review. Podkreślając tym samym, ważną rolę urządzeń inReach w komunikacji zdalnej i koordynacji działań ratunkowych na całym świecie.

Powyższe dane potwierdzają nie tylko najwyższą jakość produktów Garmin, ale również ogromne zaufanie, jakim darzą je klienci na całym świecie. Oto bardziej szczegółowe omówienie, czterech głównych segmentów działalności.

Fitness

Segment fitness odnotował wzrost przychodów o 40% w pierwszym kwartale, przy czym wzrost ten dotyczył wszystkich kategorii produktów. Marża brutto i marża operacyjna wyniosły odpowiednio 57% i 20%, co przełożyło się na 68 milionów dolarów zysku operacyjnego. Kluczowe okazało się wprowadzenie na rynek modelu Forerunner 165, czyli niedrogiego zegarka z wyświetlaczem AMOLED. Dzięki czemu sportowcy na różnych poziomach zaawansowania otrzymali urządzenie z nowoczesnymi funkcjami monitorowania zdrowia i sprawności fizycznej.

Outdoor

Segment Outdoor odnotował wzrost przychodów o 11% a marża brutto i marża operacyjna wyniosły odpowiednio 66% i 29%. Wyniki te przełożyły się na 107 milionów dolarów zysku operacyjnego. Na uwagę zasługuje również coroczne podsumowanie Garmin inReach SOS. Podkreśla ono znaczenie centrum reagowania awaryjnego Garmin Response, które koordynuje służby ratunkowe w ponad 200 krajach. Zaprezentowano również serial dokumentalny „7 Days Out” ukazujący siłę przyjaźni, wytrwałości i przydatność inteligentnych zegarków Garmin.

Marine

Przychody segmentu Marine wzrosły o 17%, głównie dzięki przejęciu firmy JL Audio. Marże brutto i operacyjne wyniosły odpowiednio 55% i 27% co oznacza 88 milionów dolarów zysku operacyjnego. Wprowadzono na rynek plotery nawigacyjne GPSMAP 16x3, oferujące większe, bardziej czytelne ekrany, bardziej stabilną łączność i lepszą kontrolę nad łodzią. To także premiera modelu Panoptix PS70, pierwszego sonaru umożliwiającego wędkarzom oglądanie w czasie rzeczywistym dna na głębokości do 1000 stóp.

Sponsorowany przez firmę Garmin wędkarz, Justin Hamner, zdobył tytuł mistrza na ostatnich zawodach Bassmaster Classic. Jego łódź wyposażono w plotery nawigacyjne ECHOMAP Ultra 2, silnik trollingowy Force i system sonarowy LiveScope Plus.

Moto

Przychody z tego segmentu wzrosły o 58%, głównie dzięki zwiększonym dostawom kontrolerów dla firmy BMW. Firma pozyskała nowe kontrakty na cyfrowe zestawy wskaźników do pojazdów dwukołowych, a także systemy informacyjno-rozrywkowe do ciężarówek.

Garmin i TRIGAR, niezawodność i doświadczenie!

Sukces w pierwszym kwartale tego roku to nie tylko doskonała wiadomość dla firmy Garmin i jej partnerów, takich jak TRIGAR. Ale także dla wszystkich miłośników technologii i aktywnego spędzania czasu. Garmin po raz kolejny udowadnia, że jest marką, która wyznacza trendy i dostarcza rozwiązań na najwyższym poziomie.

Dzięki tej współpracy, my również osiągnęliśmy znakomite wyniki w pierwszym kwartale tego roku. To zasługa zarówno szerokiego portfolio produktów Garmin oraz utrzymującym się pozytywnym trendom popytu. Jesteśmy niezwykle zadowoleni z uzyskanych wyników i z optymizmem patrzymy na nadchodzące możliwości w dalszej części roku!

Jeśli więc szukasz niezawodnych urządzeń, które pomogą Ci odkrywać świat, pokonywać granice i osiągać cele – postaw na Garmin i TRIGAR! Wybierz wieloletnie doświadczenie, fachową wiedzę, a także najwyższą jakość obsługi klienta!

Szczegółowy raport za pierwszy kwartał 2024 roku jest dostępny na stronie Garmin LTD.

Komentarze do wpisu (0)

Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium