Opcje przeglądania
Dostępność w sklepie internetowym

Garmin Enduro - zegarek dla ultrasów

Szukasz zegarka z możliwie długim czasem pracy na GPS? Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość, nowy model Garmin Enduro oferuje aż 80 godzin zapisu aktywności bez konieczności ładowania baterii i do dwóch miesięcy działania w trybie smartwatcha!

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Garmin Enduro

Funkcjonalnie oraz wizualnie Garmin Enduro jest najbardziej zbliżony do serii Fenix 6X. Amerykański producent zachował taką samą wielkość koperty (51mm) oraz średnicę wyświetlacza (1,4"). Do obsługi wykorzystamy też pięć przycisków rozmieszczonych na bocznych krawędziach koperty. Cechą wyróżniającą nowy zegarek stanowi użycie żółtych akcentów, które znajdziemy wokół wyświetlacza oraz na prawym, górnym przycisku. Zastosowane szkiełko Power Glass umożliwia solarne doładowywanie baterii. Zegarek dostępny jest w dwóch wariantach, które różnią się między sobą kolorem paska (szary lub czarny - w obu przypadkach jest to pasek nylonowy) oraz materiałem z jakiego została wykonana ramka (stal nierdzewna lub tytan). Dodatkowo wersja tytanowa posiada powłokę ochronną DLC. Garmin Enduro oferuje optyczny pomiar tętna z nadgarstka trzeciej generacji (taki sam jak w serii Fenix 6) oraz szereg funkcji umożliwiających monitorowanie stanu zdrowia (m.in. stres, sen, oddech, pulsoksymetr, nawodnienie, cykl menstruacyjny).

Za pomocą smartwatcha Garmin Enduro zapłacimy za zakupy w sklepie (dostępność usługi Garmin Pay), ale nie posłuchamy muzyki (brak wifi oraz wsparcia dla aplikacji muzycznych typu Spotify czy Deezer). Zaskoczeniem jest też brak wbudowanej mapy. Podejrzewamy, że producent kierował się w tym przypadku dążeniem do osiągnięcia możliwe długiego czasu pracy zegarka w trybie GPS. Na tym polu Enduro jest bezkonkurencyjny! Przy spełnieniu odpowiednich założeń oświetleniowych zegarek oferuje bowiem do 80 godzin pracy w trybie GPS i nawet rok działania w trybie zegarka. Do tego możemy skorzystać z rozbudowanego menedżera zasilania.   

Nowe funkcje w Garmin Enduro

Jak na zegarek dla fanów biegów długodystansowych przystało, Enduro został wzbogacony o profil aktywności bieg przełajowy, w ramach którego możliwe jest m.in. obliczenie szacunkowego VO2Max. Nowością jest też wprowadzenie funkcji zliczania czasu odpoczynku np. w punktach żywieniowych na trasie biegu, co przełoży się na dokładniejsze analizowanie tempa biegu z wyścigu. W zegarku znajdziemy też usprawnioną wersję ClimbPro, która na podstawie wcześniej zainstalowanej trasy zawodów (kurs GPX) będzie informować biegacza zarówno o zbliżających się podbiegach, ale też dostarczy informacji związanych z nachyleniem czy dystansem zbiegu. 

Zegarek Garmin Enduro
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium