Wszystko o paskach Garmin, rodzaje, materiały, montaż! 0
Wszystko o paskach Garmin, rodzaje, materiały, montaż

Pasek to nierozłączny funkcjonalnie, a także estetycznie, element każdego zegarka firmy Garmin. Wraz z rozwojem technologii, firma Garmin udoskonala również systemy mocowania pasków w swoich zegarkach. Wszystko po to, aby stale poszerzać ofertę dla konkretnych serii zegarków.

Zegarek to nie tylko narzędzie do pomiaru aktywności fizycznej, ale również element ubioru, który podkreśla nasz styl. Firma Garmin doskonale zdaje sobie z tego sprawę, oferując szeroką gamę pasków do swoich urządzeń. Jednak pasek do zegarka Garmin, to nie tylko kwestia estetyki. Odpowiednio dobrany rodzaj, materiał oraz system mocowania zapewniają komfort użytkowania, a przede wszystkim bezpieczeństwo urządzenia.

Nie ulega wątpliwości, że wybór odpowiedniego paska do zegarka Garmin może być wyzwaniem. W tym artykule przedstawimy różnice między systemami QuickFit i QuickRelease, a także doradzimy, jaki pasek wybrać do różnych zastosowań. Przyjrzymy się również specyficznym paskom, które mają zastosowanie w konkretnej serii zegarków.

Przegląd pasków do zegarków Garmin

Nie wszystkie paski Garmin są uniwersalne. W przeszłości paski różniły się minimalnie szerokością, wcięciami w miejscu mocowania, a także średnicą teleskopu. Takie rozróżnienie występuje coraz rzadziej i sprowadza się do zaledwie kilku modeli:

  • Garmin Instinct 2, wymaga dedykowanych temu modelowi pasków, ale kompatybilny jest również z paskami QuickFit/Ultrafit 22 mm.
  • Garmin Lily, posiada paski kompatybilne wyłącznie z tym modelem, których montaż wymaga specyficznego narzędzia.
  • Garmin Lily 2, posiada pasek QuickRelease, ale z racji szerokości (14 mm) kompatybilny jest wyłącznie z tym modelem.
  • Garmin Forerunner 955, 965 z paskami 22 mm, których montaż wymaga dedykowanego narzędzia.

System QuickRelease

Pierwszym sposobem mocowania pasków, stosowanym w wielu modelach jest QuickRelease. Występuje w rozmiarach 14, 18, 20 oraz 22 mm, umożliwiając szybką i bezinwazyjną wymianę. Przesunięcie zapięcia/bolca, połączonego z teleskopem, uwalnia bowiem pasek z mocowania. W celu montażu wprowadzamy jedną część teleskopu do otworu mocującego, a następnie naciskamy bolec dopasowując drugą.

Kompatybilność pasków QuickRelease

Rodzaj mocowania Kompatybilne zegarki
QuickRelease 14mm Lily 2
QuickRelease 18mm Forerunner 255S, 265S
Venu 2S, 3S
Vivoactive 4S
Vivomove 3S
QuickRelease 20mm Forerunner 55, 165, 245, 645
Venu, Venu 2 Plus, Venu SQ, Venu SQ 2
Vivoactive 3, 5
Vivomove 3, Sport, Trend, Style
QuickRelease 22mm Forerunner 255, 265
Venu 2, 3
Vivoactive 4

System QuickFit

Kolejnym systemem mocowania jest QuickFit. Nieco wygodniejszy od QuickRelease, gdyż posiada znacznie większy element służący do montażu. Jest nim ruchomy zaczep, w formie trapezu, który należy odciągnąć, aby zwolnić pasek z teleskopu. Po zdjęciu paska teleskop zostaje w zegarku, a nowy pasek z takim mocowaniem, można na niego po prostu wcisnąć. Dzięki czemu cała operacja zajmuje kilka sekund.

Kompatybilność pasków QuickFit

Rodzaj mocowania Kompatybilne zegarki
QuickFit 20mm Modele Fenix w rozmiarze 42 mm (S)
Epix 2 Pro (42 mm)
Instinct 2S
QuickFit 22mm Modele Fenix w rozmiarze 47 mm
Epix, Epix 2 Pro (47 mm)
Instinct, Instinct 2
Approach S60, S62, S70 (47 mm)
Descent G1
Forerunner 745, 935, 945, 955, 965
Quatix 5, 6, 7
QuickFit 26mm Modele Fenix w rozmiarze 51 mm (X)
Fenix 3, 3HR
Epix 2 Pro (51 mm)
Enduro, Enduro 2
Foretrex 601, 701, 801, 901
Instinct 2X Solar
Quatix 6X, 7X
Tactix Charlie, Delta, 7

Część z wymienionych wyżej urządzeń wymaga zdjęcia oryginalnego paska oraz wyjęcia z niego teleskopu w celu zamontowania paska QuickFit.

Paski skórzane, nylonowe i bransolety

Oprócz silikonowych, w ofercie Garmin znajdziemy również inne rodzaje pasków, które nadadzą urządzeniu zupełnie nowy wygląd. Dzięki temu, zegarek będzie nie tylko najlepszym towarzyszem treningów, ale również idealnym dodatkiem do bardziej oficjalnego stroju. Opcje, ze względu na rodzaj materiału wyglądają następująco:

  • Paski skórzane, z mocowaniem QuickFit oraz QuickRelease w rozmiarach 14 mm, 18 mm, 20 mm, 22 mm a także 26 mm. Chociaż nie nadają się do aktywności sportowych, ze względu na wodę i pot, będą doskonałym uzupełnieniem eleganckich stylizacji.
  • Paski nylonowe (plecione), czyli stylowa i modna alternatywa dla pasków skórzanych. Dostępne jako QuickRelease 14 mm i 20 mm oraz QuickFit do 20 do 26 mm. Ze względu na swoją strukturę i materiał przeznaczone głównie do noszenia na co dzień. Wyjątkiem są niezwykle wytrzymałe i odporne wersje taktyczne.
  • Paski UltraFit, to nic innego jak elastyczne paski nylonowe, mocowane na rzep. Omówione szerzej w odrębnym artkule, ze względu na swoją uniwersalność oraz komfort użytkowania. Dostępne w rozmiarach od 20 do 26 mm.
  • Bransolety stalowe lub tytanowe, czyli kwintesencja prestiżu i elegancji. Dostępne z systemem QuickFit (22 albo 26 mm). Topowe modele serii Epix, Fenix oraz Quatix z bransoletą, pozwolą stworzyć niepowtarzalny styl i wyróżnić się w tłumie.

Podsumowanie

Jak widać, zegarek Garmin to nie tylko funkcjonalny gadżet, ale również stylowy dodatek. Szeroki wybór pasków pozwala na dopasowanie go do każdego stroju i okazji. Bez względu na to, czy szukasz paska sportowego, eleganckiego, czy casualowego, w ofercie Garmin znajdziesz coś dla siebie.

Odwiedź sklep TRIGAR.PL lub jeden z naszych salonów stacjonarnych i odkryj szeroką gamę pasków Garmin. Nasi eksperci pomogą Ci w wyborze idealnego paska do Twojego zegarka i stylu życia.

Komentarze do wpisu (0)

Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium