Garmin Reactor 40 Hydraulic Autopilot z GHC 20

Dostępność w sklepie internetowym: dostępny na zamówienie
Wysyłka w: -
Dostępność w salonach firmowych: Zapytaj
Cena: 7 739,00 zł

Symulacja została wykonana dla produktu podstawowego

7739.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Nasz najwyższej czułości system autopilota

 • 9-osiowy żyroskop półprzewodnikowy AHRS
 • Minimalizuj błędy w kursie, zboczenia z kursu, ruchy steru i pobór energii, ciesząc się bardziej komfortowym rejsem
 • Niewiele pracy związanej z rozruchem i kalibracją
 • Opatentowana technologia Shadow Drive™ pozwala zachować kontrolę nawet podczas korzystania z autopilota

Pełen pakiet firmy Garmin zaprojektowany z myślą o łodziach motorowych i żaglowych to zaawansowana technologia morska, która, niegdyś dostępna tylko w łodziach komercyjnych, teraz jest dostępna dla szerszej społeczności wodniactwa. Autopilot z serii Reactor 40 to, jak dotychczas, najczulszy system w naszej ofercie.

Autopiloty Reactor 40 są niezwykle uniwersalne. Wszystkie pakiety podstawowe obejmują zarówno funkcje do jachtów motorowych, jak i żaglowych, takie jak utrzymywanie kierunku, utrzymywanie wiatru, halsowania czy zwrotów. Wybierz po prostu autopilota zgodnego z Twoim systemem sterowania.

Pakiet podstawowy autopilota Reactor 40 stanowi idealne rozwiązanie do wszystkich typów łodzi motorowych z hydraulicznym układem sterowania, które są wyposażone w silnik stacjonarny, silnik zaburtowy, silnik z przekładnią typu Z lub silnik wysokoprężny/do łodzi żaglowych z hydraulicznym układem sterowania. To solidne urządzenie umożliwia użytkownikom łodzi motorowych łatwą obsługę autopilota w oparciu o nawigację. Urządzenie Reactor 40 jest wyposażone w 9-osiowy żyroskop półprzewodnikowy AHRS, dzięki czemu może być zamontowane prawie w każdym miejscu i dowolnej pozycji, przy minimalnym udziale fachowca. Nasza opatentowana technologia Shadow Drive daje pewność sprawowania kontroli nawet w przypadku, gdy włączony jest autopilot.

9-osiowy żyroskop półprzewodnikowy AHRS

Dzięki zastosowaniu zaawansowanego 9-osiowego żyroskopu półprzewodnikowego AHRS autopilota Reactor 40 można zamontować praktycznie w dowolnym miejscu i dowolnej pozycji. Dodatkowo system ten znacznie minimalizuje błędy w kursie, zboczenia z kursu, ruchy steru i pobór energii, zapewniając jednocześnie komfortowy rejs dla wszystkich osób obecnych na pokładzie.

Dostosowuje się do warunków na morzu

Ten doskonały autopilot, aby utrzymać kurs, dostosowuje się do aktualnie panujących na wodzie warunków. Nawet jeśli łódź kołysze się i przechyla, będziesz mieć pewność, że autopilot Reactor 40 na pewno utrzyma wyznaczony kurs.

Niewiele pracy związanej z rozruchem i kalibracją

Autopiloty wymagają przeprowadzenia rozruchu i kalibracji — od tej zasady nie ma wyjątków. Wiemy, że każdy chce jak najszybciej wypłynąć, dlatego postaraliśmy się, aby proces ten można było przeprowadzić w możliwie szybki i prosty sposób. Na tym właśnie polega potęga prostoty!

Pełna integracja z ploterami nawigacyjnymi firmy Garmin

Dzięki połączeniu autopilota Reactor 40 ze zgodnym ploterem sieciowym firmy Garmin zyskujesz pełną kontrolę nad autopilotem z każdego miejsca na łodzi. Oprócz utrzymywania kursu praktycznie w każdych warunkach pogodowych i przy każdym wietrze system umożliwia płynne wykonywanie różnych wstępnie zaprogramowanych procedur trolingu i poszukiwania. Ponadto, korzystając ze zgodnego sieciowego plotera nawigacyjnego firmy Garmin oraz map BlueChart® g2 Vision® (do nabycia osobno), można korzystać z dodatkowych funkcji, takich jak automatyczna nawigacja1, która automatycznie steruje jednostką po trasach GPS.

Kontroluj sytuację dzięki technologii Shadow Drive

Autopilot Reactor 40 jest wyposażony w opatentowaną technologię Shadow Drive. To daje pewność sprawowania kontroli nawet w przypadku, gdy włączony jest autopilot. System Shadow Drive automatycznie wyłącza autopilota w momencie poruszenia sterem, pozwalając na swobodne sterowanie łodzią. Autopilot automatycznie włącza się ponownie w przypadku utrzymywania stałego kursu.

Połącz się z urządzeniami sieciowymi

Obsługa autopilota Reactor 40 odbywa się przy użyciu maksymalnie 3 jednostek kontroli steru GHC™. Urządzenie GHC komunikuje się z autopilotem poprzez sieć NMEA 2000®, umożliwiając łatwe udostępnianie innym urządzeniom danych z autopilota dotyczących kierunku ruchu. Dzięki temu po podłączeniu plotera nawigacyjnego firmy Garmin możliwe jest korzystanie z funkcji MARPA oraz z nakładek na mapy. Dostępny jest również opcjonalny ręczny, bezprzewodowy pilot zdalnego sterowania, lecz dla większej wygody zalecamy sterowanie autopilotem GHC przy użyciu zgodnego wielodyscyplinowego zegarka morskiego quatix® lub quatix 5 .

W pudełku:

 • Komputer kursowy (CCU) autopilota Reactor 40
 • Wyświetlacz kontroli steru GHC™ 20
 • Elektroniczny moduł sterujący (ECU)
 • Przewód zasilający elektronicznego modułu sterującego (ECU)
 • Kabel połączeniowy
 • Shadow Drive™
 • Sygnalizator dźwiękowy
 • Kable podłączeniowe NMEA 2000® (2 m)
 • Przewód zasilający NMEA 2000
 • Trójniki NMEA 2000
 • Terminatory męski i żeński
 • Dokumentacja

1 Funkcja nawigacji automatycznej służy wyłącznie do celów planowania i nie zastępuje bezpiecznych czynności nawigacyjnych.

Opinie (0)

Brak opinii dla produktu
Oceń:
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl