Uwaga! Ten produkt jest dostępny wyłącznie na zamówienie, co oznacza że nie mamy go na magazynie TRIGAR. Czas realizacji potwierdzimy po złożeniu zamówienia. Średnio wynosi on 7-10 dni, ale dokładny czas wysyłki jest uzależniony od dostępności produktu w magazynie firmy Garmin.

Garmin GPSMAP 8422 MFD

Dostępność w sklepie internetowym: Dostępny na zamówienie Czas dostawy ustalany indywidualnie
Wysyłka w: ustalana indywidualnie
Dostępność w salonach firmowych: Sprawdź
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 56 999,00 zł 56999.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Producent: Garmin
Kod produktu: 010-01511-00

Opis

Przejmij kontrolę nad pięknym panelem sterowniczym

 • Wysokiej jakości wyświetlacz Full HD o przekątnej 22 cali, z funkcją zoomu przez rozciąganie, zapewnia najwyższą rozdzielczość wśród urządzeń morskich dostępnych na rynku
 • Skonfiguruj cały system, aby zapewnić dostęp do ustawień umożliwiających wygodne dokowanie, pływanie rekreacyjne, połowy, kotwiczenie i więcej za pomocą jednego dotknięcia
 • Piękny szklany panel sterowniczy z możliwością montażu wpuszczanego lub na płasko z wieloma wyświetlaczami
 • Wysoce wydajny procesor zapewnia najwyższą prędkość rysowania mapy i lepsze przetwarzanie obrazu
 • Znacząco ułatwia obsługę w ramach sieci radarów, sonarów i multimediów

Wielkoformatowy wyświetlacz wielofunkcyjny GPSMAP 8422 jest wyposażony w ekran dotykowy o przekątnej 22 cali i rozdzielczości Full HD. Wyświetlacz z warstwą antyrefleksyjną jest bardzo czytelny nawet w pełnym słońcu oraz jest wyposażony w funkcję automatycznego przyciemnianie wyświetlacza, która pozwala korzystać z wyświetlacza w warunkach słabego oświetlenia i w nocy. Nowy, całkowicie szklany wygląd zapewnia bezpośredni dostęp do eleganckiego i wydajnego panelu sterowniczego podłączonego do sieci. Wyświetlacz LCD IPS — pierwszy w branży w tej klasie — zapewnia jednolite i dokładne odwzorowanie kolorów pod każdym kątem. Wyposażony jest również w wyjście USB umożliwiające korzystanie z wyświetlacza jako ekranu dotykowego przez urządzenia z systemami operacyjnymi Windows® i Mac®. Zainstaluj wiele wyświetlaczy, korzystając z niskoprofilowego uchwytu do montażu wpuszczanego lub na płasko, aby uzyskać elegancki szklany panel sterowniczy. Szybki dostęp do potrzebnych informacji za pomocą jednego dotknięcia ułatwia pływanie łodzią.

At a Glance

Pełna integracja systemu

Urządzenie GPSMAP 8422 integruje różne technologie sonaru, a także autopilota, łączność, aplikacje, dane z silnika i multimedia. Dane użytkownika mogą zostać automatycznie zsynchronizowane ze wszystkimi ploterami serii 8400 podłączonymi do sieci na wielu panelach sterowniczych — wszystko, czego potrzebujesz, masz pod ręką, na jednym ekranie. W pełni cyfrowy system przełączania korzysta z technologii CZone. Pozwala ona uruchomić łódź, włączyć pompy i oświetlenie kontrolne — a nawet światła podwodne, gdy znajdujesz się z dala od doku. Zapewnia również łatwy dostęp do prawie wszystkich elementów sterowania z poziomu panelu sterowniczego, zaprogramowanego klucza zdalnego lub aplikacji CZone firmy MasterVolt na tablet.

integration

 

Nowy wysoce wydajny procesor

Poznaj płynność najszybszego rysowania map i lepsze przetwarzanie obrazu. Możesz dodać maksymalnie cztery kamery IP i korzystać z nich jednocześnie w aplikacji Garmin Helm™. Ponadto wszystkie dodane czujniki, takie jak radar, sonar, multimedia i inne, skorzystają z wyższej wydajności, przez co ułatwią korzystanie z urządzeń znajdujących się w sieci zainstalowanej na łodzi. 

processor

 

Dostosowywane układy i funkcja SmartMode™

Aby ułatwić pływanie łodzią, urządzenie GPSMAP 8422 ma wstępnie skonfigurowane ustawienia sonaru, radaru, kamer, multimediów i cyfrowego przełączania, które mogą być niezależne lub sprzężone z funkcją SmartMode. Dzięki funkcji SmartMode możesz szybko przełączać zawartość wszystkich ekranów przy sterze zgodnie ze wstępnie skonfigurowanymi ustawieniami, np. połów, dokowanie, pływanie rekreacyjne w nocy itp. Dostęp za pomocą jednego dotknięcia umożliwia jednoczesne przełączenie wszystkich monitorów z jednego trybu do innego bez konieczności ręcznego przełączania poszczególnych monitorów. Układy, dane i wskaźniki z możliwością pełnego dostosowania pozwalają wyświetlić potrzebne informacje tam, gdzie ich śledzenie będzie najwygodniejsze dla użytkownika.

Sieć Garmin Marine Network i obsługa sieci NMEA 2000®

Pełna zgodność z siecią sprawia, że urządzenie zwiększa możliwości posiadanej łodzi. Urządzenie GPSMAP 8422 obsługuje radar, autopilota, instrumenty, wiele ekranów, system rozrywki FUSION-Link™, czujniki, zdalne moduły sonaru, przełączanie cyfrowe, informacje pogodowe, kamery termiczne, pokrętło GRID™ i wiele innych urządzeń. Jest również kompatybilne z kamerą FLIR.

 

Jednoczesne wyświetlanie wielu źródeł sonaru

Profesjonalny sonar GSD™ 26 CHIRP, zaawansowany sonar GSD 24, sonar skanujący GCV™ 10 lub GSD 25 ClearVü i SideVü, a także sonar o szerokim polu widzenia Garmin Panoptix™ — wszystkie mogą współistnieć w obrębie tego samego systemu. Możesz nawet wyświetlać jednocześnie wiele obrazów sonarowych na pojedynczym monitorze lub na wielu monitorach w ramach systemów wielowyświetlaczowych.

sonar

 

Dodaj radar z anteną otwartą lub radar kopułkowy

Można dodać wybrany radar morski firmy Garmin, na przykład wydajny radar z anteną otwartą xHD2, radar z anteną otwartą GMR Fantom™ z technologią MotionScope™ lub radar kopułkowy xHD, który łączy w sobie łatwość obsługi z zaawansowanymi funkcjami.

dome-radar

 

Udostępnianie przez sieć

Urządzenie GPSMAP 8422 umożliwia udostępnianie innym zgodnym urządzeniom GPSMAP takich funkcji, jak radar, mapy uzupełniające i dane użytkownika, włącznie z punktami, trasami i śladami. Można również udostępniać obrazy z kamer sportowych VIRB® firmy Garmin, kamer morskich GC™ 10 i kamer FLIR. Dane użytkownika wprowadzone do jednego plotera nawigacyjnego mogą zostać automatycznie zsynchronizowane z innymi ploterami podłączonymi do sieci.

Kierunek i pozycja aktualizowane 10 razy na sekundę

Wbudowany odbiornik GPS 10 Hz o krótkim czasie reakcji odświeża pozycję i kierunek 10 razy na sekundę, co zapewnia płynność ruchu na ekranie. Teraz w szybki i łatwy sposób możesz obserwować nawet 5000 dokładnych punktów, dzięki czemu z łatwością odnajdziesz do nich drogę.

 

Funkcje SailAssist

Obsługa funkcji żeglarskich, takich jak layline, ulepszona róża wiatrów, linie kierunku i kursu nad dnem, a także pól z danymi wiatru rzeczywistego oraz suwaka prądu/pływu/godziny. Funkcje regatowe obejmują przedregatowe wskazówki nawigacyjne, stoper regatowy z możliwością synchronizacji, wirtualną linię startu, pola z danymi dotyczącymi czasu do startu i layline. Ekrany wskaźników zaprojektowano z myślą o szybkim dostarczaniu ważnych informacji, w tym kąta wiatru rzeczywistego i pozornego, kierunku i dryfu, szybkości wiatru rzeczywistego i pozornego, wykresów poziomych i pionowych oraz paska danych z możliwymi do dostosowania polami.

sail

 

Stwórz swoje własne mapy HD

Quickdraw Contours to darmowe i łatwe w użyciu oprogramowanie, które jest już zainstalowane w urządzeniu firmy Garmin. Dzięki niemu szybko stworzysz własne, spersonalizowane mapy połowów w jakości HD z izobatami co 30 cm (1 stopę). Dostosuj je do swoich potrzeb. To Twoje mapy. I będą Twoją własnością. Zachowaj dane dla siebie lub podziel się nimi ze społecznością Quickdraw Community w usłudze Garmin Connect. Nie jest wymagana żadna specjalna wiedza. Ty łowisz ryby, a oprogramowanie tworzy mapy. Nie musisz czekać ani wysyłać żadnych plików, jak ma to miejsce w przypadku innego oprogramowania do obsługi map — wyniki są wyświetlane natychmiast. Oprogramowanie może być używane z dowolnym przetwornikiem Garmin Panoptix™, dowolnym sonarem HD-ID™, każdym obsługującym CHIRP przetwornikiem Garmin ClearVü™ lub przetwornikiem głębokości kompatybilnym ze standardem NMEA 2000®. Masz więcej niż jedno urządzenie z sonarem na pokładzie? Quickdraw Contours automatycznie wybierze najlepsze urządzenie, które zagwarantuje uzyskanie jak najlepszych wyników.

maps

 

Zwiększ możliwości urządzenia dzięki naszym najlepszym mapom morskim

Możesz dokupić czytnik kart firmy Garmin, który można zainstalować w dogodnym dla siebie miejscu. Czytnik taki zapewnia dwa gniazda na dodatkowe karty SD™ z mapami, takimi jak BlueChart g2 HD lub BlueChart® g2 Vision® HD, które pozwalają korzystać ze funkcji nawigacji automatycznej (w wersji 3.0) firmy Garmin i wielu innych wspaniałych funkcji. Więcej gnizad można sobie zapewnić przez zainstalowanie dodatkowych czytników kart. Wodoodporne drzwiczki magnetyczne (do nabycia osobno) pozwalają na zamontowanie czytnika kart w pozycji poziomej lub pionowej.

upgrade

 

System rozrywki FUSION-Link

Ciesz się możliwością sterowania wszystkimi zgodnymi systemami audio FUSION Link bezpośrednio z poziomu ekranu zgodnego plotera nawigacyjnego.

Wbudowana łączność

Podłączanie urządzeń peryferyjnych nie stanowi problemu dzięki wbudowanej łączności Wi-Fi®, technologii ANT®, 4 przewodowym portom Ethernet, NMEA 2000 oraz portom HDMI i USB w pełni zgodnymi z siecią.

Funkcja cieniowania zakresu głębokości

Umożliwia oznaczenie różnymi kolorami do 10 różnych zakresów głębokości, co ułatwia rozpoznawanie docelowej głębokości.

Wykonywanie rozruchu autopilota za pomocą plotera nawigacyjnego

Aby ułatwić i usprawnić rozruch autopilota, można przeprowadzić go na ekranie plotera nawigacyjnego.

Nagrywaj akcję toczącą się na wodzie

Ten ploter nawigacyjny obsługuje połączenie bezprzewodowe z kamerami sportowymi Garmin VIRB®, więc możesz rejestrować wszystko, co dzieje się na wodzie. Co ważniejsze, dzięki prostej aktualizacji oprogramowania możesz sterować nagrywaniem, robić zdjęcia i odtwarzać strumieniowo filmy z kamery sportowej VIRB na ploterach nawigacyjnych serii GPSMAP® 7400 lub 8000/8400 ze szklanym panelem sterowniczym. Co więcej, możesz przesyłać strumieniowo filmy nawet z czterech kamer sportowych VIRB i odtwarzać je na zgodnym ploterze nawigacyjnym do zastosowań morskich. Możesz nawet przeglądać wykonane wcześniej zdjęcia i filmy na ploterze nawigacyjnym i wyświetlać podgląd miniatur dla ułatwienia wyboru plików. Możliwość sterowania funkcjami odtwarzania, pauzy, wyszukiwania i ponownego odtwarzania z poziomu plotera nawigacyjnego. Można nawet ustawić automatyczny pokaz slajdów i usuwać niechciane zdjęcia lub filmy z kamery VIRB. W celu łatwiejszej identyfikacji każdej z kamer VIRB można nadać nazwę. Możesz również sterować kamerami VIRB bezpośrednio z plotera nawigacyjnego, zmieniając ustawienia filmów VIRB, proporcje obrazu, rozdzielczość filmu, liczbę klatek na sekundę, rozmiar zdjęcia, pole widzenia i wiele więcej. Możesz nawet wysyłać informacje NMEA 2000 dotyczące łodzi z plotera nawigacyjnego do kamery VIRB, które za pomocą aplikacji VIRB Edit lub aplikacji mobilnej VIRB zostaną nałożone na film jako dane G-Metrix™. Niektóre dane wymagają zastosowania opcjonalnych akcesoriów.

Zaawansowana aplikacja do zarządzania połączonymi urządzeniami na łodzi

Uniwersalna aplikacja ActiveCaptain™ jest bezpłatna. Umożliwia zarządzanie urządzeniami pokładowymi z niemal dowolnego miejsca. Tworzy proste, a jednocześnie wszechstronne połączenie pomiędzy zgodnym urządzeniem mobilnym a ploterem nawigacyjnym firmy Garmin, mapami i społecznością wodniacką. Gdziekolwiek jesteś, masz nielimitowany dostęp do danych kartograficznych i społeczności Garmin Quickdraw™ Contours oraz możliwość zakupu nowych map. Pozostań w kontakcie dzięki powiadomieniom z telefonu na ekranie plotera nawigacyjnego. Zaplanuj podróż lub rozpoznanie danego jeziora, a aplikacja ActiveCaptain automatycznie zsynchronizuje się z ploterem nawigacyjnym. Możesz także otrzymywać powiadomienia o aktualizacjach oprogramowania i decydować, kiedy mają zostać pobrane na urządzenie.

W zestawie:

 • GPSMAP 8422
 • Osłony wykończeniowe na zatrzask
 • GPS 19x NMEA 2000 (z adapterami do montażu na maszcie, wpuszczanego i pod pokładem)
 • Osłona ochronna
 • Uszczelka i elementy do montażu wpuszczanego
 • Przewód zasilający
 • Kabel szkieletowy/podłączeniowy NMEA 2000 2 m
 • Kabel szkieletowy NMEA 2000 6 m
 • Przewód zasilający NMEA 2000
 • Trójnik i zestaw terminatorów NMEA 2000
 • Futerał na podręcznik użytkownika z dokumentacją

Apple, iPad oraz iPhone są znakami towarowymi firmy Apple Inc. zarejestrowanymi w Stanach Zjednoczonych i innych krajach. App Store to znak usługowy stanowiący własność firmy Apple Inc. Wi-Fi® jest zastrzeżonym znakiem towarowym firmy Wi-Fi Alliance. Znak i logo Bluetooth® stanowią własność firmy Bluetooth SIG, Inc., a używanie ich przez firmę Garmin podlega warunkom licencji.

BlueChart g2 Vision CompatibleLakeVü HD Ultra WAAS enabled Marine Network NMEA 2000 Compatible

Dane techniczne

Wymiary fizyczne 52.8 × 35.1 × 7.1 cm
Przekątna wyświetlacza 22"
Rozdzielczość wyświetlacza, szer. x wys. 1920 × 1080 piksele
Sposób obsługi Ekran dotykowy
Masa 7,09 kg
Odbiornik GPS 10Hz
Wielopasmowy GPS Nie
Mapa bazowa świata Tak
Obsługa map morskich Tak
QuickDraw (batymetria) Tak
Wi-fi Tak
Bezprzewodowa sieć lokalna Nie
Zgodności z aplikacją ActiveCapitan Tak
Zgodność z NMEA 2000 Tak
Zgodność z Garmin Panoptix Tak
Zgodność z radarem Garmin Tak

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

Instrukcja

Zbiór instrukcji dla urządzenia Garmin GPSMAP 8422 MFD:

 • Podręcznik użytkownika (PDF) | Pobierz
 • Podręcznik użytkownika (wersja internetowa) | Pobierz
Sklep internetowy Shoper Premium