• Uwaga! W sobotę 04.04.2020r nasze salony będą nieczynne.

100% polska dystrybucja

Autoryzacja Garmin Polska

Sześć salonów firmowych

100% pozytywnych opinii

Darmowa dostawa powyżej 299zł

Ponad 13 lat doświadczenia

Garmin GPSMAP 7416xsv

Dostępność w sklepie internetowym: dostępny na zamówienie
Wysyłka w: -
Dostępność w salonach firmowych: Kliknij i sprawdź
Cena: 25 799,00 zł

Symulacja została wykonana dla produktu podstawowego

25799.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

>

Urządzenie wielofunkcyjne łączące w sobie ploter nawigacyjny i sonar, wyposażone w szeroki ekran wielodotykowy o średnicy 16 cali

 • Szeroki, 16-calowy ekran wielodotykowy (1366 × 768 pikseli, WXGA) oraz mapa bazowa całego świata
 • Wbudowany podwójny sonar CHIRP oraz sonary skanujące CHIRP ClearVü i CHIRP SideVü (przetworniki do nabycia osobno) zapewniające super czysty obraz z powierzchni wody
 • Bardzo czuły wewnętrzny odbiornik GPS/GLONASS 10 Hz
 • Pełna obsługa sieci umożliwiająca korzystanie z sieci Garmin Marine Network i NMEA 2000® oraz z interfejsu NMEA 0183
 • Obsługa wysokiej jakości modułu sonaru GSD™

Artykuły powiązane

Zastanawiasz się nad zakupem echosondy, ale nie wiesz który model wybrać. Sprawdź nasz przegląd dostępny na gpsdlaaktywnych.pl

Urządzenie zostało zaprojektowane z myślą o miłośnikach wędkarstwa sportowego, wodniakach rekreacyjnych, żeglarzach i miłośnikach regat, którzy oczekują wysokiej wydajności, łatwości obsługi i integracji funkcji w urządzeniu stanowiącym połączenie plotera nawigacyjnego i sonaru. Wyposażone w szeroki, 16-calowy ekran wielodotykowy urządzenie GPSMAP 7416xsv jest wyposażone w zintegrowany podwójny sonar CHIRP, sonary skanujące CHIRP ClearVü i CHIRP SideVü, które zapewniają super czysty obraz z powierzchni wody. Urządzenie obsługuje także przetworniki silników zaburtowych Minn Kota® i MotorGuide® oraz przetworniki o częstotliwości 50 kHz/200 kHz i 77 kHz/200 kHz. Natomiast jego wbudowany odbiornik GPS 10 Hz aktualizuje pozycję i kierunek 10 razy na sekundę.

Urządzenie oferuje pełną obsługę sieci, w tym Garmin Network i NMEA 2000 (radar, autopilot, instrumenty, wiele ekranów, system rozrywki FUSION-Link, czujniki, sonar czarnej skrzynki, przełączanie cyfrowe, kamery termiczne, obrotowe pokrętło GRID i inne urządzenia). Urządzenie GPSMAP 7416xsv zapewnia też wbudowaną łączność Wi-Fi®.

Zaawansowane możliwości zintegrowanego sonaru

Zaimplementowane w urządzeniu GPSMAP 7416xsv funkcje sonaru obejmują dwukanałowy sonar CHIRP 1 kW, czyli najbardziej zaawansowaną technologię sonaru dostępną dla wędkarzy i żeglarzy. Urządzenie jest również wyposażone w sonary skanujące CHIRP ClearVü i CHIRP SideVü, które przedstawiają obrazy ryb i kształtu dna pod łodzią oraz koło jej burt charakteryzujące się niemal fotograficzną jakością. Sonary ClearVü i SideVü zapewniają niezwykle wyraźne obrazy sonarowe z powierzchni wody. Urządzenie obsługuje także przetworniki o częstotliwości 50 kHz/200 kHz i 77 kHz/200 kHz oraz przetworniki silników zaburtowych Minn Kota i MotorGuide (przetworniki do nabycia osobno).

Obsługa sieci Garmin Marine Network i NMEA 2000

Pełna zgodność z siecią sprawia, że urządzenie zwiększa możliwości posiadanej łodzi. Urządzenie GPSMAP 7416xsv obsługuje radar, autopilota, instrumenty, wiele ekranów, system rozrywki FUSION-Link, czujniki, zdalne moduły sonaru, przełączanie cyfrowe, kamery termiczne, pokrętło GRID™ i wiele innych urządzeń.

Dodaj radar otwarty lub radar kopułkowy

Można dodać wybrany radar morski firmy Garmin, na przykład wydajny radar otwarty xHD2 lub radar kopułkowy xHD, który łączy w sobie łatwość obsługi z zaawansowanymi funkcjami.

Udostępnianie przez sieć

Urządzenie GPSMAP 7416xsv umożliwia udostępnianie innym zgodnym urządzeniom GPSMAP takich funkcji, jak radar, mapy uzupełniające i dane użytkownika, włącznie z punktami, trasami i śladami. Dane użytkownika wprowadzone do jednego plotera nawigacyjnego mogą zostać automatycznie zsynchronizowane z innymi ploterami podłączonymi do sieci.

Kierunek i pozycja aktualizowane 10 razy na sekundę

Odbiornik GPS/GLONASS 10 Hz o krótkim czasie reakcji odświeża dane o pozycji i kierunku 10 razy na sekundę, aby zapewnić płynność ruchu na ekranie. Urządzenie obsługuje do 5000 dokładnych punktów, dzięki czemu odnalezienie drogi do nich jest łatwe i szybkie.

Specjalne funkcje żeglarskie

Obsługa funkcji żeglarskich, takich jak layline, ulepszona róża wiatrów, linie kierunku i kursu nad dnem, a także pól z danymi wiatru rzeczywistego oraz suwaka prądu/pływu/godziny. Funkcje regatowe obejmują przedregatowe wskazówki nawigacyjne, stoper regatowy z możliwością synchronizacji, wirtualną linię startu, pola z danymi dotyczącymi czasu do startu i layline. Ekrany wskaźników zaprojektowano z myślą o szybkim dostarczaniu ważnych informacji, w tym kąta wiatru rzeczywistego i pozornego, kierunku i dryfu, szybkości wiatru rzeczywistego i pozornego, wykresów poziomych i pionowych oraz paska danych z możliwymi do dostosowania polami.

Więcej dodatków dzięki mapom BlueChart g2 Vision

Dzięki opcjonalnym mapomBlueChart g2 Vision® można nadać ploterowi nawigacyjnemu całkowicie nowy, wyjątkowy wymiar zastosowań. Perspektywa MarinerEye i FishEye zapewniają trójwymiarowy widok nad i pod wodą. Wysokiej rozdzielczości zdjęcia satelitarne i zdjęcia lotnicze ułatwiają określenie położenia na nieznanym obszarze. Technologia nawigacji automatycznej przeszukuje wszystkie adekwatne mapy w celu wyznaczenia trasy możliwej do przebycia — czyli takiej, która omija płycizny, boje i inne przeszkody.

Zgodność z przetwornikiem gWind

Przetworniki gWind, gWind Wireless i gWind Race firmy Garmin są wyposażone w technologię dwustatecznikową z 3-łopatowym śmigłem. Umożliwia ona połączenie z ploterami nawigacyjnymi Garmin pracującymi w standardzie NMEA 2000 za pośrednictwem przejściówki modułu czarnej skrzynki GND 10.

System rozrywki FUSION-Link

Ciesz się możliwością sterowania wszystkimi zgodnymi systemami audio FUSION Link bezpośrednio z poziomu ekranu zgodnego plotera nawigacyjnego.

Udoskonalona nawigacja automatyczna

Wystarczy podać lokalizację, do której chcemy się udać, a opatentowana funkcja automatycznej nawigacji Auto Guidance firmy Garmin natychmiast przeszuka odpowiednie mapy w celu wyznaczenia na wyświetlaczu bezpiecznej wirtualnej drogi z ominięciem niskich mostków, płycizn i innych przeszkód na trasie.

Jeszcze lepszym rozwiązaniem jest udoskonalona wersja 2.0, która oferuje jeszcze więcej funkcji i możliwości. Można dostosować obliczoną ścieżkę wyznaczoną przez funkcję nawigacji automatycznej, umieszczając punkty pośrednie na planowanych postojach lub w punktach orientacyjnych na żądanej trasie. Na obliczonej trasie można łatwo przeglądać niebezpieczne punkty. Ponadto po włączeniu zgodnego autopilota firmy Garmin można podążać trasą wyznaczoną przez funkcję Auto Guidance – automatycznie. Innym usprawnieniem, w które wyposażono wersję 2.0, jest funkcja obliczania czasu przybycia do dowolnego miejsca na trasie (doskonała przy planowaniu czasu przyjazdu tak, aby dostosować go do godzin otwierania mostów i innych zdarzeń, w przypadku których istotny jest czas). Ponadto trasy wyznaczone przez funkcję nawigacji automatycznej można teraz zapisywać pod kątem przyszłej nawigacji, tworząc ich kopie zapasowe na karcie SD™ za pomocą map kartograficznych BlueChart® g2 Vision®.

Łatwe nadawanie sygnału SOS

Wyjątkowa funkcja nadawania sygnału SOS ułatwia wszystkim użytkownikom — nie tylko marynarzom i technikom nawigatorom — szybki kontakt z strażą przybrzeżną i wezwanie pomocy w nagłych wypadkach. Wystarczy dotknąć przycisku SOS na ekranie plotera nawigacyjnego, a sieciowe radio VHF firmy Garmin automatycznie przełączy się na priorytetowy kanał 16 częstotliwości alarmowej i wyświetli się lista potencjalnych zagrożeń (pożar, człowiek za burtą itd.). Po wybraniu odpowiedniej opcji na ekranie pojawi się zatwierdzony przez straż przybrzeżną skrypt radiowego komunikatu alarmowego, a także współrzędne GPS określające aktualną pozycję statku (szerokość/długość geograficzną), które można odczytać odpowiadającym na alarm służbom ratunkowym, oszczędzając tym samym czas, unikając paniki i zapewniając najważniejsze informacje, niezbędne dla udzielenia najskuteczniejszej pomocy przez ekipę ratowniczą.

Przesyłanie punktów GPX

Punkty, ślady i często pokonywane trasy przechowywane w innym produkcie GPS lub urządzeniu nawigacyjnym firmy Garmin można teraz nadzwyczaj łatwo przesłać do nowego plotera nawigacyjnego firmy Garmin za pomocą standardowego w branży formatu GPX. GPX to otwarty standardowy format umożliwiający wymianę danych GPS między różnymi platformami i aplikacjami. Dzięki łatwej w użyciu technologii interfejsów firma Garmin uwzględnia każdy punkt trasy i zapewnia jeszcze dogodniejszą formę wymiany.

Specjalne funkcje żeglarskie

Aby zapewnić przewagę w postaci optymalnej siły wiatru, ploter nawigacyjny został wyposażony w funkcję przedregatowych wskazówek nawigacyjnych wyświetlanych za pomocą strony, na której widać wirtualną linię startu, a także pola danych pokazujące linie layline, czas do startu i stoper regatowy, który można zsynchronizować z innymi urządzeniami GPS firmy Garmin. Ponadto wśród innych obsługiwanych funkcji żeglarskich znajdują się: ulepszona róża wiatrów, linie kierunku i kursu nad dnem, kierunek i dryft, dane wiatru rzeczywistego, pozornego i nie tylko. Można też skorzystać z dostępnej, wbudowanej łączności bezprzewodowej, w celu uzyskania dostępu do różnorodnych aplikacji morskich i ich obsługi za pomocą zgodnych smartfonów i tabletów.

Przetwornik Panoptix™ Down

Jeden przetwornik Panoptix z wiązką w dół zapewnia trzy pomocne widoki umożliwiające obserwowanie w czasie rzeczywistym pływających pod łodzią ryb i przynęty. Pozwala nawet zobaczyć ryby w wybranym słupie wody w widoku 3-D — od dna do powierzchni wody. Nawet nie będąc w ruchu, można oglądać trójwymiarowy obraz tego, co znajduje się pod kadłubem.

LIVEVÜ Down

Zapewnia wyświetlany w czasie rzeczywistym ruchomy obraz sonarowy tego, co znajduje się pod kadłubem. Na tym ekranie ruch echa wrzucanej przynęty jest oznaczony na fioletowo, a dane historii sonaru są widoczne po lewej stronie.

REALVÜ 3D Down

Wykonuje skanowanie obszaru pod łodzią: od przodu do tyłu i od jednej burty do drugiej. Na tym ekranie widać skupione w ławicy ryby na tle tylnej powierzchni pionowej ściany, po prawej stronie burty, na głębokości ok. 10,7 m (35 stóp).

REALVÜ 3D z trybem archiwalnym

Przewija ekran danych zgodnie z ruchem łodzi, pokazując archiwalne dane przeszukanych słupów wody, sięgających od dna do powierzchni wody, oraz wszystkie znalezione w nich ryby. Na tym ekranie widać łódź przepływającą nad rowem oraz ławicę ryb na głębokości 9,1–12,2 m (30–40 stóp).

Przetwornik Panoptix Forward

Jeden przetwornik Panoptix z wiązką do przodu zapewnia dwa doskonałe widoki nawet wtedy, gdy łódź się nie porusza. Pozwala on w czasie rzeczywistym obserwować dno oraz ryby i przynęty znajdujące się w słupie wody przed łodzią. Widać nawet przynętę podczas wciągania jej na pokład. Urządzenie zapewnia też trójwymiarowy obraz ryb i obiektów znajdujących się przed łodzią.

LIVEVÜ Forward

Obraz jest aktualizowany jednym sygnałem, co pozwala uzyskać bieżące, ruchome obrazy obiektów znajdujących się w wodzie. Na tym ekranie widać, jak duży cel (nurek) zbliża się do łodzi.

REALVÜ 3D Forward

Cyfrowo skanuje obszar przed łodzią i zapewnia skierowany do przodu trójwymiarowy obraz dna oraz obiektów i ryb. Na ekranie widać ryby na głębokości ok. 3 m (10 stóp) oraz zarys dna na głębokości 6,1 m (20 stóp).

Quickdraw Contours Quickdraw Contours

Stwórz swoje własne mapy HD

Quickdraw Contours to darmowe i łatwe w użyciu oprogramowanie, które jest już zainstalowane w urządzeniu firmy Garmin. Dzięki niemu szybko stworzysz własne, spersonalizowane mapy połowów w jakości HD z izobatami co 30 cm (1 stopę). Dostosuj je do swoich potrzeb. To Twoje mapy. I będą Twoją własnością. Zachowaj dane dla siebie lub podziel się nimi ze społecznością Quickdraw Community w usłudze Garmin Connect. Nie jest wymagana żadna specjalna wiedza. Ty łowisz ryby, a oprogramowanie tworzy mapy. Nie musisz czekać ani wysyłać żadnych plików, jak ma to miejsce w przypadku innego oprogramowania do obsługi map — wyniki są wyświetlane natychmiast. Oprogramowanie może być używane z dowolnym przetwornikiem Garmin Panoptix™, dowolnym sonarem HD-ID™, każdym obsługującym CHIRP przetwornikiem Garmin ClearVü™ lub przetwornikiem głębokości kompatybilnym ze standardem NMEA 2000®. Masz więcej niż jedno urządzenie z sonarem na pokładzie? Quickdraw Contours automatycznie wybierze najlepsze urządzenie, które zagwarantuje uzyskanie jak najlepszych wyników.

Funkcja cieniowania zakresu głębokości

Umożliwia oznaczenie różnymi kolorami do 10 różnych zakresów głębokości, co ułatwia rozpoznawanie docelowej głębokości.

Wykonywanie rozruchu autopilota za pomocą plotera nawigacyjnego

Aby ułatwić i usprawnić rozruch autopilota, można przeprowadzić go na ekranie plotera nawigacyjnego.

Obsługa kamer AXIS i FLIR

Firma Garmin oferuje wsparcie dla wybranych kamer Axis i FLIR. Kamery te służą do obserwacji i orientacji w terenie na jednostkach pływających każdego rozmiaru. Za pomocą gestów możesz sterować ustawieniami funkcji kamery — przesuwania/pochylania oraz zoomu przez rozciąganie — bezpośrednio na ekranie plotera, a także wyświetlać obraz na wielu ekranach i z wielu strumieni wideo na tym samym ekranie. Za pomocą kodera kamery Axis możesz przekonwertować obraz z kamery analogowej, np. Garmin GC 10, na obraz z kamery IP.

Nagrywaj akcję toczącą się na wodzie

Ten ploter nawigacyjny obsługuje połączenie bezprzewodowe z kamerami sportowymi Garmin VIRB®, więc możesz rejestrować wszystko, co dzieje się na wodzie. Co ważniejsze, dzięki prostej aktualizacji oprogramowania możesz sterować nagrywaniem, robić zdjęcia i odtwarzać strumieniowo filmy z kamery sportowej VIRB na ploterach nawigacyjnych serii GPSMAP® 7400 lub 8000/8400 ze szklanym panelem sterowniczym. Co więcej, możesz przesyłać strumieniowo filmy nawet z czterech kamer sportowych VIRB i odtwarzać je na zgodnym ploterze nawigacyjnym do zastosowań morskich. Możesz nawet przeglądać wykonane wcześniej zdjęcia i filmy na ploterze nawigacyjnym i wyświetlać podgląd miniatur dla ułatwienia wyboru plików. Możliwość sterowania funkcjami odtwarzania, pauzy, wyszukiwania i ponownego odtwarzania z poziomu plotera nawigacyjnego. Można nawet ustawić automatyczny pokaz slajdów i usuwać niechciane zdjęcia lub filmy z kamery VIRB. W celu łatwiejszej identyfikacji każdej z kamer VIRB można nadać nazwę. Możesz również sterować kamerami VIRB bezpośrednio z plotera nawigacyjnego, zmieniając ustawienia filmów VIRB, proporcje obrazu, rozdzielczość filmu, liczbę klatek na sekundę, rozmiar zdjęcia, pole widzenia i wiele więcej. Możesz nawet wysyłać informacje NMEA 2000 dotyczące łodzi z plotera nawigacyjnego do kamery VIRB, które za pomocą aplikacji VIRB Edit lub aplikacji mobilnej VIRB zostaną nałożone na film jako dane G-Metrix™. Niektóre dane wymagają zastosowania opcjonalnych akcesoriów.

Zaawansowana aplikacja do zarządzania połączonymi urządzeniami na łodzi

Uniwersalna aplikacja ActiveCaptain™ jest bezpłatna. Umożliwia zarządzanie urządzeniami pokładowymi z niemal dowolnego miejsca. Tworzy proste, a jednocześnie wszechstronne połączenie pomiędzy zgodnym urządzeniem mobilnym a ploterem nawigacyjnym firmy Garmin, mapami i społecznością wodniacką. Gdziekolwiek jesteś, masz nielimitowany dostęp do danych kartograficznych i społeczności Garmin Quickdraw™ Contours oraz możliwość zakupu nowych map. Pozostań w kontakcie dzięki powiadomieniom z telefonu na ekranie plotera nawigacyjnego. Zaplanuj podróż lub rozpoznanie danego jeziora, a aplikacja ActiveCaptain automatycznie zsynchronizuje się z ploterem nawigacyjnym. Możesz także otrzymywać powiadomienia o aktualizacjach oprogramowania i decydować, kiedy mają zostać pobrane na urządzenie.

W pudełku:

 • Urządzenie GPSMAP J1939 z mapą bazową całego świata
 • Złącze J1939 z dedykowanym portem CAN do odbierania danych z silnika
 • Przewód zasilający/do przesyłu danych
 • Kabel podłączeniowy NMEA 2000®
 • Trójnik
 • Zestaw do montażu wpuszczanego
 • Osłona ochronna
 • Dokumentacja

iPhone oraz iPad są znakami towarowymi firmy Apple Inc. zarejestrowanymi w Stanach Zjednoczonych i innych krajach. App Store jest znakiem towarowym firmy Apple Inc. Android jest znakiem towarowym firmy Google Inc. Wi-Fi jest zarejestrowanym znakiem towarowym firmy Wi-Fi Alliance.

 

 New Charts Guarantee BlueChart G2 BlueChart G2 Vision LakeVü HD Ultra ClearVü SideVü

Opinie (0)

Brak opinii dla produktu
Oceń:
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl