GMR Fantom 18

Dostępność w sklepie internetowym: dostępny na zamówienie
Wysyłka w: -
Dostępność w salonach firmowych: Zapytaj
Cena: 10 299,00 zł

Symulacja została wykonana dla produktu podstawowego

10299.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Radar kopułkowy o średnicy 18 cali z technologią MotionScope™

 • Półprzewodnikowy radar kopułkowy o średnicy 18 cali i mocy 40 W
 • Technologia MotionScope™ wykorzystuje efekt Dopplera do wykrywania i podświetlania na różne kolory obiektów poruszających się w kierunku radaru lub oddalających się od niego, co ułatwia unikanie kolizji, wyszukiwanie stad ptaków i monitorowanie pogody
 • Technologia kompresji impulsów zapewnia wysoką rozdzielczość i umożliwia skupienie maksymalnej ilości energii na obiekcie w celu jego wykrycia i identyfikacji
 • Funkcja rozmiarów obiektów pozwala dostosować rozmiar obiektów na ekranie radaru
 • Zasięg wykrywania od 6 metrów do 48 Nm

Półprzewodnikowy radar GMR Fantom 18 firmy Garmin o mocy 40 W z anteną o długości 46 cm (18 cali) jest wyposażony w technologię MotionScope, która wykorzystuje efekt Dopplera do wykrywania i podświetlania poruszających się obiektów, co ułatwia unikanie potencjalnych kolizji. Urządzenie można w pełni zintegrować z wybranymi ploterami nawigacyjnymi firmy Garmin.

Wysokiej mocy radar o mocy 40 W z wiązką o szerokości 5,2°

Urządzenie pozwala na wykrywanie obiektów znajdujących się w bliskim i w dalekim zasięgu od 6 metrów do 48 mil morskich, nawet we mgle i w deszczu. Wiązka pozioma o szerokości 5,2° pozwala uzyskiwać obraz o wysokiej rozdzielczości i większą czułość anteny, co umożliwia wyłapywanie oddalonych obiektów. W rezultacie radar ten rysuje wyraźne i czytelne obrazy linii brzegowej, innych jednostek oraz nadciągających zmian w pogodzie bezpośrednio na ploterze nawigacyjnym Garmin. Zapewnia ono wyświetlanie stałych pozycji obiektów i ich doskonałe rozróżnianie, a także stabilne działanie. Jego 8-bitowy kolorowy obraz ułatwia również odróżnianie dużych obiektów od małych oraz zwiększa skuteczność ich rozróżniania. Dane z radaru nanoszone są na mapy (zalecany autopilot lub czujnik kierunku). Niskie zużycie energii, natychmiastowe uruchamianie i brak opóźnień podczas rozgrzewania, jak w przypadku radarów magnetronowych. Obracanie anteny z prędkością 24 obr./min zapewnia mniejsze zużycie energii, a 48 obr./min szybkie odświeżanie ekranu.

Technologia MotionScope wykorzystująca efekt Dopplera

Radary GMR Fantom wykorzystują efekt Dopplera do wykrywania i podświetlania poruszających się obiektów, co ułatwia unikanie kolizji, wyszukiwanie stad ptaków i monitorowanie pogody. Efekt Dopplera polega na zmianie częstotliwości echa radaru spowodowanej względnym ruchem obiektu. Dzięki temu możliwe jest natychmiastowe wykrywanie celów poruszających się w kierunku radaru lub oddalających się od niego. Technologia MotionScope podświetla na różne kolory poruszające się cele na wyświetlaczu radaru, co pozwala na omijanie innych łodzi lub trudnych warunków pogodowych — lub nawigowanie do łowisk, gdzie ptaki żerują przy powierzchni wody.

 

Rozmiar obiektów

Pozwala dostosować rozmiar obiektów na ekranie radaru.

Funkcja autoczułości wykrywająca ptaki

Wędkarze wiedzą, że tam, gdzie przy powierzchni wody są ptaki, tam są i ryby. By lepiej trafić w odpowiednie miejsce na połów, najlepiej skorzystać z funkcji autoczułości wykrywającej ptaki, która pomoże zlokalizować ptaki polujące przy powierzchni wody na mniejszą rybę.

Ślady echa

Na ekranie pozostają zanikające „ślady” echa, co umożliwia szybkie i łatwe określenie poruszających się obiektów oraz zagrożeń kolizji. Ślady te są korygowane w zależności od obrotu łodzi, gdy do sieci Garmin podłączony jest autopilot lub czujnik kierunku.

 

Dwa zakresy

Pojedyncza antena radaru może zapewniać obrazy na podzielonym ekranie plotera nawigacyjnego przedstawiające obiekty znajdujące się w bliskim i w dalekim zasięgu, dla których można zastosować niezależne ustawienia zasięgu i urządzenia sterujące.

Obsługa dwóch radarów

Zapewnia nadmiarowość oraz możliwość wyświetlania danych — pochodzących z jednego z dwóch różnych radarów — na każdym wyświetlaczu na łodzi.

Dynamiczna autoczułość

Funkcja dynamicznej autoczułości samoczynnie dostosowuje się do otoczenia, zapewniając optymalne działanie w każdych warunkach.

Dynamiczny filtr morski

Funkcja dynamicznego filtru morskiego automatycznie dostosowuje czułość do zmieniających się warunków morskich, zapewniając też opcje filtrowania dolno-, środkowo- i górnoprzepustowego.

Nakładka radaru

Z nakładek z obrazem radaru można korzystać na stronie mapy plotera nawigacyjnego. Aby uzyskać jak najlepsze rezultaty, zalecany jest autopilot lub czujnik kierunku.

Śledzenie celów MARPA

Wbudowany w radar komputer prowadzący automatycznie namiar radarowy (MARPA) może śledzić maksymalnie 10 wybranych obiektów, co pomaga obserwować ruchy innych jednostek w celu uniknięcia kolizji z nimi.

Strefa strzeżona

Po ustawieniu strefy strzeżonej każde pojawienie się w niej jakiegoś obiektu będzie sygnalizowane alarmem.

VRM i EBL

Ruchomy znacznik odległości (VRM) i elektroniczna linia namiarowa (EBL) umożliwiają szybki pomiar dystansu i namiaru do wybranej jednostki pływającej lub lądu.

Szanujemy Twój czas

Wszystkie radary firmy Garmin są łatwe zarówno w instalacji, jak i w użyciu. Nie wymagają żadnej skomplikowanej konfiguracji ustawień — wystarczy je zainstalować i już można ich używać. Model GMR Fantom charakteryzuje stabilne działanie i optymalna wydajność we wszystkich warunkach. Ponieważ szanujemy Twój czas.

W pudełku:

 • GMR Fantom 18
 • Zestaw do montażu
 • Przewód zasilający 15 m (49,21 stopy)
 • Kabel sieciowy 15 m (49,21 stopy)
 • Instrukcje instalacji
 • Szablon montażowy

Marine Network

Opinie (0)

Brak opinii dla produktu
Oceń:

100% polska dystrybucja

Autoryzacja Garmin Polska

Sześć salonów firmowych

100% pozytywnych opinii

Darmowa dostawa powyżej 299zł

Ponad 13 lat doświadczenia

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl