GARMIN AIS 300 [010-00892-00]

Dostępność w sklepie internetowym: niekontynuowane
Dostępność w salonach firmowych: Zapytaj
Cena: 1 919,00 zł

Symulacja została wykonana dla produktu podstawowego

1919.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Odbiornik AIS 300 firmy Garmin stanowi ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające odbiór danych dotyczących celów systemu AIS, zapewniając marynarzom lepszą orientację w sytuacji i pozwalając im skuteczniej unikać kursów kolizyjnych. Ten niedrogi odbiornik danych AIS jest zgodny z interfejsem NMEA 2000® i ostrzega o potencjalnych kolizjach z innymi znajdującymi się w pobliżu jednostkami pływającymi wyposażonymi w system AIS. W połączeniu z ploterem nawigacyjnym i odbiornikiem morskim VHF firmy Garmin urządzenie umożliwia szybki dostęp do danych o jednostce, a wywołania DSC odbiornika VHF umożliwiają informowanie o zagrożeniach w kilku naciśnięciach przycisku.

Znaj swoje otoczenie

Odbiornik AIS czarnej skrzynki jest zintegrowany z ploterem nawigacyjnym firmy Garmin i radiem VHF, umożliwiając automatyczne wywoływanie celów systemu AIS oraz wyświetlanie ich danych bezpośrednio na ekranie plotera nawigacyjnego. Niezależne dwukanałowe monitorowanie obu kanałów AIS gwarantuje uzyskanie wszystkich potrzebnych informacji. Odbiornik AIS 300 zapewnia również odbiór klasy A i B, który umożliwia dekodowanie informacji o ruchu statków z systemu AIS, zarówno handlowych, jak i rekreacyjnych. Po podłączeniu zgodnego plotera nawigacyjnego urządzenie AIS 300 pomaga również w unikaniu kolizji poprzez integrację alarmu o punkcie największego zbliżenia (CPA). Dzięki temu użytkownicy mają pewność, że widzą cały łodzi na wodzie.

Łatwiejsza instalacja

Urządzenie AIS 300 ma certyfikat zgodności z NMEA 2000 i można go łatwo zintegrować z istniejącą siecią NMEA 2000. Jest ono zgodne z 12- i 24-woltowymi systemami zasilania. Oprócz tego urządzenie AIS 300 jest wyposażone w wyjście NMEA 0183 z możliwością wyboru prędkości. Wbudowany pasywny rozgałęźnik sprawia, że jedna antena VHF może być wykorzystywana zarówno przez urządzenie AIS 300, jak i dowolne radio VHF, co ułatwia instalację. Po przeprowadzeniu instalacji użytkownicy mogą wyświetlać wszystkie dane systemu AIS na ploterach nawigacyjnych, mając w ten sposób wszystkie potrzebne informacje pod ręką.

W pudełku:

  • Garmin AIS 300
  • Przewód zasilający/do przesyłu danych
  • Kabel podłączeniowy NMEA 2000® (2 m)
  • Kabel połączeniowy VHF
  • Trójnik NMEA 2000
  • Elementy montażowe
  • Dokumentacja

Opinie (0)

Brak opinii dla produktu
Oceń:

100% polska dystrybucja

Autoryzacja Garmin Polska

Sześć salonów firmowych

100% pozytywnych opinii

Darmowa dostawa powyżej 299zł

Ponad 13 lat doświadczenia

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl