Jaki ploter lub echosondę Garmin wybrać? 0
Jaki ploter lub echosondę Garmin wybrać?

Od ploterów nawigacyjnych GPSMAP, przez echosondy ECHOMAP, po urządzenia serii STRIKER. Garmin oferuje wiele doskonałych urządzeń dla wędkarzy i motorowodniaków każdego rodzaju. Nie wiesz jaki ploter lub echosondę Garmin wybrać? Spokojnie, pomożemy Ci znaleźć odpowiednie urządzenie.

Niezależnie od tego, czy spędzasz dni żeglując, wypatrujesz kolejnego wielkiego połowu, czy robisz jedno i drugie. Solidny i niezawodny ploter nawigacyjny powinien być jednym z najważniejszych elementów Twojego wyposażenia. Być może wolisz duży ekran dotykowy o wysokiej rozdzielczości, albo potrzebujesz zaawansowanych funkcji sonaru, takich jak SideVü i ClearVü. A może po prostu szukasz echosondy GPS z podstawowym sonarem?

Jeśli zastanawiasz się, jaki ploter lub echosondę Garmin wybrać, zadaj sobie proste pytanie, co jest dla Ciebie najważniejsze?

Bez względu na to, w jaki sposób spędzasz czas na wodzie, pomożemy Ci zrozumieć różnicę pomiędzy ploterami nawigacyjnymi marki Garmin. Oto niektóre z tych innowacyjnych urządzeń.

Seria GPSMAP 9000 (plotery nawigacyjne 19", 22”, 24”, 27")

Zaczynamy od najlepszego, czyli prawdziwego crème de la crème. Jeśli poważnie traktujesz żeglugę i potrzebujesz plotera nawigacyjnego zapewniającego maximum możliwości, seria GPSMAP 9000 powinna być Twoim pierwszym wyborem! Plotery nawigacyjne GPSMAP 9000 oferują doskonałą rozdzielczość 4K w rozmiarach od 19" do nawet 27". Mamy więc urządzenia nie tylko największe ale i najbardziej responsywne.

W przypadku tych nowoczesnych i luksusowych urządzeń nawigacyjnych wszystko kręci się wokół szybkości i przejrzystości obrazu. Wielofunkcyjny ekran GPSMAP 9000 zapewnia błyskawiczną transmisję i można połączyć go z wieloma innymi ploterami, sonarami, radarami, a także kamerami.

Transmisja jest 10 razy szybsza niż w poprzednich wersjach, korzystających sieci BlueNet. Z kolei moc obliczeniowa jest nawet do siedmiu razy szybsza niż w poprzednich generacjach. Co pozwala na szybsze rysowanie map oraz wyznaczanie tras. Można więc śmiało powiedzieć, że jest to prawdziwy ekspres na wodzie!

Możesz również cieszyć się najlepszymi mapami morskimi. Seria GPSMAP 9000 posiada fabrycznie wgrane bazowe mapy morskie całego świata. Co więcej, technologia Auto Guidance+ oraz odpłatna, roczna subskrypcja codziennych aktualizacji, pomogą Ci śledzić zmiany dna morskiego.

Po aktualizacji do Garmin Navionics Vision+ zobaczysz jeszcze więcej, dzięki cieniowaniu dna i obrazom satelitarnym w wysokiej rozdzielczości. A jeśli lubisz rozrywkę na pokładzie, mamy dla Ciebie dobre wiadomości. Ponieważ system GPSMAP 9000 pozwala synchronizować dźwięk i obraz na całej sieci ekranów i głośników, z jednego miejsca przy sterze. Jak widać z GPSMAP 9000 wszystko jest po prostu lepsze!

Seria GPSMAP x3 (plotery nawigacyjne 7”, 9”, 12”, 16”)

Jeśli chcesz całkowicie odmienić swoje wyprawy na wodzie, seria GPSMAP x3 to coś dla Ciebie! Urządzenia dostępne są z ekranami dotykowymi o przekątnej 7”, 9”, 12” i 16”, w wersjach z sonarem lub bez. Ponadto posiadają bazowe mapy morskie całego świata. Obsługują także mapy morskie Garmin Navionics+ (do nabycia osobno). Plotery GPSMAP x3 oferują czytelny w słońcu wyświetlacz o szklanej powierzchni, a także smukłą obudowę z ekranem dotykowym sięgającym krawędzi. Dlatego są idealne dla różnych typów i stylów łodzi.

Seria GPSMAP x3 opcjonalnie oferuje wbudowany tradycyjny sonar CHIRP o mocy 1 kW, a także sonary UHD SideVü oraz ClearVü. Dzięki żywym paletom kolorów o wysokim kontraście, urządzenia pozwolą Ci z łatwością odróżnić ryby od otoczenia.

Zobacz również: Rodzaje widoków dna w Echosondach Garmin

Jesteś zapalonym żeglarzem? Jeśli tak, to właśnie ten ploter nawigacyjny jest dla Ciebie! Seria GPSMAP x3 oferuje funkcje dedykowane żeglarzom, takie jak SailAssist. Umożliwia ona wyświetlanie linii kursu, naprowadzanie na linię startu, wyświetlanie ulepszonej róży wiatrów i wiele więcej. Możesz również korzystać z danych biegunowych, aby sprawdzić kluczowe dane podróży, dzięki czemu będziesz wiedzieć, kiedy dostosować ustawienie żagli.

Pewność podczas nawigacji gwarantują Ci doskonałe mapy morskie (do nabycia osobno). Garmin Navionics+ oferują szczegółowe mapy przybrzeżne i śródlądowe jezior, rzek, cieśnin, zatok, a także wód przybrzeżnych i pełnomorskich. Obejmują one również technologię Auto Guidance+ oraz roczną subskrypcję codziennych aktualizacji. Aby przejść na wyższy poziom, wybierz mapy Navionics Vision+, które oferują cieniowanie dna w wysokiej rozdzielczości i obrazy satelitarne.

Seria ECHOMAP Ultra 2 (plotery nawigacyjne 10” i 12”)

Jeśli wędkarstwo to Twoja pasja i chcesz w pełni wykorzystać możliwości plotera nawigacyjnego, seria ECHOMAP Ultra 2 jest dla Ciebie! Duże ekrany, w rozmiarach 10" i 12" o najwyższej rozdzielczości w całej serii, są idealne do oglądania obrazów sonaru skanującego. Dodatkowo, zgodność z systemem LiveScope pozwala na rejestrowanie imponujących połowów dzięki nowej funkcji nagrywania ekranu.

Plotery obsługują mapy Garmin Navionics+ oraz Navionics Vision+ z danymi obszarów przybrzeżnych i śródlądowych i dostępem do codziennych aktualizacji. Wybrane modele tych ploterów posiadają w zestawie przetwornik GT56UHD-TM. Dzięki czemu tradycyjne echosondy CHIRP oraz echosondy skanujące UHD ClearVü i SideVü generują fotograficznej jakości obrazy obiektów pod powierzchnią wody.

Jeżeli posiadasz więcej niż jeden ploter, możesz połączyć je w sieć, aby udostępniać dane echosondy, punkty, a nawet całe trasy. Sieć NMEA 2000 pozwoli podłączyć urządzenie do czujników kierunku, autopilotów, systemów audio Fusion oraz innych akcesoriów. Możesz też połączyć się bezprzewodowo z silnikiem trollingowym serii Force, aby nawigować do punktów, rysować i śledzić trasy.

Dodatkowo, dzięki wielopasmowemu systemowi GPS, uzyskasz najlepszą dokładność pozycjonowania, nawet w obszarach o słabym sygnale. Zaletą urządzeń jest także uchwyt pałąkowy z mechanizmem zwalniającym, który umożliwia szybki montaż i demontaż urządzenia.

Seria ECHOMAP UHD2 (plotery nawigacyjne 5”, 6”, 7”, 9”)

Gdy chodzi o łowienie ryb, istnieje przekonanie, że najlepsze miejsca doradzą miejscowi. Plotery ECHOMAP UHD2, posiadają najlepszą w swojej klasie echosondę i najwyższej jakości wyświetlacz dotykowy z przyciskami. Z takim urządzeniem poznasz wszystkie wody lepiej niż okoliczni mieszkańcy.

Plotery nawigacyjne UHD2 są dostępne w wariantach 6”, 7” i 9” sv. Urządzenia posiadają przetwornik wysokiej rozdzielczości, który generuje obrazy sonaru tradycyjnego Garmin, a także sonaru skanującego ClearVü i SideVü. Dzięki czemu możesz precyzyjnie namierzyć swój następny połów.

Korzystaj z niezrównanego zasięgu i szczegółowości dzięki opcjonalnym mapom Garmin Navionics+ lub mapom premium Garmin Navionics Vision+. Mapy te posiadają funkcje, takie jak cieniowanie reliefowe w wysokiej rozdzielczości, zdjęcia satelitarne i obrazy z echosondy. Obejmują także roczną subskrypcję codziennych aktualizacji, aby precyzyjnie śledzić zmiany dna.

Jeśli intuicyjna obsługa to dla Ciebie priorytet, plotery nawigacyjny UHD 6", 7" i 9" sv spełnią Twoje oczekiwania. Oferują bowiem, łatwy w użyciu, czytelny w słońcu ekran dotykowy z dodatkowymi przyciskami. Jeżeli masz inny ploter nawigacyjny UHD2 na łodzi, możesz bezprzewodowo udostępniać informacje, takie jak dane echosondy, punkty oraz całe trasy. To jednak nie wszystko.

Urządzenia ECHOMAP UHD2 obsługują również echosondy do skanowania w czasie rzeczywistym LiveScope. Natomiast niezwykłą dokładność pozycjonowania zapewnia wielopasmowy GPS. Możesz też bezprzewodowo połączyć ploter z silnikiem trollingowym Force, aby tworzyć i śledzić trasy oraz precyzyjnie kontrolować prędkość łodzi.

Zobacz również: Jak wybrać odpowiedni silnik trollingowy Garmin?

A jeśli szukasz jedynie podstawowego sonaru i map, mamy coś również dla Ciebie. Modele UHD2 cv 5" i 7" posiadają tradycyjny sonar CHIRP oraz sonar ClearVü oferujący paletę żywych kolorów o wysokim kontraście. W przeciwieństwie do wersji sv nie obsługują systemu LiveScope. Opcjonalne mapy morskie Garmin Navionics+ oraz Vision+ sprawiają, że nawet nieznane wody nie będą miały przed Tobą tajemnic. Dzięki serii ECHOMAP UHD2 odkrywanie nowych łowisk nigdy nie było łatwiejsze.

Seria STRIKER Vivid (sondy wędkarskie 4”, 5”, 7”, 9”)

Jeżeli interesuje Cię wędkarstwo, seria STRIKER Vivid z pewnością zwróci Twoją uwagę. Echosondy serii STRIKER posiadają przetwornik, sonar skanujący i tradycyjny oraz wbudowany odbiornik GPS do oznaczania miejsc obfitujących w ryby. Jeśli szukasz solidnej echosondy w przystępnej cenie, urządzenia serii STRIKER to doskonały wybór.

Idealna do jezior, stawów i wód śródlądowych. Seria STRIKER Vivid jest dostępna w rozmiarach 4", 5", 7" i 9" wraz z osprzętem montażowym. Urządzenia o przekątnej 4", 5" i 7" cv posiadają przetwornik GT20-TM i obsługują sonar tradycyjny, także ClearVü. Natomiast modele 7" i 9" sv wyposażono w przetwornik GT52HW-TM i obsługują one sonar tradycyjny oraz technologie ClearVü i SideVü.

Aby łowić więcej ryb, musisz znać i pamiętać miejsca, w których biorą. Na urządzeniu STRIKER możesz z łatwością oznaczyć swoje ulubione miejsca punktami i wracać do nich, kiedy zechcesz. Ponadto, szeroka gama palet kolorystycznych urządzenia, pozwala obserwować ryby i obiekty pod wodą z maksymalnym kontrastem i przejrzystością.

TRIGAR - Twój partner w nawigacji morskiej!

Garmin oferuje szeroką gamę urządzeń nawigacyjnych i echosond dla wędkarzy i miłośników sportów wodnych, dostosowanych do każdych potrzeb. Niezależnie od tego, czy szukasz dużego ekranu dotykowego o wysokiej rozdzielczości, zaawansowanych funkcji sonaru, czy po prostu podstawowej echosondy GPS, Garmin ma coś dla Ciebie.

Wszystkie urządzenia morskie Garmin znajdziesz w ofercie naszego sklepu. Oferujemy szeroki wybór produktów w konkurencyjnych cenach, a nasz wykwalifikowany personel pomoże Ci wybrać odpowiednie urządzenie.

Komentarze do wpisu (0)

Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium