Kategorie blog

Wybieramy GPS Garmin na grzyby

0
Wybieramy GPS Garmin na grzyby.

Przemierzając leśne gęstwiny w poszukiwaniu grzybów ciężko zachować orientację w terenie. Jest to szczególnie trudne zwłaszcza jeśli wybraliśmy się na grzybobranie w nowe miejsce. Co zrobić aby odnaleźć drogę do auta pozostawionego na leśnym parkingu? Sposobów jest kilka. Można próbować zapamiętywać charakterystyczne punkty, skorzystać z nawigacji w telefonie lub wyposażyć się wcześniej w odpowiedni GPS Garmin. W tym artykule skupimy się na prezentacji trzeciego sposobu :).

Dlaczego Garmin, a nie GPS w telefonie?

W tym miejscu odeślemy Was do artykułu "Nawigacja turystyczna Garmin czy smartfon?". Choć tekst ten został napisany już trzy lata temu, to jego treść jest i wciąż będzie aktualna. Nie zrozumcie nas źle, nie jesteśmy anty fanami smartfonów. Jednak są takie sytuacje, w których dedykowane urządzenie sprawdzi się lepiej niż telefon. Poza cechami takimi jak czas pracy baterii, wodoszczelność, odporność na wstrząsy, jakość sygnału GPS - zwracamy uwagę na intuicyjne menu. Na ile zda się grzybiarzowi najbardziej "wypasiona komórka", jeśli nie będzie potrafił z niej skorzystać, bo zagubi się w rozbudowanych ustawieniach?

 

Bez względu na to czy będziemy korzystać z nawigacji turystycznej marki Garmin czy zegarka tego producenta, jedno jest pewne. Obsługa nie powinna przysporzyć nikomu najmniejszych problemów. Oczywiście im droższy model, tym większa funkcjonalność i bardziej rozbudowane menu urządzenia. Jednak pozostając w temacie grzybobrania i nawigacji do samochodu, temat jest bardzo prosty. Wszystko co musimy zrobić to:

 • zapisać w urządzeniu Garmin pozycję/miejsce w którym zaparkowaliśmy pojazd
 • pójść na poszukiwania grzybów 
 • w razie potrzeby (zgubienia się) wybrać z listy zapisany punkt i rozpocząć do niego nawigację na tzw. azymut

Jeśli posiadamy model z mapami, to zamiast nawigacji po bezdrożach (azymut) możemy skorzystać z opcji prowadzenia po drogach. W tym przypadku trzeba jedynie mieć na uwadze to, że trasa może się znacząco wydłużyć.

Który GPS Garmin wybrać?

Wszystko zależy od tego do jakich celów jeszcze chcielibyśmy wykorzystać urządzenie. Jeśli myślimy o zakupie tylko pod kątem użyciu nawigacji w lesie (w trakcie wyprawy na grzyby), to wybór jest prosty - Garmin eTrex 10. Ten GPS posiada monochromatyczny wyświetlacz oraz mapę bazową świata. Jego podstawowych funkcji należy:

 • zapisywanie współrzędnych/lokalizacji (np. miejsce pozostawienia pojazdu)
 • nawigowanie do lokalizacji
 • śledzenie statystyk z podróży (licznik pokonanych w ciągu dnia kilometrów)

Nieco bardziej rozbudowaną opcję stanowi Garmin eTrex 22x, który to został wzbogacony o szczegółową mapę oraz kolorowy wyświetlacz. Zestawienie różnic między wszystkimi nawigacjami turystycznymi z naszej oferty znajdziecie w tym porównaniu.

Alternatywę dla ręcznych nawigacji Garmin stanowią zegarki z funkcjami nawigacyjnymi. Wybrane modele pozwalają na zapisywanie własnych punktów oraz nawigowanie do nich po drogach (tylko zegarki posiadające mapę) lub na azymut. Tu polecamy zapoznanie się z możliwościami jakie oferuje seria Garmin Instinct (brak mapy) lub Garmin Fenix (mapa dostępna w wybranych wariantach). 

Zainteresowanych zakupem urządzenia GPS Garmin na grzyby jak zawsze zapraszamy do naszych salonów firmowych lub do sklepu internetowego. 

Komentarze do wpisu (0)

Popularne kategorie
Menu Szukaj filtruj więcej
  • AUTORYZOWANY PARTNER GARMIN
  • TRIGAR to 15 lat doświadczenia, 7 salonów firmowych oraz tysiące zadowolonych Klientów.

  • Tel.:500 521 500
  • E-mail:kontakt@trigar.pl
  • Zapisz się do newslettera
   Bądź na bieżąco z promocjami i nowościami
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl