Kategorie blog

Garmin Alpha 200i - nowa nawigacja dla psów

0
Garmin Alpha 200i

Garmin nie zwalnia tempa i prezentuje kolejną nowość w 2020 roku. Już w najbliższych tygodniach w naszej ofercie zagości model Garmin Alpha 200i. Urządzenie to zostało zaprojektowane z myślą o właścicielach psów myśliwskich oraz psów pracujących, a jego kluczową funkcję stanowi możliwość monitorowania położenia czworonoga w zasięgu do 10 kilometrów! Czym jeszcze różni się nowa Alpha od swojego poprzednika? Zapraszam do lektury.

Warianty urządzenia Garmin Alpha 200i

Nową Alphę będzie można zakupić w trzech wariantach. Jako samo urządzenie ręczne, zestaw z obrożą Garmin K 5 lub zestaw z obrożą Garmin KT 15. Obroża K 5 stanowi nowy odpowiednik modelu T5 i pozwala na śledzenie pozycji psa oraz zdalne włączenie świateł led zainstalowanych w obroży. Z kolei w przypadku obroży z oznaczeniem KT 15 (nowy odpowiednik dla wersji TT 15), poza śledzeniem psa pojawiają się funkcje związane z tresurą. Po odpowiednim skonfigurowaniu trzech przycisków znajdujących się nad ekranem urządzenia Garmin Alpha 200i, operator może korygować zachowanie psa za pomocą dźwięku, wibracji lub stymulacji.

Garmin Alpha 200i

Alpha 200i jako komunikator satelitarny

Jedną z kluczowych funkcji, która wyróżnia nową Alphę stanowi wbudowany komunikator satelitarny. Tego typu rozwiązanie znamy już z innych urządzeń amerykańskiego lidera rynku GPS. Wymienić tu można najnowszą serię Montana 700i/750i, ręczny odbiornik dla żeglarzy GPSMap 86i czy klasycznego turystyka z rodziny GPSMap 66i. Dzięki współpracy z siecią Iridium, Garmin gwarantuje zasięg działania w 99% miejsc na świecie. Należy jednak zaznaczyć, że aby móc skorzystać z funkcji takich jak np. dwukanałowa komunikacja tekstowa czy wzywanie pomocy SOS, należy wcześniej wykupić odpowiednia abonament. Plany subskrypcji można znaleźć na tej stronie.

Nawiguj bez obaw w każdym terenie

Garmin Alpha 200i posiada moduł współpracujący z trzema systemami satelitarnymi (GPS, GLONASS, Galileo), co stanowi gwarancję precyzyjnej lokalizacji w każdym terenie. Poza tym w standardzie znajdziemy też trójosiowy kompas wraz z nowym widokiem Pro View, wysokościomierz barometryczny oraz topograficzną mapę Garmin TopoActive Europe. Dodatkowo użytkownik może skorzystać ze zdjęć satelitarnych BirdsEye.

Garmin Alpha 200i - funkcje

Większy ekran to czytelniejszy ekran

Ekran dotykowy o przekątnej 3,5" to kolejna nowość w stosunku do modelu Alpha 100 (ten model posiada ekran o przekątnej 3"). Dodatkowo producent zdecydował się na zwiększenie ilości przycisków na baczonych krawędziach. Garmin Alpha 200i ma ich aż sześć. Takie połączenie z pewnością usprawni poruszanie się po menu urządzenia.

 

 

Kiedy premiera w Polsce?

Garmin Alpha 200i w wariantach z obrożą K5 i KT 15 powinna pojawić się w naszej ofercie w trzecim kwartale 2020 roku. Zainteresowanych zakupem odsyłamy na kartę produktu, gdzie można zapisać się na powiadomienie o dostępności.  

Komentarze do wpisu (0)

Popularne kategorie
Menu Szukaj filtruj więcej
  • AUTORYZOWANY PARTNER GARMIN
  • TRIGAR to 15 lat doświadczenia, 7 salonów firmowych oraz tysiące zadowolonych Klientów.

  • Tel.:500 521 500
  • E-mail:kontakt@trigar.pl
  • Dołącz do Klubu TRIGAR
   Bądź na bieżąco z promocjami i nowościami.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl