Kategorie blog

Jaki zegarek Garmin do biegania? - Ranking TOP8!

0
Jaki zegarek do biegania Garmin - ranking TOP8

Biegać każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej, ale nie o to chodzi... No właśnie, chodzi o to, aby znaleźć na to czas, chęci oraz motywację! Warto też mieć zegarek np. Garmin, który pomoże w pokonaniu kolejnych kilometrów. Jeżeli nie wiesz jaki model wybrać, zobacz koniecznie nasz ranking zegarków do biegania Garmin!

Gdy rozpoczynasz przygodę z bieganiem, to buty zajmują pierwszą pozycję na liście niezbędnego wyposażenia. Dobry zegarek biegowy jest, bez wątpienia drugim w kolejności zakupem. Dzięki niemu dokładnie zmierzymy czas, tempo, dystans oraz inne parametry biegu. Garmin oferuje urządzenia, które doskonale sprawdzą się jako zegarki do biegania. Wyposażone są m.in w precyzyjne odbiorniki GPS, nadgarstkowy pomiar tętna oraz funkcje, które pomogą nam optymalnie wykorzystać czas spędzony w biegu.

Zegarki Garmin są też niezwykle uniwersalne. Dzięki szerokiej ofercie modeli, rozmiarów i kolorystyki, każdy znajdzie coś dla siebie. Męski zegarek Garmin do biegania? Bez trudu znajdziesz go w naszym rankingu! Zastanawiasz się, jaki damski zegarek Garmin wybrać? Mamy odpowiedź dla Ciebie. W rankingu znajdzie się również Garmin do biegania dla początkujących. Wiemy już czego się spodziewać, zatem bez zbędnej zwłoki prezentujemy TOP8 zegarków do biegania Garmin.

Garmin Fenix 7

Garmin Fenix 7

Pierwszym zegarkiem na liście jest model Fenix 7. Urządzenie zaprezentowane na początku 2022 roku jest jednym z najbardziej uniwersalnych modeli Garmin. Mamy bowiem, trzy rozmiary urządzenia, wersje ze stali oraz tytanu, opcjonalne zasilanie energią słoneczną oraz kilka wariantów kolorystycznych. Tak szeroka gama sprawia, że każdy zainteresowany z łatwością znajdzie model dla siebie.

Fenix 7S, ze względu na swój rozmiar, skierowany jest raczej do biegających Pań. Posiada kopertę w rozmiarze 42 x 42 x 14.1 mm, ekran o średnicy 1,2" i masę 63 g. Do wyboru mamy wykonane ze stali nierdzewnej wersje Standard i Solar (zasilaną energią słoneczną) oraz flagową wersję Sapphire Solar, z tytanową obudową, szafirowym szkłem i nieco niższą wagą, wynoszącą 58 g.

Największą popularnością cieszy się Fenix 7, oferowany również w wersjach Standard, Solar i Sapphire Solar. Wyposażony został w kopertę o wymiarach 47 x 47 x 14,5 mm, ekran o średnicy 1,3" i masę od 73 do 79 gw zależności od wersji.

Flagowym wariantem pozostaje Fenix 7X. Model o największych gabarytach i możliwościach. Dostępny w dwóch wersjach, Solar i Sapphire Solar ma kopertę o wymiarach 51 x 51 x 14,9 mm, wyświetlacz o średnicy 1,4" i masę sięgającą 96 g. Jako jedyny z serii Fenix, posiada wbudowaną latarkę LED, podobnie jak model Enduro 2.

Model ten posiada wszystkie funkcje treningowe oferowane przez firmę Garmin. Mamy tu m.in. GOTOWOŚĆ DO TRENINGU, STAMINĘ (Wytrzymałość), CODZIENNE SUGESTIE TRENINGOWE, STAN WYTRENOWANIA, zaawansowane INTERWAŁY i wiele innych. Dostajemy ponadto, obsługę map, muzyki, powiadomień, płatności zbliżeniowych oraz precyzyjny, wielopasmowy GPS w wersji Sapphire Solar.

Podsumowanie rozmiarów i czasu pracy baterii poszczególnych wersji modelu Fenix 7. Gwiazdką oznaczono czas pracy przy ładowaniu energią słoneczną.

  Garmin Fenix 7S Garmin Fenix 7 Garmin Fenix 7X
Rozmiar koperty 42 x 42 x 14,1 mm 47 x 47 x 14,5 mm 51 x 51 x 14,9 mm
Obwód nadgarstka 108 - 182 mm 125 - 208 mm 127 - 210 mm
Szerokość paska 20 mm 22 mm 26 mm
Średnica wyświetlacza 1,2" (30,40 mm) 1,3" (33,02 mm) 1,4" (35,56 mm)
Rozdzielczość 240 × 240 pikseli 260 × 260 pikseli 280 × 280 pikseli
Masa 58 g / 63 g 73 g / 79 g 89 g / 96 g
Czas pracy baterii Tryb zegarka: do 11 dni / 14 dni*
Tylko GPS: do 37 godz. / 46 godz.*
Wszystkie systemy satelitarne: do 26 godz. / 30 godz.*
Wszystkie systemy satelitarne i muzyka: do 7 godz.
Tryb zegarka: do 18 dni / 22 dni*
Tylko GPS: do 57 godz. / 73 godz. *
Wszystkie systemy satelitarne: do 40 godz. / 48 godz.*
Wszystkie systemy satelitarne i muzyka: do 10 godz.
Tryb zegarka: do 28 dni / 37 dni*
Tylko GPS: do 89 godz. / 122 godz.*
Wszystkie systemy satelitarne: do 63 godz. / 77 godz.*
Wszystkie systemy satelitarne i muzyka: do 16 godz.

Garmin Epix 2

Garmin Epix 2

Multisportowy smartwatch klasy premium to chyba najlepsza definicja modelu Garmin Epix 2. Wyposażono go w najnowocześniejsze funkcje sportowe oferowane przez Garmin oraz ekran dotykowy typu AMOLED. Model oferowany tylko w jednym rozmiarze, posiada kopertę o wymiarach 47 x 47 x 14,5 mm oraz ekran o średnicy 1,3" i rozdzielczości 416 x 416 pikseli. Opcja z szafirowym szkłem i tytanową obudową waży 70 g, a wersja ze stali nierdzewnej ze szkłem Gorilla 76 g.

Czas pracy urządzenia w trybie smartwatch wynosi do 16 dni oraz 6 dni gdy ekran jest stale włączony. Aktywność z wykorzystaniem wszystkich systemów satelitarnych może trwać do 32 godzin, a najbardziej precyzyjny wielopasmowy tryb wszystkich systemów zapewnia do 20 godzin czasu pracy. Aktywności ze stale włączonym ekranem trwać będą proporcjonalnie krócej. Naszym zdaniem czytelny ekran o wysokiej rozdzielczości w pełni wynagradza krótszy, niż w bliźniaczym modelu Fenix 7, czas pracy baterii.

Model Epix 2 można śmiało uznać za kompletne narzędzie treningowe. Umożliwia bowiem ocenę aktualnej dyspozycji, bieżący monitoring stanu zdrowia, realizację treningów oraz zaawansowaną analizę postępów. GOTOWOŚĆ DO TRENINGU, STATUS ZMIENNOŚCI TĘTNA, ASYSTENT REGENERACJI, STATYSTYKI EFEKTYWNOŚCI, AKTUALNE OBCIĄŻENIE oraz STAN WYTRENOWANIA to tylko część dostępnych funkcji. Dodajmy do tego precyzyjne pomiary dystansu, tempa, tętna i mocy, dynamikę biegu, monitorowanie wydolności oraz wskazówki tempa względem nachylenia itd.

Urządzenie monitoruje również przebieg snu, poziom stresu, natlenienia krwi, energii organizmu (Body Battery), częstotliwość oddechu a także nawodnienie. Wspiera około 60 zróżnicowanych aktywności, umożliwia nawigowanie dzięki szczegółowym mapom topograficznym, a dodatkowo obsługuje powiadomienia z telefonu, płatności Garmin Pay oraz odtwarzanie muzyki.

Garmin Venu 2

Garmin Venu 2

Następny na liście jest model z zupełnie innej półki. To stylowy smartwatch, wyposażony w dotykowy ekran AMOLED i podstawowe funkcje sportowe. Model Venu 2 to chyba najbardziej damski Garmin do biegania. Seria Venu 2 oferuje bogaty wybór modeli o zróżnicowanych rozmiarach i atrakcyjnej kolorystyce. Wybór stanowiący połączenie elegancji "na co dzień" ze sportowym rodowodem marki Garmin.

Najmniejszym w serii jest model Venu 2S z kopertą w rozmiarze 40,4 mm, wyświetlaczem o średnicy 1,1" i masie 38 g. Męska część odbiorców doceni wersję Venu 2 w rozmiarze 45,4 mm, z wyświetlaczem 1,3" oraz masie, wynoszącej 49 g. Swoistym złotym środkiem jest model Venu 2 Plus, z wyświetlaczem o średnicy 1,3" i kopertą w rozmiarze 43,6 mm. Tylna obudowa zegarka wykonana jest ze stali co zwiększa jego masę do 51 g.

Modele serii Venu 2 zapewniają od 9 do 11 dni pracy w trybie smartwatch i od 19 do 24 godzin aktywności z wykorzystaniem GPS. Biorąc pod uwagę, że posiadają one ekran AMOLED o wysokiej rozdzielczości, jest to wynik zadowalający.

W kontekście biegania, model ten posiada wszystkie niezbędne funkcjonalności. W trakcie aktywności otrzymamy informacje dotyczące m.in tempa, dystansu oraz strefy tętna w której się znajdujemy. Ponadto realizować możemy spersonalizowane treningi, przesłane z platformy Garmin Connect. Po zakończonym biegu otrzymujemy jego ogólne podsumowanie, czas poszczególnych odcinków oraz strefy tętna, w których przebywaliśmy.

Brak zaawansowanych funkcji sportowych jak sugerowany trening codzienny, asystent regeneracji, dynamika biegu czy stan wytrenowania Venu 2 rekompensuje precyzyjnymi pomiarami poziomu stresu, tętna, nawodnienia oraz oceną jakości snu. Dodatkowo, mamy tu obsługę płatności zbliżeniowych, powiadomień, odtwarzanie muzyki, a nawet możliwość prowadzenia rozmów telefonicznych w modelu Venu 2 Plus.

Przedstawiliśmy już topowe modele zegarków, a także najlepsze smartwatche, najwyższy czas na modele dedykowane bieganiu czyli serię Forerunner.

Garmin Forerunner 55

Garmin Forerunner 55

Garmin Forerunner 55 to łatwy w obsłudze zegarek, zaprojektowany z myślą o początkujących. Otrzymujemy zatem lekkie i wygodne urządzenie, który idealnie nadaje się zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Forerunner 55 posiada kopertę o wymiarach 42 x 42 x 11,6 mm i pasuje na nadgarstki o obwodzie od 126 do 203 mm. Czytelny wyświetlacz o średnicy 26,3 mm i rozdzielczości 208 x 208 pikseli, pokrywa chemicznie wzmacniane szkło.

Model Forerunner 55 waży jedynie 37 g, posiada również klasę wodoszczelności 5 ATM, co odpowiada zanurzeniu na głębokość 50 metrów. Czas pracy baterii wynosi do 14 dni w trybie zegarka i do 20 godzin w trybie GPS.

Zegarek wyposażono we wszystko co niezbędne do biegania, jak GPS oraz czujnik tętna aby śledzić dystans, tempo oraz tętno podczas biegu. Otrzymujemy również dostęp do CODZIENNYCH SUGESTII TRENINGOWYCH oraz INTERWAŁÓW bezpośrednio w zegarku. Ciekawym dodatkiem jest ALERT RYTMU, ułatwiający utrzymanie prawidłowej kadencji biegu.

Mamy tu również monitorowanie snu, asystenta odpoczynku, licznik kroków oraz kalorii a także funkcje telefonicznie przydatne na co dzień, jak obsługa powiadomień, prognoza pogody oraz sterowanie muzyką. Model Forerunner 55 to zdecydowanie zwycięzca w kategorii, TANI GARMIN DO BIEGANIA.

Ze względu na małe wymiary może służyć także jako zegarek Garmin dla dzieci czy młodzieży.

Garmin Forerunner 255

Garmin Forerunner 255

Garmin Forerunner 255 to propozycja dla osób, które traktują bieganie na serio. Bez wątpienia jest to model, który pomoże biegać mądrzej i skuteczniej się regenerować i wnieść naszą formę na wyższy poziom. Główną zaletą urządzenia jest mnogość dostępnych wersji, więc łatwo dopasować go do swoich potrzeb. Forerunner 255 oferuje również wielopasmowy GPS, nowoczesne opcje sportowe, długi czas pracy oraz przydatne na co dzień funkcje smart.

Urządzenie oferowane jest w dwóch rozmiarach. Forerunner 255S z kopertą o wielkości 41 mm, wyświetlaczem o średnicy 1,1" oraz masie 39 g, a także Forerunner 255, którego koperta ma 46,5 mm, wyświetlacz 1,3" średnicy a masa to 49 g. Ekran obu wersji pokrywa wytrzymałe szkło Gorilla. Ze względu na niewielkie wymiary, wagę i ciekawą kolorystykę model 255S będzie silną konkurencją w kategorii damski zegarek do biegania.

Dodatkowo w obu rozmiarach dostępne są również wersje MUSIC pozwalające na odtwarzanie treści audio, bezpośrednio w zegarku. Obsługa powiadomień z telefonu oraz płatności zbliżeniowych dostępna jest we wszystkich wariantach tego modelu.

W trybie zegarka model ten gwarantuje do 12 dni pracy w wersji 255S oraz 14 dni dla opcji 255. Aktywności z użyciem wszystkich systemów satelitarnych mogą trwać odpowiednio do 20 i 25 godzin a wykorzystanie wielopasmowego GPS, skróci ich czas do 13 godzin dla mniejszej i 16 godzin dla większej wersji.

Garmin Forerunner 255 posiada wszelkie profile związane z bieganiem m.in BIEG LEKKOATLETYCZNY, PRZEŁAJOWY, ULTRA, a nawet WIRTUALNY, do tego BIEŻNIA oraz TOR KRYTY. Do tego oferuje szeroką gamę innych aktywności, które uzupełnią nasz trening. Dostępne funkcje sportowe to STATUS ZMIENNOŚCI TĘTNA, WIDŻET WYŚCIGU, MOC BIEGOWA, POLECANY TRENING CODZIENNY, STAN WYTRENOWANIA, a także zaawansowane INTERWAŁY.

Aktualnie najtańszy multisportowy zegarek Garmin, oferujący aktywność TRIATLON, SWIMRUN i DUATLON. Jeżeli interesuje nas Garmin do biegania i na rower albo Garmin do biegania i pływania, Forerunner 255 sprawdzi się doskonale.

Garmin Forerunner 265

Garmin Forerunner 265

Tegoroczne modele serii Forerunner 265, to najtańsze zegarki multisportowe Garmin z wyświetlaczem typu AMOLED. Oprócz nowoczesnego ekranu dotykowego, otrzymujemy również, wielopasmowy GPS, najnowsze funkcje sportowe, a także dwa uniwersalne rozmiary urządzenia. Kolejna propozycja dla osób chcących optymalnie wykorzystać swój biegowy potencjał.

Garmin Forerunner 265 posiada kopertę w rozmiarze 46,1 x 46,1 x 12,9 mm, ekran o średnicy 1,3 cala i rozdzielczości 416 x 416 pikseli oraz masę 47 g. Mniejsza wersja, czyli Forerunner 265S ma wymiary 41,7 x 41,7 x 12,9 mm oraz ekran o średnicy 1,1 cala i rozdzielczością 360 x 360 pikseli. Smartwatch waży jedynie 39 g, co czyni go niezwykle atrakcyjną propozycją dla biegających kobiet.

Model dostępny jest w kilku, atrakcyjnych wariantach kolorystycznych, ułatwiających dopasowanie zegarka do własnego stylu. Smartwatch obsługuje również powiadomienia z telefonu, a także płatności Garmin Pay. Dodatkowo, cała seria Forerunner 265 umożliwia odtwarzanie muzyki w zegarku.

Seria Forerunner 265, biorąc pod uwagę specyfikę ekranu AMOLED, oferuje ponadprzeciętną żywotność baterii. W trybie smartwatch, Forerunner 265 działać będzie do 13 dnia, a jego mniejsza wersja do 15 dni. Aktywność z użyciem wszystkich systemów satelitarnych i wielu pasm GPS może trwać do 14 godzin (Forerunner 265) oraz 15 godzin (Forerunner 265S).

W kwestii treningu, Forerunner 265 oferuje wszystko czego potrzeba, aby poprawić swoje biegowe możliwości. Szczególnie ważna wydaje się GOTOWOŚCI DO TRENINGU, wcześniej dostępna tylko w najwyższych modelach. Dodatkowo otrzymujemy całą gamę innych funkcji m.in. STATUS ZMIENNOŚCI TĘTNA, CODZIENNE WSKAZÓWKI TRENINGOWE, MOC BIEGOWA oraz STAN WYTRENOWANIA.

Nie ma chyba biegacza, którego nie zadowoliłby ten nowoczesny smartwatch.

Garmin Forerunner 955

Garmin Forerunner 955

Następca niezwykle popularnego modelu Forerunner 945 i jeden z najlepszych modeli do biegania i triathlonu. Zegarek, który swoimi możliwościami zadowoli najbardziej wymagających odbiorców. Lekki, wytrzymały i posiadający najnowocześniejsze funkcje sportowe oferowane przez Garmin.

Garmin Forerunner 955 posiada kopertę o wymiarach 46,5 x 46,5 x 14,4 mm, wysokiej rozdzielczości wyświetlacz o średnicy 1,3" i masę ok. 53 g. Jego ekran pokrywa wytrzymałe szkło Gorilla DX, które dodatkowo zwiększa czytelność prezentowanych danych nawet w pełnym słońcu.

Model ten, jako jedyny w serii Forerunner posiada mapy topograficzne, ekran dotykowy ułatwiający nawigowanie i codzienną obsługę oraz wersję zasilaną energią słoneczną. Oferuje również wielopasmowy GPS z funkcją SatIQ, która optymalizuje dokładność sygnału satelitarnego pod kątem zużycia energii. Dostajemy również precyzyjny czujnik tętna i pulsoksymetr, obsługę powiadomień z telefonu, płatności zbliżeniowe i odtwarzanie treści audio wprost z urządzenia.

W trybie zegarka Forerunner 955 zapewnia do 15 dni pracy, wykorzystanie wszystkich systemów satelitarnych podczas aktywności wystarczy na 31 godzin, a dodatkowe połączenie wielopasmowe na 20 godzin. Wersja SOLAR pozwoli wydłużyć te wartości odpowiednio do 34 i 22 godzin, a w trybie zegarka działać będzie do 20 dni.

Chociaż dedykowany jest głównie dyscyplinom składającym się na Triathlon, wspiera również ogromną liczbę innych aktywności. Mamy więc sporty związane z siłownią, zimowe oraz kategorię Outdoor. Funkcje związane z optymalizacją treningu i poprawą kondycji to m.in. GOTOWOŚĆ DO TRENINGU, STATUS ZMIENNOŚCI TĘTNA, MOC BIEGOWA, STAMINA, CODZIENNE WSKAZÓWKI TRENINGOWE, EFEKT TRENINGU i jego aktualna objętość oraz zaawansowany trening interwałowy.

Duży nacisk położono również na monitorowanie stanu zdrowia i regenerację. Do dyspozycji mamy tu m.in zaawansowaną analizę snu, asystent regeneracji, raport poranny, pomiar stresu i częstotliwości oddechu czy też aklimatyzację wysokościową.

Garmin Forerunner 955, sportowo jest urządzeniem kompletnym. Funkcjonalnie bliźniaczy serii Fenix 7 model, jest od niej dużo lżejszy, bardziej komfortowy podczas treningów i zawodów a przede wszystkim sporo tańszy!

Garmin Forerunner 965

Garmin Forerunner 965

Aktualnie najwyższy model serii Forerunner oraz najnowocześniejszy smartwatch w ofercie Garmin. Forerunner 965 oferuje m.in. zaawansowane funkcje sportowe, bardzo duży wyświetlacz, precyzyjny wielopasmowy GPS, długi czas pracy baterii, a także nowoczesny wygląd, nawiązujący do klasycznych modeli tej serii.

Forerunner 965 wyposażono w dotykowy ekran typu AMOLED o średnicy 1,4 cala i rozdzielczości 454 x 454 pikseli. Wielkość oraz typ wyświetlacza są nowością w serii Forerunner. Zegarek ma kopertę o wymiarach 47,2 x 47,2 x 13,2 mm oraz masę 53 g. Warto wspomnieć o tytanowej ramce wokół ekranu, nadającej urządzeniu charakter segmentu premium.

Bateria modelu Forerunner 965 zapewnia do 23 dni pracy w trybie smartwatch. W przypadku aktywności z użyciem wszystkich systemów satelitarnych i wielu pasm GPS czas pracy wynosi do 19 godzin. Trening z użyciem technologii SatIQ (AutoSelect), optymalizującej jakość sygnału satelitarnego pod kątem wydajności baterii, może trwać do 22 godzin.

Garmin Forerunner 965 zapewnia zaawansowane pomiary treningowe oraz informacje na temat regeneracji. Kluczowe funkcje sportowe to ocena GOTOWOŚCI DO TRENINGU, STATUS ZMIENNOŚCI TĘTNA, MOC BIEGOWA, profile Triathlonowe i Multisportowe, WIDŻET WYŚCIGU, STAN WYTRENOWANIA, SUGESTIE TRENINGOWE, TRIATHLONOWE I MULTISPORTOWE, STAMINA, EFEKT TRENINGU, a także WSKAŹNIK OBCIĄŻENIA WYSIŁKIEM.

W kwestii monitorowania zdrowia i kondycji do dyspozycji mamy m.in. STATUS ZMIENNOŚCI TĘTNA, CZAS REGENERACJI, OCENA JAKOŚCI SNU, monitor energii BODY BATTERY, całodobowy pomiar TĘTNA oraz STRESU, a także PULSOKSYMETR. Ponadto, funkcja HEALTH SNAPSHOT pomaga zarejestrować kluczowe dane dotyczące układu sercowo-naczyniowego podczas dwuminutowej sesji.

Opcje sportowe to jedynie część możliwości modelu Forerunner 965. Użytkownicy, bez wątpienia docenią MAPY oraz związane z nimi funkcje nawigacyjne. Dodatkowo dostępne są płatności Garmin Pay, MUZYKA bezpośrednio z zegarka, POWIADOMIENIA z telefonu, a także funkcje BEZPIECZEŃSTWA i ŚLEDZENIA.

Z uwagi na nowoczesną stylistykę, jakość wykonania oraz szeroką gamę funkcjonalności, Forerunner 965 to naszym zdaniem, najlepszy smartwatch do biegania.

Podsumowanie

Jak widać, mamy szeroki wybór możliwości. Warto pamiętać, że wszystkie wymienione modele współpracują z aplikacją Garmin Connect. Dzięki niej mamy możliwość śledzenia naszych postępów, planowania startów oraz tworzenia treningów, które wykonywać będziemy z pomocą naszego zegarka. Każdy z prezentowanych zegarków umożliwia też, realizację gotowych planów treningowych Garmin Coach, dostępnych w aplikacji Garmin Connect.

Większość wymienionych modeli pozwoli też na realizowanie treningów siłowych, Kardio, HIIT, Jogi, a nawet Pilates przy pomocy animacji wyświetlanych na ekranie urządzenia. Zegarki te, wspierają również całą gamę innych dyscyplin, by urozmaić i rozszerzyć zakres wykonywanych przez nas aktywności.

Aby w pełni wykorzystać możliwości treningowe zegarków Garmin warto zastanowić się nad zakupem pasa do pomiaru tętna. Nowoczesne czujniki jak HRM-PRO Plus przydadzą się również podczas innych aktywności jak gry zespołowe, siłownia czy treningi Kardio. Precyzyjny pomiar pochodzący z takiego urządzenia pozwala zegarkom jeszcze lepiej ocenić nasze postępy i wyznaczyć strefy intensywności ćwiczeń.

Bez względu na wybrany model, urządzenia Garmin wyróżnia najwyższa jakość wykonania, niezawodność, wieloletnie wsparcie techniczne oraz wzorowa obsługa serwisowa.

Komentarze do wpisu (0)

Popularne kategorie
Menu Szukaj filtruj więcej
  • AUTORYZOWANY PARTNER GARMIN
  • TRIGAR to 15 lat doświadczenia, 7 salonów firmowych oraz tysiące zadowolonych Klientów.

  • Tel.:500 521 500
  • E-mail:kontakt@trigar.pl
  • Dołącz do Klubu TRIGAR
   Bądź na bieżąco z promocjami i nowościami.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl