TRIGAR oficjalnym partnerem Stowarzyszenia OSM Polska 5
TRIGAR oficjalnym partnerem Stowarzyszenia OSM Polska

Jako oficjalny partner stowarzyszenia OSM Polska z przyjemnością udostępniamy Państwu jedną z najdokładniejszych map dla urządzeń marki Garmin.

OSMapaPL to niekomercyjna mapa Polski tworzona na podstawie danych z bazy OpenStreet Map. Mapa zawiera plany adresowe wraz z oznaczeniem budynków w miastach i wsiach, a także wydzielone odrębnym kolorem tereny leśne. Nie zabrakło też niezwykle rozbudowanej bazy punktów POI (punkty użyteczności publicznej) w skład których wchodzą m.in. stacje, restauracje, hotele, parkingi, bankomaty itp.

OSMapaPL, a urządzenia Garmin?

Mapa jest przystosowana do współpracy z urządzeniami Garmin, które posiadają funkcjonalność obsługi map. Lista zgodnych urządzeń znajduje się na dedykowanej podstronie trigar.osmapa.pl. Co ważne OSMapaPL posiada tzw. routing, czyli nawigacja do wskazanego celu podróży odbywa się po drogach. Idealnym dopełnieniem do najdokładniejszej mapy turystycznej Polski są nakładki: szlaki oraz warstwice. Zainstalowanie w zgodnych urządzeniach obu tych dodatków idealnie sprawdzi się w przypadku urządzeń z segmentu ręcznych nawigacji Garmin oraz zegarków typu Fenix 7, Fenix 6 Pro/Sapphire,  Forerunner 965/955 czy Epix 2.

 

Garmin Fenix 6 Sapphire OSMapaPL

 

Warto w tym miejscu dodać, że pomimo tego iż mapa posiada plany adresowe, to wpisywania konkretnego adresu wraz z ulicą w zegarkach Garmin nie jest możliwe. Nawet jeśli producent dołożyłby taką możliwość to wyglądałoby to tak samo jak wpisywanie w zegarku samej nazwy miejscowość, czyli mozolne przeklikiwanie się poprzez poszczególne litery alfabetu. Jednak tu z pomocą przychodzi dedykowana aplikacja o nazwie SendPoints, za pośrednictwem której w kilka sekund znajdziemy adres w telefonie i prześlemy go do zgodnego zegarka czy licznika marki Garmin. W poniższym filmie znajdziecie instrukcję przesyłania adresów.

 

 

Instalacja oraz aktualizacja mapy

Instalacja mapy sprowadza się do podpięcia urządzenia Garmin do komputera za pomocą kabla USB i skopiowania pliku mapowego oraz dodatkowych nakładek do folderu o nazwie Garmin. OSMapaPL jest tworzona przez edytorów, którzy regularnie wprowadzają do niej nowe dane. To właśnie częste aktualizacje, wykonywane przez samych użytkowników wpływają na popularność tej mapy. 

  

  

Komentarze do wpisu (5)

11 marca 2022

Tylko osmapa, w moim Edge 830 sprawdza się naprawdę dobrze. Czasami brakuje jakiejś ścieżki w lesie, ale i tak bije na łeb na szyję mapę fabryczną garmina i płatną pltopo. Przynajmniej w moich terenach tj. Wielkopolska.

11 marca 2022

Mapa rewelacja, korzystam od bardzo dawna. Wiele razy na forach pada pytanie czy warto kupic pltopo, a wiec odpowiadam: NIE. Zdecydowanie polecam trigar.osmapa.pl

14 marca 2022

Pięknie to wszystko wygląda z tą mapą, żałuję tylko że kupując Venu 2s nie pomyślałam o tym, że mapa to jednak czasami by mi się przydała. No nic, wrócę jeszcze do Was za około 2 lata i wtedy wybiorę taki zegarek, który będzie mógł wyświetlić mapę.

12 lipca 2022

Z osmapy korzystam od lat. Jak każda mapa ma ona swoje plusy i minusy, ale tych pierwszych jest zdecydowanie więcej. Społeczność jest bardzo duża i zaangażowana i tego nie przeskoczy żadna komercyjna mapa. Aktualnie korzystam z ręcznej nawigacji gpsmap 64s. Jakoś nie mogę sobie wyobrazić mapy w zegarku, ale tutaj to już może mój PESEL stanowić przeszkodę :). Pozdrowienia dla wszystkich Wędrowniczków.

8 maja 2023

Jak na darmową mapę to ekstra dokładana, mile zaskoczyłem się w Górach Sowich jeśli chodzi o pokrycie ścieżek, warstwic. Wygląda to naprawdę ładnie także śmiało korzystajcie ludziska! Po co przepłacać jak darmo dają!

Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium