Ładowarka samochodowa Garmin z anteną TMC - GTM 21 [010-00566-18] Premium serwis Europa

Dostępność w sklepie internetowym: niekontynuowane
Dostępność w salonach firmowych: Zapytaj
Cena: 259,00 zł
259.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Nowy typ odbiornika komunikatów drogowych TMC - GTM 21, zintegrowany został z kablem zasilającym z gniazda zapalniczki. Jako antena, wykorzystywany jest cienki przewód, wyprowadzony z rozwidlenia kabla połączeniowego tuż za odbiornikiem GPS.

Zadaniem urządzenia GTM jest odbiór komunikatów TMC nadawanych przez rozgłośnie FM na terenie Europy Zachodniej, a następnie przekazanie odpowiednich danych do urządzenia GPS. System nawigacyjny wyposażony w odbiornik komunikatów TMC ostrzega dodatkowo kierowcę o istniejących utrudnieniach drogowych: korkach, przebudowach dróg, wypadkach, itp. Informacje te prezentowane są w postaci listy zdarzeń oraz w postaci ikon wyświetlanych na mapie. Dodatkowo na mapie oznaczony jest również odcinek drogi na którym występują utrudnienia w ruchu a także stopień ważności tego utrudnienia, symbolizowany jednym z trzech kolorów (zielony, żółty i czerwony).

Jeśli w trakcie nawigacji po wyznaczonej trasie urządzenie GPS uzyska z odbiornika GTM informację o utrudnieniach występujących na tej trasie, na ekranie mapy wyświetlona zostanie ikona informująca o wystąpieniu utrudnień. Po jej kliknięciu użytkownik otrzymuje listę znalezionych utrudnień, opis tekstowy każdego ze zdarzeń, a także zdecydować może o wykonaniu przez urządzenie GPS rekalkulacji trasy z uwzględnieniem oobjazdów znalezionych utrudnień. Korzystanie z nadawanych przez rozgłośnie radiowe danych TMC jest w większości państw europejskich bezpłatne. W niektórych państwach dostępne są dodatowo serwisy płatne, wymagające wykupienia odpowiedniej subskrypcji.

Kompatybilna z urządzeniami Garmin z serii Nuvi 7xx/6xx/Zumo.

Akcesoria

Opinie (0)

Brak opinii dla produktu
Oceń:

100% polska dystrybucja

Autoryzacja Garmin Polska

Sześć salonów firmowych

100% pozytywnych opinii

Darmowa dostawa powyżej 299zł

Ponad 13 lat doświadczenia

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl