• Uwaga! W sobotę 04.04.2020r nasze salony będą nieczynne.

100% polska dystrybucja

Autoryzacja Garmin Polska

Sześć salonów firmowych

100% pozytywnych opinii

Darmowa dostawa powyżej 299zł

Ponad 13 lat doświadczenia

Garmin autopilot Reactor 40 Hydraulic Corepack with SmartPump

Dostępność w sklepie internetowym: dostępny na zamówienie
Wysyłka w: -
Dostępność w salonach firmowych: Kliknij i sprawdź
Cena: 18 099,00 zł

Symulacja została wykonana dla produktu podstawowego

18099.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Nasz najwyższej czułości system autopilota

 • 9-osiowy żyroskop półprzewodnikowy AHRS
 • Minimalizuj błędy w kursie, zboczenia z kursu, ruchy steru i pobór energii, ciesząc się bardziej komfortowym rejsem
 • Niewiele pracy związanej z rozruchem i kalibracją
 • Jeden rozmiar kompaktowej, bezszczotkowej pompy SmartPump sprawdza się w większości zastosowań w przypadku łodzi z hydraulicznym układem sterowania
 • Opatentowana technologia Shadow Drive™ pozwala zachować kontrolę nawet podczas korzystania z autopilota

Pełen pakiet firmy Garmin zaprojektowany z myślą o łodziach motorowych i żaglowych to zaawansowana technologia morska, która, niegdyś dostępna tylko w łodziach komercyjnych, teraz jest dostępna dla szerszej społeczności wodniactwa. Autopilot z serii Reactor 40 to, jak dotychczas, najczulszy system w naszej ofercie.

9-osiowy żyroskop półprzewodnikowy AHRS

Dzięki zastosowaniu zaawansowanego 9-osiowego żyroskopu półprzewodnikowego AHRS autopilota Reactor 40 można zamontować praktycznie w dowolnym miejscu i dowolnej pozycji. Dodatkowo system ten znacznie minimalizuje błędy w kursie, zboczenia z kursu, ruchy steru i pobór energii, zapewniając jednocześnie komfortowy rejs dla wszystkich osób obecnych na pokładzie.

Dostosowuje się do warunków na morzu

Ten doskonały autopilot, aby utrzymać kurs, dostosowuje się do aktualnie panujących na wodzie warunków. Nawet jeśli łódź kołysze się i przechyla, będziesz mieć pewność, że autopilot Reactor 40 na pewno utrzyma wyznaczony kurs.

Niewiele pracy związanej z rozruchem i kalibracją

Autopiloty wymagają przeprowadzenia rozruchu i kalibracji — od tej zasady nie ma wyjątków. Wiemy, że każdy chce jak najszybciej wypłynąć, dlatego postaraliśmy się, aby proces ten można było przeprowadzić w możliwie szybki i prosty sposób. Na tym właśnie polega potęga prostoty!

Pełna integracja z ploterami nawigacyjnymi firmy Garmin

Dzięki połączeniu autopilota Reactor 40 ze zgodnym ploterem sieciowym firmy Garmin zyskujesz pełną kontrolę nad autopilotem z każdego miejsca na łodzi. Oprócz utrzymywania kursu praktycznie w każdych warunkach pogodowych i przy każdym wietrze system umożliwia płynne wykonywanie różnych wstępnie zaprogramowanych procedur trolingu i poszukiwania. Ponadto, korzystając ze zgodnego sieciowego plotera nawigacyjnego firmy Garmin oraz map BlueChart® g2 Vision® (do nabycia osobno), można korzystać z dodatkowych funkcji, takich jak automatyczna nawigacja1, która automatycznie steruje jednostką po trasach GPS.

Jedna pompa SmartPump to proste rozwiązanie

Dzięki autopilotowi Reactor 40 z pompą SmartPump nie trzeba już zgadywać, jakiego rozmiaru pompy należałoby użyć na danej łodzi. Jedna pompa SmartPump zdaje egzamin na większości łodzi. Jest to właściwa pompa do Twojej łodzi, jeśli wymagasz optymalnej kontroli i solidności. Ponadto zyskujesz mniejszych rozmiarów urządzenie zapewniające pełną kontrolę, lepszą sprawność termiczną, większą niezawodność i niższe zużycie energii. Pompa jest wyposażona także w oznaczone kolorami złącza, które znacznie ułatwiają instalację. Całkiem dobrze pomyślane.

Ustal maksymalną wartość natężenia przepływu

Autopilot Reactor 40 z pompą SmartPump automatycznie dostosowuje maksymalne natężenie przepływu do warunków danej łodzi w zakresie od 0 do 2,4 l/min. Korzysta również z bezszczotkowego silnika, co zapewnia większą niezawodność, dłuższy okres eksploatacji pompy, mniejsze zużycie energii, cichsze działanie, mniejsze rozmiary, większą wydajność i sprawność termiczną.

Wyeliminuj ryzyko wystąpienia maksymalnego obrotu steru

Autopilot Reactor 40 i pompa SmartPump stanowią kompletny zestaw do autopilotażu. Pompa SmartPump to zintegrowany moduł składający się z obwodu napędu silnikowego z pompą w jednym zespole. Pompa z technologią IRRT (ang. Intelligent Rudder Rate Technology) zmniejsza prędkość steru, gdy łódź porusza się z dużą prędkością, oraz przyspiesza jego działanie, gdy łódź porusza się z mniejszą prędkością, zapewniając w ten sposób optymalną wydajność oraz bezpieczeństwo w każdej sytuacji. Napęd wykorzystujący silnik bezszczotkowy eliminuje ryzyko wystąpienia maksymalnego obrotu steru wynikającego z awarii sprzętu lub oprogramowania.

Korzystaj z systemu o wydłużonym czasie eksploatacji

Warunki na łodzi są trudne, szczególnie w przypadku akwenów słonowodnych. W związku z tym pompa SmartPump jest odporna na działanie warunków atmosferycznych. Pompa SmartPump została wykonana z odpornych na korozję elementów, w tym anodowanych części aluminiowych oraz niklowanych elementów stalowych.

Korzystaj z zaawansowanej technologii do autopilotażu

Autopilot Reactor 40 i pompa SmartPump zapewniają pełną kontrolę nad sterem z każdego miejsca na łodzi. Oprócz utrzymywania kursu praktycznie w każdych warunkach pogodowych i przy każdym wietrze system umożliwia płynne wykonywanie różnych wstępnie zaprogramowanych procedur trolingu i poszukiwania. Ponadto, korzystając ze zgodnego sieciowego plotera nawigacyjnego firmy Garmin oraz map BlueChart g2 Vision (do nabycia osobno), można korzystać z dodatkowych funkcji, takich jak automatyczna nawigacja1, która automatycznie steruje jednostką po trasach GPS.

Kontroluj sytuację dzięki technologii Shadow Drive

Autopilot Reactor 40 jest wyposażony w opatentowaną technologię Shadow Drive. To daje pewność sprawowania kontroli nawet w przypadku, gdy włączony jest autopilot. System Shadow Drive automatycznie wyłącza autopilota w momencie poruszenia sterem, pozwalając na swobodne sterowanie łodzią. Autopilot automatycznie włącza się ponownie w przypadku utrzymywania stałego kursu.

Połącz się z urządzeniami sieciowymi

Obsługa autopilota Reactor 40 odbywa się przy użyciu maksymalnie 3 jednostek kontroli steru GHC™. Urządzenie GHC komunikuje się z autopilotem poprzez sieć NMEA 2000®, umożliwiając łatwe udostępnianie innym urządzeniom danych z autopilota dotyczących kierunku ruchu. Dzięki temu po podłączeniu plotera nawigacyjnego firmy Garmin możliwe jest korzystanie z funkcji MARPA oraz z nakładek na mapy. Dostępny jest również opcjonalny ręczny, bezprzewodowy pilot zdalnego sterowania, lecz dla większej wygody zalecamy sterowanie autopilotem GHC przy użyciu zgodnego wielodyscyplinowego zegarka morskiego quatix® lub quatix 5 .

Jeszcze więcej spokoju ducha

Zastosowanie opcjonalnego czujnika położenia steru GRF 10 jeszcze bardziej zwiększa skuteczność autopilota Reactor 40 z pompą SmartPump.

W pudełku:

 • SmartPump
 • Komputer kursowy (CCU) autopilota Reactor 40
 • Wyświetlacz kontroli steru GHC™ 20
 • Elektroniczny moduł sterujący (ECU)
 • Kabel połączeniowy
 • Shadow Drive™
 • Sygnalizator dźwiękowy
 • Kable podłączeniowe NMEA 2000® (2 m)
 • Przewód zasilający NMEA 2000
 • Trójniki NMEA 2000
 • Terminatory męski i żeński
 • Dokumentacja

1 Funkcja nawigacji automatycznej służy wyłącznie do celów planowania i nie zastępuje bezpiecznych czynności nawigacyjnych.

Opinie (0)

Brak opinii dla produktu
Oceń:
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl