Uwaga! Ten produkt jest dostępny wyłącznie na zamówienie, co oznacza że nie mamy go na magazynie TRIGAR. Czas realizacji potwierdzimy po złożeniu zamówienia. Średnio wynosi on 7-10 dni, ale dokładny czas wysyłki jest uzależniony od dostępności produktu w magazynie firmy Garmin.

Garmin GMR Fantom 54

Dostępność w sklepie internetowym: Dostępny na zamówienie Czas dostawy ustalany indywidualnie
Wysyłka w: ustalana indywidualnie
Dostępność w salonach firmowych: Sprawdź
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 32 899,00 zł 32899.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Producent: Garmin
Kod produktu: K10-00012-17

Opis

Radar z otwartym układem antenowym o dużej mocy

  • Półprzewodnikowy radar z otwartym układem antenowym o dużej mocy o długości %%Rozmiar%%', i mocy 50 W z podstawą
  • Technologia MotionScope wykrywa i podświetla poruszające się obiekty na różne kolory. Ułatwia to zapobieganie kolizjom, wyszukiwanie stad ptaków i monitorowanie pogody
  • Technologia kompresji impulsów zapewnia wysoką rozdzielczość obrazowania i umożliwia skupienie maksymalnej ilości energii na obiekcie w celu jego wykrycia i identyfikacji
  • Rzeczywiste ślady echa pokazują zanikające ślady, aby szybciej i łatwiej identyfikować poruszające się obiekty, mając cały czas na uwadze ruch własnej łodzi.
  • Możesz nałożyć dane radaru na ekran mapy w widoku ekranu pojedynczego lub wyświetlać dane w widoku ekranu podzielonego, z niezależnymi ustawieniami zasięgu

Nasz półprzewodnikowy radar GMR Fantom 54 o mocy 50 wykorzystuje technologię MotionScope do wykrywania i podświetlania na różne kolory poruszających się obiektów. Ułatwia to zapobieganie kolizjom, wyszukiwanie stad ptaków i monitorowanie pogody. Radar wykorzystuje technologię kompresji impulsu, która zapewnia wysoką rozdzielczość obrazowania i umożliwia skupienie maksymalnej ilości energii na obiekcie w celu jego wykrycia i identyfikacji. Zasięg wykrywania od 6 metrów (20 stóp) do 72 mil morskich.

Radar o dużej mocy 50 W o wąskiej wiązce

Urządzenie pozwala na wykrywanie obiektów znajdujących się w bliskim i w dalekim zasięgu od 6 metrów (20 stóp) do 72 mil morskich, nawet we mgle i w deszczu. Wąska wiązka pozioma pozwala uzyskiwać obraz o wysokiej rozdzielczości, a większą czułość anteny umożliwia wyłapywanie mniejszych, oddalonych obiektów. Radar ten rysuje wyraźne i czytelne obrazy linii brzegowej, innych jednostek oraz nadciągających zmian w pogodzie bezpośrednio na ploterze nawigacyjnym Garmin. Zapewnia ono wyświetlanie stałych pozycji obiektów i ich doskonałe rozróżnianie, co ułatwia również odróżnianie dużych obiektów od małych, a regulowana prędkość obrotów zapewnia szybkie odświeżanie ekranu.

Radar o dużej mocy 50 W o wąskiej wiązce

Technologia MotionScope wykorzystująca efekt Dopplera

Radar GMR Fantom wykorzystuje efekt Dopplera do wykrywania i podświetlania poruszających się obiektów. Ułatwia to zapobieganie kolizjom, wyszukiwanie stad ptaków i monitorowanie pogody. Efekt Dopplera polega na zmianie częstotliwości echa radaru spowodowanej względnym ruchem obiektu. Dzięki temu, możliwe jest natychmiastowe wykrywanie celów poruszających się w kierunku radaru lub oddalających się od niego. Technologia MotionScope podświetla poruszające się cele na wyświetlaczu radaru, co pozwala na omijanie innych łodzi lub akwenów o trudnych warunkach pogodowych — a także nawigowanie do łowisk, gdzie ptaki żerują przy powierzchni wody.

Technologia MotionScope wykorzystująca efekt Dopplera

Ślady echa

Na ekranie pozostają zanikające ślady „echa”, co umożliwia szybkie i łatwe wykrywanie poruszających się obiektów oraz zagrożeń kolizji. Ślady te są korygowane w zależności od obrotu łodzi, gdy do sieci Garmin podłączony jest autopilot lub czujnik kierunku.

Ślady echa

Funkcja autoczułości wykrywająca ptaki

Jeśli na powierzchni wody znajdują się ptaki, pod powierzchnią znajdują się ryby. Funkcja autoczułości wykrywająca ptaki pomaga zlokalizować stada ptaków na powierzchni wody, gdzie prawdopodobnie znajdują się małe ryby.

Funkcja autoczułości wykrywająca ptaki

Funkcja dynamicznej autoczułości i ustawienia filtra morskiego

Funkcja dynamicznej autoczułości samoczynnie dostosowuje się do otoczenia, zapewniając optymalne działanie w każdych warunkach. Funkcja dynamicznego filtra morskiego automatycznie dostosowuje czułość do zmieniających się warunków morskich, zapewniając też opcje filtrowania dolno-, środkowo- i górnoprzepustowego.

Funkcja dynamicznej autoczułości i ustawienia filtra morskiego

Rozmiar obiektów

Można zwiększyć rozmiar obiektów na ekranie, aby ułatwić rozróżnianie ich od zakłóceń lub zmniejszyć rozmiar, aby wyostrzyć linię brzegową.

Rozmiar obiektów

Dwa zakresy i nakładka radaru

Pojedyncza antena radaru może wyświetlać obrazy na podzielonej stronie mapy plotera nawigacyjnego przedstawiające obiekty znajdujące się w bliskim i dalekim zasięgu, dla których można zastosować niezależne ustawienia zasięgu i urządzenia sterujące. Jeden lub oba zasięgi można też wyświetlać w postaci nakładki na mapę. Aby uzyskać jak najlepsze rezultaty, zalecany jest autopilot lub czujnik kierunku.

Dwa zakresy i nakładka radaru

Śledzenie celów MARPA

Wbudowany w radar komputer prowadzący automatycznie nakres radarowy (MARPA) może śledzić maksymalnie 10 wybranych obiektów, co pomaga obserwować ruchy innych jednostek w celu uniknięcia kolizji z nimi.

Śledzenie celów MARPA

Obsługa dwóch radarów

Zapewnia nadmiarowość oraz możliwość wyświetlania danych — pochodzących z jednego lub z dwóch różnych radarów — na każdym wyświetlaczu na łodzi.

Obsługa dwóch radarów

Strefa strzeżona

Po ustawieniu strefy strzeżonej każde pojawienie się w niej jakiegoś obiektu będzie sygnalizowane alarmem.

Strefa strzeżona

Łatwa interpretacja

Ruchomy znacznik odległości (VRM) i elektroniczna linia namiarowa (EBL) umożliwiają szybki pomiar dystansu i wyznaczenie namiaru na wybraną jednostkę pływającą lub punkt na lądzie. Dopasowuje wybrany zasięg radaru do wyświetlacza w orientacji pionowej, aby pokazać więcej obszaru rejestrowanego przez radar przed łodzią i ułatwić interpretowanie docelowej odległości.

Łatwa interpretacja

Prosta instalacja i użytkowanie

Wszystkie nasze radary są łatwe zarówno w instalacji, jak i w użyciu. Nie wymagają żadnej skomplikowanej konfiguracji ustawień — wystarczy je zainstalować i już można ich używać. Model GMR Fantom charakteryzuje stabilne działanie i optymalna wydajność we wszystkich warunkach.

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium