6 salonów Garmin w Polsce
Garmin CHIRP 0

Co to jest CHIRP?

CHIRP to zaawansowana technologia sonaru dostępna dla wędkarzy i żeglarzy. Skrót oznacza nadawany skompresowany impuls o wysokim natężeniu (Compressed High-Intensity Radiated Pulse). 

Sonar standardowy 

Standardowy sonar wysyła każdorazowo pojedynczy sygnał o określonej częstotliwości. Z racji tego, że odpowiedź zwrotna pochodzi tylko z jednej częstotliwości, nie ma zbyt wielu informacji do analizowania. Czytelność i rozdzielczość standardowego sonaru są zatem ograniczone: 

Sonar CHIRP

Sonar CHIRP nie wysyła pojedynczego sygnału o określonej częstotliwości, a serię sygnałów o różnych częstotliwościach. Następnie dzięki technologii sonaru CHIRP każda zwrócona częstotliwość jest indywidualnie interpretowana. Ponieważ serie sygnałów o różnych częstotliwościach zapewniają dużo szerszy zakres informacji, sonar CHIRP gwarantuje bardziej czytelny obraz o wyższej rozdzielczości:

Zalety sonaru CHIRP

Sonar CHIRP ma moc i czułość niezbędne do wytwarzania czytelniejszych i ostrzejszych obrazów o wyższej rozdzielczości niż sonar standardowy:

      

Dlaczego Garmin CHIRP? 

Najważniejszą zaletą sonaru CHIRP jest interpretacja odebranych informacji. Im lepsza interpretacja danych, tym doskonalszy obraz. Wystarczy porównać obrazy wyświetlane na oryginalnych ekranach sonarów Garmin z obrazami innych sonarów CHIRP. Nie ulega wątpliwości, że firma Garmin oferuje produkty najlepiej interpretujące dane sonaru CHIRP. 

 

Produkty firmy Garmin obsługujące technologię CHIRP

Produkty firmy Garmin obsługujące technologię CHIRP są dostępne dla wędkarzy śródlądowych i przybrzeżnych, a także dla większych jednostek z czarnymi skrzynkami, które zajmują się głębokimi połowami morskimi.

Polecamy serię odbiorników Garmin echoMAP CHIRP i Garmin STRIKER:

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl