Kategorie blog

Porównanie zegarków z serii Garmin Forerunner

2
Porównanie zegarków z serii Garmin Forerunner

W poniższym artykule przedstawimy zegarki firmy Garmin z serii Forerunner. Za każdym razem rozpoczniemy od daty premiery oraz ujęcia aktywności do których zegarek posiada dedykowane aplikacje oraz wytłuszczymy te, które je wyróżniają.

Prosimy o dokładne zwrócenie uwagi na poszczególne aktywności. Niestety ciężko przyjąć kryteria stopniowania, więc po kolei prezentujemy serie (od najprostszych modeli do najbardziej zaawansowanych), a następnie zaznaczymy charakterystyczne dla danej serii cechy. W porównaniu bezpośrednim czasami dochodzi do sytuacji, w której niektóre modele oferują coś dodatkowego za to mają coś mniej niż poprzednicy. Przykładowo Garmin Forerunner 735XT posiada funkcje triathlonu, ale nie sprawdzi się na nartach. Z kolei model Forerunner 645 posiada wsparcie dla aktywności narty, ale nie został wyposażony w tryb triathlon.

Poza informacją o przeznaczeniu (obsługiwanych aktywnościach) przy każdej z serii dopisujemy kilka kluczowych cech, które przybliżą Wam charakterystykę poszczególnych modeli.

Wszystkie zegarki są kompatybilne z czujnikami kadencji i prędkości do roweru więc ich w zestawieniu nie uwzględnimy.

 

Garmin Forerunner 35

Data premiery: Wrzesień 2016r.
Przeznaczenie : Bieg, Bieg w pomieszczeniu, Rower, Rower w pomieszczeniu (jako inna), Chód, Chód w pomieszczeniu (jako Inna),Kardio, Inne.
Dodatkowe funkcje: Powiadomienia z telefonu, sterowanie muzyką z telefonu.
Wsparcie czujników: HRM - DUAL.
Funkcje nawigacyjne: Brak.
BRAK WSPARCIA DLA ZAAWANSOWANYCH TRENINGÓW

Najprostszy z dostępnych zegarków. Posiada ekran monochromatyczny. Na ekranie danych możemy ustawić maksymalnie 2 parametry. Czujnik tętna jeszcze pierwszej generacji, więc najmniej dokładny. Generalnie zegarek służy do uprawiania podstawowych aktywności takich jak bieg czy rower, tak w pomieszczeniu jak i na zewnątrz oraz ćwiczeń kardio.

Szczegółową prezentację tego modelu znajdziecie na gpsdlaaktywnych.pl

 

Garmin Forerunner 45

Data premiery: Kwiecień 2019r.
Przeznaczenie: Bieg, Bieg w pomieszczeniu, Rower, Rower w pomieszczeniu,  Chód, Chód w pomieszczeniu,Kardio, Joga, Maszyna eliptyczna, Schody (maszyna na siłowni), Inne.
Dodatkowe funkcje: Powiadomienia z telefonu, sterowanie muzyką z telefonu, pulsoksymetr, wykrywanie zdarzeń, obsługa Garmin Coach, trening interwałowy, treningi zaawansowane, Garmin Coach.
Wsparcie czujników: HRM - DUAL.
Funkcje nawigacyjne: Brak.

Następca serii Forerunner 35. W tym zegarku odnajdziemy sporo nowości. Przede wszystkim nie jest już kwadratowy jak poprzednik, dodatkowo został wyposażony w kolorowy ekran. Możliwość ustawienia do 3 parametrów na jedynym ekranie. Wśród aktywności pojawiają się pierwsze maszyny dostępne w domu czy też na siłowni oraz dedykowana aplikacja dla Jogi.

Z racji, że ten model jest jednym z wypuszczonych w 2019 roku, posiada optyczny czujnik tętna 3-ciej generacji czyli dokładniejszy i z wbudowanym pulsoksymetrem. Warto zaznaczyć też funkcję wykrywania zdarzeń, która po sparowaniu telefonu w przypadku wykrycia nietypowego zdarzenia (wypadek) wyśle SMS do spredefiniowanego numeru.

Szczegółową prezentację tego modelu znajdziecie na running.trigar.pl

 

Garmin Forerunner 245

Data Premiery:  Kwiecień 2019r.
Przeznaczenie:  Bieg, Bieg szlakiem, Bieżnia, Tor kryty, Chód, Chód w budynku, Basen, Rower, Jazda w pomieszczeniu, Ergometr, Siła, Kardio, Joga, Maszyna eliptyczna, Stepper, Inna.
Dodatkowe funkcje: Powiadomienia z telefonu, sterowanie muzyką z telefonu, pulsoksymetr, muzyka z zegarka (wersja Music), Group Track, Wykrywanie zdarzeń.
Wsparcie Czujników: HRM - DUAL, HRM Run.
Funkcje nawigacyjne: Powrót do startu, Podążanie za trasą.

Bezpośredni następca serii Forerunnera 235. Z istotnych nowości sportowych pojawia się dedykowana aplikacja dla pływania na basenie, o której więcej można poczytać tutaj oraz trening siłowy.

Wsparcie czujnika HRM Run umożliwia rejestrowanie dynamiki biegu o której więcej można poczytać tutaj.

Tak samo jak w przypadku Forerunnera 45 mamy tu czujnik 3-ciej generacji z puloskymetrem. Z nowości warto zwrócić uwagę na wydłużony czas pracy z GPS (do 24h) i możliwość odtwarzania muzyki przez słuchawki bluetooth bezpośrednio z zegarka (tylko w wersji Music).

Tak jak w serii Forerunner 45 mamy wykrywanie zdarzeń, nowością natomiast jest funkcja Group Track która pozwala na połącznie się z innymi użytkownikami i monitorowanie ich pozycji z poziomu zegarka. Wraz z tą funkcją pojawia nam się opcja podążania za trasą czyli wgranie tracka który będzie nas prowadził podczas aktywności.

Szczegółową prezentację tego modelu znajdziecie na running.trigar.pl

 

Garmin Forerunner 735xt

Data premiery: Maj 2016r.
Przeznaczenie: Bieg, Bieg w pomieszczeniu, Rower, Jazda w pomieszczeniu, Basen, Otwarty akwen, Triathlon, Inne.
Dodatkowe funkcje: Powiadomienia z telefonu, sterowanie muzyką z telefonu, Strava live segments.
Wsparcie czujników: HRM - DUAL, HRM Run (Dynamika Biegu), HRM Tri, HRM Swim, Vector.
Funkcje nawigacyjne: Powrót do startu, Podążanie za trasą, Prowadź do punktu (wcześniej zapisany).

Najbardziej podstawowy zegarek triathlonowy. Funkcjonalnie i designem prawie identyczny jak Forerunner 235. Kluczowe różnice to dedykowana aplikacja do pływania w otwartym akwenie i wspomniany triathlon, który pozwala na rejestrowanie zawodów bez zbędnego przełączania między aktywnościami, co aplikacja umożliwia za pomocą wciśnięcia jednego przycisku.

Wsparcie w tych aktywnościach stanowi kompatybilność urządzenia z czujnikami HRM Swim oraz HRM Tri, które będą rejestrowały tętno w wodzie i prześlą je do zegarka po zakończeniu aktywności odpowiednio podczas pływania w Basenie i w dowolnym akwenie z założoną pianką neoprenową.

Podobnie do Forerunnera 245 obsługuje tracki co stanowiło wyróżniającą funkcję w zegarkach z tamtego okresu. Zegarek ma również możliwość pobierania na urządzenie segmentów Strava Live Segments, o których więcej napisane zostało tutaj.

Szczegółową prezentację tego modelu znajdziecie na running.trigar.pl

 

Garmin Forerunner 645

Data premiery: Styczeń 2018r.
Przeznaczenie: Bieg, Bieżnia, Tor kryty, Rower, Tętno do wysiłku, Jazda w pomieszczeniu, Basen, Bieg szlakiem, Narty, Snowboard, Bieg narciarski, SUP, Wiosłowanie, Ergometr, Chód, Siła, Kardio, Joga, Pokonane schody, Maszyna eliptyczna, Stepper, Inna
Dodatkowe funkcje: Powiadomienia z telefonu, sterowanie muzyką z telefonu, muzyka z zegarka (wersja Music), Garmin Pay, Group Track, Strava live segments, Wysokościomierz barometryczny.
Wsparcie Czujników: HRM - DUAL, HRM Run (Dynamika Biegu).
Funkcje nawigacyjne: Powrót do startu, Podążanie za trasą, Prowadź do punktu.

Idąc dalej trafiamy do Forerunnera 645. Tutaj dochodzi do ciekawego zjawiska. Pomimo tego, że ten zegarek jest nowszy od 735xt i teoretycznie bardziej zaawansowany, to nie nadaje się do triathlonu. A to z tego powodu, że nie posiada dedykowanych dla tego sportu funkcji. Mamy tutaj za to wysokościomierz barometryczny, a wraz z nim dedykowane aktywności zimowe takie jak Narty, Snowboard itp. Wszystko wspierane czujnikiem tętna 2-giej generacji czyli bez pulsoksymetru.

Tak jak w nowszych modelach mamy muzykę bezpośrednio z zegarka (wersja music), Group Track czy Segmenty Strava Live. Nowością w porównaniu do poprzednich zegarków jest funkcja Garmin Pay pozwalająca na dodanie do urządzenia karty z kompatybilnego banku i płacenie zbliżeniowe. Oczywiście to też opisaliśmy szerzej, dokładnie tutaj.

Szczegółową prezentację tego modelu znajdziecie na running.trigar.pl

 

Garmin Forerunner 935

Data premiery: Marzec 2017r.
Przeznaczenie: Bieg, Rower, Basen, Triathlon, Siła, Chód, Kardio, Snowboard, Śledź mnie, Multisport, Bieg szlakiem, Bieżnia, Tor kryty, Wędrówka, Wspinaczka, Jazda w pomieszczeniu, MTB, Otwarty akwen, Narty, Bieg narciarski, SUP, Wiosłowanie, Ergometr, Kajak, Golf, TruSwing, Joga, Tętno do wysiłku, Bieganie z pływaniem, Pokonane piętra, Maszyna eliptyczna, Stepper, Jumpmaster, Taktyczne, Łódź, Inna.
Dodatkowe funkcje: Powiadomienia z telefonu, sterowanie muzyką z telefonu, Group Track, Strava live segments, Wysokościomierz barometryczny.
Wsparcie czujników: HRM - DUAL, HRM Run (Dynamika Biegu), HRM Tri, HRM Swim, Vector.
Funkcje nawigacyjne: Powrót do startu, Podążanie za trasą, Prowadź do punktu.

Docieramy do jednych znajbardziej zaawansowanych zegarków Garmina czyli serii Forerunnera 935 (nieoficjalnie Fenixa 5 w obudowie z tworzywa). Zegarek posiada już wszelkie aktywności sportowe, które wcześniej zostały ujęte czyli Triathlon, Aktywności zimowe itp. Nowościami są tutaj funkcje taktyczne, aplikacja dedykowana dla łodzi oraz aplikacja Jumpmaster czyli nic innego jak skoki spadochronowe. Warto też wspomnieć o funkcji Golf która pozwoli na rejestrowanie rozgrywki wraz ze wsparciem dla czujników TruSwing.

Brak w tym zegarku funkcji Garmin Pay czy muzyki bezpośrednio z zegarka z racji, że jest to model który miał premierę jeszcze zanim te funkcje zostały wprowadzone. Wbudowany czujnik 2-giej generacji czyli bez pulsoksymetru ale dokładniejszy niż ten przy 1-szej.

 

Garmin Forerunner 945

Data premiery: Kwiecień 2019r.
Przeznaczenie: Bieg, Rower, Basen, Triathlon, Siła, Chód, Kardio, Snowboard, Śledź mnie, Multisport, Bieg szlakiem, Bieżnia, Tor kryty, Wędrówka, Wspinaczka, Jazda w pomieszczeniu, MTB, Otwarty akwen, Narty, Bieg narciarski, SUP, Wiosłowanie, Ergometr, Kajak, Golf, TruSwing, Joga, Tętno do wysiłku, Bieganie z pływaniem, Pokonane piętra, Maszyna eliptyczna, Stepper, Jumpmaster, Taktyczne, Łódź, Inna
Dodatkowe funkcje: Powiadomienia z telefonu, sterowanie muzyką z telefonu, muzyka z zegarka, Garmin Pay, Group Track, Wykrywanie zdarzeń, Strava live segments, Wysokościomierz barometryczny.
Wsparcie Czujników: HRM - DUAL, HRM Run (Dynamika Biegu), HRM Tri, HRM Swim, Vector.
Funkcje nawigacyjne: Powrót do startu, Podążanie za trasą, Prowadź do punktu, Wbudowane mapy.

W chwili obecnej zegarek prezentujący szczyt możliwości serii Forerunner. Posiada dosłownie wszystkie funkcje które zostały wcześniej opisane + dodatkowo wbudowane mapy w urządzeniu które pozwalają na wyznaczanie trasy bez użycia telefonu czy komputera. Kompatybilny z praktycznie wszystkimi dodatkowymi urządzeniami takimi jak czujniki zewnętrzne, oświetlenie czy nawet lokalizatory dla psów Garmin Alpha.

 

Szybki wybór urządzenia

Poniżej zamieszczamy szybką infografikę która pomoże Państwu z doborem idealnego urządzenia.

 

Zapraszamy również do naszej tabeli z porównaniem wszystkich wspomnianych modeli. W artykule staraliśmy się wyszczególnić najważniejsze różnice, więc z pewnością znajdzie się parę mniejszych funkcji, którymi te urządzenia się różnią, a które są zawarte właśnie w/w tabelce.

W razie jakichkolwiek wątpliwości zapraszamy do kontaktu mailowego, telefonicznego, online poprzez czat w naszym sklepie TRIGAR.pl lub też osobiście w jednym z naszych salonów.

Komentarze do wpisu (2)

8 kwietnia 2020

Mam Forerunnera 945 i uważam, że na chwile obecną to najlepszy zegarek na rynku dla triathlonistów. Jest praktycznie niewyczuwalny na ręce, niezwykle intuicyjny, bateria wystarczy mi nawet na ironmana, a do tego zapis śladu gps perfekcyjny. Zdecydowanie polecam.

4 grudnia 2020

Niestety, ale 45 nie posiada pulsoksymetru.

Popularne kategorie
Menu Szukaj filtruj więcej
  • AUTORYZOWANY PARTNER GARMIN
  • TRIGAR to 15 lat doświadczenia, 7 salonów firmowych oraz tysiące zadowolonych Klientów.

  • Tel.:500 521 500
  • E-mail:kontakt@trigar.pl
  • Zapisz się do newslettera
   Bądź na bieżąco z promocjami i nowościami
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl