Kategorie blog

Garmin Edge 1030 Plus - Jakie nowe możliwości oferuje najnowsza nawigacja rowerowa?

0
Garmin Edge 1030 Plus - Co nowego?

Przed wakacjami Garmin zapowiedział nowe wersje swoich komupterów rowerowych. Zaprezentowano dwa nowe liczniki: Edge 130 Plus oraz Edge 1030 Plus, które stanowią ulepszone wersje będących już od dłuższego czasu na rynku modeli Edge 130 oraz Edge 1030.

Co nowego w Garmin Edge 1030 Plus?

Pierwszą różnicą która rzuca się w oczy to kolorystyka - nowy Edge jest w czarny. Dźwięk nawigacji stał się delikatnie głośniejszy i nieco zmieniono jego barwę, przez co jest lepiej słyszalny. Urządzenie zostało wyposażone w nowy ekran dotykowy, który wcześniej zastosowano w Edge 830. Czas pracy na baterii został wydłużony, w trybie GPS wynosi do 24 godzin. Zostało to osiągnięte dzięki nowemu, energooszczędnemu chipsetowi firmy Sony. Dodano także tryby oszczędności baterii, które pozwolą nam wydłużyć czas jej działania nawet do 36/48 godzin. Przesiadka z poprzedniego urządzenia Garmin na nowy licznik będzie ułatwiona, ponieważ mamy możliwość zaimportowania danych sparowanych czujników, profilów jazdy oraz pól danych. Nowością są mapy rowerowe Garmin Cycle Map dla każdego regionu świata, w poprzednich modelach obejmowały wyłącznie Europę. Pamięć urządzenia została rozbudowana z 16GB do 32GB, ale zrezygnowano z wejścia na kartę pamięci. W nawigacji możemy znaleźć fabrycznie zainstalowaną aplikację Trailforks (z pełnym zestawem danych). Podobnie jak w modelach Edge 530 oraz 830 na urządzeniu znajdziemy także Forksight (w trakcie postoju na szlaku licznik wskaże nam rozwidlenia szlaków, wraz z określeniem dystansu oraz poziomu trudności trasy). Pojawiły się codzienne sugestie ćwiczeń, które są dostosowane do naszego aktualnego obciążenia treningowego. Dodano także drobne zmiany w obsłudze kursów, jeżeli zjedziemy z wyznaczonego przez nas kursu mamy trzy możliwości przeliczenia trasy:

 • powrót do miejsca, w którym zboczyliśmy z kursu
 • przeliczenie trasy do następnego punktu
 • przecięcie kursu w poprzek do wybranego miejsca

Garmin-Edge-1030-Plus

Garmin Edge 1030 Plus

 

Wszystkie powyższe zmiany sprawiają, że najnowszy komputer rowerowy Garmin Edge 1030 Plus będzie najwyższym modelem wśród nawigacji i komputerów rowerowych dostępnych na rynku.

Nowego Edge 1030 Plus można zakupić w dwóch wersjach: z czujnikami (Bundle) lub bez czujników. Wersja z czujnikami obejmuje: opaskę HRM-Dual, czujnik kadencji oraz czujnik prędkości (przydaje się na trenażerze). Wszystkie czujniki to najnowsze wersje, drugiej generacji, które wyposażone są w łączność ANT+ oraz Bluetooth Smart.

Osoby zainteresowane zakupem urządzenia Garmin zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą w sklepie internetowym TRIGAR.pl, bądź w sieci salonów stacjonarnych w Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Gdańsku oraz Białymstoku.

Produkty powiązane z artykułem

Komentarze do wpisu (0)

Popularne kategorie
Menu Szukaj filtruj więcej
  • AUTORYZOWANY PARTNER GARMIN
  • TRIGAR to 15 lat doświadczenia, 7 salonów firmowych oraz tysiące zadowolonych Klientów.

  • Tel.:500 521 500
  • E-mail:kontakt@trigar.pl
  • Zapisz się do newslettera
   Bądź na bieżąco z promocjami i nowościami
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl