Kategorie blog

Co wybrać? Garmin Fenix 6S Pro czy Garmin Venu?

1
Co wybrać? Garmin Fenix 6S Pro czy Garmin Venu?

Często spotykamy się z pytaniami czym różnią się powyższe zegarki. Postanowiliśmy więc przyjrzeć się tym urządzeniom oraz wypisać Wam podobieństwa oraz różnice między nimi. Mamy nadzieję, że pomoże Wam to w wyborze wymarzonego zegarka.

Porównujemy Garmin Venu do modelu Fenix 6s Pro nie przez przypadek. Oba zegarki mają zbliżoną wielkość oraz identyczny rozmiar wyświetlacza. Musimy też zaznaczyć, że poszczególne warianty Garmin Fenix 6s różnią się nie tylko kolorami, ale też rodzajem szkiełka, funkcjami odtwarzania muzyki i możliwością wgrania map. W przypadku Garmin Venu mamy za to do wyboru trzy wersje kolorystyczne, które w funkcjonalności się nie różnią.

Wygląd i budowaOba zegarki posiadają średnicę ekranu 1,2”, lecz delikatnie różnią się gabarytami i ciężarem: Venu: 43,2 × 43,2 × 12,4mm, waga 46,3g; Fenix 6S Pro: 42 × 42 × 13,8 mm przy wadze 62g. Venu i Fenix 6s posiadają ramki ze stali nierdzewnej oraz silikonowe paski z systemem szybkiego ich zmieniania i szerokością 20mm. Systemy mocowania różnią się zastosowanym rozwiązaniem, co prezentuje poniższe zdjęcie:

garmin fenix 6s pasek

Z tyłu zegarka umieszczone są takie same optyczne czujniki do pomiary tętna z nadgarstka Garmin HR Elevate trzeciej generacji z funkcją pulsoksymetru (pomiar natlenienia krwi).
W przypadku Fenixa tylna pokrywa jest wykonana z metalu, a Venu z polimeru.
Jedną z większych różnic jest obsługa samych zegarków. Fenixa obsługujemy przy pomocy pięciu przycisków umieszczonych z boku, Venu za to poprzez ekran dotykowy oraz dwa przyciski wspomagające.

Wyświetlacz

Największą różnicą w Venu w porównaniu nie tylko do Fenixa, ale też pozostałych zegarków firmy Garmin jest zastosowany ekran AMOLED, o rozdzielczości 390 x 390 pikseli.
W Fenixie zaś dobrze znany w zegarkach tego producenta ekran Memory-In-Pixel o rozdzielczości 240x240. Różnica w kolorach jest widoczna na korzyść Garmin Venu, aczkolwiek niestety kosztem baterii.

 

garmin venu amoled

Czas pracy na baterii

Poniższa tabelka prezentuje maksymalne czasy pracy zegarków:

  Garmin Venu Garmin Fenix 6S Pro
Tryb zegarka do 5 dni do 9 dni
Tryb GPS do 20 godzin do 25 godzin
Tryb GPS z odtwarzaczem muzyki do 6 godzin do 50 godzin

Tylko w Fenixie jest dostępny tryb Ultra Track, który wydłuży czas pracy na baterii do 50h w trybie GPS oraz tryb ekspedycyjny. Trzeba jednak pamiętać, że włączenie tych trybów zmniejsza jakość zapisu sladu. Dostępny jest także tryb oszczędzania baterii, który to przedłuża czasy pracy na baterii odpowiednionawet do 34 dni. Zegarki Fenix 6s zyskały też menedżer zarządzania zasilaniem dzięki któremu w prosty sposób można utworzyć profile zasilania dostosowane do naszych potrzeb. Dodatkowo przy zmianie ustawień na bieżąco widzimy jak wpływa ona na czas pracy baterii.

garmin fenix venu zasilanie

Rodzaje aktywności

Poniżej wymieniamy poszczególne aktywności dostępne w obu zegarkach:

Garmin Venu - Bieg, Chód, Bieżnia, Tor kryty, Rower, Jazda w pomieszczeniu, Chód w budynku, Pok. pięter, Basen, Golf, Narty, Snowboard, Bieg narciarski, SUP, Siła, Kardio, Joga, Pilates, Oddech, Maszyna eliptyczna, Stepper, Wiosłowanie, Ergometr, Prace ogrodowe, Trening, Gimnastyka, Sztuki walki

Garmin Fenix 6S Pro - Bieg, Chód, Bieżnia, Tor kryty, Rower, Jazda w pomieszczeniu, Pok. pięter, Basen, Golf, Narty, Snowboard, Bieg narciarski, SUP, Siła, Kardio, Joga, Pilates, Oddech, Maszyna eliptyczna, Stepper, Wiosłowanie, Ergometr, MTB, Ekspedycja, Multisport, Bieg szlakiem Wędrówka, Wspinaczka, Otwarty akwen (pływanie), Triathlon, Bieganie z pływaniem, Narciarstwo przeł., Bieg narciarski stylem łyżwowym, Kajak, TruSwing, Jumpmaster, Taktyczne, Łódź, Tętno do wysiłku

Szczególną uwagę należy zwrócić w Fenix 6s Pro na wsparcie sportów typu triathlon, duathlon oraz funkcję pływania w otwartym akwenie.

Funkcje zaawansowane

Tutaj zbierzmy funkcje, które posiada wyłącznie Fenix 6S Pro, a brak ich w Venu:

 • Funkcja Pace Pro – jedyna w swoim rodzaju funkcja zapewnia dynamiczne, dostosowane pod kątem nachylenia terenu wskazówki dotyczące tempa w trakcie całej aktywności, które powstają w oparciu o zmiany wysokości i osobiste preferencje tempa.
 • Funkcja Climb Pro – po uprzednim wgraniu kursu (np. trasy zawodów) urządzenie pokazuje nachylenie, dystans i wzrost wysokości każdego kolejnego wzgórza, pomagając rozłożyć wysiłek na pozostałym odcinku.
 • Mapy – Fenix 6S Pro posiada fabrycznie zainstalowane turystyczne mapy Garmin TopoActive Europe. Pozwala ona zorientować się w terenie a także korzystać z wielu funkcji nawigacyjnych jak np. nawigowanie po kursie czy bieganie po popularnych trasach w okolicy. Zegarek zgodny jest też z aplikacją Garmin Explore dzięki której możemy planować trasy i zarządzać lokalizacjami także w trybie offline. Znajdziemy w nim także mapę Garmin Ski z bazą około 2000 kurortów narciarskich.
  Dla porównania w Venu możemy jedynie zapisywać punkty oraz nawigować do nich w linii prostej. Zegarek pokaże tylko kierunek (strzałkę) oraz odległość pozostałą do punktu. 
 • Stan wytrenowania - umożliwia sprawdzenie skuteczności treningów dzięki śledzeniu danych treningowych jak pułap tlenowy, próg beztlenowy i porównywanie ich do aktualnych danych
 • Obciążenie treningowe - połączone pomiary tętna i pułapu tlenowego, określające intensywność treningu na przestrzeni 28 dni i pomagające w utrzymaniu formy w zakresie optymalnym dla osiągnięcia celu
 • Charakter obciążenia treningowego – prezentowany za pomoc dwóch cyfr w skali od 0 do 5. Pierwsza określa efekt treningu aerobowego, a druga anaerobowego. Liczby wskazują jak bardzo wymagający był trening i jakie przyniesie korzyści dla naszej kondycji.
 • Efekt treningu aerobowego i beztlenowego

pacepro climbpro fenix garmin

 

maps mapy garmin fenix

Łączność z zewnętrznymi czujnikami

W przypadku Garmin Venu możemy połączyć z czujnikiem tętna HRM Dual, czujnikiem kadencji, prędkości oraz czujnikiem temperatury Garmin Tempe. Współpracuje on też z inteligentnym oświetleniem Garmin Varia.
W modelu Garmin Fenix 6S Pro lista jest dłuższa i zawiera:

 • czujniki tętna HRM Dual, HRM Run, HRM Tri i HRM Swim,
 • czujnik dynamiki biegu
 • Garmin Vector – rowerowy czujnik do pomiaru mocy
 • kamerę sportową Virb – Fenix służy tutaj jako pilot
 • komunikatory satelitarne inReach
 • urządzenia do śledzenia i szkolenia psów Garmin Alpha

Ilość pól danych na ekranie

Oba zegarki dają nam możliwość konfiguracji danych które będą się wyświetlać na ekranie podczas treningu. Pomimo tego, iż wielkość wyświetlacza w obu modelach jest taka sama Garmin Fenix 6S pokaże nam na jednym ekranie maksymalnie 6 parametrów, a Garmin Venu 4 parametry. Dodatkowo jest tu różnica w ilości samych ekranów z danymi. Do dyspozycji w przypadku Fenixa mamy ich 10, a w Venu 3. Do tego dochodza ekrany z informacjami graficznymi. 

pola danych garmin venu fenix

Podsumowanie

Mamy nadzieję, iż powyższe porównanie pomoże Wam wybrać model odpowiadający Waszym potrzebą. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do salonów firmowych TRIGAR, gdzie chętnie odpowiemy na Wasze pytania i pokażemy na żywo powyższe zegarki.

Komentarze do wpisu (1)

14 lipca 2020

Bardzo czytelne porównanie obu zegarków.

Popularne kategorie
Menu Szukaj filtruj więcej
  • AUTORYZOWANY PARTNER GARMIN
  • TRIGAR to 15 lat doświadczenia, 7 salonów firmowych oraz tysiące zadowolonych Klientów.

  • Tel.:500 521 500
  • E-mail:kontakt@trigar.pl
  • Zapisz się do newslettera
   Bądź na bieżąco z promocjami i nowościami
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl