Które urządzenie Garmin inReach wybrać? 0
Które urządzenie Garmin inReach wybrać?

Komunikatory satelitarne Garmin inReach są idealnym rozwiązaniem dla pasjonatów podróży, wędrówek czy sportów ekstremalnych. Dzięki czemu możesz być w stałym kontakcie z bliskimi, a w sytuacjach awaryjnych korzystać z funkcji SOS. Nie wiesz, które urządzenie Garmin inReach wybrać? Podpowiadamy!

Urządzenia Garmin inReach to nie tylko komunikatory satelitarne, ale także niezawodni towarzysze podczas każdej przygody. Dzięki globalnemu zasięgowi sieci satelitarnej Iridium pozostaniesz w kontakcie z bliskimi, nawet tam gdzie sieć komórkowa nie działa.

Odporność na warunki atmosferyczne, solidna konstrukcja, a także długi czas pracy na jednym naładowaniu, czyni urządzenia Garmin inReach bezkonkurencyjnymi. Dodatkowo, do wyboru mamy szeroki wybór modeli, od samodzielnych urządzeń, po nawigacje turystyczne i samochodowe z wbudowanymi komunikatorami.

Porównanie urządzeń inReach

Do wyboru mamy szeroki wybór modeli, od samodzielnych urządzeń, po nawigacje turystyczne i samochodowe z wbudowanymi komunikatorami.

inReach Messenger

Pierwszym modelem, który omówimy jest inReach Messenger. Jest to najtańszy komunikator satelitarny w naszej ofercie. Urządzenie mieści się w niewielkiej lecz wytrzymałej obudowie o rozmiarach 7,8 × 6,4 × 2,3 cm. Dzięki czemu łatwo można je schować w kieszeni kurtki.

Urządzenie obsługuje się przede wszystkim za pośrednictwem aplikacji Garmin Messenger zainstalowanej na zgodnym smartfonie. Oczywiście mamy również możliwość wysyłania wiadomości bezpośrednio z poziomu menu komunikatora.

Na froncie urządzenia znajduje się niewielki monochromatyczny ekran o rozmiarze 1,08” na którym wyświetlać się mogą m. in. komunikaty, powiadomienia czy też prognoza pogody. Poniżej natomiast na bocznej dolnej krawędzi przyciski sterujące, a po prawej przycisk włącznika oraz SOS.

Bateria komunikatora wystarcza aż do 28 dni pracy w trybie 10-minutowego śledzenia, a dzięki temu, iż urządzenie obsługuje ładowanie zwrotne, można podładować telefon w celu wysłania niestandardowej wiadomości tekstowej.

Garmin inReach Messenger doskonale sprawdzi się w podróży, na kempingu, a także górskiej czy morskiej wyprawie.

inReach Mini 2

Kolejną propozycją jest Garmin inReach Mini 2, czyli kompaktowe urządzenie o rozmiarze 5,17 × 9,90 × 2,61 cm i niskiej wadze, która wynosi równe 100g. Wyposażono je w monochromatyczny ekran w rozmiarze 1,3”. Czas pracy urządzenia wynosi do 14 dni w trybie śledzenia co 10 minut.

Model Mini 2 posiada wbudowany kompas cyfrowy, dzięki czemu uzyskamy dokładne informacje o kierunku w którym zmierzamy.

To co odróżnia InReach Mini 2 od modelu Messenger to funkcje, takie jak nawigacja od punktu do punktu czy powrót do początku drogi (TracBack). Dostępny jest też bogaty asortyment uchwytów, dzięki czemu możemy przymocować urządzenie w dogodnym dla nas miejscu. Dzięki temu doskonale sprawdzi się w takich dyscyplinach jak off-road, sporty narciarskie, biegi i kolarstwo górskie, a także na morzu.

Nawigacje turystyczne z funkcją inReach

Oprócz powyższych, Garmin posiada również w swojej ofercie nawigacje z już wbudowanym komunikatorem satelitarnym. Takie rozwiązanie znajdziemy między innymi w popularnej serii ręcznych nawigacji GPSMap. Do wyboru na ten moment mamy modele Garmin GPSMap 66i, GPSMap 67i oraz odpowiednich przeznaczony do żeglarstwa GPSMap 86i.

Modele te posiadają obsługę przyciskami oraz 3” kolorowy ekran. Z wyjątkiem ostatniego, nawigacje te posiadają wgrane mapy TopoActive Europy i umożliwiają zarówno nawigacje po przygotowanej wcześniej trasie jak i planowanie bezpośrednio na urządzeniu.

Obsługę komunikacji satelitarnej posiadają również urządzenia Montana 700i oraz 750i. Są to modele z 5" ekranem dotykowym, które z racji gabarytów (9,19 × 18,30 × 3,27 cm) przeznaczone są głównie do off-roadu czy innych sportów motorowych.

Oba urządzenia wyposażono w mapy drogowe City Navigator, które pomogą nam w codziennych podróżach samochodem, a model 750i także w przydatny aparat. Więcej informacji o tych modelach można znaleźć tutaj.

Komunikator satelitarny inReach, a inne urządzenia Garmin

Dużą zaletą ekosystemu Garmin jest łączność pomiędzy wybranymi urządzeniami. Dzięki temu modele inReach Mini 2 oraz Messenger możemy sparować m.in z zegarkami serii Fenix 7 albo Epix Pro, urządzeniami EDGE, a także nawigacjami motocyklowymi Zumo XT oraz Tread. Po połączeniu, urządzenia te działać będą jak pilot do komunikatora inReach.

Wybierając właściwe dla nas urządzenie powinniśmy uwzględnić nasze preferencje czy system montażu jaki by nas interesował. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą komunikatorów satelitarnych inReach. Znajdziecie w niej wszystkie, aktualne modele tych urządzeń oraz dedykowane im akcesoria.

Komentarze do wpisu (0)

Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium