Kalendarium zegarków Garmin - poznaj historię wszystkich modeli 11
Kalendarium zegarków Garmin - poznaj historię wszystkich zegarków

Wszystko zaczęło się w 2001 roku, kiedy to Garmin opatentował w Stanach Zjednoczonych nazwę Forerunner. Dwa lata później światło dzienne ujrzał model Forerunner 101.

Przez kolejne lata idea pozostaje wciąż ta sama. Amerykański producent dostarcza zegarki z wbudowanym modułem GPS, które mają usprawniać nasze treningi, ale też ułatwiać życie. Zapraszamy Was do zapoznania się z jakże piękną historią zegarków Garmin.

W poniższym zestawieniu uwzględniamy przede wszystkim te serie zegarków, które sprzedawaliśmy w naszym sklepie. W związku z tym pominęliśmy niektóre premiery serii zegarków dla nurków (Descent) oraz zegarków jubilerskich (Marq).

 

Historia zegarków Garmin - od roku 2003 do dziś

Wybierając nowy zegarek Garmin często nie zdajemy sobie sprawy jak długa była ewolucja poszczególnych modeli i jak wiele pracy włożył Garmin w ich opracowanie. Mamy nadzieję, że to kalendarium pozwoli Wam zapoznać się z kolejnymi nowościami wprowadzanymi w poszczególnych generacjach zegarków.

2003 | 2005 | 2006 | 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023

Twój pierwszy zegarek Garmin

Pochwalcie się z którym zegarkiem rozpoczęła się wasza przygoda z zegarkami sportowymi albo z którym przebiegliście swoje pierwsze 10km. Przejdź do sekcji z komentarzami.

 

Premiery z 2023 roku

Garmin Quatix 7 Pro Amoled

Rok premiery: 2023

Garmin Quatix 7 Pro AmoledWyprodukowana z użyciem recyklingowanego plastiku znalezionego w morzach i oceanach seria Garmin Quatix 7 Pro została wzbogacona o cechy zaprezentowane przy okazji premiery serii Fenix 7 Pro. W zegarku znajdziemy wbudowaną na krawędzi koperty latarkę LED, a także nowszy optyczny czujnik tętna (5-tej generacji).

Garmin Vivoactive 5

Rok premiery: 2023

Garmin Vivoactive 5Dostępny w czterech wariantach kolorystycznych Garmin Vivoactive 5 został wyposażony w dotykowy ekran typu Amoled o średnicy 1,2". Zegarki z tej serii posiadają wsparcie dla ponad 30 rodzajów aktywności, w tym także dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Garmin Tactix 7 Amoled

Rok premiery: 2023

Garmin Tactix 7 AmoledNowa odsłona zegarka taktycznego została wzbogacona o nadgarstkowy czujnik tętna piątej generacji oraz jak nazwa wskazuje, o wyrazisty ekran typu Amoled. W zestawie znajdziemy pasek nylonowy oraz silikonowy.

Garmin Venu 3

Rok premiery: 2023

Garmin Venu 3Nowa odsłona zegarków z serii Venu stanowi połączenie funkcji znanych z wcześniejszych modeli (Venu 2 oraz Venu 2 PLUS). W ofercie pojawiły się zegarki w dwóch wielkościach koperty, przy czym wariant większy posiada średnicę wyświetlacza 1,4", a mniejszy 1,2". Wszystkie warianty umożliwiają prowadzenie rozmów za pośrednictwem zegarka (ale nadal aby móc skorzystać z tej opcji należy znajdować się w zasięgu telefonu). W serii Venu 3 debiutuje nowy tryb wózka inwalidzkiego (zliczanie popchnięć zamiast kroków), a także szereg ćwiczeń dedykowanych dla osób poruszających się na wózkach. Nowość stanowi też opcja zliczania drzemek, poranny raport czy rozbudowana analiza pomiaru BodyBattery.   

Garmin Epix 2 Pro

Rok premiery: 2023

Garmin Epix 2 ProRok po premierze Epixa 2 amerykański producent zaprezentował wersję z oznaczeniem "PRO". Tym razem seria została podzielona na trzy wielkości koperty (51mm, 47mm, 20mm). W każdym wariancie znajdziemy wyświetlacz Amoled oraz latarkę LED. Podobnie jak w serii Fenix 7 Pro, wszystkie zegarki wspierają wielopasmowy odbiór sygnału GPS oraz posiadają optyczny czujnik tętna 5-tej generacji. 

Garmin Fenix 7 Pro

Rok premiery: 2023

Garmin Fenix 7 ProWielopasmowy odbiór sygnału GPS w każdym wariancie, nowy czujnik tętna (5-tej generacji) umożliwiający odczyt tętna z nadgarstka oraz poziom natlenienia krwi. Wprowadzenie wsparcia dla aktywności drużynowych (np. piłka nożna, koszykówka), dodanie latarki LED we wszyskich wielkości koperty (wcześniej latarka była dostępna wyłącznie w modelu Fenix 7X). Wersja PRO wprowadza także nowe funkcje oceny wytrzymałości oraz oceny formy na podbiegach. 

Garmin Approach S70

Rok premiery: 2023

Garmin Approach S70Nowa odsłona zegarków dla fanów gry w golfa. Approach S70 wprowadza do tej serii wyrazisty w każdych warunkach wyświetlacz typu Amoled. W ofercie pojawiły się dwie wielkości koperty z czego wariant w czarnej kolorystyce posiada duży wyświetlacz o średnicy 1,4" przy zachowaniu koperty 47mm. Mniejszy wariant posiada wyświetlacz o średnicy 1,2". Zastosowanie ceramicznej ramki dodaje zegarkom elegancji, a szereg funkcji wspierających grę w golfa sprawia, że Approach S70 to aktualnie najlepsza propozycja na rynku dla golfistów.

Garmin Instinct 2X

Rok premiery: 2023

Garmin Instinct 2XNajmłodszy przedstawiciel rodziny zegarków Instinct może pochwalić się największymi gabarytami oraz najdłuższym czasem pracy. Koperta o średnicy 50mm, monochromatyczny wyświetlacz oraz ładowanie solarne, które przy odpowiednim natężeniu światła oferuje nieograniczony czas pracy urządzenia w trybie smartwatcha! Seria Instinct 2X została też wzbogacona o latarkę LED znajdującą się w górnej części koperty.

Garmin Lily

Rok premiery: 2023

Garmin LilyElegancka seria zegarków dla kobiet zostałą poszerzona o nowy kolor. Poza zmianą kolorystyczną zaprezentowany w marcu 2023 roku smartwatch Garmin Lily posiada identyczne opcje co seria z 2022 roku.

Garmin Forerunner 965

Rok premiery: 2023

Garmin Forerunner 965Garmin Forerunner 965 to z pewnością jedna z najgorętszych premier 2023 roku. Topowy zegarek z serii Forerunner zyskał wyświetlacz Amoled o średnicy 1,4". Ta wielkość ekranu nigdy wcześniej nie była stosowana w serii Forerunner. Dodatkowo inżynierom od Garmina udało się zmieścić go w kopercie o średnicy 47mm przy zachowaniu pasków o szerokości 22mm. Dzięki temu zegarek cechuje się niewielką wagą (53g) i stanowi poważną konkurencję dla serii Epix 2 czy nawet Fenix 7X.   

Garmin Forerunner 265

Rok premiery: 2023

Garmin Vivomove TrendPremiera zegarka Garmin Forerunner 265 to w pewnym sensie przełomowy moment dla tej serii. Stosowny dotychczas w Forerunnerach ekran MIP został zastąpiony wyrazistym wyświetlaczem Amoled. Zegarek można obsługiwać za pomocą przycisków oraz ekranu dotykowego. Zachowano podział na dwie wielkości koperty. Wszystkie warianty posiadają funkcję bezprzewodowego przesyłania muzyki do zgodnych słuchawek.   

Garmin Vivomove Trend

Rok premiery: 2023

Garmin Forerunner 265Garmin Trend stanowi nijako kontynuację serii Vivomove Sport, czyli nadal mamy do czynienia z zegarkiem hybrydowym (klasyczne wskazówki oraz ukryty ekran). Gabarytowo oraz wizualnie obie serie są do siebie bardzo podobne. Jakie zmiany wprowadzono zatem w modelu Trend? Przełomową (jak na zegarki amerykańskiego producenta) funkcję, stanowi bezprzewodowe ładowanie, które wcześniej nie było dostępne w żadnym z produktów Garmin. Ponadto pojawiło się wsparcie dla płatności Garmin Pay, większy ekran LCD oraz zmiana materiału ramki z tworzywa na stal nierdzewną.

Premiery z 2022 roku

Garmin Venu Sq 2

Rok premiery: 2022

Garmin Venu Sq 2W nowej serii smartwatchy z prostokątną kopertą Garmin zdecydował się na użycie ekranu wykonanego w technologii Amoled (wcześniejsza generacja posiadała wyświetlacz typ OLED). Przy zachowaniu identycznych gabarytów udało się zwiększyć wielkość wyświetlacza o17%. W nowej serii nadal obowiązuje podział na warianty z odtwarzaczem muzyki (zgodne z aplikacjami np. Spotify oraz Deezer) oraz bez odtwarzacza. Nowe Venu Sq 2 mają też nowszy czujnik pomiaru tętna z nadgarstka oraz cechują się dwukrotnie dłuższym czasem pracy.

Garmin Vivosmart 5

Rok premiery: 2022

Garmin Vivosmart 5Aż cztery lata musieliśmy czekać na premierę nowego zegarka z rodziny Vivosmart! Piąta generacja przyniosła większy o 66% wyświetlacz OLED. Smartband nadal obsługujemy za pomocą ekranu dotykowego, ale producent dołożył bezpośrednio pod ekranem przycisk fizyczny, który ułatwia poruszanie się po menu. Garmin Vivosmart 5 nie posiada modułu GPS, ale umożliwia pomiar przebiegniętego lub przemaszerowanego dystansu na podstawie wbudowanego akcelerometru. Istnieje też opcja skorzystania z modułu GPS telefonu. Nowością w serii jest także opcja wymiany pasków.

Garmin Enduro 2

Rok premiery: 2022

Garmin Enduro 2Garmin odrobił lekcje i zrozumiał, że mapa w zegarku dla fanów ultrabiegów ma znaczenie. W drugiej generacji serii z oznaczeniem Enduro 2 mamy zatem mapę, ale pojawia się też ekran dotykowy oraz szkiełko szafirowe z opcją ładowania baterii za pomocą energii słonecznej. W momencie premiery nowe Enduro 2 może pochwalić się najdłuższym czasem pracy ze stale włączonym GPS, który według danych producenta wynosi do 110 godzin (wynik ten można jeszcze poprawić dzięki solarnemu ładowaniu). Pojawił się też nowy moduł GPS z wielopasmowością oraz znana z serii Fenix 7x, latarka na krawędzi obudowy.

Garmin Forerunner 255

Rok premiery: 2022

Garmin Forerunner 255Najpopularniejsza seria zegarków dla biegaczy została wzbogacona o modele z oznaczeniem 255, 255 Music, 255s oraz 255s Music. W praktyce oznacza to, że Garmin poza podziałem serii na urządzenia z opcją odtwarzania muzyki (przesyłanie dźwięku do zgodnych słuchawek bluetooth), wprowadził też dwie wielkości koperty, a co za tym idzie także wyświetlacza. I tak wariant większy jest zbieżny gabarytowo np. z modelem Forerunner 955 (średnica wyświetlacza 1,3"), natomiast mniejsza "s-ka" ma wyświetlacz o średnicy 1,1". Nowe zegarki zostały także wzbogacone w m.in. czujnik tętna czwartej generacji, wielopasmowy moduł GPS oraz wsparcie dla aktywności triathlon/multisport.

Garmin Forerunner 955

Rok premiery: 2022

Garmin Forerunner 955Ta premiera była do przewidzenia. Najwyższa seria zegarków z rodziny Forerunner została zaprezentowana w wariancie Solar oraz bez opcji ładowania baterii z energii słonecznej. Nowy model został wzbogacony o możliwość obsługi za pomocą ekranu dotykowego. Ponad to Forerunner 955 ma większą średnicę ekranu (1,3"), nowszy czujnik pomiaru tętna z nadgarstka (czwartej generacji) oraz wielopasmowy moduł GPS (co przekłada się na zwiększoną dokładność pomiarów dystansu czy tempa/prędkości).

Garmin Quatix 7

Rok premiery: 2022

Garmin Quatix 7Nowa odsłona zegarków dla fanów żeglowania. Seria Garmin Quatix 7 jak nie trudno się domyślić bazuje na siódmej generacji Fenixa. W ofercie pojawiły się trzy warianty: standard, sapphire oraz solar. Dwa pierwsze mają kopertę 47mm, a wersja solar 51mm. Sporo ciekawostkę stanowi dodanie wyświetlacza typu Amoled do modelu ze szkiełkiem szafirowym.

Garmin Tactix 7

Rok premiery: 2022

Garmin Tactix 7Kolejna generacja zegarków militarnych od Garmina. Model Tactix 7 powstał na bazie topowej serii Fenix 7X i jest oferowany w trzech wariantach.  

Garmin Descent G1

Rok premiery: 2022

Garmin Descent G1Garmin Descent G1 to zegarek stworzony z myślą o fanach nurkowania, ale nie tylko, bowiem model ten poza szeregiem funkcji przydatnych pod wodą posiada też wsparcie dla ponad 30 rodzajów aktywności w tym triathlon, obsługuje płatności Garmin Pay, posiada optyczny czujnik pomiaru tętna czwartej generacji. Descent G1 w dużym stopniu przypomina serię Instinct 2, jednak poza opcjami dla płetwonurków został on wzbogacony o szkiełko szafirowe.

Garmin Instinct 2/2s Solar

Rok premiery: 2022

Garmin Instinct 2 SolarDwa lata po premierze serii Instinct Solar, Garmin zaprezentował nową wersję zegarków z oznaczeniem 2/2s Solar. Druga generacja poza wprowadzeniem podziału na dwie wielkości koperty wniosła sporo usprawnień. Do najważniejszych należą opcja płatności za pośrednictwem zegarka (Garmin Pay), optyczny czujnik tętna czwartej generacji oraz dodanie wielu funkcji treningowych, w tym wsparcia dla aktywności triathlon, HIIT, HealthSnapshot czy efektu i obciążenia treningowego. Poza tym w wersji Instinct 2 Solar producent deklaruje możliwość nieprzerwanej pracy zegarka w trybie smartwatch, przy wykorzystaniu doładowania za pomocą energii słonecznej.

Garmin Instinct 2

Rok premiery: 2022

Garmin Instinct 2Druga generacja oryginalnych zegarków sportowych z GPS wprowadza podział na dwie wielkości koperty (wariant Instinct 2 posiada kopertę o średnicy 45mm, a wariant z oznaczeniem kopertę o średnicy 40mm). Nowe zegarki można nabyć w wersji standardowej, camo, surf oraz dezl. Ta ostatnia stanowi całkowitą nowość i została stworzona z myślą o kierowcach pojazdów ciężarowych. Model Instinct 2 Dezl Edition współpracuje z nawigacjami serii Dezl oraz dedykowaną aplikacją, a całość ma stanowić motywator to krótkich sesji treningowych, które kierowca będzie mógł przeprowadzać w trakcie przerw i postojów.

Garmin Epix 2

Rok premiery: 2022

Garmin Fenix 7Po ponad 6 latach amerykański producent zdecydował się na odświeżenie serii Epix! Druga generacja zyskała zupełnie inny wygląda (przypominamy, że Epix 1 posiadał prostokątną kopertę oraz wyświetlacz). Cechą wyróżniającą zegarek Garmin Epix 2 bez wątpienia stanowi rewelacyjny wyświetlacz typu Amoled (ten sam, który znamy z serii Venu i Venu 2/2 Plus). Poza tym nowy Epix posiada pełną funkcjonalność serii Fenix 7. Znajdziemy tu wsparcie dla ponad 30 rodzajów aktywności, płatności zegarkiem, odtwarzacz muzyki, szczegółowe mapy topograficzne, golfowe oraz narciarskie dla wszystkich kontynentów.

Garmin Fenix 7

Rok premiery: 2022

Garmin Fenix 7Na tę premierę przyszło nam czekać ponad 2 lata. Seria Garmin Fenix 7 jest bezpośrednim następcą niezwykle popularnych "szóstek". Producent zachował podział na trzy wielkości koperty (51mm, 47mm i 42mm). Wszystkie zegarki zyskały hybrydową obsługę za pomocą przycisków oraz ekranu dotykowego. Ponadto aktualnie każdy wariant może wyświetlać mapę oraz szczegóły nawigacyjne (do każdego modelu można bezpłatnie pobrać mapę TopoActive dla wielu kontynentów). Nowością w modelach ze szkiełkiem szafirowym jest wsparcie dla wielopasmowego odbioru sygnału satelitarnego, co przekłada się na bardziej precyzyjny zapis śladu oraz pozostałych parametrów związanych z przemieszczaniem, zwłaszcza w terenach zalesionych czy gęstej aglomeracji.

Venu 2 Plus

Rok premiery: 2022

Garmin Venu 2 PlusTargi CES 2022 stały się okazją do zaprezentowania linii Garmin Venu 2 Plus. Zegarek ten posiada pełną funkcjonalność serii bez "Plusa" w nazwie. Całkowitą nowość stanowi funkcja prowadzenie rozmów za pośrednictwem smartwatcha oraz możliwość korzystania z asystenta głosowego. W obu przypadkach wymagane jest połączenie ze zgodnym smartfonem i aplikacją Garmin Connect Mobile.

Vivomove Sport

Rok premiery: 2022

Garmin Vivomove SportPołączenie eleganckiego stylu z ukrytymi funkcjami sportowymi? Taki właśnie jest najnowszy zegarek hybrydowy Garmin Vivomove Sport. Dostępny w czterech wariantach kolorystycznych smartwatch posiada klasyczne wskazówki oraz ukryty ekran OLED, na którym można odczytywać powiadomienia, informacje o tętnie czy poziomie naładowania baterii naszego organizmu.

Premiery z 2021 roku

Forerunner 945 LTE

Rok premiery: 2021

Garmin Forerunner 945LTEPo raz pierwszy moduł LTE Garmin zastosował na początku 2019 roku w zegarku Vivoactive 3 Music Verizon. Ten smartwatch nigdy nie trafił na europejski rynek. Czy ten sam los czeka model Forerunner 945 LTE? Sam zamysł zegarka, który: posiada mapę z opcjami nawigacyjnymi, za pomocą którego możemy dokonać płatności w sklepie, a także bezprzewodowo słuchać muzyki i ponadto wyposażonego w LTE to wizja idealna. Dlatego gorąco wierzymy w to, że jeśli nie w tym zegarku to może w serii Garmin Fenix 7 doczekamy się działającego w Polsce LTE.

Forerunner 55

Rok premiery: 2021

Garmin Forerunner 55Nowa odsłona najbardziej podstawowej wersji zegarka dla biegaczy wcale już nie jest tak podstawowa :). Garmin Forerunner 55 posiada bowiem wiele funkcji zapożyczonych od swoich starszych, bardziej rozbudowanych braci z rodziny Forerunner. Wspomnieć tu można o obsłudze planów PacePro, opcji sugerowania codziennych treningów, czy dodania nowych aktywności takich jak HIIT, wirtualny bieg, a nawet pływanie na basenie.

Venu 2 i Venu 2s

Rok premiery: 2021

Garmin Venu 2Po dwóch latach Garmin zaprezentował nową odsłonę zegarków z ekranem Amoled. Tym razem smartwatche zostały podzielone na dwie wielkości koperty (Venu 2 i Venu 2s). W tej serii po raz pierwszy użyto optycznego czujnika czwartej generacji, a także dodano nowe aktywności typu HIIT oraz Health Snapshot.

Enduro

Rok premiery: 2021

Garmin Enduro80 godzin pracy z włączonym zapisem GPS! Garmin Enduro to model dedykowany dla konkretnej grupy odbiorców, którzy od zegarka oczekują maksymalnie długiego czasu działania. Seria gabarytowo jest taka samka jak Fenix 6X, posiada funkcję ładowania za pomocą energii słonecznej oraz obsługuje płatności Garmin Pay. Model Enduro nie posiada natomiast mapy oraz odtwarzacza muzyki.

Lily

Rok premiery: 2021

Garmin LilyPierwsza w historii marki Garmin seria zegarków dedykowana wyłącznie dla kobiet. Garmin Lily w wariancie Sport posiada silikonowe paski oraz optyczny czujnik do pomiaru tętna z nadgarstka. Ten damski smartwatch sprawdzi się w trakcie ćwiczeń w pomieszczeniu i na zewnątrz, ale także w trakcie codziennego użytkownika. Zegarki z tej serii nie posiadają modułu GPS. Do zapisu danych o pokonanym dystansie czy prędkości zegarek wykorzystuje GPS ze zgodnego telefonu (wymagane połączenie bluetooth ze smartfonem).

Premiery z 2020 roku

Instinct Esport Edition

Rok premiery: 2020

Garmin Instinct eSportTym smartwatchem Garmin otwiera nowy rozdział w swojej historii i wkracza do świata e-sporu. Garmin Instinct Esport Edition bazuje na klasycznym zegarku z serii Instinct, jednak jest to pierwszy model w ofercie amerykańskiego producenta, który został wyposażony w opcję bezprzewodowego przesyłania danych o tętnie i stresie w trakcie rozgrywek online. Dzięki usłudze STR3AMUP!™ gracze mogą udostępniać wybrane parametry bezpośrednio na ekranie monitora w trakcie gry.

Venu SQ

Rok premiery: 2020

Garmin Venu SQWyposażona w ciekłokrystaliczny ekran dotykowy (LCD) oraz prostokątną kopertę seria Garmin Venu SQ bardzo szybko podbiła serca naszych Klientów. Zegarek, choć okrojony w stosunku do pierwszej generacji Venu z takich funkcji jak wysokościomierz barometryczny czy treningi z animacjami, stanowi bardzo dobrą propozycję dla aktywnych. Znajdziemy w nim m.in. wsparcie dla takich aktywności jak pływanie, ćwiczenia kardio, siłownia czy bieganie. Venu SQ obsługuje płatności Garmin Pay, a wariant z oznaczeniem Music jest zgodny z aplikacjami muzycznymi, typu Spotify, Deezer czy Amazon Music.

Forerunner 745

Rok premiery: 2020

Garmin Forerunner 745Wprowadzenie do oferty serii Forerunner 745 było do przewidzenia, choć na kontynuację niezwykle popularnej 735-tki przyszło nam czekać aż 4 lata. Nowe zegarki stanowią miks funkcji znanych z modeli FR 245 oraz FR 945. I tak mamy wsparcie dla aktywności multisport (triathlon) wraz z opcją szybkiego przełączania się między danymi dyscyplinami wiązanymi. Jest obsługa płatności Garmin Pay oraz Garmin Music, ale na pokładzie nie znajdziemy map. Właśnie brak mapy oraz dwukrotnie krótszy czas pracy przy włączonym GPS stawią kluczowe różnice w zestawieniu z serią Forerunner 945.

Instinct Solar

Rok premiery: 2020

Garmin Instinct SolarDwa lata po premierze serii Instinct, Garmin wprowadza do oferty wersję wzbogaconą o możliwość doładowania baterii za pomocą energii słonecznej. Poza tym nowe Instincy charakteryzują się też dłuższym czasem pracy oraz podziałem ze względu na zastosowanie. W ofercie pojawił się podział na cztery grupy: Standard, Tactical, Surf oraz Camo.

Tactix Delta Solar

Rok premiery: 2020

Garmin Tactix Delta SolarNiecałe pół roku po premierze Tactixa Delty, Garmin zaprezentował nową wersję taktycznego zegarka z dodatkowym oznaczeniem Solar w nazwie. Wartym zauważenia jest to, że pomimo zastosowania ładowania solarnego, producent użył w tym modelu szkiełko szafirowe (Power Sapphire). Przypominamy, że wcześniejsze wersje z ładowaniem solarnym posiadały szkiełka Power Glass.

Fenix 6 Solar

Rok premiery: 2020

Garmin Fenix 6 SolarGarmin kontynuuje rozszerzanie swojego portfolio o nowe modele z opcją solarnego ładowania. Wcześniej panel fotowoltaiczny mogliśmy znaleźć w dwóch zegarkach (Fenix 6X Pro Solar oraz Quatix 6X Solar), a obecnie funkcja ta została dodana także do mniejszych Fenixów z kopertą o średnicy 47mm (Fenix 6 Solar) oraz 42mm (Fenix 6S Solar).

Quatix 6 i 6X Solar

Rok premiery: 2020

Garmin Quatix 6Po trzech latach od zaprezentowania piątej generacji zegarków dla żeglarzy, Garmin wprowadza do swojej oferty serię Quatix 6. Jak nietrudno się domyślić, zegarki powstały na bazie Fenixa 6 i posiadają pełną funkcjonalność tej serii. Dodatkowo znajdziemy w nich dodatki przydatne na wodzie, takie jak np. wirtualna linia startu czy widżet umożliwiający sterowanie morskimi produktami z linii Fusion. Model Quatix 6X jako drugi zegarek w ofercie marki Garmin zyskał opcję ładowania słonecznego.

Tactix Delta

Rok premiery: 2020

Garmin Tactix DeltaPoczątek 2020 roku pod względem premier zegarków rozpoczął się z przytupem. Zaprezentowany w styczniu, model Garmin Tactix Delta choć powstał na bazie Fenix 6X i posiada jego wszystkie funkcje, to jak na zegarek dla służb wojskowych przystało zyskał bardziej charakterne rysy. Mowa tu o spłaszczonej ramce z wygrawerowanymi cyframi, która została pokryta powłoką ochronną DLC. Ponadto w urządzeniu znajdziemy specjalną kombinację klawiszy usuwającą wszystkie wrażliwe dane (lokalizacji, trasy, ślady), a także tryb podświetlenia współpracujący z noktowizorem.

Premiery z 2019 roku

Swim 2

Rok premiery: 2019

Garmin Swim 2Przyznamy szczerze, że premiery tego produktu absolutnie się nie spodziewaliśmy. Garmin reaktywował bowiem serię Swim po 7 latach od zaprezentowania pierwszej generacji zegarka. Swim 2 powstał jak sama nazwa wskazuje z myślą o fanach pływania (wsparcie dla aktywności basen oraz otwarty akwen), ale wbudowany moduł GPS pozwala wykorzystać ten smartwatch także w trakcie biegania czy ćwiczeń kardio.

Vivomove Style i Vivomove 3 3s

Rok premiery: 2019

Garmin Vivomove StyleNowa odsłona hybrydowych zegarków od Garmina. Seria Vivomove posiada bowiem tradycyjne wskazówki oraz ukryty ekran dotykowy, który uaktywnia się wtedy kiedy na niego patrzymy. Model Vivomove Style, jako najwyższy model z tego zestawienia został wyposażony w dwa ukryte ekrany (Amoled). Ten wariant obsługuje też płatności Garmin Pay.

Vivoactive 4 4s

Rok premiery: 2019

Garmin Vivoactive 4Bezpośrednia kontynuacja serii Vivoactive 3. Nowe warianty zostały podzielone na dwie wielkości ekranu. Model z oznaczeniem "4s" posiada ekran o średnicy 1,1", natomiast większa "czwórka" ma ekran o średnicy 1,3"! Obsługa podobnie jak w przydatku Venu jest hybrydowa. Oprócz ekranu dotykowego mamy do dyspozycji dwa przyciski fizyczne znajdujące się na obudowie. Vivoactive 4/4s poza obsługą wielu rodzajów aktywności posiada też szereg funkcji do całodobowego monitorowania stanu zdrowia (liczenie oddechów na minutę, monitorowanie nawodnienia, snu itp).

Venu

Rok premiery: 2019

Garmin VenuNowy rozdział w historii zegarków Garmin. Elegancki smartwatch o nazwie Venu został wyposażony w niespotykany wcześniej w żadnym innym model ekran Amoled. Producent wprowadził do oferty trzy wersje kolorystyczne. Poza ekranem dotykowym, do obsługi wykorzystujemy dwa przyciski umieszczone na bocznej krawędzi urządzenia. Rozwiązanie to (połączenie ekranu dotykowego i przycisków) pozwala w bardzo szybki i intuicyjny sposób korzystać z bardzo rozbudowanych funkcji tego modelu.

Fenix 6

Rok premiery: 2019

Garmin Fenix 6Nowe Fenixy zostały zaprezentowane na berlińskich targach IFA. Producent nadal trzyma się podziału na trzy wielkości tarczy. Jednak w przypadku modeli z kopertą o średnicy 47 mm (fenix 6) oraz 51 mm (fenix 6x) udało się zastosować większe ekrany, przy zachowaniu tych samych gabarytów co poprzednik. Użycie nowego chipsetu Sony przełożyło się na zauważalnie dłuższy czas pracy zegarków z włączonym zapisem śladu GPS.

Forerunner 945

Rok premiery: 2019

Garmin Forerunner 945Pogłoski o topowy Forerunnerze 945 krążyły po sieci już na kilka tygodni przed premierą. Nowy zegarek z obsługą trybu multisport  zaczerpnął wiele z serii Fenix 5 Plus. I tak znajdziemy w nim mapę całej Europy z funkcjami nawigacyjnymi, płatności Garmin Pay oraz odtwarzacz muzyki zgodny ze Spotify. Nie zabrakło oczywiście pulsoksymetru, wysokościomierza barometrycznego czy kompasu elektronicznego. Zegarek umożliwia na ciągły zapis aktywności przez 36 godzin w trybie GPS. W ofercie pojawiła się też wersja dedykowana dla triathlonistów - z zewnętrznymi pasami do pomiaru tętna (w trakcie pływania i biegania) oraz dedykowanym uchwytem do szybkiej zmiany.

Forerunner 245 i 245 Music

Rok premiery: 2019

Garmin Forerunner 245Od premiery modelu Forerunner 235 minęły aż 4 lata! Siłą rzeczy następca musiał wnieść sporo zmian. Ważący zaledwie 38g Forerunner 245 to istny kombajn dla biegaczy. Model ten, dzięki zastosowaniu nowego modułu GPS potrafi zapisywać aktywność przez 24h. Ponadto urządzenie posiad pulsoksymetr, nawigację po kursie oraz bardziej funkcje typu Body Battery, Trening Load czy Trening Status. W sprzedaży pojawiały się też warianty z opcją bezprzewodowego odtwarzania muzyki.  

Forerunner 45/45s

Rok premiery: 2019

Garmin Forerunner 45Nowe oblicze najbardziej podstawowego zegarka z GPS dla biegaczy. Forerunner został podzielony na dwie wielkości koperty (39 mm i 42 mm). Zegarek w zestawieniu z serią FR 35 zyskał m.in. kolorowy wyświetlacz, obsługę planów treningowych Garmin Coach, a także funkcję wykrywania wypadków i wzywania pomocy.

Instinct - nowe kolory + Tactical Edition

Rok premiery: 2019

Garmin Instinct Tactical EditionKilka miesięcy po premierze serii Instinct, producent rozszerzył swoją ofertę o trzy nowe kolory oraz o wariant taktyczny. Instinct Tactial to m.in. specjalne podświetlenie tarczy (przygotowane do współpracy z noktowizorem) czy tryb stealth (w tym trybie zegarek ukrywa pozycję GPS i wyłącza łączność bezprzewodową oraz komunikację z telefonem).

Vivoactive 3 Music Verizon

Rok premiery: 2019

Garmin Vivoactive 3 Music VerizonStyczeń nowego roku i kolejne targi CES. Tym razem Garmin zaprezentował swój pierwszy zegarek z obsługą LTE. Model ten nigdy nie trafił na rynek europejski, a co za tym idzie nie mieliśmy okazji sprawdzić jego działania w praktyce.

Premiery z 2018 roku

Instinct

Rok premiery: 2018

Garmin InstinctTo się nie sprzeda - ileż my takich opinii mieliśmy okazję usłyszeć pod adresem serii Garmin Instinct :) Faktycznie w dniu premiery sami byliśmy nieco zaskoczeni tym, że Garmin zdecydował się stworzyć zegarek stylizowany na Casio G-Shock! Jednak dziś, z perspektywy czasu możemy śmiało powiedzieć, że seria naprawdę szybko zyskała wiernych fanów. Instinct posiada monochromatyczny wyświetlacz oraz obsługę za pomocą pięciu przycisków. Zegarek został wyposażony w kompas, wysokościomierz, opcję nawigacji po kursie oraz wsparcie dla wielu rodzajów aktywności.

Fenix 5 Plus

Rok premiery: 2018

Garmin Fenix 5 PlusPremiera zegarków z serii Fenix zawsze wzbudza największe emocje. W tym przypadku nie mogło być inaczej. Czekaliśmy na wariant z oznaczeniem "6" jednak Garmin zaprezentował serię Fenix 5 Plus. Amerykański producent zachował podział na trzy wielkości koperty. Wszystkie zegarki zostały wzbogacone o opcję odtwarzania muzyki, płatności Garmin Pay oraz mapę turystyczną Europy. Dodatkowo największy z zestawienia Garmin Fenix 5X Plus zyskał nadgarstkowy pomiar natlenienia krwi (pulsoksymetr).

Vivoactive 3 Music

Rok premiery: 2018

Garmin Vivoactiv 3 MusicGarmin rozszerza popularną serię Vivoactive 3 o modele z odtwarzaczem muzyki. Do sprzedaży trafiły dwa warianty kolorystyczne, które umożliwiały korzystanie z aplikacji streamingowych, typu Spotify czy Deezer. Poza tym dodatkiem oraz delikatnej zmianie związanej z szkiełkiem pokrywającym całą przednią część zegarka, model ten niczym nie różnił się od podstawowej "trójki".

Tactix Charlie

Rok premiery: 2018

Garmin Tactix CharlieNowy Tactix Charlie, choć stanowi kontynuację serii zegarków dla służb wojskowych, funkcjonalnie i wizualnie jest najbardziej zbliżony do zaprezentowanego niecały rok wcześniej modelu Fenix 5X. Zegarek posiada kopertę o średnicy 51 mm, czujnik tętna umożliwiający pomiar z nadgarstka oraz wsparcie dla wielu rodzajów aktywności. Model ten, zgodnie ze swoim survivalowym przeznaczeniem, został wyposażony w ramkę pokrytą diamentopodobną powłoką węglową (DLC).

Forerunner 645 i 645 Music

Rok premiery: 2018

Garmin Forerunner 645Okazją do zaprezentowania nowego zegarka ponownie stały się największe na świecie targi elektroniki użytkowej CES w Las Vegas. Model 645 to pierwszy zegarek z rodziny Forerunner, który został wyposażony w funkcję płatności Garmin Pay. W ofercie pojawiała się też wersja z oznaczeniem "Music", która jak sama nazwa wskazuje posiadała opcję bezprzewodowego przesyłania muzyki do zgodnych słuchawek bluetooth.

Premiery z 20017 roku

Quatix 5

Rok premiery: 2017

Garmin Quatix 5Rok 2017 zamykamy premierą zegarka dla fanów żeglowania. Garmin Quatix 5 to klon serii Fenix 5 (średnica koperty 47mm) rozbudowany o dodatki przydatne w trakcie żeglowania.

Forerunner 30

Rok premiery: 2017

Garmin Forerunner 30Rzadko zdarza się, abyśmy mogli zanegować sensowność wprowadzania przez markę Garmin jakiegoś modelu do sprzedaży - zwłaszcza w temacie zegarków. Jednak w tym przypadku nie potrafimy uzasadnić tego czym kierował się producent przy tworzeniu uproszczonej wersji Forerunnera 35. Zegarek co prawda w dniu premiery był nieco tańszy (około 100zł różnicy) od bliźniaczo-podobnej 35-tki, jednak okrojenie go praktycznie z większości funkcji tego modelu już przed zakupem go dysklasyfikowało w tym zestawieniu.

Vivosport

Rok premiery: 2017

Garmin VivosportZaprezentowana na berlińskich targach IFA, opaska/zegarek Garmin Vivosport to ukłon w kierunku fanów minimalizmu. Urządzenie ważące zaledwie 25g posiada dotykowy ekran, moduł GPS oraz najnowszy na dany moment czujnik pomiaru tętna z nadgarstka Garmin HR Elevate (drugiej generacji).

Vivoactive 3

Rok premiery: 2017

Garmin Vivoactive 3Trzecia generacja zegarka z rodziny Vivoactive przybrała zupełnie inny kształt niż wcześniejsze modele. Garmin zrezygnował z prostokątnego designu na rzecz okrągłej tarczy. Zegarek dostępny w trzech odmianach kolorystycznych obsługiwany jest za pomocą dotykowego ekranu, jednego przycisku oraz sterowania Side Swipe, czyli czułego na dotyk obszaru na bocznej stronie obudowy zegarka, który umożliwia m.in. przewijanie listy. Wraz z modelem Vivoactive 3, amerykański producent wprowadził do swojej oferty płatności za pośrednictwem zegarka - Garmin Pay.

Forerunner 935

Rok premiery: 2017

Garmin Forerunner 935Jeszcze emocje nie opadły po premierze serii Fenix 5, a Garmin prezentuje nową odsłonę zegarka dla triathlonistów. W Forerunnerze 935 nie zabrakło wysokościomierz (o którym producent zapomniał przy modelu FR735XT :)). Zegarek posiada drugą generację czujnika do pomiaru tętna HR Elevate, a także nowe gniazdo ładowania (znane wcześniej jedynie z Fenixa 5).

Fenix 5

Rok premiery: 2017

Garmin Fenix 5XNa tę premierę czekaliśmy z wielką niecierpliwością! Początek roku 2017, a dokładniej targi elektroniki CES w Las Vegas stały się okazją do zaprezentowania piątej generacji Fenixów. Garmin wraz z tą serią wprowadził podział na trzy wielkości tarczy o średnicy 42mm, 47mm i 51mm. Największy model z tego zestawienia, czyli Fenix 5X został wyposażony w turystyczną mapę Europy. Wcześniej kolorowa mapa z funkcjami nawigacyjnymi była dostępna tylko w modelu Epix z 2015 roku.

Premiery z 2016 roku

Forerunner 35

Rok premiery: 2016

Garmin Forerunner 35Kontynuacja podstawowej serii zegarków dla biegaczy. Model Forerunner 35 jako bezpośredni następca modelu z oznaczeniem "25" zyskał zupełnie nowy kształt. Naszym zdaniem była to bardzo dobra zmiana, bowiem wcześniejsze wersje miały dość zabawkowy design. Zegarek obsługuje pięć rodzajów aktywności, posiada GPS oraz optyczny czujnik do pomiaru tętna z nadgarstka. Model ten umożliwia tworzenie treningów interwałowych i co ważne posiada też alert wibracyjny, którego nie było w starszych seriach Forerunner 10/15/25.

Chronos

Rok premiery: 2016

Garmin ChronosCzekaliśmy na Fenixa 4, a Garmin pokazał zegarek Chronos. W dodatku model ten nigdy nie trafił do naszych sklepów, gdyż producent przeznaczył go do tzw. sprzedaży w sieci sklepów jubilerskich. Plotka głosi, że Garmin celowo pominą w numeracji "czwórkę", gdyż w chińskiej numerologii cyfra ta przynosi pecha. 

Fenix 3 HR Silver

Rok premiery: 2016

Garmin Fenix 3 HR SilverNowa odsłona Fenixa 3HR ze srebrną ramką. Ten wariant nie przyniósł żadnych zmian w funkcjonalności zegarka i nie cieszył się tak dużą popularnością jak zaprezentowany nieco wcześniej model w ciemnej kolorystyce.

Vivosmart HR+

Rok premiery: 2016

Garmin Vivosmart HR+W momencie premiery tego modelu, był to najmniejszy zegarek w naszej ofercie z wbudowanym odbiornikiem GPS. Vivosmart HR+ wyświetlał na jednym ekranie dwa parametry i potrafił zapisywać podstawowe dane z treningu, dotyczące pokonanego dystans, tempa oraz tętna. Dodatkowo wbudowany akcelerometr całodobowo zliczał ilość postawionych kroków.

Forerunner 735XT

Rok premiery: 2016

Garmin Forerunner 735XTNowy zegarek dla triathlonistów został zamknięty w okrągłej kopercie, co wzbudziło sporo kontrowersji. Część fanów serii Forerunner 920XT oraz 910XT była rozczarowana tym faktem, gdyż jak uważali na prostokątnym ekranie można lepiej rozplanować ułożenie wyświetlanych parametrów. Forerunner 735XT posiada optyczny pomiar tętna z nadgarstka, ale jest też zgodny z wszystkim zewnętrznymi czujnikami od Garmina.

Fenix 3 HR

Rok premiery: 2016

Garmin Fenix 3 HRTo było do przewidzenia! Skoro Garmin zaczął wyposażać swoje niższe modele zegarków w optyczny czujnik tętna, kwestią czasu było tylko to, że doczekamy się w ofercie flagowego Fenixa 3 z bezpośrednim pomiarem tętna z nadgarstka. Podobnie jak to było z wcześniejszą generacją, tak i przy okazji premiery wariantu Fenix 3HR przeżyliśmy istny szturm mailowy, telefoniczny oraz osobisty Klientów w naszych salonach z zapytaniami o dostępność tego modelu.

Vivoactive HR

Rok premiery: 2016

Garmin Vivoactive HRNowa odsłona zegarka z serii Vivoactive to zmiana kształtu koperty z kwadratowej na prostokątną, a także dodanie w tylnej części optycznego czujnika pomiaru tętna z nadgarstka. Wariant Vivoactive HR cieszył się bardzo dużą popularnością, bowiem model ten łączył w sobie oryginalny kształt i bogatą funkcjonalność.

Quatix 3

Rok premiery: 2016

Garmin Quatix 3Ten zegarek został stworzony z myślą o fanach żeglarstwa. Model Garmin Quatix 3 posiada pełną funkcjonalność serii Fenix 3, ale został rozbudowany o kilka nowych cech, które przydadzą się na wodzie. Mamy tu na myśli np. wirtualną linię startu czy opcję zapisu pozycji człowiek za burtą (MOB).

Fenix 3 Titanium/Leather

Rok premiery: 2016

Garmin Fenix 3 LeatherTa seria nie wniosła żadnych zmian w funkcjonalności. Garmin rozszerzył swoją ofertę o nowe warianty kolorystyczne, a także przy okazji zaprezentował nowy rodzaj skórzanego paska.

Premiery z 2015 roku

Forerunner 630

Rok premiery: 2015

Garmin Forerunner 630Kolejna odsłona najbardziej zaawansowanej serii zegarków dla biegaczy. Forerunner 630 w połączeniu z pasem tętna HRM Run potrafił zarejestrować wiele przydatnych dla zawodnika parametrów z treningu. Wymienić tu należy m.in. informacje o progu mleczanowym, natężeniu wysiłku czy pomiarze wydolności. Zegarek poza sygnałem GPS odbierał także informacje z rosyjskiego systemu satelitarnego GLONASS.

Forerunner 230/235

Rok premiery: 2015

Garmin Forerunner 235Forerunner 230 to następca modelu z oznaczeniem 220. Z kolei wariant 235 zastępuje w ofercie całkiem świeży zegarek Forerunner 225. Tym samym Garmin wprowadza do oferty swój autorski optyczny czujnik do pomiaru tętna z nadgarstka (FR225 posiadał czujnik firmy MIO). Oba urządzenia zostały wzbogacone o współpracę z platformą Garmin Connect IQ.

Vivoactive

Rok premiery: 2015

Garmin VivoactiveCałkowicie nowa seria w ofercie. Vivoactive otwiera nowy rozdział w historii zegarków Garmin. O ile modele z rodziny Forerunner czy Fenix można określić mianem zegarków sportowych z funkcjami smart, tak Vivoactive powstał w celu konkurowania z klasycznymi smartwatchami. Znajdziemy tu zatem bardzo smukłą kopertę kwadratową, dotykowy ekran oraz bogatą funkcjonalność.

Forerunner 25

Rok premiery: 2015

Garmin Forerunner 25Kolejna odsłona podstawowej serii zegarków dla biegaczy. Forerunner 25 podobnie jak swój poprzednik był dostępny w dwóch wielkościach tarczy. Zegarki poza pomiarem podstawowych parametrów z treningu mogły wyświetlać powiadomienia z telefonu (sms, maila, itp).

Forerunner 225

Rok premiery: 2015

Garmin Forerunner 225Pierwszy zegarek w ofercie z optycznym czujnikiem do pomiaru tętna z nadgarstka. Ciekawostką jest to, że Garmin skorzystał z czujnika konkurencji Mio Technology. Forerunner 225 zyskał nową, graficzną formę prezentowania tętna w trakcie ćwiczeń, a także akcelerometr dzięki któremu użytkownik mógł zapisywać statystyki dotyczące całodobowej aktywności (kroki, dystans, kalorie).

Epix

Rok premiery: 2015

Garmin EpixBardzo charakterystyczny model zegarka z prostokątnym ekranem. Choć Garmin Epix posiadała fabrycznie zainstalowaną w pamięci szczegółową mapę Europy wraz z funkcjami nawigacyjnymi (typu prowadzenie po kursie czy powrót po śladzie) to nie cieszył się on wcale dużą popularnością. Warto tu wspomnieć o tym, że Epix pomimo tego że posiadał pięć przycisków, został wyposażony także w dotykowy ekran. To rozwiązanie bardzo dobrze sprawdzało się w trybie przeglądania mapy.

Fenix 3

Rok premiery: 2015

Garmin Fenix 3 SapphireNiecały rok po premierze drugiej generacji Fenixów, amerykański producent wprowadził do swojej oferty serię Fenix 3. W całej naszej historii współpracy z marką Garmin w Polsce ta premiera wywołała najwięcej emocji. Użytkownicy wręcz walczyli o zegarki z pierwszej dostawy. W sprzedaży pojawiło się kilka wariantów, w tym model ze szkiełkiem szafirowym oraz metalową bransoletą. Funkcjonalnie seria była bardzo zbliżona do zegarka Forerunner 920XT.

Premiery z 2014 roku

Fenix 2

Rok premiery: 2014

Garmin Fenix 2Druga generacja zegarka z serii Fenix to przede wszystkim wprowadzenie wsparcia dla aktywności multisport (funkcji znanej wcześniej z serii Forerunner 910XT), a także umożliwienie wyświetlania na ekranie zegarka powiadomień przesyłanych ze zgodnego telefonu za pośrednictwem bluetooth. W tym samym roku Garmin wprowadził do oferty także wersję Special Edition, która posiadała czerwony pasek oraz odwróconą kolorystykę wyświetlacza (ciemne napisy na jasnym tle).

Forerunner 920XT

Rok premiery: 2014

Garmin Forerunner 920Bezpośredni następca serii FR 910. Nowy zegarek dla fanów triathlonu pojawił się w dwóch wersjach kolorystycznych. Jakie wniósł zmiany? Kolorowy ekran, monitorowanie dobowej aktywności (kroki, kalorie, dystans), łączność i zgodność z pasem tętna HRM Run oraz Tri. Garmin zrezygnował też już na dobre z łączności zegarków z komputerem po kluczu USB ANT+. Forerunner 920XT do przesyłania danych wykorzystywał Wi-Fi oraz bluetooth, a także posiadał opcję wyświetlania powiadomień typu SMS, maili oraz przychodzących połączeń.

Forerunner 15

Rok premiery: 2014

Garmin Forerunner 15Po dwóch latach Garmin wzbogacił swoją podstawową serię zegarków z GPS o możliwość podłączenia pasa tętna. W ofercie pojawiały się warianty w dwóch wielkościach tarczy oraz kilku kolorach. Sporą nowością było dodanie do zegarka akcelerometru na podstawie którego urządzenie zliczało ilość kroków i pokonany w ciągu dnia dystans.

Premiery z 2013 roku

Forerunner 620

Rok premiery: 2013

Garmin Forerunner 620Najwyższy w tamtym okresie model zegarka dla biegaczy. Wraz z Forerunnerem 620 zaprezentowany został nowy czujnik tętna HRM-Run, który pozwalał odczytywać parametry związane z  tzw. dynamiką biegu (m.in. kadencję kroków czy odchylenie pionowe). Nowością było też obliczenie szacunkowego pułapu tlenowego, a także dodanie komunikacji za pośrednictwem Wi-Fi.

Forerunner 220

Rok premiery: 2013

Garmin Forerunner 220Po trzech latach przyszedł czas na odświeżenie serii FR 210. Nowa generacja to przede wszystko kolorowy wyświetlacz, dodanie alertu wibracyjnego, zwiększenie wodoszczelności do 50 metrów oraz więcej opcji treningowych, a także możliwości dostosowania zegarka dla własnych potrzeb. Ta seria zyskała też synchronizację po bluetooth z aplikacją mobilną Garmin Connect. 

Tactix

Rok premiery: 2013

Garmin TactixBazując na zaprezentowanym rok wcześniej modelu Fenix, Garmin wprowadził do oferty nową serię z oznaczeniem Tactix. W zegarku tym dodano zielone podświetlenie oraz opcję odwracania kolorów. Warto tu też wspomnieć o wbudowanej mapie bazowej świata, którą użytkownicy z czasem zaczęli zastępować nieco bardziej szczegółowymi mapami wybranych obszarów. Zegarek posiadał 20MB pamięci wewnętrznej.

Premiery z 2012 roku

Fenix 1

Rok premiery: 2012

Garmin FenixPrzełomowa seria i punkt zwrotny w historii marki Garmin. Od tego momentu seria Fenix sukcesywnie, z roku na rok będzie deklasować pod względem popularności wszystkie inne zegarki. 82g wagi, metalowa obudowa, kompas, wysokościomierz, nawigacja po kursie. W ofercie dostępna była wersja podstawowa oraz Performer Bundle z pomarańczowym paskiem oraz elastycznym monitorem tętna.

Forerunner 10

Rok premiery: 2012

Garmin Forerunner 10Dostępny w sześciu kolorach i dwóch rozmiarach Garmin Forerunner 10 posiadał wbudowany GPS, ale nie współpracował z zewnętrznymi czujnikami w tym z pasem tętna. Seria ta była też mocno okrojona pod względem funkcji treningowych.

Swim

Rok premiery: 2012

Garmin SwimSkoro Garmin miał już w ofercie zegarek z opcją rozpoznawania stylu pływania oraz zliczania przepłyniętych basenów (mowa tu o FR 910XT) to czemu nie stworzyć modelu stricte dedykowanego dla pływaków. Tak właśnie powstał Swim. Zegarek posiadł wbudowany akcelerometr, ale brak modułu GPS oraz wsparcia dla zewnętrznych czujników dyskwalifikował go do użycia w przypadku innych aktywności niż pływanie.

Premiery z 2011 roku

Forerunner 910XT

Rok premiery: 2011

Garmin Forerunner 910XTNowa odsłona zegarka z oznaczeniem "XT" i kolejny sukces. Smuklejsza konstrukcja w zestawieniu z FR 310XT oraz wsparcie dla aktywności na basenie wraz z funkcją rozpoznawania stylu pływania. O tym modelu można by napisać naprawdę dużo. Pamiętamy Expo przy okazji zawodów triathlonowych w Sierakowie w 2012 roku. W klika minut wśród zawodników opuszczających strefę naliczyliśmy ponad 100 Forerunnerów 910XT. 

Forerunner 610

Rok premiery: 2011

Garmin Forerunner 610Garmin porzucił pomysł obsługi za pomocą dotykowej ramki, którą mieliśmy okazję poznać przy FR 405/410 na rzecz dotykowego ekranu. Forerunner 610 cechował się eleganckim wyglądem, intuicyjną obsługą oraz szeregiem funkcji przydatnych głównie przy bieganiu. Zegarek był dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych.

Forerunner 70

Rok premiery: 2011

Garmin Forerunner 70Kolejny lifting serii zegarków bez wbudowanego modułu GPS. Do pomiaru dystansu czy tempa biegu trzeba było używać zewnętrznego czujnika SDM4. Na tym etapie Garmin zakończył produkcję tej grupy zegarków i nigdy nie doczekaliśmy się modelu Forerunner 80. 

Premiery z 2010 roku

Forerunner 410

Rok premiery: 2010

Garmin Forerunner 410Już po roku od premiery serii FR 405CX Garmin wprowadza na rynek kolejną odsłonę tego modelu. Kluczową zmianę stanowi wykorzystanie algorytmu firmy FirstBeat do analizy pomiarów związanych z tętnem i spalonymi kaloriami. Tak, to ta sama firmą, którą Garmin wykupi w 2020r.

Forerunner 210

Rok premiery: 2010

Garmin Forerunner 210Bliźniaczo podobna seria do FR 110, jednak skierowana do nieco bardziej zaawansowanych biegaczy. Zegarek oferował funkcję tworzenia treningów interwałowych oraz ustalanie stref tętna. Urządzenie można było zakupić z elastycznym pasem tętna.

Forerunner 110

Rok premiery: 2010

Garmin Forerunner 110Podstawowy zegarek z GPS dla biegaczy - tak w skrócie można scharakteryzować ten model. Seria była dostępna w trzech kolorach, w tym w wariancie z pasem tętna (pas najstarszej generacji - z tworzywa). Urządzenie umożliwiało rejestrowanie podstawowych parametrów z treningu.

Premiery z 2009 roku

Forerunner 310XT

Rok premiery: 2009

Garmin Forerunner 310XTPierwszy model stworzony z myślą o triathlonistach. Zegarek posiada w pełni wodoszczelną konstrukcję, alerty wibracyjne oraz tryb pracy multisport do szybkiego przełączania się między aktywnościami. Zegarek oferował aż 20 godzin pracy z włączonym zapisem GPS!

Forerunner 405CX

Rok premiery: 2009

Garmin Forerunner 405CXPierwsza, rzucająca się w oczy zmiana to odświeżona kolorystyka w stosunku do serii FR 405. Jednak nie o kolor chodziło amerykańskiemu producentowi. Wraz z tym modelem Garmin zaprezentował nowy, elastyczny czujnik tętna zakładany na klatkę piersiową.

Forerunner 60

Rok premiery: 2009

Garmin Forerunner 60Kontynuacja modelu FR50. Zegarki nadal nie posiadają modułu GPS i do pomiaru dystans trzeba korzystać z czujnika zapinanego na bucie, ale o to w tej serii właśnie chodziło. W ofercie pojawił się podział na wersje męski i damskie, różniące się między sobą kolorem i wielkością koperty. 

Premiery z 2008 roku

Forerunner 405

Rok premiery: 2008

Zupełnie zmieniona konstrukcja w zestawieniu z prostokątnym i dużym Forerunnerem 305. Nowa seria przyniosła dotykową ramkę (nie przepadaliśmy za tym rozwiązaniem) oraz bezprzewodowe przesyłanie danych do komputera. Nie, nie po wi-fi czy bluetooth :). Aby przesłać dane trzeba było skorzystać z klucza USB-ANT.

 

Premiery z 2007 roku

Forerunner 50

Rok premiery: 2007

Ta seria nie posiadała modułu GPS. Zegarek można było zakupić w kilku wersjach, w tym w pakiecie z pasem tętna oraz FootPodem. Odpowiednio skalibrowany czujnik kroków dostarczał precyzyjnych informacji o pokonanym dystansie czy tempie biegu. Zegarek ważył zaledwie 42 gramy.

 

Premiery z 2006 roku

Forerunner 205 i Forerunner 305

Rok premiery: 2006 

Forerunner 305

Kultowa seria zegarków. Model ten jest dla nas tym bardziej sentymentalny, że jego prem

Komentarze do wpisu (11)

1 lipca 2021

Super zestawienie. Osobiście zacząłem przygodę od modelu forerunner 50 bez jakiegokolwiek czujnika

16 września 2021

Zestawienie bajka. Mój pierwszy Garmin to Fenix 2.

4 listopada 2021

Mój pierwszy garmin to, Forerunner 305. Zegarek wytrzymał rok. W ramach gwarancji , ku mojemu zdziwieniu, otrzymałem od firmy, Forerunner 310XT. Aktualnie od roku jestem w posiadaniu Fenix 5 plus, którego reklamowałem, bo bateria w trybie zegarka z wyłączonym pomiarem tętna, trzymała 3 dni. Właśnie dostałem informację o nadaniu przesyłki z firmy garmin. Ciekawy jestem czy udało się wymienić baterię, a może ponownie nowe urządzenie, w co wątpię. Pozdrawiam wszystkich użytkowników urządzeń firmy garmin. Póki co dalej twierdzę, że jest to sztandarowa firma, jeżeli chodzi o urządzenia do pomiaru jakiejkolwiek aktywności. Pozdrawiam.

11 grudnia 2021

Ja swoją przygodę z Garminem zacząłem od Fenixa 3, którego kupiłem zresztą w waszym sklepie. Do tego dokupiłem czujnik tętna na klatkę. Później był Fenix 5x i aktualnie czekam na Fenix 7

30 grudnia 2021

Pierszy to Forerunner 220, sprzęt nie do zdarcia. Mam go do dziś. Drugi to Fenix 5plus, byly problemy z baterią i oddałem go po 3 miesìacach.

1 stycznia 2022

Od ponad 2 lat używam Instincta. Moim zdaniem ten zegarek zjada wszystkie inne ze względu na ilość funkcji w stosunku do ceny. Jest tylko słabo promowany i dopiero po przestudiowaniu specyfikacji albo po prostu w użytkowaniu widać ile ważnych funkcji posiada. Np. termometr czy wysokościomierz, prowadzenie po śladzie, zapamiętywanie trasy, prowadzenie do punktu startowego czy zapisanych punktów w terenie… Oprocz tego pomiary biegowe, rowerowe, kajak, pływanie w wodach otwartych. Czy takie Body Battery, ktorego np. nie dostal Fenix 5… A w zestawieniu zapomnieliście napisać, ze Instinct Solar oprócz fotowoltaiki dostał też czujnik trzeciej generali i możliwy jest pomiar saturacji.

3 stycznia 2022

Bardzo fajne zestawienie, ładnie pokazujące rozwój firmy. Tylko dlaczego brak w nim pewnych produktów? Na przykład w ogóle nie wymieniono serii MarQ czy Descent.

19 maja 2022

Kawał historii :) Ja zaczynałem z Forerunner 310, a obecnie mam Fenixa 6X, którego prędko nie zmienię na nic innego. Dla mnie ten zegarek jest idealny.

2 stycznia 2023

Ja zacząłem od Forerunnera 935 i póki co na tym modelu się zatrzymałem. Wszystko działa jak trzeba, to i zmieniać nie na nowszy nie mam potrzeby.

13 marca 2023

Ja swoją przygodę z Garminem zacząłem od modelu Forerunner 620 i to odkupionego od znajomego. W sumie do dziś działa, ale obecnie już korzystam z wersji 945 i nie wykluczam zmiany na Epixa.

1 lipca 2023

Miałem kiedyś 2 Garminy. 305 Forerunner - po gwarancji padł głośniczek, pękały paski, bardzo długo szukał satelity. 910 XT Forerunner - po gwarancji - pękające paski, gumki 2 przycisków przetarły się i podczas pływania zegarek uległ całkowitemu zalaniu. Naprawa całkowicie nieopłacalna. W mojej opinii produkty nie warte zapłaconej ceny. Jestem rozczarowany jakością tych produktów . Być może obecnie Garmin robi bardziej solidne sprzęty ale ja zraziłem się do tej marki.

Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium