Opcje przeglądania
Rok premiery
Odbiornik GPS
Odtwarzacz muzyki
Płatności zegarkiem
Funkcje głosowe
Ekran dotykowy
Doładowanie solarne
Średnica lub przekątna koperty
Średnica lub przekątna wyświetlacza
Latarka na krawędzi obudowy
Aktywność triathlon
Aktywność pływanie
Tętno z nadgarstka
Wysokościomierz
Nawigacja po kursie
Dynamika biegu
Pulsoksymetr
Body Battery
Connect IQ
Garmin Explore
Dostępność w sklepie internetowym
Cena
  • od
    do

Poznaj smartwatch Garmin Venu 2

Druga generacja topowego smartwatcha marki Garmin wniosła sporo usprawnień. Nowa seria została podzielona na dwie wielkości tarczy. Zegarek Venu 2 posiada w zestawieniu ze swoim poprzednikiem większy ekran (1,3" w stosunku do 1,2"), z kolei wariant z oznaczeniem Venu 2s ma ekran o średnicy 1,1". Nowość stanowi m.in. optyczny czujnik pomiaru tętna z nadgarstka czwartej generacji, obsługa większej ilości aktywności, a także kilka całkowicie nowych widżetów. 

Premiera serii: kwiecień 2021 roku

Garmin Venu 2 - nowe funkcje i cechy

Wyróżnikiem serii Venu jest piękny wyświetlacz AMOLED, który charakteryzuje się niezwykle wyraźnymi barwami oraz idealnym kontrastem. Wersja Garmin Venu 2 niedość, że korzysta z tego samego rodzaju ekranu co poprzedni model, to dodatkowo posiada większą kopertę, a co za tym idzie także większą średnicę ekranu. Model Venu 2 posiada ekran o średnicy 1,3" i rozdzielczości 416x146 pikseli. Przypominamy, że Venu pierwszej generacji (model z 2019 roku) posiada ekran o średnicy 1,2" oraz rozdzielczości 390x390 pikseli.
Do obsługi zegarka wykorzystujemy dwa przyciski oraz bardzo czuły ekran dotykowy. Układ menu w nowej serii nie został zmieniony, jednak zmianie uległ sposób prezentowania widżetów. Aktualnie jest on bardzo podobny do tego jaki znamy z zegarków Fenix 6. 
Skoro już o widżetach mowa to warto wspomnieć o tym, że Garmin Venu 2 został wzbogacony o podgląd statystyk snu z ostatniej nocy. Widżet sen dostarczy nam bezpośrednio z nadgarstka informacje o godzinie zaśnięcia oraz wybudzenia, a także ocenę snu oraz podział na fazy snu. Na uwagę zasługuje też widżet o nazwie Health Snapshot, który wcześniej nie był jeszcze dostępny w żadnym ze smartwatch amerykańskiego producenta. Ten dodatek zbiera w jednym miejscu informacje o tętnie, SpO2, oddechu, wysiłku oraz HRV i jest połączony z dwuminutową aktywnością o tej samej nazwie.
Kolejną nowością w serii Venu 2 jest tzw. Power Manager. Co prawda menedżer zasilania nie jest w tym przypadku tak mocno rozbudowany jak w serii Fenix 6, ale pozwala na włączenie prezentowania pozostałego czasu pracy baterii w postaci procentowej oraz dni. Poza tym mamy do dyspozycji tryb oszczędny, dzięki któremu w razie potrzeby w szybki sposób możemy wydłużyć czas pracy zegarka (oczywiście kosztem wyłączenia wybranych funkcji). 
Garmin Venu 2

 

Aktywności w Garmin Venu 2 

Nowy zegarek od Garmina odbiera sygnał GPS, GLONASS i Galileo oraz posiada akcelerometr. W praktyce oznacza to, że można z nim uprawić sporty zarówno na otwartej przestrzeni, jak i w pomieszczeniach. Nowością jest wspomniana już wyżej aktywność o nazwie Helath Snapshot oraz HIIT (z ang. High Intensity Interval Training), czyli serie krótki, aczkolwiek intensywnych treningów interwałowych. Poza tym w Venu 2 znajdziemy oczywiście wsparcie dla biegania, jazdy na rowerze, pływania na basenie, ćwiczeń kardio, jogi, jazdy nartach i wiele innych. Zegarek obsługuje także treningi z animacjami, które na ekranie o wyższej rozdzielczości prezentują się fenomenalnie. 
 

Funkcje smart w Venu 2

Podobniej jak we wcześniejszej generacji, tak i w przypadku Venu 2 znajdziemy opcję płacenia zegarkiem (Garmin Pay) oraz funkcję bezprzewodowego przesyłania muzyki do zgodnych słuchawek bluetooth. W tym bez problemu można połączyć smartwatch z aplikacjami typu Spotify oraz Deezer. Producent podaje zwiększenie pamięci wewnętrznej, dzięki czemu do zegarka można wgrać nawet 750 ulubionych utworów. Po połączeniu z telefonem na ekranie zegarka można odczytywać powiadomienia i informacje o przychodzących połączeniach.  
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium