Kategorie blog

Funkcja pomiaru EKG (ECG) w zegarku Garmin Venu 2 Plus?

4
Funkcja pomiaru EKG w zegarku Garmin Venu 2 Plus?

Znak zapytania pojawiający się na końcu tytułu tego artykułu nie jest przypadkowy. Co prawda amerykański producent faktycznie oficjalnie udostępnił aplikację do pomiaru EKG, ale należy mieć na uwadze to, że póki co mogą z niej skorzystać wyłącznie użytkownicy zegarków serii Garmin Venu 2 Plus, którzy dodatkowo mieszkają w USA! 

Czy funkcja pomiaru EKG przy użyciu zegarka Garmin będzie dostępna w Polsce?

Od momentu ogłoszenia nowej funkcji przez firmę Garmin, otrzymujemy od Was sporo zapytań o to czy pomiar EKG za pośrednictwem zegarka Garmin Venu 2 Plus będzie możliwy także w Polsce? Pytacie też o inne wersje/serie zegarków Garmin? Niestety na chwilę obecną nie mamy żadnych informacji z Garmin Polska w tym temacie. Mamy jednak nadzieję, że będzie tak jak w przypadku wprowadzania płatności Garmin Pay. Sceptycy mówili, że nic z tego nie będzie, a czas pokazał, że Garmin ma moc i obecnie praktycznie każdy bank w Polsce umożliwia płatności za pomocą zegarków tej marki. 

Optymizmem napawa nas też fragment notatki prasowej Garmin, w której to odnajdujemy takie zdanie "Firma Garmin zamierza nadal rozszerzać swoją ofertę produktów obsługujących aplikację EKG i wprowadzać ją w nowych regionach zgodnie z niezbędnymi zezwoleniami regulacyjnymi". Zatem pozostaje nam jedynie cierpliwie czekać oraz śledzić dedykowaną stronę z zasięgiem działania funkcji ECG od Garmina

„Aplikacja ECG to pierwsza funkcja smartwatcha firmy Garmin zatwierdzona przez FDA i cieszymy się, że możemy zaoferować naszym klientom to rewolucyjne narzędzie jako kolejny sposób na kontrolowanie ich zdrowia" — powiedział Dan Bartel, wiceprezes firmy Garmin ds. globalnej sprzedaży konsumenckiej.

Jak działa funkcja pomiaru EKG w zegarku Garmin?

Aplikacja EKG wykorzystuje czujniki zegarka Garmin Venu 2 Plus do rejestrowania sygnałów elektrycznych, które kontrolują bicie ich serca. Następnie aplikacja EKG analizuje to nagranie, aby wykryć oznaki AFib. Z materiału prasowego producenta wynika, że użytkownicy mogą korzystać z aplikacji EKG, aby rejestrować 30-sekundowe EKG

Ponadto użytkownicy mają możliwość zsynchronizowania wyników aplikacji EKG z serwisem Garmin Connect. Dodatkowo dzięki aplikacji Garmin Connect klienci mogą przeglądać swoją historię wyników z aplikacji EKG i tworzyć raporty, które można udostępniać np. lekarzowi. 

 

ECG w zegarku Garmin
Garmin Venu 2 Plus - funkcja EKG

Komentarze do wpisu (4)

30 stycznia 2023

Ehh. Szanowna redakcjo pomiar jest możliwy. Szkoda że że tacy z was słabi specjaliści. Apka do konfiguracji sprawdza tylko położenie z gps z telefonu. Chyba nie muszę pisać że dziecko w podstawówce wie jak to zrobić by lokalizacja się zgadzała.

5 lutego 2023

Poproszę o instrukcję :)

20 lutego 2023

Potwierdzam, wystarczy pierwsza lepsza apka do zmiany lokalizacji, zmiana lokalizacji na USA i funkcja pomiaru ekg się pojawiła. Po "powrocie" do PL zniknęła ale co ciekawe jak kilkukrotnie zrobiłem ten manewr zmiany lokalizacji, w końcu w PL funkcja ekg przestała znikać i jest dostępna cały czas.

24 marca 2023

Pierwsza lepsze apka do.mziany lokalizacji? Można prosić o szczegóły? Gdzie tą apke zainstalować, na telefonie? Zegarku? Gdzie jej szukać? Google play? Czy hakis inne źródła?

Popularne kategorie
Menu Szukaj filtruj więcej
  • AUTORYZOWANY PARTNER GARMIN
  • TRIGAR to 15 lat doświadczenia, 7 salonów firmowych oraz tysiące zadowolonych Klientów.

  • Tel.:500 521 500
  • E-mail:kontakt@trigar.pl
  • Dołącz do Klubu TRIGAR
   Bądź na bieżąco z promocjami i nowościami.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl