Opcje przeglądania
Wielopasmowy GPS
Mapa bazowa świata
Obsługa map morskich
QuickDraw (batymetria)
Bezprzewodowa sieć lokalna
Zgodności z aplikacją ActiveCapitan
Zgodność z NMEA 2000
Zgodność z Garmin Panoptix
Zgodność z radarem Garmin
Cena
  • od
    do

Echosonda Garmin

Echosonda Garmin to synonim jakości i najnowszych rozwiązań. Urządzenia zyskały uznanie wśród szerokiego grona wędkarzy i żeglarzy. Nieważne czy szukasz ryb na rzekach, jeziorach czy na głębokich morskich wodach z dala od brzegu, Garmin oferuje pełną gamę produktów. Wszystko po to, aby wyprawy były bardziej owocne i przyjemniejsze.

Obejmuje to w pełni kompatybilne nawigacje morskie z GPS, zestawy z echosondą, radary, dokładne mapy morskie, autopiloty, urządzenia do komunikacji, wyświetlacze i czujniki. Wszystkie urządzenia doskonale ze sobą współpracują, a ich montaż i obsługa są łatwe i intuicyjne. Każda echosonda posiada polskie menu oraz polską instrukcję obsługi. Nie wiesz który model echosondy wybrać? Koniecznie zajrzyj do naszego porównania lub skontaktuj się z naszym ekspertem.

Echosondy wędkarskie

Skorzystaj z pomocy eksperta przy wyborze echosondy

Zastanawiasz się nad zakupem echosondy Garmin z działu Marine i potrzebujesz pomocy? Zadaj pytanie bezpośrednio naszemu ekspertowi, który doradzi Ci wybór najlepszego urządzenia dla Twoich potrzeb:

Która echosonda? Porównaj funkcje urządzeń Garmin

Garmin proponuje nam trzy główne serie echosond wędkarskich. Poniżej sprawdź, które funkcje posiada dane urządzenie:

Funkcje echosondy STRIKER VIVID ECHOMAP UHD ECHOMAP Ultra GPSMAP
Wielkość ekranu 4,3"; 5"; 7"; 9" 6"; 7"; 9" 10"; 12" 7"; 9"; 10"; 12"; 16"
Wbudowany GPS Tak Tak Tak  Tak
Zaznaczanie punktów i tras Tak Tak Tak Tak
Funkcja Quickdraw Contours (własna mapa głębokościowa) Tak Tak Tak  Tak
Obsługa map nawigacyjnych BlueChart g3 Nie Tak Tak Tak
Obsługa sonaru bocznego - SideVu tylko w 7sv i 9sv tylko w 72sv i 92sv Tak Tak
Obsługa przetworników UHD Nie Tak (62cv - tylko GT24) Tak Tak
Sieć NMEA 2000 Nie Tak Tak Tak
Łączność Wi-Fi tylko w 7sv i 9sv tylko w 7sv i 9sv Tak Tak
Garmin Helm - przesyłanie obrazu na smartfon lub tablet Nie Nie Nie Tak
Łączność ANT+ (zegarki Quatix, czujniki wiatru) Nie Nie Nie Tak
Kompatybilność z radarami Nie Nie Nie  Tak
Złącze HDMI Nie Nie Nie  Tylko modele 12"
Najwyższa rozdzielczość ekranu - - - Wybierz modele z matrycą IPS

Garmin Striker czy Garmin ECHOMAP? Rodzaje echosond

Wielu wędkarzy staje przed pytaniem co wybrać: echosondę Garmin Striker czy ECHOMAP? Sprawdźmy główne różnice między tymi seriami.

Seria Garmin ECHOMAP to wyższa seria niż Striker i ma kilka dodatkowych funkcji. Są to:

  • obsługa map Garmin BlueChart g3 (ECHOMAPY mają wejście na kartę SD),
  • obsługa sieci NMEA 2000 (nie dotyczy modelu ECHOMAP Plus 42cv), która pozwala podłączać czujniki jak np.: radio VHF, AIS, czujnik wiatru czy autopilot,
  • obsługa przetworników wielowiązkowych Garmin Panoptix (nie dotyczy modeli 42cv i 62cv),
  • modele ECHOMAP UHD i Ultra obsługują przetworniki GT24UHD, GT36UHD oraz GT54UHD i GT56UHD,
  • ekran dotykowy w modelach ECHOMAP 7 i 9 calowych (plus dodatkowo przyciski skrótów).

Jeśli myślimy o rozbudowie w przyszłości zestawu o sonar wielowiązkowy Panoptix lub przetworniki UHD, to zdecydowanie należy wybrać modele serii Garmin ECHOMAP. Jeśli planujemy montaż dodatkowych czujników NMEA 2000 lub echosonda ma także pełnić rolę nawigacji, to takie funkcje zapewni tylko ECHOMAP. 

Dlaczego wybrać echosondę Garmin?

Sondy wędkarskie Garmin Striker Vivid zapewnia najlepszą relację jakości w stosunku do ceny. W kategorii tanich echosond jest bezkonkurencyjny.

W cenach od 670zł do 3000zł otrzymujemy mnóstwo funkcji, które spełnią wymagania wymagającego wędkarza - zarówno na jeziorach, jak i rzekach, a nawet na wodach przybrzeżnych. Każdy Striker Vivid posiada wbudowany GPS, dzięki czemu pozwala zaznaczać pozycję, zapisuje trasy, pokazuje prędkość i współrzędne. Strikery same rysują mapę głębokościową (izobatyczną) akwenu po którym pływamy, funkcja ta jest całkowicie darmowa. W modelach 7 i 9 calowych jest możliwość przesyłania tych danych poprzez smartfona do aplikacji Garmin ActiveCaptain (poprzez wbudowane Wi-Fi).

Strikery występują w zestawach z przetwornikami: 77/200kHz, GT20-TM lub GT52-TM.

Pierwszy przetwornik zapewnia widok sonaru tradycyjnego, na którym wyraźnie widać łuki ryb. Kolejny, czyli Garmin GT20-TM oprócz widoku tradycyjnego dodatkowo zapewnia widok o wyższej rozdzielczości ClearVu. Garmin GT52-TM z kolei, prócz dwóch widoków sonaru tradycyjnego oraz ClearVu zapewnia widok boczny SideVu.

Dzięki temu, że Strikery są dostępne w wielkościach ekranu od 4,3 cala do 9 cali przeznaczone są zarówno do montażu mobilnego jak i na stałe, za pomocą uchwytu. W zestawie z echosondą znajdziemy kabel zasilający, wystarczy podłączyć go do akumulatora 12V i już możemy się cieszyć możliwościami echosondy Garmin. 

Dla bardziej zaawansowanych wędkarzy, którzy w przyszłości myślą o rozszerzeniu możliwości echosondy polecamy modele Echomap lub GPSMAP. Można do nich podpiąć przetworniki Panoptix czy drugi ekran zyskując najbardziej komplety system do łowienia ryb.

Sonar Panoptix doskonale sprawdza się do podglądania tego, co dzieje się w wodzie na żywo. Dzięki niemu wędkarstwo wertykalne wznosi się na nowy poziom. Na wyświetlaczu możemy dostrzec atakujące drapieżniki takie jak sum, szczupak czy sandacz, które podpływają do przynęty, takich jak płocie czy małe okonie. 

Z kolei używając przetworników wyposażonych w sonar boczny SideVu jesteśmy w stanie szybko namierzyć nierówności dna oraz spadki na jeziorach. To tam zazwyczaj gromadzą się ławice ryb. Gdy już namierzymy potencjalne perspektywiczne miejsce warto zmienić widok sonaru na tradycyjny. Łatwo dostrzeżemy na nim takie ryby jak polskich rzek jak karp, leszcz, płoć czy karaś. 

Do wszystkich echosond należy dokupić akumulator, najlepiej żelowy lub litowo-jonowy 12V. Wielkość akumulatora zależy od wielkości echosondy, ilości podpiętych przetworników oraz czasu jaki chcemy spędzić na wodzie. Najlepiej używać akumulatorów co najmniej 7Ah, a do większych echosonda 18Ah i większych. 

 

Echosonda Garmin

 

Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium